Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

М.Золкіна: ''Диявол у деталях. Про що мовчить Зеленський''

02 жовтня 2019, 15:26

Оригінал на сайті "Новое время"

Погодження формули Штайнмайєра в Мінську спричинило інформаційний вибух. І недарма

Президент так і не зрозумів: іти на зустріч з Путіним, не пояснивши українському суспільству, як він сам уявляє той мир, про який збирається домовлятися, категорично неприйнятно.

Більше того – це небезпечно. У суспільстві сформувалася відносно стабільна громадська думка щодо конфлікту. Люди хочуть миру, але не за будь-яку ціну. Вони бачать майбутнє окупованих територій в складі України, але здебільшого – на довоєнних умовах, без "особливого статусу". Чим ближче до лінії розмежування, тим більше готовності до компромісів, але всюди, навіть у прифронтовому Донбасі, населення не сприймає вибори на умовах Росії, повну амністію, а також подальше формування правоохоронних органів у так званих "ЛДНР" винятково з тамтешніх мешканців. Ці три "шляхи до миру" не сприймаються ніде: від Львова до Станиці Луганської. І якщо це не аргумент для президента, то нас чекає справжня громадська смута. Протести, які почнуть роздирати країну. Путіну це буде тільки на руку: знову повернемося до "громадянського" конфлікту та умовних "бандерівців".

У загальній картині, яку вчора представив президент, наче все красиво: формулу Штайнмайєра погодили, але на вибори з окупаційними військами, без контролю за кордоном і відповідності процедури українському законодавству, не підемо. Але це теорія. А практикою будуть живі перемовини з Путіним, куди Зеленський поїде з явним ентузіазмом домовитися про мир, а Меркель та Макрон тепер це всіляко вітатимуть. І ось та теорія, про яку говорив президент, обернеться деталями, розмовою про інструменти. Ставити за мету чесні вибори без бойовиків і російських військ – правильно, але недостатньо. Головне – інструменти досягнення цієї мети, а про них ми досі не чуємо взагалі нічого. Диявол – у деталях. І ось в яких.

Новий закон про особливий статус

Вибори на окупованій території: за яким законом?

Відповідати стандартам "в цілому" – це як?

Інструменти і гарантії


Читати далі

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Log Log _ 03.10.2019 20:45
IP: 35.235.227.---
Сидор Степаноф – безмозглый дебил из Воронежской области.
Умственно отсталый не прочитал в жизни ни одной книги,
пишет на неведомом человечеству языке.
Недоумок не одолел третьего класса школы, читать не умеет.
Следствие – интеллект четырёхлетнего ребёнка. Наслушался Киселёва-Соловьёва,
и пытается писать, но отсутствие элементарного понятия о письменной речи
приводит к бредятине.
Олексій Кісельов _ 03.10.2019 17:58
IP: 35.235.227.---
Анатолий Зинченко:
Шановний пане Олексію, на виборах народ надав карт-бланш Президенту, його діям більшість виборців довіряють і вся відповідальність за дії і бездіяльність лежить особисто на ньому, але народ України зраду ніколи не пробачить.
Коли танки днр проїдуть хрещатиком, всім буде насрати, кого ви там непробачите
Олексій Кісельов _ 03.10.2019 13:43
IP: 35.235.227.---
Fedor Kulikov:
По нашей Конституции выборы может проводить только ЦВК
цікаво, перезавантаження ЦВК, з цим ніяк не пов'язано? співпадіння?
Oleg NullDev _ 03.10.2019 07:09
IP: 35.235.227.---
Автор не учел что Порошенко любым способом старается избежать уголовного преследования с последующей конфискацией, даже в ущерб существованию государства Украина.
Свидетелям Порошенко- если вы видели европейские права и свободы, это иллюзия продолжается до общения с чиновником из государственной структуры. Даже при Януковиче не было такого беспредела на бытовом уровне обычного украинца. Зато у топ чиновников по 10 адвокатов и клетчатое одеяло.
Halyna Shpak _ 03.10.2019 03:35
IP: 35.235.226.---
Раз у виборців що обрали Зеленського немає устремління і бажання повертати окуповані території на умовах України, то немає чого гратися в диявольські ігрища з Путіном.
Путінського чорта так просто не обійдеш, не обдуриш, навіть якщо ти єврей. Подай йому руку привітання, відкупить по лікоть, разом з Кримом, Донбасом, та Придністров'ям. Потрібно прямо сказати до всіх людей що опинилися на окупованих ворогом територіях в Криму і Донбасі. Всі хто бажає жити в демократичній Україні, прошу, переїжджайте до нас. Хто не бажає, вибачте і до побачення. В даній ситуації Ми зробити нічого не можемо і до вас діла ніякого не маємо. З нового року припинимо навіть ці переміщення між Україною і окупованими РФ територіями в Криму і Донбасі. Живіть далі як знаєте і зможете, по своїх законах, чи по законах окупантів. Все крапка. Змінити ми нічого не можемо. І тимчасово закрити питання.
Ми з честю і гідністю захищали і далі будемо боронити Європейські права і свободи здобуті на Євромайдані Гідності.
Сергей Папков _ 03.10.2019 00:59
IP: 35.235.226.---
Навіщо Україні території, які де- факто залишатимуться окупованими, для того, щоб озброєні диверсанти, шпигуни та бандити безконтрольно розповзлися повсій країні, а решта громадян ще й "затягли паски", фінансуючи так звану реїнтегрцію? Якщо ж контроль на адміністративній межі збережеться, а гроші туди не вкладатимемо, то чим така ситуація принципово відрізнятиметься від тої, що є зараз? Лише тим, що Україна сама відмовилася навіть планувати їх звільнення.
Все це дуже починає пахнути державною зрадою! То може пан Зеленський підписав закон про імпічмент дуже вчасно, і матиме змогу дізнатися не лише чи страшно розпустити ВР, а також чи страшно пройти процедуру імпічменту з перспективою опинитися після неї в тюрмі (і зовсім не в кіножитті)?
Влад Дорошенко _ 02.10.2019 23:39
IP: 35.235.226.---
Вони бачать майбутнє окупованих територій в складі України, але здебільшого – на довоєнних умовах...
Хай бачать та хочуть миру. Минуть роки, може, щось інше побачать?
Воно Зеленському треба?
Ще досидить 4,5 роки, потім піде продюсером Кварталу, хай приходить хтось, хто бачить краще.
Може, тоді з'явиться формула Гараня на довоєнних умовах?
Та на той час і держборги, за % на які 1/3 бюджету віддавати, може хтось скастить і подарує?
Чим старішаїмо, тим більше радує можливість успішно сходити на горщик, час міняє бачення.
iip _ 02.10.2019 23:37
IP: 35.235.227.---
Пазл із виборами та цією "формулою Шт..." якось зовсім не складається до купи. Або від суспільства щось таки дуже приховують, або хтось щось сильно "недодумав". Україна у принципі ніколи ж і не була проти виборів на Донбасі при умові реального і повного вирішення питань безпеки. То чого такий "движняк" із цим підписанням? Якщо Зеленський і Ко не брешуть про "червоні лінії" та абсолютний пріоритет безпекових питань включно із кордоном, роззброєнням тощо – то по факту нічого ж не змінилося. Бо при таких умовах то все повна "фігня" – не буде ніяких виборів, бо не буде тих безпекових факторів. То чим же "задоволений" Путін чи Макрон з німцями? Або вони таки щось "недодумали", або є якісь таємні обіцянки провести ті вибори таки БЕЗ повного виконання безпекової програми. Наприклад без контролю на кордоні, чи щось таке. Адже повний перелік заходів безпеки, що є в уявних "червоних лініях" Зеленського, Путін виконувати точно не збирається.
Олексій Гарань _ 02.10.2019 23:11
IP: 35.235.227.---
Володимир Фесенко:
Щодо відповідати стандартам "в цілому". Росіяни, за даним конфіденційних джерел, пропонували "в основному". Різниця зрозуміла? Але погодилися на українські умови.
Ні, Володимире. Українська дипломатія боролася за те, щоб взагалі зняти "в цілому". Не вийшло, на жаль...
Володимир Фесенко _ 02.10.2019 22:50
IP: 35.235.226.---
Щодо відповідати стандартам "в цілому". Росіяни, за даним конфіденційних джерел, пропонували "в основному". Різниця зрозуміла? Але погодилися на українські умови. Проте, головне інше – формула Штайнмайєра може запрацювати лише за умов, коли будуть вирішені питання безпеки, визначена формула виборів і питання про те, кому надається особливий статус. Про всі ці питання навіть не починали домовлятися.
iip _ 02.10.2019 21:39
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
І Вам не хворать)))))))))
Grenader45 _ 02.10.2019 21:33
IP: 35.235.227.---
iip:
Grenader45:
Ясно – Grenader45 – дешевий троль. Шкода часу.
)...тупим завжди все ясно. Адью!
iip _ 02.10.2019 21:27
IP: 35.235.226.---
Grenader45:
Ясно – Grenader45 – дешевий троль. Шкода часу.
Володимир Войтко _ 02.10.2019 21:09
IP: 35.235.226.---
Що можна сказати. Влада говорить – Ми хочемо встановити мир. Люди хочуть миру і ми робимо все, щоб був мир. Але ж це не так. Підписуються документи не про те, щоб не стріляли, а про ВИБОРИ в ОРДЛО!!! Тобто перестрибують через перший етап – ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ! ЦЕ треба вирішувати в першу чергу. А до виборів ще безліч етапів.
Grenader45 _ 02.10.2019 21:08
IP: 35.235.227.---
Fedor Kulikov:
...Так не ретранслируйте порошенковский мусор (на который, кстати, Петро-брехло дал полное согласие еще в 2016-м)
...в Олексія зобов'язання, і він як порядна людина мусить відпрацьовувати. Та і не один він такий. Така робота у хлопців, невдячна але високооплачувана...
Grenader45 _ 02.10.2019 20:58
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Grenader45:
"Цыплят по осени..."
Осінь ще не закінчилась.
Зустріч у Нормандському форматі для Зеленського – небосхил
до якого дійти неможливо.
...ти мав на увазі горизонт)))... Мені, особисто, хотілось би, щоб у Зеленського все вийшло, незалежно від мого особистого відношення до нього (а воно повір, без пієтету).
Fedor Kulikov _ 02.10.2019 20:54
IP: 35.235.227.---
Спасибо, господин Гарань, за очередную попытку отослать здравомыслящих людей к очередной истеричке-фсьопропальщице.)) А Ваше мнение можно услышать?
Читать ваши золкины умеют? Слова "Конституции Украины и специального закона" вы все как понимаете? По нашей Конституции выборы может проводить только ЦВК, и в его полномочиях следить за равным доступом, за полным списком избирателей и пр...Может в Конституции разрешены бандформирования, вооруженные ордынским оружием? Может там оговорено, что границу контролирует вражеская армия? Нет? Так не ретранслируйте порошенковский мусор (на который, кстати, Петро-брехло дал полное согласие еще в 2016-м)
Grenader45 _ 02.10.2019 20:48
IP: 35.235.226.---
iip:
Grenader45:
От що Ви, шановний, нагородили у своїй відповіді?... Я, на відміну від Вас, не є адептом секти "слуг" і ікони Зеленського у червоному кутку не тримаю. У біографії Зеленського чи його оточення немає жодного факту, що доводить його щирий патріотизм...Коли щось приховують – то завжди і безальтернативно – ПОГАНО...
...ти навіть тупіший, ніж тобі кажуть знайомі! Я НЕ Є адептом будь-кого, тим паче Зеленського, тож ікон його, як і червоного кутка не маю. Стверджувати протилежне може лише йолоп. В біографії, як і в природі не може бути фактів, що доводять щирий патріотизм. Вони є лише у чиїйсь хворій макітрі. Якщо ти приховуєш, що пересмикуєш на Порошенка – то це завжди і безальтернативно – ДОБРЕ, не признавайся у цьому нікому. Не переймайся. Все буде добре.
Oleg Levchenko _ 02.10.2019 19:49
IP: 35.235.226.---
10vlad:
Хліб-сіль уже приготували зустрічати окупантів на Хрещатику?
10vlad _ 02.10.2019 19:13
IP: 35.235.227.---
Пану Гараню так страшно, якщо замовкнуть гармати і не будуть гинути люди. Він проти цього
Log Log _ 02.10.2019 18:28
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
"Цыплят по осени..."
Осінь ще не закінчилась.
Зустріч у Нормандському форматі для Зеленського – небосхил
до якого дійти неможливо.
iip _ 02.10.2019 18:16
IP: 35.235.226.---
Grenader45:
От що Ви, шановний, нагородили у своїй відповіді? По-перше, полонені дома – це добре, хто сперечається? Але що Зеленський наобіцяв Путіну за цей обмін? Мені невідомо – а Вам? Я, на відміну від Вас, не є адептом секти "слуг" і ікони Зеленського у червоному кутку не тримаю. У біографії Зеленського чи його оточення немає жодного факту, що доводить його щирий патріотизм, навпаки є багато фактів, що вказують на те, що вони – цинічні слизькі пристосуванці. По-друге, що поганого у гаслі "армія, мова, віра"? Якщо Порошенко не до вподоби – це зрозуміло, але добрі речі від цього не стають поганими. Може "томос-термос" чи "німецька повія" краще? По-третє, міжнародна дипломатія – таки непублічна штука, та це ПОГАНО і завжди закінчується бідою – вивчайте історію. Коли щось приховують – то завжди і безальтернативно – ПОГАНО. І на кінець – якщо Ви натякаєте на недалеких горлопанів, то я маю право натякнути на продажних тролів та недалеких дурнів.
Александр Вятко _ 02.10.2019 17:51
IP: 35.235.226.---
3 года понадобтлось чтобы подписать форму Штанмайера, еше через года начнется ее реализация – понуждение нашего киевского руководства к миру, а пока буду гибнуть селяне.
Max Poly _ 02.10.2019 17:43
IP: 35.235.226.---
Нема різниці, за яким законом будуть вибори в ОРДЛО, чий контроль на кордоні, які війська там будуть під час виборів – НЕВАЖЛИВО!!! За будь-якого становища населення Донбасу голосує за антиукраїнські та проросійські сили. Приклад – підконтрольний Донбас і вибори там. Отже, балачки про "чесні вибори без бойовиків і російських військ" – огидна підступна маніпуляція. Аби встромить ОРДЛО в Україну. Як ніж в печінку.
Grenader45 _ 02.10.2019 17:20
IP: 35.235.227.---
iip:
Grenader45:
...На кримінальному арго такі речі дуже точно описуються словом РОЗВОДНЯК, чи не так?.
...про полонених багато не дзвонили але хлопці – дома. Про Армія.Мова.Віра. – тринділи з кожної шпарини – результат, очевидний. Міжнародна дипломатія – подекуди доволі непублічна штука. Кіножурнал "Хочу всьо знать" – цяцянка для недалеких горлопанів. Імхо.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter