Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

М.Золкіна: ''Диявол у деталях. Про що мовчить Зеленський''

02 жовтня 2019, 15:26

Оригінал на сайті "Новое время"

Погодження формули Штайнмайєра в Мінську спричинило інформаційний вибух. І недарма

Президент так і не зрозумів: іти на зустріч з Путіним, не пояснивши українському суспільству, як він сам уявляє той мир, про який збирається домовлятися, категорично неприйнятно.

Більше того – це небезпечно. У суспільстві сформувалася відносно стабільна громадська думка щодо конфлікту. Люди хочуть миру, але не за будь-яку ціну. Вони бачать майбутнє окупованих територій в складі України, але здебільшого – на довоєнних умовах, без "особливого статусу". Чим ближче до лінії розмежування, тим більше готовності до компромісів, але всюди, навіть у прифронтовому Донбасі, населення не сприймає вибори на умовах Росії, повну амністію, а також подальше формування правоохоронних органів у так званих "ЛДНР" винятково з тамтешніх мешканців. Ці три "шляхи до миру" не сприймаються ніде: від Львова до Станиці Луганської. І якщо це не аргумент для президента, то нас чекає справжня громадська смута. Протести, які почнуть роздирати країну. Путіну це буде тільки на руку: знову повернемося до "громадянського" конфлікту та умовних "бандерівців".

У загальній картині, яку вчора представив президент, наче все красиво: формулу Штайнмайєра погодили, але на вибори з окупаційними військами, без контролю за кордоном і відповідності процедури українському законодавству, не підемо. Але це теорія. А практикою будуть живі перемовини з Путіним, куди Зеленський поїде з явним ентузіазмом домовитися про мир, а Меркель та Макрон тепер це всіляко вітатимуть. І ось та теорія, про яку говорив президент, обернеться деталями, розмовою про інструменти. Ставити за мету чесні вибори без бойовиків і російських військ – правильно, але недостатньо. Головне – інструменти досягнення цієї мети, а про них ми досі не чуємо взагалі нічого. Диявол – у деталях. І ось в яких.

Новий закон про особливий статус

Вибори на окупованій території: за яким законом?

Відповідати стандартам "в цілому" – це як?

Інструменти і гарантії


Читати далі

powered by lun.ua
Коментарі — 35
Grenader45 _ 02.10.2019 17:20
IP: 35.235.227.---
iip:
Grenader45:
...На кримінальному арго такі речі дуже точно описуються словом РОЗВОДНЯК, чи не так?.
...про полонених багато не дзвонили але хлопці – дома. Про Армія.Мова.Віра. – тринділи з кожної шпарини – результат, очевидний. Міжнародна дипломатія – подекуди доволі непублічна штука. Кіножурнал "Хочу всьо знать" – цяцянка для недалеких горлопанів. Імхо.
Max Belodub _ 02.10.2019 17:13
IP: 35.235.226.---
Зеленский должен трезво оценить свою позицию! Кто просит о мире, кто идет на любые уступки врагу? – Зеленский и с ним Украина. Боевики прекратили огонь? Боевики просили о мире? Боевики высказывали интерес присоединения к Украине? – Нет! Никогда! Они хотят Россию и все с ней связанное. Теперь ответьте, кто в такой позиции диктует условия? Украина – Нет! Почему Зеленскому взбрело в голову, что боевики сдадут оружие, распустят свою армию, пустят на свою территорию представителей украинской власти??? Они имеют свою власть и они хотят особый статус в виде полной автономии, т.е. власть Украины не будет распространяться на захваченную территорию. И они готовы оружием отстаивать свою позицию (что и делают). У меня вопрос к Зеленскому: зачем ЭТО нам нужно? Чтобы военные не умирали? Так нужно внедрять новые технологии и бить боевиков на упреждение, а не строить из себя пацифистов в окопах!
Grenader45 _ 02.10.2019 17:11
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Grenader45:
...Розвів він Зеленського і таких як Ви "как котят".
Радійте.
...) ну таких то розумників, як ти – він не розвів?) На таких "інтелектуалах" – Україна тримається і нічого їй лихого не станеться. А ми, розведені, ну що ж, підсмикнемо штани, шморгнемо носом і будем собі радіти, що порохоботики за нас впрягаються.
І так, я хамуватий трохи, до бовдурів, так що проходь мимо. Щасти Вам, телепню.
Леонид Маргулис _ 02.10.2019 16:51
IP: 35.235.227.---
За визначення особливого статусу Донбасу в Конституції України проголосували 265 депутатів:
115 з Блоку Петра Порошенка на чолі з керівником фракції Юрієм Луценком та Володимиром Гройсманом з Іриною Геращенко;
69 – Народного фронту з Андрієм Парубієм;
38 – Опозиційного блоку на чолі з Бойком, Льовочкіним, Шуфричем й позафракційним Ківаловим;
14 – Волі народу (Онищенко,Поплавський. Литвин...);
11 – Відродження (Яценко, Зубик, Кіссе...)
5 – Самопомочі (Гопко, Кривенко, Єднак, Пташник,Кишкар).
Далі, коли стало зрозуміло, що у ВР не має 300 голосів, депутати БПП та НФ звернулися до КС щодо можливості розглядати ці зміни до Конституції не на наступній черговій, а на будь-якій сесії. І принциповий КС погодився з цим. Таким чином, ініціатива Порошенка конституційно узаконити статус Донбасу досі не скасована!===
Леонид Маргулис _ 02.10.2019 16:50
IP: 35.235.227.---
С чего все началось
===Отож, яким бачив Президент Порошенко статус Донбасу:
- згідно Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який голосувався тричі в 2015,2017 та 2018 році з ініціативи Порошенка це фактична територіальна автономія – особливий порядок призначення прокурорів та суддів;
відмінний від загального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності;
затвердження державної цільової програми для відновлення економіки;
право на укладення угод з Росією про прикордонне співробітництво;
створення загонів народної міліції; регіональний статус російської мови;
недопущення кримінального переслідування
iip _ 02.10.2019 16:20
IP: 35.235.226.---
Grenader45:
Пан Арахамія має нахабство говорити такі речі: "...якщо народ України делегує владу, то він повинен хоча б якийсь період часу йому довіряти. Зараз ми всі довіряємо президенту в цьому питанні. Ми зараз зробили у закритому форматі зустріч з усіма головами фракцій. Вони все почули напряму, що ми, на жаль, зараз не можемо сказати суспільству. Все нормально...".
У такому випадку народ України має повне право і абсолютно реальні підстави дуже і дуже сумніватися у тому, що все йде у правильному руслі. Що такого там говориться, що сьогодні не можна сказати суспільству? Адже все одно вилізе – то чому ж не зараз?
На кримінальному арго такі речі дуже точно описуються словом РОЗВОДНЯК, чи не так?.
Log Log _ 02.10.2019 16:19
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
Диявол – у деталях.
Точно. Путлер сказав, що умова зустрічі – погодження Зеленського на "формулу".
Зеленський зрадів, погодився, оголосив про зустріч.
А тепер Путлер заявляє, що тільки після "розведення".
Розвів він Зеленського і таких як Ви "как котят".
Радійте.
Анатолий Зинченко _ 02.10.2019 16:08
IP: 35.235.227.---
Шановний пане Олексію, на виборах народ надав карт-бланш Президенту, його діям більшість виборців довіряють і вся відповідальність за дії і бездіяльність лежить особисто на ньому, але народ України зраду ніколи не пробачить.
Igor Sidorov _ 02.10.2019 16:07
IP: 35.235.226.---
"формула Штайнмайера

Первое обязательство Зеленского – принять новый закон об особом статусе отдельных районов Донецкой и Луганской областей – означает, что в Украине появятся территории с особым правовым статусом, отличающимся от правового статуса других украинских регионов. Тем самым ликвидируется унитарный характер государственного устройства Украины и осуществляется переход к федерализации страны в виде, энергично проталкиваемом Путиным, как минимум, с весны 2014 года. По сути, президент Зеленский публично подписался под обязательством разрушить единое государственное тело Украины.

Второе обязательство президента Зеленского заключается в том, что закон об особом статусе начнет действовать после публикации отчета ОБСЕ о соответствии выборов в отдельных районах Донецкой и Луганской областей стандартам этой организации. Иными словами, значительная часть государственной власти в Украине передается от ее легитимных органов – Верховной Рады, президента, судов... Ларионов
Grenader45 _ 02.10.2019 15:52
IP: 35.235.226.---
...іншими словами – поки що все йде у правильному руслі. Як буде далі – кожен фантазує залежно від розумового рівня чи інтересів замовника "прогнозу".
Дотепер, зусилля "експертів" типу Гараня, Бистрицького, Яхно і Ко. покладались на алтар "Армія.Мова.Віра", тепер – на "Чим гірше, тим краще". Ну а пафос про "Болить за Україну" – для недоумків.
Диявол – у деталях.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter