Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Рим Український

22 грудня 2014, 17:22

Мав нагоду виступити минулого четверга на семінарі у Римі, організованому Інститутом світової політики (за допомогою ПАКТ, Фонду "Відродження" та українського посольства). Я не буду висвітлювати змістовного боку справи, оскільки про сам семінар написала у блозі керівник Інституту Альона Гетьманчук. А напишу про інші враження. Виявилося, що у ватиканському Соборі Св. Петра є образи і Св. Володимира, і Cв. Ольги, і український тризуб. Представники українського посольства показали їх Альоні та Сергію Солодкому, а вони вже розповіли мені.

Мене це вразило. Бо був у Соборі Св. Петра кілька разів, за день до того відвідав гроти Ватикану із похованнями пап, а от своїх святих не побачив. Поїхав ще раз. Знайти не міг, потім виявилося, що ця частина собору (вівтар Св.Еразма) була відгороджена задля служби: туристів туди не пускали. Отож, якби я про це не знав від Сергія та Альони, пройшов би собі повз них, як це зробив за день до того. Але тепер я вже був наполегливим. Пояснив, що іду вклонитися святим моєї країни, і моя наполегливість була винагороджена. Отримав величезний душевний підйом, відчув гордість за країну, тим більше, коли побачив Володимира із тризубом і київською Десятинною церквою.

Відкрито це було 1989 р., за рік після відзначення тисячоліття Хрещення Руси. Але ж ніде у путівниках для наших туристів про це немає!

Іще одна приємна несподіванка – церква Св. Климента – третього папи, засланого до Криму (помер неподалік Херсонеса). Про цю церкву (що неподалік від Колізею) пишуть у путівниках. Вона надзвичайно цікава, бо має три яруси. Не пошкодуйте кілька євро, щоб спуститися донизу. Найнижчий ярус – старовинний храм Мітри. А от на другому ярусі вже старовинна християнська церква, де, як твердять, і похований автор слов'янської абетки Cв. Кирило (помер у Римі 869 р.). Про це я знав із путівників. Але я побачив написи подяки від різних слов'янських народів. І найприємнішою була "від вдячного українського народу", що також з'явилася ще 1988 року!Отже, ці два місця я рекомендую всім нашим відвідувачам Риму, коли завітаєте до Собору Св. Петра і церкви Св.Климента.

А можна відвідати і специфічно українські місця. Є церкви і монастирі, та ще й доволі давні. Наприклад, у самому центрі Рима на пл. Мадонна дей Монті (найближча ст.метро – Кавур). Поруч справа – Дім Св. Софії, дуже пристойний і недорогий готель.

Після підписання і ратифікації Берестейської Унії у 1596 р. виникла потреба мати постійного представника Київської Церкви при Апостольському Престолі. У 1626 р. Київський Митрополит Йосиф Веньямин Рутський відправив до Риму свого першого прокуратора священика Миколу Новака, який своїм осідком мав церкву святих мучеників Сергія і Вакха та прилеглі до неї території. У 1641 році за дозволом папи Урбана VIII (1623-1644) це все переходить у власність Київського Митрополита. Належить УГКЦ і зараз.

Однак центральним є Собор Св. Софії, побудований за Йосифа Сліпого (недалеко від ст.метро Ваttistini).

1969 року Блаженніший Йосиф та сімнадцять Владик в присутності Папи Павла VІ, який переніс сюди із базиліки св. Климента частину мощей св. Климента, довершили посвячення собору Святої Софії. Тут і Український католицький університет, заснований 1963 р. Йосифом Сліпим. З виходом УГКЦ із підпілля та незалежністю Української Держави, УКУ в Римі передав свої обов'язки львівському осередку. Сучасний осередок УКУ в Римі носить назву Інститут св. Климента Папи.

А поруч із ним отакий, незвичний пам'ятник Великому Кобзареві у римський тозі.І, звичайно, при всіх церквах працює українська діаспора, яка нині активно збирає кошти нашим військовим в АТО (гроші, продаж листівок, української кулінарії, благочинні концерти тощо).Давайте рекламувати наші, українські місця в центрі Європи: і для наших туристів, і для іноземців. І не тільки Європи. Бо є місця, які легко можна пов'язати (хай і опосередковано) з Україною. От, наприклад, здогадайтесь з трьох разів, як називається головне місце відпочинку і проведення всіх політичних акцій у центрі Колкати (Калькутти)? Правильна відповідь: "Майдан" (Maidan).

Тож буваєте за кордоном? Не забудьте одягнути синьо-жовту стрічечку. Це буде внесок кожного в протидії інформаційній агресії Кремля.

PS. І дрібничок тут немає. Був на початку місяця на конференції у Брюселі. Захотів подивитися на один із центрів Фландрії – Aнтверпен. Купую квиток на екскурсію до кафедрального собору. Питають: "З якої країни?" – Кажу: "Україна". Потім дивлюся квиток, а там Rusland!Запитую: Чого так?

-А у нас опції "Україна" немає. Є "Росія".

- А що ще є?

- "Європа", "Азія".

- То пишіть "Європа"? Хіба ж фламандці не знають, що Росія напала на Україну?

- Та знаємо...

Дрібничок в інформаційній війні справді немає.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Nell Kells _ 25.02.2015 14:05
IP: 31.223.226.---
Необхідно якнайскоріш узгодити світський та церковний календарі. Бо виходить Новий рік – раніше за Різдво, та ще й посеред посту. Зміщені акценти, брехня
anno_domini _ 25.12.2014 12:54
IP: 109.106.20.---
Потрібно перейти на святкування християнських свят, як в цивілізованих країнах – 25 грудня. А нашим олігархам та політичним діячам кожної неділі ходити в церкву на богослужіння та слухати Слово Боже, яке буде вчити, як чесно жити та працювати для ближнього. Може проясніння прийде в їх голови. Всіх зі святом Різдва! Благовоління від Господа та миру!
Микола Злочевський _ 23.12.2014 17:14
IP: 188.163.50.---
антивірус:
Професор Гарань – відома особистіть і український патріот...А що представляють собою ті, що тут критикують Гараня?...Їх хтось знає?...
Але ж як стараються, як стараються...Чи завидно, чи за гроші?!
антивірус _ 23.12.2014 13:23
IP: 37.55.245.---
Професор Гарань – відома особистіть і український патріот...А що представляють собою ті, що тут критикують Гараня?...Їх хтось знає?...
majorvihr _ 23.12.2014 05:03
IP: 74.125.41.---
Спасибі зацікаву подорож по чудових місцях нашоі'історіі', а ватники рашинські нехай розпинаються від завидок-всяка там лісовська та васильковська шаражка. Ол.Гараню велике дякую!!! Слава Украі'ні!!!
Олександр Лісовський _ 23.12.2014 00:06
IP: 31.41.115.---
Інгвар Васьковський:
Ага, Гарань такий страшний правдоруб та дослідник римських вівтарів, шо ФСБ вдень не їсть і вночі не спить – все думає: як там-того триклятого проффєсора зі списку грантожерів вивести;)
А взагалі ФСБ має Гараню ще і незле доплачувати: доки такі професОри по Европам "отжыгают", Лавров може на посольські прийоми через раз ходити та й то лишень на фуршет "за водкой", а про Україну взагалі мовчати – одного погляду на цей блог Гараня достатньо щоб від цих "европейців" доморощених знудило назавжди.
Такими темпати "Лайфньюс" скоро зовсім безробітним залишиться, або ж їм сердешним прийдеться за Гараня анті-русскомірскіє блоги набирати – усю титанічну роботу кремлівського агітпропа злизує як рошенівська корова шоколадним язиком...
Andrey Kononenko _ 22.12.2014 23:51
IP: 95.134.34.---
Мой комменарий был написан здесь по ошибке (но это сути не меняет: евроватники в Зап. Европе есть).
Demyan _ 22.12.2014 23:40
IP: 91.124.174.---
Кукушка хвалит петуха за то, что хвалит он кукушку и наоборот... Для доктора і професора, який написав "Убити дракона", хіба не соромно так вихваляти грантоїдство, чи Ви вже не у БЮТі???
Інгвар Васьковський _ 22.12.2014 23:30
IP: 74.125.18.---
Олександр Лісовський:

А в тебе фсб-й є розум і совість, чи ти, гірше за гестапівця?
Олександр Лісовський _ 22.12.2014 23:04
IP: 31.41.115.---
Peter Blood:
його блог- як простенькі записки мандрівного студента, який відбився від основної тургрупи і встромив свого носа поглибше...
На жаль, це типовий рівень українського проффєсорства – що Віктор Федорович, що Гарань Васильович – все по церквам їздять: той з АйФону не злазив... пардон – Афону! Цей по римським та антверпенським катедрам через день швеньдяє...
То чого дивуватися, шо американська та Ватиканська професура на них дивиться, як Ротшильд на гестапівців...
Ні розуму, ні совісті...
Олександр Лісовський _ 22.12.2014 22:45
IP: 31.41.115.---
Краще б Гараня грантодавці хоч раз завели до сінагоги – може би тоді став хоч трохи думати та шось розумніше писати...
Олександр Лісовський _ 22.12.2014 22:41
IP: 31.41.115.---
Практично всі конфесії влаштовують аналогічні тури по церквах за абсолютно безкоштовно і годівля і ночівля в монастирях!
Ну скільки можна ганьбитися і якісь погані туристичні картінки видавати за грантоїдський звіт!!!
Впрочєм, західні фонди теж вже зовсім від бєздєлья очманіли: запрошувати професора на поїздку до церкви?
Олександр Лісовський _ 22.12.2014 22:38
IP: 31.41.115.---
Гарань – не професор політології, а прям л ягушка-путєшествєнніца.
Ну лузер – він і є лузер: це ж яким тра бути "розумним", щоб за грожі "Відродження" по церквам кататися.
Ох же турьё професорське безроге! Шо, своїх грошей на паломницький туризм нема?
Микола Злочевський _ 22.12.2014 22:14
IP: 188.163.50.---
Артемий Николаев:
"Тож буваєте за кордоном? Не забудьте одягнути синьо-жовту стрічечку".

Не везде за границей это безопасно. Например, в самопровозглашенных ДНР и ЛНР за такую ленточку вполне могут побить.
Уважаемый Ге,вы настоящий КВН-щик!
Микола Злочевський _ 22.12.2014 22:12
IP: 188.163.50.---
Михаил Ведич:
Кстати. Если Украина протянет ещё пару сотен лет. То кравчука обьявят святым!!!
Украина – не Россия...Не обьявят...
anno_domini _ 22.12.2014 21:57
IP: 109.106.20.---
В європейській культурі, яка перейшла далі на континент Америки, є традиція: прихожан церков, після смерті, ховають на кладовищах, закріплених за церквами. Але ця культура – поважне відношення до померлих – не закінчується тільки похованням таких людей. Люди, які сповідують християнську віру, служать ближньому хто чим може. Був один випадок: шукали через пошукову службу Америки, Канади близьку людину, яка після Другої світової війни потрапила до континенту. Так прості люди, які відкликалися на пошук, самі брали ініціативу й йшли на кладовища, на яких захороненні прихожани церков і брали інформацію через книгу обліку (у них і в цьому все підзвітне, порядок у всьому). Коли в далекій Україні таке відношення відчуваєш до себе, до зовсім незнайомої людини, то, дійсно, стає рідніше жити на землі.
антивірус _ 22.12.2014 21:43
IP: 37.54.134.---
Дикі москалі під проводом іудеїв спочатку вбили свого Царя Миколу ІІ і його сім*ю...А зараз канонізували та зробили їх святими...А іудеї ще раніше розп*яли Христа...І зараз в Ізраїлі заробляють гроші на його Гробі Господньому...
Михаил Ведич _ 22.12.2014 20:43
IP: 95.215.36.---
Кстати. Если Украина протянет ещё пару сотен лет. То кравчука обьявят святым!!!
Михаил Ведич _ 22.12.2014 20:40
IP: 95.215.36.---
Виявилося, що у ватиканському Соборі Св. Петра є образи і Св. Володимира, і Cв. Ольги"
князь Владимир, похоже совершил почти ВСЕ грехи, ну кроме самоубийства. И кто-то называет его святым!!!!
Давайте тогда Вальцмана и Кулю в лоб канонизируем!!!
Или они ещё мало убили?
Княгиня Ольга – тоже самое: лгала, обманывала, предавала, лжесвидетельтвовала и убивала. И конечно всё с личной корыстью.
Очевидно, что они оба жарятся в Аду.
А обьявляют их святыми такие же жулики как эта парочка.
антивірус _ 22.12.2014 20:29
IP: 37.54.134.---
Sapphir:
А сколько там изображений русских святых? кто знает?
Хто такі росіяни? Цей народ ніколи слав*янами не був, тому вони є ненависниками всього європейського...і своїх церков в Європі не будували...Російська церква у світі має визначення "ортодоксо"...
Олексій Гарань _ 22.12.2014 20:21
IP: 93.74.198.---
Sapphir:
А сколько там изображений русских святых? кто знает?
з Росією у Ватикану якось не склалося...
Sapphir _ 22.12.2014 20:04
IP: 95.132.158.---
А сколько там изображений русских святых? кто знает?
Yuri Yurieff _ 22.12.2014 19:29
IP: 92.113.212.---
Да, в Риме, этом Вечном городе, наверное, хорошо.
Там даже бездарным и безвольным политолухам,
участникам всяких авантюрных проектов,
хорошо и приятно защищать Украину.
anno_domini _ 22.12.2014 19:22
IP: 109.106.20.---
Дякую Вам, пане Олексію, за Вашу розповідь. Це наче повертаєшся до витоків християнської культури в Європі. І як добре, що українська, хоча діяспора, побудувала багато церков в Європі. Коли будете цікавитися українською діаспорою в Канаді, то теж відкриєте для себе багато цікавого. Християнська віра українців говорить більше за все, що українці, як народ, відкритий серцями на добрі справи. Скорбно, що нині в Україні втрачена цінність такої благородної для людської душі справи, як віра, любов, що надихає на добропорядність. Але ж, маємо надію, відтвориться Божа любов в серцях з плодами добрими для свого ближнього, як для Христа.
Олексій Гарань _ 22.12.2014 18:50
IP: 93.74.198.---
sed lex:
Неймовірно. Особливо Кобзар у римській тозі...а я навіть не занв,хоча теж був у Ватикані...
Це в Св. Софії
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter