4 листопада 2021, 13:58

Санкції в ручному режимі

Президент Зеленський останнім часом розмахує санкціями направо і наліво, не надто переймаючись відповідністю рішень про застосування санкцій українським законам чи обґрунтуванням підстав застосування санкцій до тих чи інших осіб.

Відповідно до Закону України "Про санкції", вони можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Застосовуються санкції з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави.

Однак Президент Зеленський при застосуванні санкцій керується чим завгодно, крім національних інтересів України та протидії терористичній діяльності.

Ось яскравий приклад.

Я вже писав, як британська компанія CPI Investment Fund Ltd звернулася до Президента України Зеленського з проханням запровадити санкції стосовно осіб, які торгують продукцією, вкраденою на "націоналізованих" так званими ДНР та ЛНР заводах.

CPI INVESTMENT FUND LTD., зареєстрована в Реєстрі компаній Англії та Уельсу, є єдиним власником Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАР АЛЬЯНС" (м. Горлівка).

Унаслідок збройної агресії Російської Федерації територія міста Горлівки, у тому числі виробничі потужності ТОВ "ТАР АЛЬЯНС", були захоплені терористичною організацією ДНР.

У подальшому інвестору стало відомо, що швейцарською компанією Carbon Black SA (пов'язана з громадянами РФ) здійснюється продаж виготовленого на захоплених виробничих потужностях кам'яновугільного пеку з використанням пакувальних засобів, що належали дочірньому підприємству CPI INVESTMENT FUND LTD.

Здавалося б, кейс ідеально відповідає Закону України "Про санкції", адже мова йде про іноземну юридичну особу, керовану громадянами РФ, яка торгує продукцією захопленого так званою ДНР підприємства, що в свою чергу означає спрямування виручки від продажу на фінансування тієї ж таки ДНР.

Однак Президент Зеленський застосовувати в цьому випадку санкції відмовився.

Чому? А тому, що не хоче.

Позицію Президента Зеленського у відзиві на судовий позов CPI INVESTMENT FUND LTD. пояснила його представник.

Президент Зеленський з аналізу приписів статті 5 Закону України "Про санкції" вбачає ознаки дискреційності у повноваженнях.

А тому, хоче – вносить пропозиції щодо застосування санкцій до певних осіб. А не хоче – не вносить. І наявність законних підстав чи інтереси держави його не хвилюють.

Але ж статтею 3 "Угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про сприяння і взаємний захист інвестицій" визначено, що жодна з Договірних Сторін на своїй території не піддаватиме інвестиції або доходи інвесторів іншої Договірної Сторони режиму, що є менш сприятливим, аніж той, що вона надає інвестиціям або доходам своїх власних інвесторів, або інвестиціям чи доходам інвесторів будь-якої третьої Держави.

Відтак інвестор вправі розраховувати, що до його інвестиції буде застосовано такий саме режим, як було застосовано до інвестицій власних інвесторів або інвесторів будь-якої третьої Держави (а саме, санкції введені в дію указом Президента України від 19 лютого 2021 р. N64/2021).

Інвестор оскаржив бездіяльність Президента України до Верховного Суду, яким відкрито провадження у справі N9901/348/21, призначено до судового розгляду на 07.10.2021 (у подальшому дату змінено на 28.10.2021, а згодом на 25.11.2021).

Яке буде рішення – побачимо.

powered by lun.ua

Бігус і суддівські самовідводи

У справі Бігуса в ОАСК про так звані "плівки Медведчука" другий самовідвід. Першою самовідвелася Її честь суддя ОАСК Клочкова Н.В. Сьогодні отримав ухвалу про самовідвід Її честі Добрянської Я...

Як Лещенко і ДБР "спалили" Бігуса

ДБР почало розслідувати джерела витоку опублікованих Соколовою документів щодо "вагнергейту". У межах відкритого кримінального провадження буде здійснена перевірка щодо автентичності цих документів, а також встановлено військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку...

Кого бояться судді ОАСК?

Її честь суддя ОАСК Клочкова Н.В. вчора раптово "самовідвелася" аби не розглядати по суті наш позов до Бігуса про публікацію так званих "плівок Медведчука"...

Відповідач Зеленський і відповідач Бігус

Поки Денис Бігус розмірковує чи подавати йому до адміністративного суду відзив на наш позов про опублікування у первісному вигляді так званих "плівок Медвудчука", ми потихеньку просуваємося з аналогічним позовом до бенефіціара бігусівських "відосиків" – Президента України Зеленського...

Відповідач Зеленський і відповідач Бігус

Поки Денис Бігус розмірковує чи подавати йому до адміністративного суду відзив на наш позов про опублікування у первісному вигляді так званих "плівок Медвудчука", ми потихеньку просуваємося з аналогічним позовом до бенефіціара бігусівських "відосиків" – Президента України Зеленського...

Санкції в ручному режимі

Президент Зеленський останнім часом розмахує санкціями направо і наліво, не надто переймаючись відповідністю рішень про застосування санкцій українським законам чи обґрунтуванням підстав застосування санкцій до тих чи інших осіб...