Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Мілан...

16 жовтня 2014, 17:20

1. Бойові дії, що їх продовжує Кремль і бойовики, показують світу, хто насправді зриває доягнуті так непросто (і контроверсійно) домовленості.

2. Україна раніше не брала участі у форумі ASEМ, але її запросили. Фактично українська тематика стає чи не центральною темою форуму.

3. Обговорення відбудеться у багатосторонньому форматі, розширеному порівняно із "нормандським". Раніше багато разів зазначалося, що саме багатостроннього формату треба домогатися українській стороні. Виглядає так, що Меркель настроєна дуже жорстко щодо відповідальності Путіна за війну на сході України. США у цьому форматі участі брати не будуть. Шкода. Але наші президенти вчора звіряли годинники у телефонній розмові. З символічної точки зору цю багатостронню зустріч можна і треба позиціонувати як "двосторонню": Україна і світ, з одного боку, а Кремль – з іншого.

4. Наскільки я зрозумів, після цієї зустрічі може відбутися зустріч Порошенко – Путін. Тут, зрозуміло, криються небезпеки. Сподіваюся, наш президент їх усвідомлює, а громадськість неодмінно про цю зустріч запитає, тим більше напередодні виборів.

5. Форум для нас може нічого і не принести. Треба бути реалістами. Але багатостороння зустріч і можливий тиск на Росію можуть стати і певними кроками по деескалації, у яких зацікавлена Україна: відвід російських військ і найманців, реальне припинення вогню, контроль над кордоном. Якщо це не відбудеться, у нас буде повне моральне право не виконувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування і, зокрема, щодо виборів 7 грудня. І світ це цілком зрозуміє.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
-Vesna- _ 17.10.2014 06:35
IP: 93.72.133.---
Поразка і МЗС України і Президента особистото – що війна в Україні розглядається світовим товариством через кому в ряді екологічних проблем, конфліктів на Близькому Сході...
Коли Тимошенко посадили -НЕМИРЯ з того Европарламенту душу витряс. Що значить – поставлена ціль.
А тут... якісь ритуальні присідання і грошей – якісь мізерні подачки.

Програма ЕС по облаштуванню та переселенню ромів вартує 3 МЛРД ЕВРО ЩОРІЧНО! В них нема війни.
Andriy Vilyura _ 16.10.2014 20:52
IP: 213.5.193.---
Любі мої шановні українці,брати і сестри! Згідно з останніми соцопитуваннями групи *СОЦІС* та * Центру Інформаційних Технологій* ПРАВИЙ СЕКТОР набирає 4,8 % голосів на виборах до ВР!!! Прошу всіх патріотів попрацювати зі своїми друзями, знайомими,близькими і переконати їх проголосувати за ПС. Прошу також виборців,які збираються віддати свої голоси за інші,більш рейтингові партії національно-демократичного спрямування, про підтримку ПС. Повірте – це справді достойні люди,вони довели свою жертовність і відданість Україні на майдані і в боях за Донбас!!! Ви не пошкодуєте про свій вибір!!! ПРАВИЙ СЕКТОР N17
Анна Черкасова _ 16.10.2014 20:14
IP: 109.122.4.---
Пока Порошенко робить мінєт Путіну в Мілані кацапи стягують ударні війська, щоб взяти аеропорт в Донецьку. І будьте певні візьмуть. Перемелють бетон з кровю наших дітей, але свого добються.

Це якесь кіно, чи це таки правда? На нашій українській землі вбивають українців, а президент поїхав чаї пити з ворогом? А президент каже АТО??? А президент влаштував перемиря, щоб наші не атакували??? Пока їх вбивають...

Та ї*бонуть треба так, щоб від падлюк тільки срака поскакала аж до Ростова!!! Скільки вор Потрох і гебняк Путін будуть над нами знущатися? Скільки ми це терпітимемо?
Павло Тюхтий _ 16.10.2014 19:12
IP: 213.179.252.---
Петро-Владімір – супер дербі:
проти диктатора Майдан,
"лапшу" Кремля ковтнули серби,
та відригне її Мілан
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter