6 червня 2024, 18:04

Про НАБУ, шок, біль, братську любов і адвокатуру

Не секрет, що ставлення суспільства до нас, адвокатів, не завжди цілком позитивне.

І часом не без підстав.

Саме тому я багато пишу про те, наскільки важливо здійснювати адвокатську діяльність з дотриманням всіх передбачених законом формальностей.

Зокрема, виключно в рамках належних організаційних форм.

До речі, громадянам теж варто розбиратися хоч трохи у "тонкощах" організації адвокатської практики. Це їм стане у пригоді при виборі захисника своїх прав.

Вищенаведені кілька вступних абзаців – пояснення того, до чого я написав і опублікував нижченаведений текст.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 04.06.2024 о 21:05 написала у Facebook:

На спробі підкупу прокурорів САП та детективів НАБУ викрито столичного адвоката

За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ на пропозиції надати хабар у розмірі 200 тис. дол. США викрили адвоката одного з столичних адвокатських об'єднань.

Адвокат пропонував ці кошти прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ "НЕК "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування.

Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України.

Наразі за рішенням слідчого судді ВАКС у присутності представників Ради адвокатів проводяться обшуки на робочому місці адвоката і за місцем його проживання.


Через 18 хвилин о 21:23 Міллер, юридична компанія там же, у Facebook:

Ми в стані шоку.

Сьогодні відбулися слідчі дії стосовно одного з адвокатів нашої компанії, Олексія Носова, за підозрою в нібито пропозиції неправомірної вигоди працівнику НАБУ в межах справи одного з клієнтів.

Ми будуємо свою компанію на принципах чесності у відносинах з клієнтами та державою. У нашій команді не просто не прийнято порушувати закон, виконуючи професійні обов'язки, це – недопустимо та суперечить усім цінностям, принципам, стандартам та практикам роботи компанії. Ми не підозрювали та не очікували такого від члена нашої команди навіть на рівні слідчої версії.

Тому за рішенням команди компанія розриває будь-які відносини з Олексієм Носовим, відповідні юридичні дії ми реалізуємо в найближчий час, коли Олексій буде на звʼязку. Ми докладаємо всіх зусиль для встановлення істини та сприятимемо офіційному розслідуванню.

Наші адвокати, представники та члени команди не можуть і не будуть виступати захисниками підозрюваного ані публічно, ані у межах кримінального провадження.

Прозорість, комплаєнтність, законність та відкритість завжди були найвищими цінностями нашої команди. Належність до професії адвоката – не привілей, а обов'язок слідувати цінностям та берегти репутацію.

Ми за чесні та рівні правила для всіх.


Ще через 6 хвилин о 21:29 Масі Найєм (Masi Nayyem) у Facebook:

Мені боляче. Навіть поки це слідча версія.

Але я розумію команду та підтримую їх рішення.

Я відійшов від управління компанією ще на початку війни.

Але закон має бути один для всіх не лише на словах.

Зрештою, саме за такі цінності ми й воюємо.

Усі крапки розставимо після перемоги.

Боляче.


А трохи більше, ніж через годину о 22:37 Мустафа Найєм (Mustafa Nayyem) у Facebook:

У мене є брат, якого я неймовірно люблю.

Десять років тому він заснував адвокатську компанію, не маючи навіть грошей для оренди офісу. У це мало хто вірив, але йому вдалося – стати на ноги, завоювати повагу і визнання.

Потім він пішов на фронт. Спочатку у 2015 році, а потім у 2022-му. Потім ми разом пройшли через його поранення, він заснував "Принцип" і вирішив залишитися на фронті, обіцяючи мені і всій своїй команді після перемоги повернутися до управління компанією.

А сьогодні в нього сталася особиста трагедія. Адвоката з його компанії запідозрили у пропозиції хабаря.

Я знаю, що зараз йому неймовірно боляче, тому що знаю, з якою любов'ю і вірою він будував свою команду і з яким натхненням віддавався своїй справі.

Я не можу знати деталей справи, не знаю, чим вона закінчиться, але я знаю, на яких цінностях зростала його команда, і впевнений, що і йому, і його компанії вистачить мудрості та сил пройти й через це.

Люблю. І вірю.


Не можу сказати, що мене шокувала реакція того, що у Facebook позначено, як Міллер, юридична компанія, на "слідчі дії стосовно одного з адвокатів".

Але здивувало. Всім, начебто, відомо, що відповідно до статті 62 Конституції, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде встановлено обвинувальним вироком суду.

Але є ще частина 4 статті 296 ЦК України:

Ім'я фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, або особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути використане (обнародуване) лише в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення та в інших випадках, передбачених законом.

У САП та НАБУ явно про ці норми закону щось чули, тому ні імені адвоката, ні найменування "одного з столичних адвокатських об'єднань" у повідомлені немає.

А от "Міллер, юридична компанія" назвати ім'я адвоката не посоромилася. Більше того, фактично продемонструвала впевненість у його винуватості, заявивши про розрив будь-яких відносин і відмову захищати свого керівника кримінальної та практики економічних і службових злочинів.

А потім Масі Найєм зневагу колег до Конституції і закону підтримав.

А потім Мустафа Найєм підтримав брата.

Це "ж-ж-ж" – недарма!

Впевнений, що саме так прокоментував би цю послідовність подій Вінні Пух.

І мені стало цікаво.

Мустафа Найєм написав, що брат десять років тому заснував адвокатську компанію, не маючи навіть грошей для оренди офісу.

Десять років тому, це, якщо не помиляюсь, 2014 рік.

Але у 2014 брат Мустафи Найєма не мав не тільки грошей на оренду офісу, але і адвокатського свідоцтва.

Відповідно до Єдиного реєстру адвокатів України, Найєм Масі-Мустафа отримав свідоцтво у 2018.

Що ж за адвокатську компанію він заснував десять років тому?

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знаходимо ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ МІЛЛЕР", створене 28 вересня 2012 року, серед засновників якого є НАЙЄМ МАСІ-МУСТАФА.

Але це звичайна "ТОВка", а відповідно до закону, адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об'єднання.

Та і 2012 рік – це трохи більше, ніж 10 років тому.

У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "МІЛЛЕР", ідентифікаційний код юридичної особи: 41045080.

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "МІЛЛЕР" створене 22.12.2016.

У переліку засновників (учасників) цієї юридичної особи знаходимо НАЙЄМ МАСІ-МУСТАФА.

Але ж у 2016 Масі Найєм все ще не був адвокатом? Можливо, він не створював це об'єднання, а приєднався пізніше?

Цілком вірогідно, адже невдовзі після отримання ним адвокатського свідоцтва, а саме 22.12.2018р. було зареєстровано зміну складу засновників (учасників) або зміну відомостей про засновників (учасників) АДВОКАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ "МІЛЛЕР".

Ну, добре, а що ж Носов, від якого так швидко відмовились партнери?

На сайті https://millerlawfirm.ua адвокат Олексій Носов значиться як керівник кримінальної та практики економічних і службових злочинів.

Однак серед засновників (учасників) АДВОКАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ "МІЛЛЕР" Олексія Носова ми не знаходимо.

Але в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є інше адвокатське об'єднання, серед засновників (учасників) якого є НОСОВ ОЛЕКСІЙ СЕРГІЙОВИЧ, але немає жодного Найєма.

Це створене менше року тому, 28 вересня 2023р., АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ"МІЛЛЕР", ідентифікаційний код юридичної особи 45267048. І Олексій Носов є не тільки засновником цього нового адвокатського об'єднання, але і керівником.

То яка саме команда пише у у Facebook під ніком "Міллер, юридична компанія"?

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ МІЛЛЕР", ідентифікаційний код юридичної особи 38419366 зареєстроване 28 вересня 2012р.?

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "МІЛЛЕР", ідентифікаційний код юридичної особи 41045080, зареєстроване 22 грудня 2016р.?

АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ"МІЛЛЕР", ідентифікаційний код юридичної особи 45267048, зареєстроване 28 вересня 2023р.?

І чому Масі Найєм так переймається долею керівника адвокатського об'єднання, до якого не має формального стосунку?

І чого у Мустафи Найєма таке хибне уявлення про адвокатську діяльність брата?

І чи не "засвітили" Масі Найєм з братом своїми поспішними постами те, що хотіли приховати?

P.S. 12 млн грн застави – суд застосував запобіжний захід до адвоката, якого викрили на спробі надання хабаря прокурору САП та детективу НАБУ.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Портнов, СБУ і Роман Червінський

Вже багато місяців суспільство з обуренням стежить як послідовно і з насолодою СБУ катує Романа Червінського. Відомого своїми операціями розвідника майже півтора року мордували за гратами, лише на днях випустили під величезну заставу, але бажання посадити на довгі роки "сбушники" та їх ляльководи аж ніяк не втратили...

Президент Зеленський. Слова і реальність.

Щойно отримав Постанову Великої Палати Верховного Суду у складі: головуючого судді Уркевича В. Ю., судді-доповідача Шевцової Н. В., суддів Банаська О...

За 40 тисячоліть до Гетманцева

Тут Данило Гетманцев вирішив нагадати співгромадянам, що 40 тисяч років тому кондиціонерів не було, а пращури наші якось виживали. Боролися зі спекою за допомогою відра...

5-6 менеджерів Зеленського. Велика Палата питань не має.

Сьогодні Велика Палата Верховного Суду оперативно розглянула мою апеляцію у справі про 5-6 менеджерів Зеленського. Все пройшло швидко, питань у суддів не виникло...

Портнов, СБУ і вербальне сприяння

Як я, чесно кажучи, очікував, СБУ не поспішає перевірти вербальні сигнали підсанкційного Портнова на предмет наявності складу злочину з використанням ноу-хау відомого своїм розкішним життям першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка...

Пірати з Кабміну

Сьогодні гарант додержання Конституції привітав нас з Днем цієї самої Конституції, особливо підкреслюючи ті її норми, що стосуються захисту України...