3 вересня 2023, 22:40

Коломойський ''позбавлений громадянства''?

Після прийняття судом рішення про застосування відносно Ігоря Коломойського запобіжного заходу, питання з його громадянством залишилося без відповіді.

Якщо вірити опублікованому у мережі відео, суддя, проголошуючи ухвалу іменем України, чітко сказав, що застосовує запобіжний захід до громадянина України.

Суддя має знати, що проголошує, адже згідно з правилами судового розгляду секретар судового засідання встановлює особи учасників засідання про що доповідає суду.

За всю мою багаторічну практику не було жодного випадку, щоб перед участю у судовому засіданні у мене не перевірили документи.

Однак проголошений судом факт поспішив спростувати радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко.

Всім давно відомо, що наші правоохоронці кроку не ступають без доповіді Президенту.

Тому для радника голови ОП, особливо такого правдивого і безкорисливого, як пан Лещенко, жодних таємниць слідства бути не може.

І пан Лещенко публікує у Facebook шматочок документа, який суспільство має сприйняти як Повідомлення про підозру.

І там читаємо:

"... Коломойському Ігорю Валерійовичу, ... громадянину Ізраїлю та Кіпру, позбавленому громадянства України...".

От тільки...

Відповідно до КПК, письмове повідомлення про підозру складається прокурором або слідчим за погодженням з прокурором.

І слідчий (у нашому випадку детектив БЕБ), і прокурор за визначенням юристи.

А юристи ж знають, що громадянства України не позбавляють.

Відповідно до статті 25 Конституції України, громадянин України не може бути позбавлений громадянства.

Як не може бути позбавлений і права змінити громадянство.

Громадянство України може бути набуте і припинене. Відповідно до статті 4 Конституції, підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.

Відповідно до статті 17 Закону "Про громадянство України": громадянство України припиняється:

-внаслідок виходу з громадянства України;

-внаслідок втрати громадянства України;

- за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Тому юрист не мав писати у тексті повідомлення про підозру антиконституційне словосполучення "позбавлений громадянства". "Вийшов з громадянства", "втратив громадянство", але не "позбавлений".

Дехто може подумати, мовляв, натякаю, що Лещенко опублікував фейк.

Та на мою особисту думку, правоохоронці, що замість якісної роботи бігають з доповідями до радників президентського офісу, такі професіонали, що цілком могли отой папірець зліпити.

До судового засідання чи після – це питання.

P.S. Прочитав опублікований Цензор.НЕТ текст повідомлення про підозру. Не знаю, чи той текст відповідає реальному, але автори такого шедевру могли що завгодно написати, не тільки "позбавлення громадянства".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Поправки для поганих танцюристів

Всі знають, що заважає поганим танцюристам. А от непрофесійним та ледачим слідчим, прокурорам і навіть детективам заважає набагато більше всякого...

Верховний Суд та інтервʼю Президента Зеленського

Іноді адвокат радіє судовому рішенню у "програній" справі. Завершився багаторічний судовий процес стосовно інтерв'ю Президента Зеленського, яке він дав придворній Н...

Ці страшні таємниці слідства

23 листопада 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення про задоволення позову адвоката нашого об'єднання Артема Сульженка та адвоката Дмитра Ільченка і визнав протиправним та нечинним рішення Вищої ради правосуддя від 20...

План задум Безуглої

Уособлення світогляду і інтелекту "Слуг народу", членкиня комітету нацбезпеки, оборони та розвідки, Марʼяна Безугла хоче від головнокомандувача ЗС України план задум на 2024...

Дубінський і Деркач між ДБР і НАБУ

Як повідомляють джерела, ДБР і СБУ знову прийшли з обшуками до Дубінського. За даними джерела УП, справа стосується скандальної пресконференції "Нові факти про міжнародну корупцію, "Бурісму" та схему доведення України до банкрутства", яку Дубінський провів у 2019 році за участю позбавленого нині громадянства України екснардепа Андрія Деркача (вже має підозру в держзраді)...

Про "чому ми не в НАТО", перетин кордону і Верховний Суд

Тому більше року, а саме у травні 2022, влада не вперше і не востаннє продемонструвала, "чому ми не в НАТО". Зірвала участь П'ятого Президента України Петра Порошенка у Парламентській асамблеї країн НАТО...