Дмитро Гройсман Координатор "Вінницької правозахисної групи", лікар, юрист

Зупинити каральну психіатрію! Звільнити Раїсу Радченко!

18 липня 2013, 14:37

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ РАЇСИ ВАСИЛІВНИ БОГАТИРЬОВОЇ ЩОДО ПРИМУСОВОГО ПСИХІАТРИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВІСТКИ

МОЗ України

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7


Шановна Раїсо Василівно!

Звертаємося до Вас із приводу затримання та госпіталізації у примусовому порядку до психіатричної лікарні у м.Запоріжжі громадської активістки 70-річної Раїси РАДЧЕНКО. Обставини цієї ситуації дають підстави вважати, що це примусове психіатричне лікування є нічим іншим, як покаранням Раїси РАДЧЕНКО за активну громадську діяльність.10 липня 2013 року за словами її доньки до них у квартиру подзвонили 3 людей, які представилися міліціонерами і психіатром. Вони повідомили про рішення суду від 27 червня 2013 року щодо психіатричного огляду Раїси РАДЧЕНКО у примусовому порядку. Вона відмовилася відчиняти двері, оскільки чиновники не надали документи на підтвердження такого рішення суду.

11 липня 2013 року Раїса РАДЧЕНКО пішла в Ленінський районний суд м.Запоріжжя, щоб отримати інформацію про судове рішення. У суді жінку затримали, вона ледве встигла подзвонити доньці та попросити про допомогу. До доньки та її 5-річної дитини інваліда, які прийшли до суду, щоб з'ясувати місцезнаходження матері та бабусі, кілька чоловіків у цивільному одязі застосували фізичне насилля. Хоча суд надав дозвіл лише на психіатричний огляд Раїси РАДЧЕНКО, психіатрами було негайно розпочато її "лікування" попри неотримання на це згоди від пацієнтки.

13 липня керівництво психіатричної лікарні відмовило у відвідуванні Раїси РАДЧЕНКО громадським активістам, журналістам і навіть адвокату п.РАДЧЕНКО, мотивуючи це можливим погіршенням психічного здоров'я. Доньці дозволили кількахвилинне побачення з матір'ю. За словами доньки, мати вивели під руки, бо сама вона вже не могла ходити.

15 липня голова Комунарського районного суду Запоріжжя Сергій ГЕРАСИМЕНКО задовольнив заяву обласної психіатричної лікарні щодо її примусової госпіталізації. Як стверджує її донька, і що підтверджується наявними матеріалами Раїса РАДЧЕНКО ніколи не була на обліку з приводу психічного захворювання. При винесенні діагнозу "органічне ураження головного мозку" лікарі-психіатри посилаються на її історію хвороби, яка не була представлена суду. Натомість, суд відмовив у проведенні незалежної діагностики в Києві.Як повідомили у відділі по зв'язкам з громадськістю МВС України в Запорізькій області, причиною відправлення на примусовий огляд у психіатричну лікарню стали звернення двірників, місцевого банку та персоналу ресторану із скаргами на, нібито, неадекватну поведінку Раїси РАДЧЕНКО.

Ознайомлення з медичною документацією, яка є у нашому розпорядженні, приводить нас до висновку, що у випадку з Раїсою РАДЧЕНКО ми маємо діло з набрутальнішим безсовісним порушенням права людини на фізичну та психічну цілісність, шляхом застосування до неї каральної психіатрії виключно у зв'язку з її громадською діяльністю, спрямованою на захист прав та законних інтересів інших людей. Так, нас шокувало наступне формулювання з медичної документації:

"Детально описує, яка саме реформа повинна бути проведена у системі ЖКГ, з гордістю повідомляє, що "подала у міністерство програму реформування"... Переконати не представляється можливим".

Ми також відзначаємо, що усі так звані пояснення, надані співробітникам міліції записані зі слів осіб, які їх, нібито, надали, рукою однієї особи – співробітника міліції. Усі вказані пояснення надавалися представниками організацій, з якими Раїса РАДЧЕНКО перебувала у конфліктних стосунках виключно внаслідок того, що відстоювала інтереси громади, а не свої особисті.

Ми зазначаємо, що попри звинувачення у агресивній та протиправній поведінці, жодного разу щодо Раїси РАДЧЕНКО не складалися протоколи про адміністративні правопорушення, не застосовувалися адміністративні затримання, а саме застосування методів каральної психіатрії сталося тоді, коли пані РАДЧЕНКО повернулася з поїздки до м.Києва, де зустрічалася з чиновниками та подавала скарги, зокрема, і до Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини.

У зв'язку з вищевикладеним, вимагаємо від Міністерства охорони здоров'я України НЕГАЙНО виписати Раїсу РАДЧЕНКО із психіатричної лікарні та забезпечити проведення неупередженої психіатричної експертизи за межами Запорізької області, за участю лікаря-психіатра із Асоціації психіатрів України, та лікарів-психіатрів, яких до складу комісії запропонує сама Раїса РАДЧЕНКО або її захисники. Ми пропонуємо створити робочу групу у складі представників МОЗ, народних депутатів України та представників громадських організацій України з метою перевірки повідомлень про порушення прав людини в ході надання психіатричної допомоги.

Довідково: Раїса Радченко є членом кількох місцевих громадських організацій в Запоріжжі, Україна і активно виступає проти корупції та зловживань з боку міліції, підтримує місцевих мешканців, які намагаються відстоювати свої права. На початку червня вона відвідала Київ, щоб передати клопотання від імені мешканців Запоріжжя до Генеральної прокуратури та Адміністрації Президента. Раніше вона також організувала збір підписів під петицією з вимогою відставки мера Запоріжжя.

Центр Громадянських Свобод Олександра Матвійчук, Голова Правління

Вінницька правозахисна група Дмитро Гройсман, Координатор


Звернення доступне для підписання за цим посиланням

powered by lun.ua
Коментарі — 24
dem4-enko_ _ 20.07.2013 22:45
IP: 176.104.80.---
4 січня 2013 р. мешканець Вишгороду Сергій Х., 1985 р.н., завітав у кав'ярню, де працювала його знайома дівчина. Заказав поїсти. Не пив, бо ж, як власник автівки, який зазвичай був "за кермом", спиртним не зловживав. Не встиг доїсти замовлені страви, як до нього підійшли двоє в цивільному і, пред'явивши міліцейські посвідчення, запропонували проїхати з ними, не пояснюючи куди й з якої причини...Не бажаючи вступати в конфлікт з представниками органів правопорядку, Сергій, хоч і не отримав відповіді на причини його затримання, добровільно сів у машину з міліціянтами. Однак повезли його, як виявилося, не до відділку. Авто попрямувало безпосередньо до обласної психоневрологічної лікарні N2 у м. Ворзелі. Де його й передали з рук у руки лікарів. Ось так у нас і робиться. Яка живуча ця зміюка – каральна психіатрія.
Uruz _ 19.07.2013 13:08
IP: 94.153.48.---
ZLucheska:
У нас тут по дворах ходить одна жіночка – волає не своїм голосом і проклинає всіх, хто їй на очі попадається. Так її ніхто не лікує. А ця – звичайна собі бабуся, вона навіть вірить в те, що Янукович добрий, а на місцях сидять погані дядьки і псують йому репутацію. Таких "божевільних" у нас в країні мільйони.
А у нас бесследно исчезли все психи, жившие в приватизированных квартирах без присмотра. Называется назад в 90-е.
NickNNN _ 19.07.2013 07:51
IP: 217.212.230.---
Hryhory:
NickNNN:
Семен Глузман "еще жив", и даже публикуется в LB. Пусть скажет свое слово...
Думаю, что скажет. Но есть ли смысл смысл ввязываться ему?! Пусть другие придут, сменив уют на риск и непомерный труд...
LXNDR6 _ 19.07.2013 07:38
IP: 46.201.124.---
вообще-то "захлёстывать" жалобами дают право законы Об обращениях граждан и О доступе к публичной информации

если их не "захлёстывать" нас самих захлестнёт
Борисович _ 19.07.2013 04:04
IP: 193.19.133.---
Не знаю я эту Радченко, скорее всего, она – обычная "торпеда", которая сидит у какого-то рейдера-вымогателя-депутата на зарплате. Если её и лечить, то только вместе с экс-народным депутатом Украины Юрием Анатольевичем Кармазиным, который разработал "каскадно-волновой метод" т.н. "работы" т.н. "правозащитников" по захлёстыванию чиновников всех уровней, служб, министерств и ведомств жалобами и разного рода "протестами".

К слову, Юлия Тимошенко в 2005-м году представляла себе этого Кармазина как раз в психушке. И где сейчас она и где он, "лишатель мандатов"?
LXNDR6 _ 18.07.2013 22:56
IP: 46.201.124.---
trakt:
LXNDR6:
trakt:
Я нічого не зрозумів. Якщо я поскаржусь на сусіда до психіатричної лікарні за його поведінку, то що лікарі повинні на моє звернення його обстежити в психіатричній лікарні, чи для направлення мого сусіда на обстеження потрібно кілька підписів?
если вы пожалуетесь то нет, разве что у вас есть подвязки в мусарне, в ликарне и в суде
Це суд направив її на психіатричну експертизу? Двірники позивалися до суду? А медики дійшли висновку, що насправді її поведінка не неадекватна, а небезпечна для життя оточуючих?
там не всё ясно, насколько я понял жалобщики обратились напрямую к психиатрам, а те в суд, хотя это незаконно, роль мусоров вообще неясна кроме того что они помогали санитарам её упекать
возможно между жалобщиками и психиатрами была мусарня, но нет речи ни о каких уголовных или даже админ делах против неё
ZLucheska _ 18.07.2013 22:55
IP: 37.52.59.---
У нас тут по дворах ходить одна жіночка – волає не своїм голосом і проклинає всіх, хто їй на очі попадається. Так її ніхто не лікує. А ця – звичайна собі бабуся, вона навіть вірить в те, що Янукович добрий, а на місцях сидять погані дядьки і псують йому репутацію. Таких "божевільних" у нас в країні мільйони.
trakt _ 18.07.2013 22:22
IP: 46.201.77.---
LXNDR6:
trakt:
Я нічого не зрозумів. Якщо я поскаржусь на сусіда до психіатричної лікарні за його поведінку, то що лікарі повинні на моє звернення його обстежити в психіатричній лікарні, чи для направлення мого сусіда на обстеження потрібно кілька підписів?
если вы пожалуетесь то нет, разве что у вас есть подвязки в мусарне, в ликарне и в суде
Це суд направив її на психіатричну експертизу? Двірники позивалися до суду? А медики дійшли висновку, що насправді її поведінка не неадекватна, а небезпечна для життя оточуючих?
LXNDR6 _ 18.07.2013 22:09
IP: 46.201.124.---
trakt:
Я нічого не зрозумів. Якщо я поскаржусь на сусіда до психіатричної лікарні за його поведінку, то що лікарі повинні на моє звернення його обстежити в психіатричній лікарні, чи для направлення мого сусіда на обстеження потрібно кілька підписів?
Якщо двірники скаржились на неадекватну поведінку жінки, то чому і на якій підставі психіатр вирішив, що ця жінка небезпечне для оточуючих? Якщо жінка така небезпечна, то чому двірники не звернулися до дільничого міліціонера?
А на неадекватну поведінку цього психіатра, ще ніхто не скаржився, чи він уже пройшов також перевірку в психіатричній лікарні?
если вы пожалуетесь то нет, разве что у вас есть подвязки в мусарне, в ликарне и в суде
trakt _ 18.07.2013 22:05
IP: 46.201.77.---
Я нічого не зрозумів. Якщо я поскаржусь на сусіда до психіатричної лікарні за його поведінку, то що лікарі повинні на моє звернення його обстежити в психіатричній лікарні, чи для направлення мого сусіда на обстеження потрібно кілька підписів?
Якщо двірники скаржились на неадекватну поведінку жінки, то чому і на якій підставі психіатр вирішив, що ця жінка небезпечне для оточуючих? Якщо жінка така небезпечна, то чому двірники не звернулися до дільничого міліціонера?
А на неадекватну поведінку цього психіатра, ще ніхто не скаржився, чи він уже пройшов також перевірку в психіатричній лікарні?
Иван Сулима _ 18.07.2013 22:00
IP: 213.186.111.---
LXNDR6:
Роман Калитовський:
Судячи з відео,бубуся страдає шизофренією, блукаючий погляд який не може сконцентруватись на предметах які повільно рухаються-типова ознака. Власне є для цього психіатрична експертиза,якщо є сумніви нехай призначать повторно в іншій клініці.
идиот, на видео она уже после психушки
Роман Калітовський не ідіот. Він відвертий ворог всього українського. Зі стажем. Українська земля таких карає, або хворобою, або божевіллям. або злою долею. Звичайна справа
Hryhory _ 18.07.2013 21:29
IP: 91.209.51.---
NickNNN:
Семен Глузман "еще жив", и даже публикуется в LB. Пусть скажет свое слово...
LXNDR6 _ 18.07.2013 19:14
IP: 46.201.124.---
Роман Калитовський:
Судячи з відео,бубуся страдає шизофренією, блукаючий погляд який не може сконцентруватись на предметах які повільно рухаються-типова ознака. Власне є для цього психіатрична експертиза,якщо є сумніви нехай призначать повторно в іншій клініці.
идиот, на видео она уже после психушки
NickNNN _ 18.07.2013 18:26
IP: 217.212.230.---
Роман Калитовський:
Пане Романе, а надмірна жестикуляція, паси руками з показуванням націїх своїх манжет, невиразне белькотіння ні про що – Вам не свідчитьпро такий же самий діагноз?
Роман Калитовський _ 18.07.2013 18:12
IP: 85.223.157.---
Судячи з відео,бубуся страдає шизофренією, блукаючий погляд який не може сконцентруватись на предметах які повільно рухаються-типова ознака. Власне є для цього психіатрична експертиза,якщо є сумніви нехай призначать повторно в іншій клініці.
NickNNN _ 18.07.2013 17:30
IP: 217.212.230.---
ПОКРАЩЕННЯ НА ЗАВЖДИ:
дмитрий...все эти обращения до лампочки...если вы сможете через организации пригласить пару психиатров с европы и провести независимое заключение...если они выявят,что это все липа то еще одна пощечина украине хоть и не сыграет роль большую мы и так в дерьме но многим откроет глаза...а будете только писать в потолок...скоро придут и до вас...а у вас еще много дома порнографии,даже если вы и ее не видите...наши специалисты увидят...
Вы не правы. Автор молодец.Не имели они права насильно садить человека в психиатричку как раз после ее публичного осуждения режима. Хотя и Ваше предложение имеет право на существование. Помните, Семен Глузман сделал независимое заключение относительно генерала Григоренка. И сам попал в лагеря.
LXNDR6 _ 18.07.2013 17:25
IP: 217.77.220.---
вы пишете

у зв'язку з її громадською діяльністю, спрямованою на захист прав та законних інтересів інших людей
где ж все эти інші люди? я не говорю, что их не существует, но где они сейчас?
ПОКРАЩЕННЯ НА ЗАВЖДИ _ 18.07.2013 16:14
IP: 109.86.127.---
дмитрий...все эти обращения до лампочки...если вы сможете через организации пригласить пару психиатров с европы и провести независимое заключение...если они выявят,что это все липа то еще одна пощечина украине хоть и не сыграет роль большую мы и так в дерьме но многим откроет глаза...а будете только писать в потолок...скоро придут и до вас...а у вас еще много дома порнографии,даже если вы и ее не видите...наши специалисты увидят...
Oleksander Bashuk _ 18.07.2013 15:42
IP: 213.109.84.---
Пані та панове! Якщо це паскудство негайно не зупинити – завтра каральна психіатрія прийде за кожним. Не треба буде бути "активістом" чи займатись політикою – достатньо буде протестувати проти голосної вечірки в сусідній розливайці, подати заяву про домагання зі сторони роботодавця чи просто не так швидко помирати, як того хотіли б потенційні спадкоємці. Невже не ясно?
Підпишіться, будь ласка!
LXNDR6 _ 18.07.2013 15:36
IP: 217.77.220.---
вы неправильно должность называете, она называется ОБМУДсмен
Pavlo Koma _ 18.07.2013 15:14
IP: 46.200.8.---
Раїса Радченко і Валерія Лутковська: ув'язнені нашої совісті
16липня2013,УП Блог
Дмитро Гройсман Координатор "Вінницької правозахисної групи", лікар, юрист

Врадіївська трагедія
Святошинська драма
Тепер запорізький пекло

Уповноважена ВР України з прав людини В. Лутковська не поїхала у Врадіївку, не стояла під Святошинським РВВСУ, навряд чи зацікавлять її і запорізькі пристрасті.

В Україні триває якийсь повзучий варіант ГКЧП – силового придушення права народу на Європейське національне самовизначення.
Де відведена роль кожному.
Гарант ПР, його уряд, фальшистсько-кнопкодавський парламент повинні сховатися у робочій відпустці, як колись Горбачов.
mech45 _ 18.07.2013 15:11
IP: 178.136.69.---
Так она ж в секретариат омбулсмена жалобу и подавала...
Андрес78 _ 18.07.2013 15:07
IP: 195.24.157.---
В нашій країні Омбудсмена немає! Є лише посада Омбусмена!
CountryWithGreatFuture2 _ 18.07.2013 14:51
IP: 95.133.191.---
А что омбудсмен?
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter