21 травня 2024, 15:48

Президент Зеленський і його самопредставники

Сьогодні Верховний суд розпочав розглядати позов до Президента України Зеленського про визнання протиправним та нечинним Указу Президента України N27/2023 від 23.01.2023 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2023 року "Про деякі питання щодо перетину державного кордону України в умовах воєнного стану".

Того Указу, яким гарант Конституції, шляхом введення у дію рішення РНБО, звелів Кабінету Міністрів України у п'ятиденний строк внести зміни до Правил перетинання державного кордону, запровадивши обмеження у перетині того кордону для різних категорій громадян, зокрема народних депутатів України.

Указ очевидно незаконний просто тому, що РНБОУ немає повноважень зобов'язувати Кабінет Міністрів України вносити зміни до нормативних актів і встановлювати для цього строк.

А Президент не має права вводити в дію рішення, якими обмежуються права і свободи народного депутата в умовах воєнного стану. 
Відповідно до норми ч. 2 ст. 26 Закону України "Про статус народного депутата України", повноваження народного депутата та його конституційні права і свободи не можуть бути обмежені в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

У засіданні оголошено перерву до 17 червня 2024р.

Суспільство на собі відчуває, наскільки толерантно ставляться у нас зараз суди до своєрідного ставлення гаранта до Конституції і законів.

Тому очікування у мене цілком реалістичні.

А от про позицію самопредставників Президента України не можу не написати.

Як заявив у судовому засідання Президент Зеленський в особі його самопредставників, Указ Президента України N27/2023 від 23.01.2023 нічиїх прав не порушує і нічиїх інтересів не зачіпає.

Бо той указ лише зобов'язує Кабінет Міністрів України, СБУ та Головнокомандувача Збройних Сил України випускати за кордон народних депутатів та деякі інші категорії громадян виключно у відрядження.

А тому відповідати за можливі порушення прав повинні Кабінет Міністрів України, СБУ та Головнокомандувач Збройних Сил України.

А провадження за позовом до Президента України треба закрити, не розглядаючи по суті.

Тобто, Президент Зеленський "нє віноват".

P.S. У Президента Зеленського не представники, а самопредставники, тому що Указ "Про забезпечення самопредставництва Президента України та створених ним допоміжних органів і служб у судах України".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і глобальні проблеми перекладу

Як помітив мій прискіпливий колега Станіслав Кунянський, Президент України Зеленський та віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідали 15-16 червня 2024 року у Швейцарії різні саміти...

Вербальне сприяння підривній діяльності як ноу-хау ДБР

Я вже писав про епохальне досягнення ДБР і переконаного "дбрівцями" генпрокурора – "вербальне сприяння підривній діяльності". З кволого зародку у вигляді туманного дежавю у голові першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка, "вербальне сприяння підривній діяльності" стало ноу-хау ДБР в розслідуваннях...

Мустафа Найєм і шапка Міллера

Шапка Міллера спалахнула на голові Мустафи Найєма. Цікаво розвивається історія про НАБУ, братську любов і Міллер, юридична компанія. Стало більш-менш зрозуміло, чого Мустафа Найєм і Масі Найєм так поспішно почали відмежовуватися від адвоката Олексія Носова, що його НАБУ запідозрило у нехорошому...

Про НАБУ, шок, біль, братську любов і адвокатуру

Не секрет, що ставлення суспільства до нас, адвокатів, не завжди цілком позитивне. І часом не без підстав. Саме тому я багато пишу про те, наскільки важливо здійснювати адвокатську діяльність з дотриманням всіх передбачених законом формальностей...

ДБР і дежавю

Спеціалісти стверджують, що у психічно здорових людей дежавю проявляється досить рідко і стан цей продовжується лічені секунди. Перший заступник директора ДБР Олександр Удовиченко розповів про своє дежавю в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"...

5-6 менеджерів і Велика Палата Верховного Суду

Велика Палата Верховного Суду задовольнила моє клопотання і розглядатиме апеляцію у справі про 5-6 менеджерів Президента Зеленського за моєї участі...