3 серпня 2023, 18:45

Загибель керівництва

Офіс Генерального прокурора інформує про підозру п'ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Йдеться про катастрофу гелікоптера ДСНС у січні 2023 року, в якій загинули високопосадовці МВС, а також чотири жінки та малолітня дитина. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

На думку слідчих та прокурорів, що тими слідчими процесуально керують, причиною авіатрощі стали порушення правил безпеки польотів з боку посадовців Управління авіації ДСНС та спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

Як стверджує Офіс Генерального прокурора, посадовці ДСНС, попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, залучили до перевезення керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

Однак використання гелікоптерів МСНС для "робочих поїздок" різних делегацій явно не було чимось незвичайним.

За рік до катастрофи, у грудні 2021 року УП розповідала про перельоти Президента Зеленського "гелікоптерами рятувальників" чи то по роботі, чи то на відпочинок.

Тоді ж Державна служба України з надзвичайних ситуацій офіційно повідомила, що "використання вертольоту ДСНС" для забезпечення "планової робочої поїздки Президента України" здійснювалося "відповідно до протоколів згідно з вимогами нормативно-правових актів України".

То виходить, якісь гелікоптери ДСНС мають дозвільні документи "на виконання інших польотів", а якісь таких дозвільних документів не мають?

Офіс Генерального прокурора хоче переконати суспільство, що рішення про використання гелікоптерів ДСНС для "інших польотів" типу перевезення Президента, міністрів та всіляких делегацій приймається виключно на рівні Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України?

Чи нам знову підсовують "стрілочників"?

P.S. Символічно, що матеріал УП "Святкування, якого не було", проілюстровано фото гелікоптера з бортовим номером 54. Якщо вірити Вікіпедії, 18 січня 2023 року у Броварах розбився саме борт 54. На відео, правда, Михайло Ткач зняв борт 51.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Поправки для поганих танцюристів

Всі знають, що заважає поганим танцюристам. А от непрофесійним та ледачим слідчим, прокурорам і навіть детективам заважає набагато більше всякого...

Верховний Суд та інтервʼю Президента Зеленського

Іноді адвокат радіє судовому рішенню у "програній" справі. Завершився багаторічний судовий процес стосовно інтерв'ю Президента Зеленського, яке він дав придворній Н...

Ці страшні таємниці слідства

23 листопада 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення про задоволення позову адвоката нашого об'єднання Артема Сульженка та адвоката Дмитра Ільченка і визнав протиправним та нечинним рішення Вищої ради правосуддя від 20...

План задум Безуглої

Уособлення світогляду і інтелекту "Слуг народу", членкиня комітету нацбезпеки, оборони та розвідки, Марʼяна Безугла хоче від головнокомандувача ЗС України план задум на 2024...

Дубінський і Деркач між ДБР і НАБУ

Як повідомляють джерела, ДБР і СБУ знову прийшли з обшуками до Дубінського. За даними джерела УП, справа стосується скандальної пресконференції "Нові факти про міжнародну корупцію, "Бурісму" та схему доведення України до банкрутства", яку Дубінський провів у 2019 році за участю позбавленого нині громадянства України екснардепа Андрія Деркача (вже має підозру в держзраді)...

Про "чому ми не в НАТО", перетин кордону і Верховний Суд

Тому більше року, а саме у травні 2022, влада не вперше і не востаннє продемонструвала, "чому ми не в НАТО". Зірвала участь П'ятого Президента України Петра Порошенка у Парламентській асамблеї країн НАТО...