24 січня 2024, 15:25

Рекомендації Президента Зеленського

Президент України своїм Указом увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2024 року "Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану".

4 з 5 пунктів уведеного в дію рішення РНБО є рекомендаціями.

Рекомендація у пункті 1 адресована Президентові України. Тобто Президент Зеленський сам собі указом рекомендує утворити Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. Сподіваюсь, Президент Зеленський оцінить рекомендацію Президента Зеленського позитивно.

Рекомендація у пункті 3 адресована Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України. Цим серйозним структурам, серед іншого, рекомендовано утримуватися від проведення певних процесуальних дій у кримінальних провадженнях.

Рекомендації у пунктах 4 та 5 адресовані Офісу Генерального прокурора, а от виконувати ті рекомендації Офіс Генерального прокурора має спільно зі Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань, Національною поліцією України, Бюро економічної безпеки України, Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством юстиції України.

Рекомендовано, зокрема, виробити ефективні механізми забезпечення захисту підприємництва від можливих зловживань з боку правоохоронних органів, зокрема під час проведення окремих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, у ході яких обмежуються права чи законні інтереси відповідних суб'єктів господарювання.

Але, громадяни, які можуть бути рекомендації у сфері кримінального процесу?

Яким чином у РНБО уявляють виконання цих рекомендацій?

Адже закон в Україні передбачає таку засаду діяльності прокуратури як незалежність прокурорів, існування гарантій від незаконного політичного, матеріального чи іншого впливу на прокурора щодо прийняття ним рішень при виконанні службових обов'язків?

Нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство – прямо передбачена законом функція прокуратури.

І все, що потрібно для захисту прав громадян, у тому числі і бізнесменів від протиправних посягань – це виконання прокурорами прямо передбачених законом функцій, а не якихось рекомендацій.

А рішення РНБО свідчить, що в Україні не діють Конституція і закони, а прокурори і слідчі керуються рекомендаціями, а насправді просто командами "згори".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Кого більше боїться СБУ?

Отримав відповідь Офісу Генерального прокурора стосовно виконання уповноваженими особами СБУ рішення суду та реєстрацію кримінального провадження за фактом "вербального сприяння" підривній діяльності агресора з боку славнозвісного Андрія Портнова...

Портнов, СБУ і Роман Червінський

Вже багато місяців суспільство з обуренням стежить як послідовно і з насолодою СБУ катує Романа Червінського. Відомого своїми операціями розвідника майже півтора року мордували за гратами, лише на днях випустили під величезну заставу, але бажання посадити на довгі роки "сбушники" та їх ляльководи аж ніяк не втратили...

Президент Зеленський. Слова і реальність.

Щойно отримав Постанову Великої Палати Верховного Суду у складі: головуючого судді Уркевича В. Ю., судді-доповідача Шевцової Н. В., суддів Банаська О...

За 40 тисячоліть до Гетманцева

Тут Данило Гетманцев вирішив нагадати співгромадянам, що 40 тисяч років тому кондиціонерів не було, а пращури наші якось виживали. Боролися зі спекою за допомогою відра...

5-6 менеджерів Зеленського. Велика Палата питань не має.

Сьогодні Велика Палата Верховного Суду оперативно розглянула мою апеляцію у справі про 5-6 менеджерів Зеленського. Все пройшло швидко, питань у суддів не виникло...

Портнов, СБУ і вербальне сприяння

Як я, чесно кажучи, очікував, СБУ не поспішає перевірти вербальні сигнали підсанкційного Портнова на предмет наявності складу злочину з використанням ноу-хау відомого своїм розкішним життям першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка...