Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

Портнов і труднощі перекладу

17 жовтня 2019, 16:55

Пан Портнов видав обіцяне спростування.

Він чомусь вважає, що справу за його заявою у Панамі не закрито, а призупинено.

Як доказ опублікував останню сторінку рішення панамської прокуратури. Іспанською. Без перекладу.

Ще й спробував "перевести стрілки" на Генерального прокурора.

Хоча звертався до правоохоронних органів Панами як приватна особа, а тому за свої дії має відповідати сам.

Оскільки не всі з нас вільно читають іспанською, публікую повний текст рішення панамських прокурорів з перекладом.

Навіть з контексту є абсолютно очевидним, що справу не призупинено, а саме закрито. І файл з Технологічної платформи порталу обвинувальної кримінальної системи видалено.

Оскаржити закриття справи може потерпілий, яким Портнов, правда, не є.

Однак чому б йому не спробувати оскаржити?

В Панамі на нього чекають.

ПЕРША СПЕЦІАЛІЗОВАНА ПРОКУРАТУРА ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ.

Панама, четвер, 3 (03) жовтня, дві тисячі дев'ятнадцять (2019).

Рішення N150

Ця Прокуратура здійснює розслідування, пов'язане із заявою про злочин, ідентифікаційний номер 201900045511, щодо можливого вчинення злочину проти ЕКОНОМІЧНОГО ПОРЯДКУ у вигляді ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ.

I. ФАКТИ

Ця кримінальна справа надійшла до цієї установи 25 липня 2019 року відповідно до заяви, поданої Лсдо. ДЖІОВАННІ А. ФЛЕТЧЕР Х. [Ledo. GIOYANI A. FLETCHER H.] під час здійснення ним повноважень, наданих йому громадянином України ПОРТНОВИМ АНДРІЄМ ВОЛОДИМИРОВИЧЕМ, про можливе вчинення злочину ПРОТИ ЕКОНОМІЧНОГО ПОРЯДКУ у вигляді ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ.

У скарзі зазначається, що у 2017 році ПОРОШЕНКО ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ, який обіймав посаду президента України протягом 2014-2019 років, здійснив продаж акцій одного із телеканалів України на суму 300 мільйонів. Заявник вказує, що гроші від цієї операції були перераховані на рахунки компаній GATENO VENTURES INC., PETRON HOLDING CORP. та BATTERY INVESTMENT CORP., зареєстрованих у Республіці Панама, таким чином уникаючи сплати податків в Україні.

До заяви додаються належним чином перекладені та апостильовані письмові докази, які стосуються кримінальних розслідувань, котрі здійснюються в Україні Державним Бюро Розслідувань та які були ініційовані за заявою ПОРТНОВА АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА, поданою у травні поточного року, за фактом вчинення тих самих діянь.

II. ПОДАТКОВІ АСПЕКТИ

Після дослідження обставин, викладених у цій заяві, прокуратура зазначає, що заявою, поданою Лсдо. ДЖІОВАННІ А. ФЛЕТЧЕР Х. [Ledo. GIOYANI A. FLETCHER H.], підтверджується, що у травні 2019 року в Україні Державне бюро розслідувань порушило кримінальні провадження за фактом можливого вчинення аналогічного правопорушення за заявою ПОРТНОВА АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА. Зважаючи на це, Прокуратура Панами не може продовжувати розслідувати діяльність щодо заявленого можливого злочину, оскільки в Україні є аналогічні кримінальні провадження, розслідування яких триває.

Окрім цього слід зазначити, що для встановлення факту вчинення злочину ПРОТИ ЕКОНОМІЧНОГО ПОРЯДКУ у вигляді ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ необхідно доведення існування предикатного злочину. У цьому сенсі Панамська правова система встановлює виключний перелік злочинів, які можуть бути предикатним злочином щодо легалізації доходів.

Так само в скарзі підкреслюється, що юридичні особи GATENO VENTURES INC., PETRON HOLDING CORP. та BATTERY INVESTMENT CORP., засновані в Республіці Панама, є компаніями, які отримали грошові кошти у результаті ухилення від сплати податків в Україні. Однак слід зазначити, що відповідно до законів Панами у 2017 році, тобто на момент можливого вчинення легалізації доходів, ухилення від сплати податків не входило до переліку злочинів, які можуть бути предикатними злочинами щодо легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Кримінальний процесуальний кодекс Республіки Панама в статті 275 передбачає, що:

"Стаття 275. Закриття справи. Прокурор може закрити справу, якщо він не зміг встановити виконавця або учасників, або не можливо визначити склад злочину. У цьому випадку розслідування може бути відновлене, якщо з'являться обставини, які дозволять згодом ідентифікувати виконавця чи учасників.

Також. Закриття справи. Якщо ви мені вірите, діяння не є злочином. Відхилення скарги або провадження у справі. Рішення може бути переглянуте, якщо потерпілий цього вимагатиме." Підкреслення наше.

З наведеної норми однозначно випливає, що Прокурор може закрити справу, якщо він вважає, що заявлений факт не є злочином, на підставі цього відхиляючи скаргу, як пояснено та наведено у правових мотивах вище; на підставі цього ми вважаємо за доречне закрити цю справу за кримінальною скаргою, -

РІШЕННЯ

У силу вищезазначеного заступник прокурора Першої спеціалізованої прокуратури по боротьбі з організованою злочинністю РОЗПОРЯДЖАЄТЬСЯ:

ПЕРШЕ: Закрити справу, ідентифіковану за номером папки 201800045511, відповідно до положень статті 275 Кримінально-процесуального кодексу.

ДРУГЕ: Видалити папку номер 201800045511 із Технологічної платформи порталу обвинувальної кримінальної системи.

ПРАВОВІ НОРМИ: статті 22, 73, 275 та інші відповідні статті Кримінального процесуального кодексу.

Приймайте до виконання.

Гілберто Аугусто Арона Карденас

Заступник прокурора Першої спеціалізованої прокуратури по боротьбі з організованою злочинністю

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Log Log _ 18.10.2019 12:35
IP: 35.235.227.---
Oleg NullDev:
То что прокурорские Панамы не захотели расследовать дела,которые расследуются в Украине, а уклонение от налогов в Панаме не уголовно наказуемо, не говорит о не виновности клиента адвоката.
Тобто говорить про нефаховість Вашого кумира Портнова?
Він поліз з свиним рилом у калашний ряд?
Oleg NullDev _ 18.10.2019 09:17
IP: 35.235.226.---
То что прокурорские Панамы не захотели расследовать дела,которые расследуются в Украине, а уклонение от налогов в Панаме не уголовно наказуемо, не говорит о не виновности клиента адвоката.
Oleh Lychak _ 17.10.2019 23:03
IP: 35.235.227.---
Андрюшу макнули в гі.но по саму маківку. Тепер якщо адвокати Пороха швиденько обернуться андрюшу чекає стоп-лист улюбленого червоного кольору в базі Інтерполу
Grenader45 _ 17.10.2019 19:58
IP: 35.235.227.---
...нахіба оцю полову щодня вивалювати на загал? Невже соєвий адвокат серйозно вважає, що оця юридична казуїстика, у якій мало хто тямить, заставить упевнитись у безгрішності Порошенка?
Такий собі приклад псевдологіки: раз САМ керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери захищає Порошенка – очевидно що останній, невинуватий. Так, Ігоре? Або, якщо на Порошенка моляться тисячі людей – значить він святий і непідсудний, правда ж? Якщо Портнов – купа лайна (що не виключаю), це автоматом означає що сивочолий – білий і пухнастий?
Цікава страта захисту. На мою думку, більшість таки хоче побачити Петра із картатою ковдрою і смутком в очах на лаві (не виключаю, між іншим, що і сам Ігор Головань... з партнерами))). Але – робота є робота...
Андрей Маковский _ 17.10.2019 18:19
IP: 35.235.227.---
Знать, Головань – мужик фартовый,
Коль лает на Портнова.
Nadja Simon _ 17.10.2019 17:07
IP: 35.235.227.---
який же цей Портнов послідовний, безсоромний негідник!!!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter