13 листопада 2023, 15:08

Дубінський і Деркач між ДБР і НАБУ

Як повідомляють джерела, ДБР і СБУ знову прийшли з обшуками до Дубінського.

За даними джерела УП, справа стосується скандальної пресконференції "Нові факти про міжнародну корупцію, "Бурісму" та схему доведення України до банкрутства", яку Дубінський провів у 2019 році за участю позбавленого нині громадянства України екснардепа Андрія Деркача (вже має підозру в держзраді).

Нічого сказати, швидкі та оперативні у нас ДБР та СБУ. Блискавично аналізують і миттєво реагують.

Скандальна пресконференція якихось чотири роки тому відбулась.

Всього три року тому США (а конкретно – Department of the Treasury) прямо назвали Деркача російським агентом. Так і написано: "has been an active Russian agent for over a decade, maintaining close connections with the Russian Intelligence Services".

Всього два роки і десять місяців як США застосували санкції до оточення (INNER CIRCLE) Деркача, у тому числі і Дубінського (Oleksandr Dubinsky).

Я звернувся до ДБР та СБУ з заявою, у якій вимагав перевірити оприлюднені США факти стосовно можливої зради Деркача 14 вересня 2020 року. Більше трьох років тому. Реакції – нуль.

Моя скарга на бездіяльність Офісу Генерального прокурора розглядалася Печерським районним судом міста Києва з 28 вересня 2020 року по 06 грудня 2022 року. Більше двох років.

Печерський суд, правда, хоч і через два роки, два місяці і п'ять днів скаргу задовольнив. Зобов'язав уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Хоча СБУ вже 24 червня 2022 повідомляло про викриття агентурної мережі Головного управління Генштабу рф (відомого, як ГРУ), до якої, за твердженням СБУ, входив і Андрій Деркач. Я про це писав тут.

Якого, як кажуть, і слід простиг.

Тому 03 липня 2023 року ВАКС задовольнив клопотання детектива Четвертого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України і дозволив провести спецрозслідування щодо екснардепа Деркача. Так писали ЗМІ.

А ось і відповідна ухвала.

А тепер, про що я, власне, пишу.

Відповідно до згаданої ухвали про спецрозслідування щодо Деркача, кримінальне провадження N42022000000000676 від 07.06.2022 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ст. 368-5 КК України розслідується детективами Національного антикорупційного бюро України.

Інакше і бути не може, оскільки стаття КК 368-5 (Незаконне збагачення) у випадку вчинення такого злочину народним депутатом підслідна НАБУ відповідно до КПК.

То чому тоді з обшуком до Дубінського завітали СБУ і ДБР?

Конкуренція?

Хоча чому дивуватися? Хіба вперше СБУ і ДБР "перебігають дорогу" НАБУ всупереч вимогам закону?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і глобальні проблеми перекладу

Як помітив мій прискіпливий колега Станіслав Кунянський, Президент України Зеленський та віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідали 15-16 червня 2024 року у Швейцарії різні саміти...

Вербальне сприяння підривній діяльності як ноу-хау ДБР

Я вже писав про епохальне досягнення ДБР і переконаного "дбрівцями" генпрокурора – "вербальне сприяння підривній діяльності". З кволого зародку у вигляді туманного дежавю у голові першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка, "вербальне сприяння підривній діяльності" стало ноу-хау ДБР в розслідуваннях...

Мустафа Найєм і шапка Міллера

Шапка Міллера спалахнула на голові Мустафи Найєма. Цікаво розвивається історія про НАБУ, братську любов і Міллер, юридична компанія. Стало більш-менш зрозуміло, чого Мустафа Найєм і Масі Найєм так поспішно почали відмежовуватися від адвоката Олексія Носова, що його НАБУ запідозрило у нехорошому...

Про НАБУ, шок, біль, братську любов і адвокатуру

Не секрет, що ставлення суспільства до нас, адвокатів, не завжди цілком позитивне. І часом не без підстав. Саме тому я багато пишу про те, наскільки важливо здійснювати адвокатську діяльність з дотриманням всіх передбачених законом формальностей...

ДБР і дежавю

Спеціалісти стверджують, що у психічно здорових людей дежавю проявляється досить рідко і стан цей продовжується лічені секунди. Перший заступник директора ДБР Олександр Удовиченко розповів про своє дежавю в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"...

5-6 менеджерів і Велика Палата Верховного Суду

Велика Палата Верховного Суду задовольнила моє клопотання і розглядатиме апеляцію у справі про 5-6 менеджерів Президента Зеленського за моєї участі...