2 лютого 2024, 20:43

Проблеми голови Верховного Суду

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко 2 лютого повідомив, що судова влада в останні місяці зіткнулася із новою проблемою – слідчі дії та обшуки в судах без належних на те підстав та навіть без відповідних ухвал слідчих суддів.

Як приклад, голова Верховного Суду вказав на ситуацію з обшуками, які проводило Державне бюро розслідувань без ухвали слідчого судді 9 січня у Дніпровському районному суді Києва.

Але ж ще недавно, а саме у вересні 2023 року, той самий голова Верховного Суду Станіслав Кравченко зовсім не вважав обшуки без ухвал суду проблемою. Навпаки, нормальною практикою.

Щоправда, мова тоді йшла про обшуки не у судах чи у суддів, а у пересічних, як кажуть, громадян і юридичних осіб.

У серпні 2023 року в.о. Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини запитала позицію Верховного Суду стосовно певних справ, що розглядаються ЄСПЛ. Справи ті якраз стосувалися скарг громадян України на свавільні обшуки.

А 04 вересня 2023 року у своєму листі N4020/0/2-23 той самий голова Верховного Суду Станіслав Кравченко на 13 сторінках переконував Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, що ті обшуки ніяка не проблема.

Що "з урахуванням плинності суспільних відносин, різноманітності життєвих ситуацій, передбачити абсолютно всі можливі випадки, за яких може проводитися втручання у приватне життя особи за відсутності для цього рішення суду, неможливо".

Виявилося однак, плинність суспільних відносин та різноманітність життєвих ситуацій охоплює не тільки "пересічних громадян", але і самих суддів, до яких теж можуть вдертися без ухвали і влаштувати погром.

І тут Його честь Станіслав Кравченко чомусь побачив проблему. І навіть серйозний виклик. І сказав, що Верховний Суд повинен бути лідером у питаннях захисту незалежності судової влади.

Хто має бути лідером у питаннях захисту прав і свобод людини громадянина голова Верховного Суду на цей раз не сказав.

Може, раніше говорив. Чи потім колись скаже.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Хоча закон прямо і не передбачає... НАБУ і ВРП проти Конституції

Колега Артем Сульженко таки відстояв рішення Верховного Суду, яким визнано протиправною спільну "операцію" НАБУ і новообраних членів Вищої радою правосуддя...

Президент Зеленський, 5-6 менеджерів і держава у смартфоні

Сьогодні під час судового засідання мав можливість ознайомитися з відзивом Президента Зеленського (точніше – його офісу, а ще точніше – окремого чиновника з його офісу) про 5-6 менеджерів...

Менеджери Зеленського – суд у середу

Виявилося, що Президент Зеленский довго терпів не дуже досконале командування Збройних Сил України. Аж раптом не витримав. І як почав звільняти...

ДБР русскоязичноє насолоджується безкарністю

А ось і відповідь Територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, стосовно русскоязичного держиморди. Цілком очікувано, ніхто того російськомовного негідника за порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" до відповідальності не притягував і притягувати не збирається...

СБУ, ДБР і потужні російські шпигуни

Пишуть, СБУ на хвильку відволіклося від стеження за "бігусами" і, бац – нейтралізовано "потужну агентурну мережу" військової контррозвідки ФСБ, яка діяла в Україні! Затримано аж 5 потужних учасників потужної ворожої групи...

Проблеми голови Верховного Суду

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко 2 лютого повідомив, що судова влада в останні місяці зіткнулася із новою проблемою – слідчі дії та обшуки в судах без належних на те підстав та навіть без відповідних ухвал слідчих суддів...