Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Виборча Рада UA: наші конкретні запитання до кандидатів у Президенти. Чекаємо на відповіді

02 лютого 2019, 14:08

Bибори, що відбуватимуться в Україні протягом 2019 року, матимуть критично важливе значення для нашого майбутнього. На чолі держави мають стати професійні, порядні й патріотичні політики. Там більше немає місця популістам, маніпуляторам, брехунам. Ми, представники громадської Виборчої Ради UA, певні, що сприяти громадянам отримати максимально ясні відповіді від кандидатів, є головне громадське завдання та достойна роль інтелектуалів під час виборів.

Ми вважаємо, що порядок денний президентських виборів має виходити, найперше, з цілей, повноважень, прав і обов'язків Президента України, визначених у Конституції. Нагадаємо їх.

Цілями діяльності Президента України є гарантування державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина (стаття 102 Конституції України). Відповідно до Конституції (стаття 106) більшість повноважень Президента України сконцентровані у сферах зовнішніх зносин, забезпечення оборони та безпеки України.

Проте ряд конституційних повноважень Президента дають йому право і обов'язок впливати і на всі інші питання державної політики. Це насамперед право законодавчої ініціативи та право підписувати закони, ухвалені Верховною Радою України, чи застосовувати щодо них право вето, право звертатися до Конституційного Суду з конституційними поданнями, право зупиняти дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду і право скасовувати акти голів місцевих державних адміністрацій, а також повноваження звертатися з посланнями до народу та парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище України. Президент України також наділений Конституцією і типовими для світової практики повноваженнями глави держави – вносить до Верховної Ради подання на призначення чи призначає за її згодою цілий ряд політичних призначенців, за результатами конкурсних відборів призначає на посади суддів і деяких держаних службовців, у визначених Конституцією випадках призначає парламентські вибори та всеукраїнський референдум, .

Таким чином, Президент України є достатньо впливовим органом влади, проте не є всевладним авторитарним вождем і не може робити все, що йому забагнеться або про що його просять політичні соратники чи диктують вигоди популізму.

Ми плануємо запросити кожного з найрейтинговіших кандидатів на дискусію за матрицею наведених нижче питань.

Виборча Рада UA закликає всіх політиків і громадських діячів, усіх науковців та експертів, теле-/радіоведучих та журналістів, а відтак усіх громадян України та виборців зосередитися в ході прийдешньої президентської виборчої кампанії на баченні кандидатами в Президенти України відповідей на п'ять блоків питань.

ВИБОРЧА РАДА UA. ЗАПИТАЛЬНИК


Блок N1. Роль Президента в конституційній моделі влади, форми та методи здійснення ним своїх повноважень та передвиборчих обіцянок

1. Форма державного правління і конституційна реформа. Яка роль Президента у системі стримувань і противаг в українській політичній системі? Чи є сильна президентська влада загрозою для демократії в Україні? Яка форма державного правління найбільш придатна для України? Чи кандидат буде ініціювати зміни до Конституції в частині розподілу повноважень між Парламентом, Президентом, Урядом і які?

2. Президент і законодавча влада. Які пріоритети законодавчих ініціатив Президента? Як будуть готуватися законопроекти для внесення Президентом? Якими загальними критеріями має керуватись Президент для застосування права вето?

3. Президент і виконавча влада. Яку роль має відігравати Президент при формуванні персонального складу Уряду? Чи може Президент давати доручення Уряду, якщо так, то з яких питань? З яких питань Президент має видавати укази нормативного характеру? За якими критеріями і в якому порядку повинні відбиратися кандидати для призначення на посади голів місцевих державних адміністрацій та інші посади в органах виконавчої влади, які здійснює Президент? Які консультативно-дорадчі органи планує створити, як їхня діяльність має співвідноситися з діяльністю Уряду?

4. Президент і судова влада. Яке бачення кандидата щодо реформи юрисдикційної та територіальної організації судової влади? Яку роль буде відігравати Президент у призначенні суддів на посади, яка роль громадськості в цьому процесі? Як мають добиратися кандидати на посади суддів Конституційного суду України, які критерії до них мають бути в Президента? Які зміни ініціюватиме Президент до Закону "Про прокуратуру" у світлі змін до Конституції щодо правосуддя? Які вимоги в Президента до кандидатури на Генерального прокурора, які очікування від його діяльності?

5. Президент призначає вищих посадових осіб. Чи маєте Ви кандидатури та, якщо так, то кого плануєте для призначення на наступні ключові посади: Керівник Апарату Президента (Адміністрації, Секретаріату, Канцелярії), Секретар РНБО, Голова СБУ, Голова НБУ, Генеральний прокурор, Міністр закордонних справ, Міністр оборони.

Блок N2. Роль Президента в реалізації завдань зовнішньої політики України

1. Яким є конкретний план (плани) кандидата щодо пришвидшення вступу України до ЄС: інтеграції в енергетичний простір ЄС, переходу України на стандарти ЄС у промисловості та у сільському господарстві?

2. Членство в НАТО чи нейтралітет, чи позаблоковість?

3. Чи визнає кандидат Росію країною-агресором (так/ні)?

4. Чи планує кандидат зберігати з Росією дипломатичні відносини, безвізовий режим, залізничне транспортне сполучення, вільний перетин кордону, торгівлю з тимчасово окупованими територіями Донбасу, існуючу міжнародно-правову базу відносин?

5. Чи готовий кандидат повернутися до питання про відшкодування Росією всіх збитків, завданих Україні після 1 грудня 1991 р., у тому числі виплати компенсацій (репарацій) за війну проти України?

6. Чи планує кандидат мінімізувати рівень економічної залежності України від Росії? Якщо так, у яких сферах? Чи вважає кандидат доцільним відмову від 2,56 млрд дол. на користь НАК "Нафтогаз" за рішенням Стокгольмського арбітражу в обмін на новий "транзитний контракт" з Росією? Чи має намір кандидат припинити появу в Україні російських компаній під європейськими брендами і яке його ставлення до діяльності вже наявних в Україні?

7. За яких обставин кандидат вважає можливим нормалізацію відносин з Росією?

8. План дій кандидата щодо розвитку відносин із сусідніми державами (крім Росії), зокрема у контексті зміцнення обороноздатності на північному та південно-західному кордоні (Білорусь, Молдова (Придністров'я)) та захисту політичних інтересів України (Угорщина, Польща).

Блок N3. Роль Президента в реалізації стратегії безпекової та оборонної політики України

1. Яким є конкретний план кандидата з відновлення територіальної цілісності України (повернення Криму та Донбасу)?

2. Якими є ключові елементи плану кандидата щодо:

 зміцнення обороноздатності країни?

 реформування "Укроборонпрому"?

 реформування СБУ?

Блок N4. Стратегія економічного розвитку України – ключові елементи бачення

1. Якими мають бути пріоритети бюджетної політики в цілому та політика запозичень зокрема? Як Ви оцінюєте стосунки України з міжнародними фінансовими організаціями (передовсім МВФ, ЄБРР, Світовим банком) та як Україна повинна будувати такі стосунки?

2. Які завдання мають виконувати правоохоронні органи (МВС, СБУ тощо) в економічній (бізнесовій) сфері з тим, щоб ефективно захистити суспільні інтереси, але при цьому не використовувати свої специфічні можливості для реалізації різного роду корупційних схем?

3. Яку роль має відігравати сам Президент у викоріненні економічних та інституційних передумов корупції? Назвіть конкретні сфери та точки прикладання Ваших зусиль для вирішення цієї проблеми: йдеться, насамперед, про попередження виникнення корупції шляхом змін правил та норм економічної поведінки.

4. Як ви збираєтесь будувати стосунки з олігархами, зважаючи на те, що вони сьогодні відіграють суттєву роль в економіці? Ваше бачення механізмів демонополізації та деолігархізації в політичному та економічному вимірах.

5. Окресліть Вашу позицію стосовно наступних змін і реформ:

 запровадження ринку сільськогосподарської землі;

 пенсійної реформи;

 реформи трудового законодавства, зважаючи на тенденції розвитку ринку праці в Україні та зарубіжжі, а також динаміку трудової міграції.

Блок N5. Роль Президента в зміцненні національної консолідації України

1. Бачення кандидатом найбільш ефективних державних інструментів/політик для зміцнення громадянської ідентичності, загальнонаціональної єдності в умовах проведення реформи децентралізації та подальшого розвитку місцевого самоврядування.

2. Максимально відкритий діалог президентської гілки влади з громадянським суспільством є однією з ключових запорук національної консолідації. Як Ви бачите побудову ефективної публічної комунікації з громадянським суспільством?

3. Які законодавчі ініціативи стосовно забезпечення прав національних меншин будуть запропоновані, зокрема щодо внесення та ухвалення нового закону про національні меншини, закону про корінні народи? В який спосіб можуть бути розвинені недекларативні механізми реалізації прав національних меншин (освіта мовами національних меншин, питання представництва, інформування, протидія дискримінації)? Яке ставлення кандидата щодо створення кримськотатарської національно-територіальної автономії на Кримському півострові, внесення змін до 10 Розділу Конституції України?

4. Назвіть кілька конкретних кроків, які Ви вважаєте доцільними для підтримки громадян України, які зараз проживають на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, та в Криму, в перспективі культурної реінтеграції окупованих територій.

5. Яким має бути можливий план дій Президента щодо розвитку релігійної толерантності, запобігання конфліктам у сфері міжрелігійних, міжконфесійних відносин? Ваше бачення першочергових дій Президента щодо впровадження в Україні європейських стандартів політики гендерної рівності.

Звичайно, актуальними також залишаються питання оцінки етики діяльності кандидатів у минулому, чесності й відкритості інформації кандидата про себе, а також прозорості фінансування та можливого використання адміністративного ресурсу.

Айвазовська Ольга, Голова Правління ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА", Голова Правління Міжнародного фонду "Відродження".

Аласанія Зураб, журналіст, Голова Правління Національної суспільної телерадіокомпанії.

Бекешкіна Ірина, соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Бистрицький Євген, доктор філософських наук, завідувач відділу Інституту філософії НАН України.

Бураковський Ігор, доктор економічних наук, Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Вишневський Андрій, адвокат, експерт з державного управління, громадський діяч.

Возняк Тарас, культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу "Ї", генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Гарань Олексій, доктор історичних наук, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, професор політології Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Гончар Михайло, експерт з енергетики та національної безпеки, Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Длігач Андрій, доктор економічних наук, генеральний директор групи компаній Advanter Group.

Духніч Ольга, кандидатка психологічних наук, журналістка, журнал "Новое Время".

Жадан Сергій, письменник, громадський діяч.

Кіпень Володимир, кандидат філософських наук, доцент Донецького національного університету ім. В. Стуса.

Коліушко Ігор, експерт у галузі права, Голова Правління Центру політико-правових реформ, викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Кошель Олексій, громадський діяч, генеральний директор Комітету виборців України.

Лигачова Наталія, журналістка, шеф-редакторка інтернет-видання "Детектор медіа", член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Макаров Юрій, журналіст, оглядач часопису "Український тиждень", член Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Мелешевич Андрій, правник, доктор філософії в галузі політичних наук, президент Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Пекар Валерій, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, громадський діяч.

Ройтбурд Олександр, художник, директор Одеського художнього музею.

Скіпальський Олександр, український військовик, генерал-лейтенант.

Тищенко Юлія, керівниця Програми підтримки демократичних процесів, Український незалежний центр політичних досліджень.

Тузов Дмитро, тележурналіст, політичний оглядач.

Фільц Олександр, доктор медичних наук, завідувач кафедри в ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Шевченко Тарас, стипендіат програми Yale's World Fellows 2017, директор Центру демократії та верховенства права, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Шеремета Павло, український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), Міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року).

Юрчишин Ярослав, експерт, Голова Правління Transparency International Ukraine.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Dercu _ 03.02.2019 16:40
IP: 35.235.228.---
Україні потрібен незалежний прокурорський орган, який би не міг бути звільнений без порушень спеціального статуту про прокурорську діяльність. Прокурора цього органу має рекомендувати і затверджувати тільки парламентська конституційна більшість після процедури слухань і запитань та прямого голосування кандидатури. Судове законодавство має пройти відповідне доопрацювання для забезпечення гармонійного функціонування з незалежною прокуратурою яка керується у своїй діяльності тільки своїм стутутом, який не суперечить ані Конституції, ані законам України. Вплив будь-яких державних органів на діяльність прокуратури має бути під суворою забороною і під наглядом спеціяльної уповноваженої парламентської комісії. Потрібен перелік покарань за спроби впливу на прокуратуру.
Александр 1 _ 03.02.2019 12:04
IP: 188.163.12.---
На мій погляд, у блоці 1, п. 4 не вистачає питання про боротьбу з корупцією. А саме, якім чином президент буде сприяти створенню та ефективної роботі антикорупційних судів. Чи має намір змінити (в законний спосіб) керівника САП Холодницького, який заплямував свій авторитет неефективністю роботи і втратив довіру суспільства?
Breda _ 03.02.2019 11:48
IP: 46.201.79.---
hrim:

P. S. Бачив будинки американських мільйонерів біля Чикаго. Був розчарований їхньою скромністю порівняно з нашими "замками"

Великий розрив в доходах населення – мало не головний маркер слабкої демократії та корумпованої держави.
hrim _ 03.02.2019 11:08
IP: 91.245.79.---
Олексій Гарань:
Ярослав Ганіткевич:
Багато складного написано, а чи не варто почути від кандидата в президенти – чи постарається за 5 років частково вивести країну із десяти найбідніших у світі, відкрито скаже чому в Україні більшість населення довели до такого стану що існують "за межами бідності".
Не входить Україна до 10 найбідніших. Це просто брехня. За ВВП на душу (за Паритетом Купівельної Спроможності) ми посередині.
...

У Купівельну Спроможність не входять "зарплати у конвертах" і заробітки українців за кордоном (може помиляюсь?). Тому реально ми не такі вже й бідні. З іноземців таке відразу ж зрозумів посол Канади в Україні, який не міг припаркуватись біля торгових центрів, який побачив численні будинки біля Києва, Львова, ... які лише дуже заможні канадці можуть собі дозволити.

P. S. Бачив будинки американських мільйонерів біля Чикаго. Був розчарований їхньою скромністю порівняно з нашими "замками" та віллами.
Анна Павловская _ 03.02.2019 10:48
IP: 94.244.28.---
Готов ли претендент заставить работать 13 ст. Конституции и национализировать все то, что должно принадлежать всем и работать на благо всего украинского народа, а не кучки нуворишей?И главный вопрос.Готов ли претендент на президентский пост инициировать уголовное преследование всех без исключения своих предшественников, вкупе с премьер-министрами и членами кабминов, начиная с 1991 г., за злостное невыполнение своих должностных обязанностей и систематическое нарушение статей Основного закона?Не секрет, что их "стараниями" Украина за 28 лет из промышленно развитой европейской страны с достаточно высоким уровнем социальной защиты населения превратилась в третьеразрядное африканское гос-во с убитой напрочь экономикой, высочайшим уровнем коррупции, заоблачным уровнем социального неравенства, социальной незащищенности и поражении большинства населения в своих правах, главным из которых является ПРАВО НА ЖИЗНЬ?Понесут ли виновные за это преступление длиной в 28 лет уголовную ответственность?
Олексій Гарань _ 03.02.2019 10:37
IP: 93.72.209.---
Ярослав Ганіткевич:
Багато складного написано, а чи не варто почути від кандидата в президенти – чи постарається за 5 років частково вивести країну із десяти найбідніших у світі, відкрито скаже чому в Україні більшість населення довели до такого стану що існують "за межами бідності".
Не входить Україна до 10 найбідніших. Це просто брехня. За ВВП на душу (за Паритетом Купівельної Спроможності) ми посередині.
Анна Павловская _ 03.02.2019 10:30
IP: 94.244.28.---
Почему за кадром остался ряд весьма насущных вопросов, которые можно было бы поставить кандидатам?Это сделано случайно или намеренно?К примеру, готов ли претендент на президентский пост инициировать снятие депутатской неприкосновенности с членов парламента, а также иммунитет от уголовного преследования, начиная с себя, любимого, главы кабмина, министров и т.д.?Готов ли претендент в случае избрания инициировать отмену ст. 80 Конституции, которая освобождает депутатов парламента от любой юридической ответственности за их голосования, т.е. за принимаемые ими законы, т.н. "реформы", людоедские бюджеты и т.д.?Готов ли претендент инициировать отмену имущественного ценза в стране, т.е. -отмену астрономических сумм избирательных залогов на выборах для кандидатов и политпартий, высоких сумм судебных сборов при подаче исковых заявлений, а также возврат к безоплатной государственной медпомощи (согласно ст.49 Конституции)?Готов ли инициировать отмену 2-х пенсионных "реформ" "папередников"? И т.д.
Віктор Скоп _ 03.02.2019 09:18
IP: 178.94.239.---
Відповіді на питання другого блоку бажано було б перевірити на поліграфі.
Віктор Уколов _ 03.02.2019 08:47
IP: 35.235.227.---
Дякую за початок розмови по суті. Трохи вже стомив один пустопорожній піар та крадіж шапок.
meua _ 03.02.2019 00:37
IP: 93.72.11.---
Правильная идея.Спасибо авторам.
Если ее поддержат телеканалы, которые сами не способны сформулировать важные для страны вопросы к кандидатам, а заполняют эфир демагогией, словоблудием и лозунгами а-ля ЛЯШКО на 1+1 в ПРАВЕ на ВЛАДУ, то может появиться хоть какая-то осмысленная струя в этой гонке с обливанием дерьмом и грязью, как это делает, не стесняясь, ПРЯМОЙ с Ганопольским, Березовцом, Литвиненко.
А нынешнему президенту фактически по большому числу вопросов и ответить нечего. Обещаниям его мало веры, а гарант соблюдения прав и свобод и Конституции, который сам, своими законами их грубо нарушает, вряд ли заслуживает доверия.
Александр 1 _ 02.02.2019 22:08
IP: 188.163.12.---
Ярослав Ганіткевич:
Багато складного написано, а чи не варто почути від кандидата в президенти – чи постарається за 5 років частково вивести країну із десяти найбідніших у світі, відкрито скаже чому в Україні більшість населення довели до такого стану що існують "за межами бідності".
Пообіцяти можна, що завгодно, але що з того виборцям? Важливіше вияснити погляди претендентів на конкретні питання. А то в нас є претенденти, наприклад Зеленський, які мають високий рейтинг, але не мають чіткої позиції з жодного життєво важливого для країни питання.
Ярослав Ганіткевич _ 02.02.2019 21:55
IP: 91.200.113.---
Багато складного написано, а чи не варто почути від кандидата в президенти – чи постарається за 5 років частково вивести країну із десяти найбідніших у світі, відкрито скаже чому в Україні більшість населення довели до такого стану що існують "за межами бідності".
Александр 1 _ 02.02.2019 21:53
IP: 188.163.12.---
Breda:
риторика бота – бот – це деградація особистості. Так зрозуміло?
Навчитись чітко висловлювати свої думки, тоді все буде зрозуміло.
Breda _ 02.02.2019 21:37
IP: 46.201.79.---
Александр 1:
Breda:
Висновки робіть – а не захищайте цю деградацію особистості.
Неймовірно, до чого люди бувають сліпі! Перечитайте, будь ласка, прізвища авторів. Про деградацію якої особистості ви пишете? Може справа не в авторах, а в вас?
риторика бота – бот – це деградація особистості. Так зрозуміло?
Александр 1 _ 02.02.2019 21:25
IP: 188.163.12.---
Breda:
Висновки робіть – а не захищайте цю деградацію особистості.
Неймовірно, до чого люди бувають сліпі! Перечитайте, будь ласка, прізвища авторів. Про деградацію якої особистості ви пишете? Може справа не в авторах, а в вас?
Breda _ 02.02.2019 20:47
IP: 46.201.79.---
Александр 1:
Breda:
...ну від бота відрізнити не можна взагалі.
Юлеботам завжди бачаться боти. А щодо суті запропонованих питань вам є щось конкретне сказати чи додати?

Насправді автори зробили дуже корисну роботу, особливо для неосвічених виборців. Достатньо взяти ці питання (не кожен здатний так професійно їх сформувати) і задати їх кандидатам на посаду президента, щоб з'ясувати, чого вони варті, як державні діячі, чого від них чекати. За цей інтелектуальний труд авторам можна лише подякувати.
У вас риторика бота. Висновки робіть – а не захищайте цю деградацію особистості.
Александр 1 _ 02.02.2019 20:41
IP: 188.163.12.---
Breda:
...ну від бота відрізнити не можна взагалі.
Юлеботам завжди бачаться боти. А щодо суті запропонованих питань вам є щось конкретне сказати чи додати?

Насправді автори зробили дуже корисну роботу, особливо для неосвічених виборців. Достатньо взяти ці питання (не кожен здатний так професійно їх сформувати) і задати їх кандидатам на посаду президента, щоб з'ясувати, чого вони варті, як державні діячі, чого від них чекати. За цей інтелектуальний труд авторам можна лише подякувати.
Breda _ 02.02.2019 20:20
IP: 46.201.79.---
Александр 1:
Корисна ініціатива, і дуже якісно продумані питання.
...ну від бота відрізнити не можна взагалі.
Breda _ 02.02.2019 20:16
IP: 46.201.79.---
Президент України є достатньо впливовим органом влади, проте не є всевладним авторитарним вождем і не може робити все, що йому забагнеться або про що його просять політичні соратники чи диктують вигоди популізму. (с)

Може пан Гарань не знає – але для цього і існує Конституційний суд. То, щр там сидять жирні лояльні коти і нічого не роблять, отримуючі щалені гроші – питанню іншого контесту не надає.
Потім. Президент (як і парламентарі) наділений правом законодавчої ініціативи. Він може ініціювати все – що вважає за потрібним. Але тільки парламент це може схвалити.
Breda _ 02.02.2019 20:12
IP: 46.201.79.---
4. Як ви збираєтесь будувати стосунки з олігархами, зважаючи на те, що вони сьогодні відіграють суттєву роль в економіці? (c)

по ночам х ними перетираю на Банковій...
Анна Павловская _ 02.02.2019 19:15
IP: 94.244.28.---
Борис Макаренко:
Вступать в НАТО (или хотя бы попытаться вступить) нам надо было при президентстве Ельцина. Тогда еще был какой-то шанс. Нынче его нет. Все шансы на вступление мы благополучно про...ли. Меня другое интересует. Что в этой явно неадекватной "компашке" под названием "Виборча рада" делают вроде бы адекватные Жадан, Гончар, Тузов, Кошель?
Анна Павловская _ 02.02.2019 19:02
IP: 94.244.28.---
Александр 1:
Извините, видимо, я слишком многого от вас хочу. Просто не реагируйте на мои комментарии, и будет вам счастье.
hrim _ 02.02.2019 18:39
IP: 91.245.79.---
"... На чолі держави мають стати професійні, порядні й патріотичні політики...".

Практично завершилась реєстрація кандидатів у Президенти. Є конкретні обличчя, з конкретними чи "розмитими" позицією та програмою. Тому, вже зараз можна наближено їх оцінити на відповідність до ВИБОРЧА РАДА UA. ЗАПИТАЛЬНИК (погоджуюсь з Александр 1: "Корисна ініціатива, і дуже якісно продумані питання")

1. ПРОФЕСІЙНИЙ.
1.1. Освіта (не плутати з дипломом про освіту). Знання іноземних мов, досконале – англійською.
1.2. Досвід та здобутки в політичній діяльності, насамперед у питаннях, що окреслені у блоках NN1-5 та особливо у N2.

2. ПОРЯДНИЙ.
2.1. Сім'я, родина.
2.2. Оточення друзів.
2.3. Рівень культури.

3. ПАТРІОТИЧНИЙ.
3.1. Що робив під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності?
3.2. Участь у в Обороні Країни.

P. S. Навіть ті декілька пунктів зменшать кандидатів для обговорення до декількох. Про них і потрібно вести мову.
Александр 1 _ 02.02.2019 17:29
IP: 188.163.12.---
Анна Павловская:
1. Ви написали, що вступ до ЄС неможливий без вступу в НАТО без будь яких виключень. Але, коли я показав, що це не так, стали вигадувати, що це неможливо лише для пострадянських країн. Однак і тут ваша особиста думка ґрунтується лише на припущенні та на тому, що було досі, а не на категоричної забороні, наприклад, з юридичних підстав.

2. Щодо блоку N3. Автори запитують те, що їх цікавить зараз, на цих виборах. До чого тут "змінюйте Конституцію"? Вас цікавить інші питання національної безпеки? То задавайте їх на зустрічах з кандидатами на посаду президента. Чому за вас це повинні робити автори?
Борис Макаренко _ 02.02.2019 17:07
IP: 35.235.224.---
Вступати до НАТО потрібно було набагато раніше, разом із іними країнами Східної Європи, але мудрі українці цього тоді не бажали. А зараз намагатися вступити до НАТО це лише дражнити Росію, зрозумуло що впливові західноєвропейські держави не будуть псувати свої відносини з Росією заради вступу України до НАТО.

Як результат до беззахистної країни серйозні інвестиції не йдуть, тому Україна по волі своїх мудрих громадян приречена на бідність.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter