Джудіт Гоф Посол Великої Британії в Україні

Чорнобиль – 30 років потому

25 квітня 2016, 17:38

"Добрий вечір! Сьогодні ніде в Росії не відбулася жодна ядерна катастрофа, тим паче в Чорнобилі. Ніхто не загинув під час аварії, яка не відбулася. Рятувальні служби не викликалися, оскільки очевидно було б дурницею це робити, бо над Північною Європою немає ніякої величезної радіоактивної хмари. Отже, немає потреби у випуску новин, який і так не відбувся".

Саме так гостро-сатиричне британське шоу "Точна копія" (Spitting Image) відреагувало на повідомлення про Чорнобильську катастрофу 30 років тому (попри слабеньке знання радянської географії). Наведені вище слова промовлялися лялькою у вигляді товариша Брежнєва, за спиною якого клубився дим – відео можна переглянути на YouTube. Я добре пам'ятаю, як я сиділа вдома у вітальні та дивилася передачу разом зі своїми батьками. Мені було 13 та, як і багато людей у Великій Британії, я була налякана, адже в нас було дуже мало інформації, а Холодна війна все ще викликала величезні підозри в обох сторін. Усе, що ми знали, – це інформація зі скандинавських ЗМІ, у той час як показ на радянському телебаченні підготовки до травневих святкувань не віщував нічого доброго.

Звичайно, ситуація була значно страшнішою та більш небезпечною в Україні та Білорусі, ніж у Британії. Українські друзі та колеги кажуть, що всі знали, що щось було не так, але всіх і надалі закликали займатися своїми справами та ходити на роботу, наче нічого не сталося. Чорнобильська катастрофа показала не тільки провали радянської системи, але і її безсердечність.

Наслідки були неймовірні та довготривалі. Навряд чи ми колись дізнаємося про реальну кількість жертв Чорнобильської катастрофи – 31 робітник героїчно загинув відразу, проте постраждалих було значно більше. Понад 350 тисяч осіб було евакуйовано та переміщено, а наслідки для здоров'я людей можна спостерігати ще й досі. Україна та Білорусь постраждали від величезної екологічної катастрофи, але її наслідки відчувалися значно далі – в країнах Скандинавії, Уельсі та Шотландії.

Як член Великої Сімки (або Великої Вісімки, до призупинення членства Росії), Велика Британія брала участь у міжнародних зусиллях із подолання наслідків Чорнобильської катастрофи з 1990 року. Ці зусилля координуються Європейським банком реконструкції та розвитку. Є два основні напрямки цих зусиль: обслуговування сховищ для радіоактивних відходів і проміжного сховища для використаного радіоактивного пального, а також проект будівництва укриття, мета якго – зробити Реактор 4 стабільним і безпечним для навколишнього середовища. На сьогодні внесок Великої Британії у фінансування та виконання цієї діяльності складає 120 мільйонів євро. Ми й надалі підтримаємо заклик Великої Сімки до фінансування проекту, оголошений Японією 25 квітня 2016 року. Також упродовж більш ніж 16 років ми надаємо підтримку благодійним організаціям, які працюють із дітьми Чорнобиля.

За тридцять років багато що змінилося. Холодна війна закінчилася, Радянський Союз розпався, але, як це не трагічно, конфлікт все ще не полишає цей регіон. Ніщо не може стерти те, що сталося в Чорнобилі, а його наслідки будуть відчуватися протягом багатьох прийдешніх десятиріч. Однак ізоляції, яку висміювало сатиричне шоу "Точна копія" у 1980-их, вже немає... у цієї країни. Україна поглиблює зв'язки з Європою, посіла місце в Раді безпеки ООН та відіграє все більшу роль на міжнародній арені. Подолання наслідків Чорнобиля та надана підтримка є істинно міжнародним проектом – і Велика Британія пишається своєю роллю в ньому. Ми продовжимо працювати з нашими українськими партнерами задля посилення ядерної безпеки через Програму Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового ураження.

У свої невпевнені 13 років я б ніколи й не мріяла про поїздку до Чорнобиля у 30-ту річницю катастрофи. Сьогодні приєднуюсь до всіх українців у спогадах про жахливу трагедію, що сталася в Чорнобилі, та вшануванні пам'яті тих, хто втратив своє життя за таких нелюдських умов. Однак ми також не повинні забувати про те, що прогрес та міжнародне співробітництво із подолання наслідків катастрофи підкреслюють той факт, що з 1986 року ми подолали великий шлях – і це має давати нам усім надію на майбутнє.

You can read the blog in English here

Коментарі — 17
Елена Величко _ 26.04.2016 20:03
IP: 178.94.248.---
Перш за все Чорнобил – це злочин безвідповідальності та зухвалості.
Нехай не повториться, не повториться...нехай інші люди будуть... на оновленій землі.
hrim _ 26.04.2016 19:54
IP: 130.211.79.---
Джудіт Гоф та Джеффрі Пайєтт єдині посли в Україні, які торкаються актуальних питань українського суспільства, його історичних подій. Тому вони не тільки посли, вони наші друзі.
sidor _ 26.04.2016 15:20
IP: 77.52.83.---
Алексей Апраксин:
sidor:
Ты об этом печалься,а не о России!

"Тарифы на газ должны соответствовать рыночной стоимости" – об этом заявил премьер Владимир Гройсман. Он отметил, что Украина должна придерживаться обязательств перед МВФ, которые были подписаны. Это означает, что с 1 мая следует ожидать повышения цены на газ для населения. Речь идет о льготной цене, которая вырастет с 3600 гривен до 5500 за тысячу кубических метров газа. Так же возрастет цена газа для предприятий теплокомунэнерго, согласно плану, что приведет к повышению цен на отопление и горячую воду почти на 80 процентов. К тому же, эти роста не последние, они продлятся до 2017 года, пока цена не сравняется с рыночной и не станет одинаковой для всех.
ты то че волнуешься? У вас нефть и газ вообще бесплатно будет – энергоносители то все меньше и меньше покупают – будете улицы отапливать. Сибирская Народная Республика вжэ думает – не послать бы вас на) (ер.
sidor _ 26.04.2016 15:15
IP: 77.52.83.---
Алексей Апраксин:
...Руководством РФ уже тогда (в 2013 году) ставились задачи (без лишней огласки) по оснащению производства современным оборудованием и квалифицированными работниками. С этого же времени в Воронеже поползли слухи о якобы готовящемся нападении РФ на Украину, но тогда этому мало верили.
В 2013 году в Минобороны РФ издало секретный приказ, обязывающий всех руководителей военных заводов ("почтовых ящиков") полностью укомплектовать предприятия за счёт квалифицированных технических работников по ремонту военной техники. Особое внимание тогда было уделено именно предприятиям, находящимся на территории Западного военного округа.
sidor _ 26.04.2016 14:01
IP: 77.52.83.---
Алексей Апраксин:
sidor:
Уже нет такого завода в Воронеже,раньше был военный авторемонтный,теперь там что то другое никак ни военное,это на улице Димитрова.
В 2013 году Воронежский 172-й центральный авторемонтный завод был перепрофилирован в сервисный центр Западного военного округа.
Начиная с 2013 года, Минобороны России запланировало в таких "сервисных центрах" производить ремонт военных машин – менять узлы, агрегаты, красить и проводить техобслуживание.
Теперь для того, чтобы например поставить танку или грузовику новый двигатель, военные машины, в частности танки, вместо отправки на завод-производитель для капитального ремонта передают в сервисный центр в г.Воронеж.
sidor _ 26.04.2016 13:37
IP: 77.52.83.---
_yurkiv_:
Чому б не наслідувати приклад Латвії, і не вліпити кацапам позов за Чорнобильську катастрофу з нагоди "ювілею"?
Нема на них Арсенія Петровича!
а при чем тут кацабы, если "эксперимент" одобрили и дали "отмашку" к исполнению власти УССР. С Мордора "предложили" – в УССР "взяли под козырек" и сказали – "Есть!". Не приняли бы к исполнению – ничего бы не было. "Козлами отпущения" стали начальник станции и гл. инженер (впоследствии сошел с ума).
Если правда, что хотят начать манипулировать турбинами нынешние "реформаторы" – повторение Чернобыля имеет огромный шанс.
sidor _ 26.04.2016 12:29
IP: 77.52.83.---
Алексей Апраксин:
прод.
...По информации в Минобороны РФ, подобные случаи имели место неоднократно, что негативно воспринимается работниками предприятий оборонного ведомства и отражается на психологическом состоянии работников предприятий оборонного ведомства. Некоторые не выдерживают подобных фактов, обращаются к своему руководству с просьбами о назначении на другие участки работы или вовсе увольняются. Также, есть неоднократные случаи злоупотребления работниками на этой почве алкогольными напитками.
На сегодняшний день негодованию работников Воронежского предприятия нет пределов, поскольку им приходится постоянно сталкиваться не только с повреждённой техникой, а и с погибшими молодыми российскими военнослужащими.
sidor _ 26.04.2016 12:26
IP: 77.52.83.---
Алексей Апраксин:
В середине апреля 2016 года в город Воронеж Российской Федерации на предприятие ОАО "172-й центральный авторемонтный завод" доставлены для проведения ремонта танки Вооружённых сил РФ (четыре – "Т-90" и два – "Т-72Б"). В ходе осмотра были выявлены значительные боевые повреждения военной техники. А сопровождавшие технику военные, которые приехали подшофе, рассказали рабочим, что танки приехали из "горячих точек" на Украине.
После открытия повреждённого люка первого танка "Т-72Б" в его внутреннем отделении были обнаружены сильно обгоревшие тела командира машины, механика-водителя и наводчика. От увиденного работники ужаснулись, Одна женщина приблизительно 50-летнего возраста потеряла сознание. Открытие люков других танков также повергло в ужас работников предприятия. В отделениях этих танков тоже находились обугленные тела членов экипажей. Люди стали возмущаться ещё сильней, однако пришло руководство, которое быстро всех успокоило – "будете возмущаться уволим!".
_yurkiv_ _ 26.04.2016 09:42
IP: 130.211.84.---
Чому б не наслідувати приклад Латвії, і не вліпити кацапам позов за Чорнобильську катастрофу з нагоди "ювілею"?
Нема на них Арсенія Петровича!
Miki2 _ 26.04.2016 09:14
IP: 178.94.63.---
Алексей Апраксин: – ШТАТНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ
Pixel _ 25.04.2016 21:45
IP: 94.178.192.---
Владислав Волошин:
Pixel:
Упади в ноги и проси у посла англицкого допомоги!
- – - – - -
МОСКАЛЬСЬКИЙ ТРОЛЬ Владислав Волошин В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.
Pixel _ 25.04.2016 21:02
IP: 94.178.192.---
Владислав Волошин:
Pixel:
Владислав Волошин:
mihaylenco:
Miki2
Поддержка Вашей страны чрезвычайно весомая... На сегодня Великобритания – единственная страна, которая последовательно отстаивает позиции цивилизованного мира в противостоянии с кремлем.

Денег проси придурок!
- – - – - -
МОСКАЛЬСЬКИЙ ТРОЛЬ Владислав Волошин В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.
Ты то же попроси бабла у посла англицкого,не трать зря кошти.
- – - – - – -
МОСКАЛЬСЬКИЙ ТРОЛЬ Владислав Волошин В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.
Pixel _ 25.04.2016 20:58
IP: 94.178.192.---
Владислав Волошин:
mihaylenco:
Miki2
Поддержка Вашей страны чрезвычайно весомая... На сегодня Великобритания – единственная страна, которая последовательно отстаивает позиции цивилизованного мира в противостоянии с кремлем.

Денег проси придурок!
- – - – - –
МОСКАЛЬСЬКИЙ ТРОЛЬ Владислав Волошин В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.
mihaylenco _ 25.04.2016 19:37
IP: 37.55.146.---
Miki2
Підтримка Вашої країни надзвичайно вагома...

На сьогодні Великобританія – єдина країна, котра послідовно відстоює позиції цивілізованого світу в протистоянні з кремлем.
mihaylenco _ 25.04.2016 19:34
IP: 37.55.146.---
Порошенко на 30 річчя чорнобильської трагедії постраждалим організував подарунок. Скасував пільги певним категоріям.
Miki2 _ 25.04.2016 18:30
IP: 178.94.14.---
Владислав Волошин: – ШТАТНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ТРОЛЬ
Miki2 _ 25.04.2016 18:23
IP: 178.94.14.---
Пані Посол, велике спасибі за допомогу, яка стосується Чорнобилю, але невід'ємна подяка і за дуже тверду позицію Великобританії, щодо сучасної України, особливо всього того, що стосується російсько-української війни. Підтримка Вашої країни надзвичайно вагома, як завжди було і є вагомим слово Лондону, як у Європі, так і в світі.
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте