24 січня 2024, 15:25

Рекомендації Президента Зеленського

Президент України своїм Указом увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2024 року "Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану".

4 з 5 пунктів уведеного в дію рішення РНБО є рекомендаціями.

Рекомендація у пункті 1 адресована Президентові України. Тобто Президент Зеленський сам собі указом рекомендує утворити Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. Сподіваюсь, Президент Зеленський оцінить рекомендацію Президента Зеленського позитивно.

Рекомендація у пункті 3 адресована Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України. Цим серйозним структурам, серед іншого, рекомендовано утримуватися від проведення певних процесуальних дій у кримінальних провадженнях.

Рекомендації у пунктах 4 та 5 адресовані Офісу Генерального прокурора, а от виконувати ті рекомендації Офіс Генерального прокурора має спільно зі Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань, Національною поліцією України, Бюро економічної безпеки України, Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством юстиції України.

Рекомендовано, зокрема, виробити ефективні механізми забезпечення захисту підприємництва від можливих зловживань з боку правоохоронних органів, зокрема під час проведення окремих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, у ході яких обмежуються права чи законні інтереси відповідних суб'єктів господарювання.

Але, громадяни, які можуть бути рекомендації у сфері кримінального процесу?

Яким чином у РНБО уявляють виконання цих рекомендацій?

Адже закон в Україні передбачає таку засаду діяльності прокуратури як незалежність прокурорів, існування гарантій від незаконного політичного, матеріального чи іншого впливу на прокурора щодо прийняття ним рішень при виконанні службових обов'язків?

Нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство – прямо передбачена законом функція прокуратури.

І все, що потрібно для захисту прав громадян, у тому числі і бізнесменів від протиправних посягань – це виконання прокурорами прямо передбачених законом функцій, а не якихось рекомендацій.

А рішення РНБО свідчить, що в Україні не діють Конституція і закони, а прокурори і слідчі керуються рекомендаціями, а насправді просто командами "згори".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хоча закон прямо і не передбачає... НАБУ і ВРП проти Конституції

Колега Артем Сульженко таки відстояв рішення Верховного Суду, яким визнано протиправною спільну "операцію" НАБУ і новообраних членів Вищої радою правосуддя...

Президент Зеленський, 5-6 менеджерів і держава у смартфоні

Сьогодні під час судового засідання мав можливість ознайомитися з відзивом Президента Зеленського (точніше – його офісу, а ще точніше – окремого чиновника з його офісу) про 5-6 менеджерів...

Менеджери Зеленського – суд у середу

Виявилося, що Президент Зеленский довго терпів не дуже досконале командування Збройних Сил України. Аж раптом не витримав. І як почав звільняти...

ДБР русскоязичноє насолоджується безкарністю

А ось і відповідь Територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, стосовно русскоязичного держиморди. Цілком очікувано, ніхто того російськомовного негідника за порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" до відповідальності не притягував і притягувати не збирається...

СБУ, ДБР і потужні російські шпигуни

Пишуть, СБУ на хвильку відволіклося від стеження за "бігусами" і, бац – нейтралізовано "потужну агентурну мережу" військової контррозвідки ФСБ, яка діяла в Україні! Затримано аж 5 потужних учасників потужної ворожої групи...

Проблеми голови Верховного Суду

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко 2 лютого повідомив, що судова влада в останні місяці зіткнулася із новою проблемою – слідчі дії та обшуки в судах без належних на те підстав та навіть без відповідних ухвал слідчих суддів...