Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Виборча Рада UA: Порядок денний для майбутнього Президента України

23 листопада 2018, 20:08

23 листопада у приміщенні агенції "Укрінформ" відбулась прес-конференція Виборчої Ради UA "Порядок денний для майбутнього Президента України".

Виборча Рада UA - колективна ініціатива, яка об'єднує на волонтерський основі представників різних сфер українського суспільства – науки, освіти, експертного середовища, ЗМІ, культури, бізнесу. На сьогодні це 28 осіб, але список є відкритий.

У своїй колективній Заяві члени ініціативи звертають увагу на небезпеки, які існують в суспільстві для забезпечення свідомого вибору під час президентських виборів 2019 року: "в існуючому багатоголоссі відповідей, пропозицій і бачень від кандидатів та їх медіа-обговорень ми, виборці, здатні втратити ясність змісту порядку денного президентських виборів. Існує реальна небезпека використання медійних ресурсів з метою забалакування дійсного змісту виборів через всеїдний популізм, маніпуляції та перетворення пошуку відповідей у масові шоу. У хорі заяв кандидатів і коментаторів може загубитись найважливіше для проведення чесних і вільних виборів – здатність зробити свідомий вибір, який ґрунтується на довірі, розумінні їх спроможності визначити пріоритети та виконати обіцяне".

Як було сказано сьогодні, "є чотири категорії виборців, які голосують, відповідно, розумом, серцем, шлунком, ногами. Наше завдання: збільшити число тих, хто голосує розумом".

Виборча Рада UA вважає, що "порядок денний президентських виборів має виходити, найперше, з цілей, повноважень, прав і обов'язків Президента України, визначених у Конституції".

Відповідно вона "закликає всіх політиків і громадських діячів, усіх науковців та експертів, теле-/радіоведучих та журналістів, а відтак усіх громадян України та виборців зосередитися в ході прийдешньої президентської виборчої кампанії на баченні кандидатами в Президенти України відповідей наcамперед на такі блоки питань:

Блок N1. Роль Президента в конституційній моделі влади, гарантуванні прав і свобод людини і громадянина, форми та методи здійснення ним своїх повноважень та передвиборчих обіцянок: зокрема роль у формуванні Уряду та формування відносин з Урядом та Тіньовим урядом опозиції; методи добору і призначення голів місцевих державних адміністрацій; реалізація права законодавчої ініціативи та застосування права вето, рівень його відкритості в цих питаннях; методи добору і призначення суддів Конституційного Суду, членів Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора; гарантування незалежності суддів та напрями і методи продовження судової реформи; розуміння змісту та меж нормотворчої діяльності шляхом видання актів Президента. Бачення доцільності, перспектив і напрямів реформування конституційного ладу в Україні, деолігархізації та відділення бізнесу від політики, зміцнення справедливості та верховенства права в суспільстві.

Блок N2. Стратегія зовнішньої політики України та методи її реалізації. Конкретний план кандидата щодо прискорення вступу України до ЄС та НАТО. Якою буде політика кандидата щодо Росії?

Блок N3. Реалізація стратегії безпекової та оборонної політики України. План кандидата щодо відновлення територіальної цілісності України: повернення Криму та Донбасу, у тому числі перспективи Мінських домовленостей. Конкретний план вирішення таких ключових питань національної безпеки України, як зміцнення обороноздатності країни, реформування СБУ, Міноборони та Укроборонпрому. Засади економічних відносин з країною-агресором та окупованими нею територіями України.

Блок N4. Стратегія економічного розвитку України – ключові елементи бачення. Основні рушійні сили економічного зростання в Україні в наступні п'ять років. За рахунок чого таке зростання буде сталим? Яким чином економіка здатна перейти від обмеженого до відкритого доступу (у тому числі бачення механізмів деолігархізації, демонополізації)? Чи необхідна та якою має бути державна стимуляція розвитку інноваційних секторів? Конкретна позиція кандидата стосовно інституційних реформ зі створення сприятливого бізнес-клімату (у тому числі для малого та середнього бізнесу), зокрема, механізмів безумовного дотримання прав власності, реформи фіскальної служби, реформи митниці, реформи судової системи, ринку землі, приватизації та державних підприємств, пенсійної системи, реформи трудового законодавства. Як, з точки зору кандидата, створити умови, в яких громадяни зможуть реалізувати свою підприємницьку ініціативу?

Блок N5. Національна консолідація, бачення кандидатом: розвитку мовної політики та політики щодо етнічних меншин – конкретні шляхи і методи вирішення наявних проблем, у тому числі у сфері культури та освіти; політики протидії дискримінації, у тому числі у сфері гендерної ідентичності; політика миротворення у перспективі формування єдиної помісної церкви; ефективних державних інструментів для розвитку спільної, загальнонаціональної культури в умовах децентралізації; гуманітарної політики в умовах перспективи реінтеграції окупованих територій.

Актуальними також є незмінні питання щодо етики діяльності кандидатів у минулому, чесності і відкритості інформації кандидата про себе та свою потенційну команду, прозорості фінансування його/її виборчої кампанії, відсутність чи наявність використання адміністративного ресурсу.

До складу Виборчої Ради UA на даний момент входять:

1. Зураб Аласанія, журналіст (голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії)

2. Ірина Бекешкіна, соціолог (директор Фонду "Демократичні ініціативи")

3. Ігор Бураковський, доктор економічних наук (голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій)

4. Євген Бистрицький, доктор філософських наук (керівник відділу в Інституті філософії НАН України)

5. Михайло Гончар, експерт з енергетики та національної безпеки (президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

6. Олексій Гарань, доктор історичних наук (науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи", професор політології НаУКМА)

7. Ігор Коліушко, експерт в галузі права (голова правління Центру політико- правових реформ)

8. Сергій Жадан, письменник, громадський діяч

9. Андрій Мелешевич, доктор філософії в галузі політичних наук (президент Національного університету "Києво- Могилянська академія")

10. Володимир Огризко, дипломат (голова правління Центру дослідження Росії)

11. Валерій Пекар, лектор, громадський діяч (президент Євроіндексу)

12. Олександр Ройтбурд, художник (директор Одеського художнього музею)

13. Олександр Савченко, економіст (президент Міжнародного інституту бізнесу)

14. Наталія Лигачова, журналістка, шеф- редакторка інтернет видання "Детектор медіа"

15. Ольга Айвазовська, голова правління ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА"

16. Олексій Кошель, громадський діяч (генеральний директор Комітету виборців України)

17. Ольга Духніч, докторка політичних наук, журналістка, радіо "Новое Время"

18. Андрій Длігач, доктор економічних наук (Генеральный директор группы компаний Advanter Group)

19. Олександр Скіпальський, український військовик, генерал-лейтенант

20. Тарас Стецьків, український політик. Народний депутат України 1-4 та 6 скликань

21. Юрій Макаров, журналіст, оглядач часопису "Український тиждень", член Правління НСТУ

22. Дмитро Тузов, тележурналіст, політичний оглядач

23. Олександр Фільц, доктор медичних наук (завідувач кафедри в ЛНМУ ім. Данила Галицького)

24. Андрій Вишневський, адвокат, експерт з державного управління, громадський діяч

25. Павло Шеремета, український економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи

26. Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права

27. Тарас Возняк, український культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу "Ї", генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

28. Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine (2016-2018)

Ініціатива Виборча Рада UA вдячна програмі "Долучайся!" (ENGAGE) за підтримку в організації просвітницької кампанії.

За додатковою інформацією звертатися:


Станіслав Шулімов

Менеджер Школи політичної аналітики НаУКМА

+380980536013

shulimovstas@gmail.com

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Олеся Спирина _ 25.01.2019 21:23
IP: 193.0.219.---
Ініціатива гарна, але такиз виборчих рад має бути тільки в одному Києві майже 1000 – стільки скільки виборчих дільниць і це має сприяти згуртованості низових громад, переважно непрацюючого населення (пенсіонерів, матерів з дітьми- саме найбільш активних виборців) Виборчі дільниці мають працювати не тільки в дні виборів, а ПОСТІЙНО – як інформаційний осередок низової громади. Хочеться спитати всіх членів цієї ради, чи вдасться ім створити такі виборчі ради в ділницях де вони голосують. Як правило,ділниці розташован в школах. Мені не вдалося. Здається потрібна допомога ЦВК+МОН+ВР, щоб запрацював базовий осередок школи свідомого виборця.і
Борис Харченко _ 14.01.2019 16:45
IP: 46.63.61.---
Володимир Зеленський – "авантюрний" проект, що стане успішним!!!
Ромко Мацюк _ 24.11.2018 14:15
IP: 46.200.181.---
Не ті питання. Треба конкретно:
Об'єднати През. і Першого міністра в Гетьманат. Замінити латинські і московські назви (През, Казначейство...)
Виборче право-не для всіх
Верховна Рада довела свою непотрібність. Замінити на шляхетний орган, куди зась плутократії.
Дослідити попередню діяльність 100 найбагатших на предмет відповідальности з долю держави і депутатів всіх попередніх скликань на предмет порушення клятви на Святому Письмі і перекупництво.
Заходу показати рішучість протистояти російсько-европейському "демократичному плану розподілу України"
Log Log _ 24.11.2018 13:17
IP: 46.133.70.---
Tukov Orest Унитаз Семижопов, позор Воронежа
из России!?
Знаки препинания ставить научись, тупая невежда.
Log Log _ 24.11.2018 13:11
IP: 46.133.230.---
Oleg Seltsov:
С таким составом Виборчої Ради UA и врагов не надо.
Гавкайте, гавкайте, Моська Черкасская, Янукович всё равно не вернётся.
Хребет уже сломал. "Астановитесь", а то голову сломает.
MrPetr Lavrys _ 24.11.2018 09:20
IP: 37.53.97.---
Який реальний вплив має, (чи матиме) це зібрання загалом поважних персон на перебіг подій в реальній ж політиці?
Тримаємо в пам"яті існування і політичну вагу відомої "Ініціативної групи " 1-го Грудня", в складі якої теж було (чи Є) біля півтора десятка відомих та поважних українських інтелектуалів і громадських діячів...
Полковник Д. Вешняк _ 23.11.2018 23:50
IP: 91.234.72.---
"...збільшити число тих, хто голосує розумом". – О. Г."

Щось я не втямив! Як на мене, розум або є, або його немає... Причому кількість розумних людей значно поступається решті і так було за всіх часів і народів. Інша справа, що в цивілізованих країнах реальна влада належить розумним, а для решти різними засобами створюється ілюзія якоїсь подоби так званої демократії.

Що називається навіяло.
Мюллєр до Штірліца.

–... Для тех, сотен тысяч интеллектуалов, которые по прошествии времени поймут, что нет в мире иного пути кроме национал-социлизма!
Василь Яблонський _ 23.11.2018 22:01
IP: 46.211.134.---
Karl Vovvk:
:)
Oleksandr Konovalchuk _ 23.11.2018 21:20
IP: 77.120.35.---
А може спочатку такі кити політики і економіки самі щось конкретне запропонують замість загальних фраз?
Олексій Гарань _ 23.11.2018 21:16
IP: 93.72.209.---
Olexiij Babenko:
4-й блок, чи є він насправді президентською прерогативою?
Які важелі мають бути у президента? І що тоді залишається уряду? Знову ж, за цим стоятимуть якісь клани, залишаючи це для президентського впливу створюємо боротьбу гілок влади.
Ми усвідомлюємо, що тут можливості президента є обмеженими
Olexiij Babenko _ 23.11.2018 20:41
IP: 37.53.33.---
4-й блок, чи є він насправді президентською прерогативою?
Які важелі мають бути у президента? І що тоді залишається уряду? Знову ж, за цим стоятимуть якісь клани, залишаючи це для президентського впливу створюємо боротьбу гілок влади.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter