2 квітня 2020, 15:40

Про три професії.

Більше десяти років поспіль, починаючи з президентських виборів-2009, на тисячах зустрічів та ефірів я говорив про "три професії" і намагався усіх нас переконати:

ВЧИТЕЛЬ, ЛІКАР і СОЛДАТ – саме від них насамперед залежить майбутнє країни. Саме вони гарантують безпеку, культурний рівень, моральне і фізичне здоров'я нації. Або – не гарантують, якщо держава про них не дбає.

Українська держава – не дбала. Роками, десятиліттями не дбала. Оплата праці для цих трьох категорій має бути завжди вищою за середню зарплату в країні, принаймні на 15-20% – натомість, вона була завжди нижчою.

Держава схаменулася вперше у 2014-му, коли спалахнула війна – і почала дбати про СОЛДАТА, бо не було кому, в чому і з чим іти в окопи, рятувати країну.

Держава схаменулася вдруге у 2020-му, коли спалахнула пандемія – і почала дбати про ЛІКАРЯ, бо не було кому, в чому і з чим іти в ізолятор до хворих, рятувати людей.

Держава ще не схаменулася і не почала дбати про ВЧИТЕЛЯ – хоча і батьки, і діти, та й самі вчителі, вже відчули, особливо під час карантину, наскільки відсталою і неадекватною потребам країни є нинішня система освіти.

Нам потрібні не імпульси уваги і турботи про "три професії", коли спалахне лихо, а системна копітка робота на цих трьох напрямах, на стратегічну перспективу.

І гідна зарплата – то лише один фактор, хоч він і дуже важливий. Новітні технології, техніка і обладнання, матеріальне і методичне забезпечення, індустріальна база, високі професійні й етичні стандарти – цим треба займатися державі. Бо це її, держави, відповідальність.

І починати треба якомога швидше! Бо вкладені навіть великі кошти не дадуть ефекту сьогодні чи завтра – якісно новий результат зможемо побачити лише через 7-10 років.

Якби тоді, ще у 2009-му, мене почули й підтримали – ми з Вами цей якісно новий результат уже б побачили. Нехай із запізненням, але саме життя змусить нас подбати про "три професії", я в цьому впевнений.

Обіцянки-цяцянки

Раша уже відкрито шантажує Європу, не збільшуючи поставок газу (через Україну), поки не отримає від ЄС дозволу на запуск Північного потоку-2...

Париж, які очікування?

Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента України з лідерами двох провідних держав Європи, які останні сім років стоять солідарно поряд з Україною...

Катастрофа в Міноборони – реагувати треба негайно!

Резонансну інформацію отримав із Міноборони. Чотири генерали вищого командного складу подали позови і судяться з міністром оборони. Мені невідома суть позовів, службова вона чи особистісна, насправді це неважливо...

Настав час для плану Б.

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні "непоправними наслідками"...

''Податок на додану жадібність'' – нинішня влада теж в долі, як і всі попередні влади?

Війна, пандемія, горе і сльози, мільйони людей за межею бідності – ненажерливих не зупиняє нічого! Крадіжки з бюджету сягають 5,000,000,000 гривень щомісяця! П'ять мільярдів! Лише на схемах ПДВ! А на митниці? На держпідприємствах? На завищених усюди тарифах? На занижених усюди рентних платежах? В таких масштабах грабувати країну без "кришування" згори – НЕМОЖЛИВО! Прочитайте свіжу статтю Юлії Самаєвої "Податок на додану жадібність" на DT...

Біда не приходить одна.

Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною...