Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Акції протесту насправді допоможуть Президенту Зеленському у переговорах!

05 жовтня 2019, 09:38

У Києва не так багато козирів для того, щоб протидіяти спільному тиску Путіна, Макрона, Трампа ("вирішіть з Путіним "вашу проблему"), меншою мірою Меркель (про неї скажемо окремо нижче). Всі вони намагаються скористатися щирим бажанням нового Президента досягти миру і тими хронологічними рамками, які ми самі для себе чомусь ставимо. І тому будуть намагатися досягти дипломатичного прориву насамперед за рахунок України.

Одним з наших козирів є громадська думка, яка на даний момент не підтримує такі поступки (у тому числі й електорат "Слуги народу"!) . Другий козир – це можливі акції протесту. Давайте згадаємо, що у 2015-2016 рр. Захід намагався проштовхнути закріплення в Конституції України "особливого статусу" і прискорити вибори в ОРДЛО. Але стикнувся із широкою опозицією цим планам в парламенті, поза парламентом (у тому числі трагічними подіями під Радою 31 серпня 2015 р.), позицією експертного середовища і громадян. І це дало можливість Києву переконати Захід, що не варто просувати ці ідеї, якщо це призведе до внутрішньополітичної дестабілізації в Україні.

Тому внутрішня критика "формули Штайнмаєра" і дій Зеленського насправді дає Президенту Україні кращі можливості для того, щоб обстоювати інтереси України в нормандському форматі. Це створює кращі переговорні можливості!

Звичайно, я б не хотів, щоб будь-які акції протесту вилилися у спалення шин, насильницьке чи ненасильницьке протистояння (Майдан-3) , тому що Путін зацікавлений у політичній дестабілізації в Україні. Важливіше – справді показати кількість людей, яка незадоволена тим, як інформується суспільство. І всі вони можуть ставити жорстко питання: чи йдеться про якусь зміну позиції України? І в цьому сенсі, чим більше людей вийде, тим краще. Тоді влада змушена буде з цим рахуватися і давати відповідь.

Президент Зеленський застерігає учасників акцій протесту "не піддаватися на маніпуляції і провокації деяких осіб". Він, на жаль, так і не вийшов із передвиборчої кампанії. Виглядає так, що основні вороги для нього – не Путін, не олігархи, а Порошенко. Тому надзвичайно важливо, щоб анонсована на неділю в Києві акція протесту була позапартійною, без партійної символіки.

І нарешті, обіцяна на початку матеріалу згадка про позицію Меркель. Позиція Німеччини не є однозначною (повернення Росії до Ради Європи, Північний потік-2). Але позиція Меркель лежить в основі продовження секторальних санкцій ЄС. Нещодавно я брав участь у зустрічі українських і німецьких експертів. З німецької сторони ми почули думку, яка суперечить нашим стереотипам про тиск Німеччини заради "компромісів". Нам сказали, що німецька сторона не буде дотискати до того, чого не хоче сама Україна (приклад наведено вище, коли Захід з 2016 р. перестав публічно тиснути на Київ щодо "особливого статусу" і виборів в ОРДЛО). Повідомили, що німецька сторона була повністю виключена з переговорів про обмін полоненими. Порадили використовувати досвід і інституційну пам'ять, яка є у Меркель і німецької дипломатії.

Від себе додам: історія незалежної України показує, що в двосторонніх переговорах Росія нас переграє. І якщо на нас не тиснуть західні партнери з метою прийняття болючих для нас рішень, то може нам не треба самим погоджуватися на ці рішення, створюючи тим самим для Росії кращі переговорні позиції?

PS. У Мінську-2 багато неприємного для нас, але "формули Штайнмаєра" там немає!

powered by lun.ua
Коментарі — 19
iip _ 06.10.2019 21:43
IP: 35.235.226.---
Цікаво спостерігати, як поважні політологи, аналітики та соціологи намагаються щосили тлумачити дії пана Зеленського та його "слуг". У експертної спільноти скоро голови перегріються. Чи не пора згадати лезо Окками. Якщо є відчуття, що відбувається якась дурня – найвірогідніше то дурня і є. Аналізувати та тлумачити дурню – ще більша дурня. Якщо "слуги" постійно роблять втаємничені обличчя і обіцяють все пояснити потім – найвірогідніше за цими обличчями та обіцянками не криється нічого системного та розумного. Бо якби ж було – то чого одразу не розповісти? Біда тільки у тому, що керувати країною методом "втика" довго не вийде, а інакше "недосвідчені" слуги просто не вміють. Вляпають щось – потім дивляться – ой... А експертне середовище судомно намагається знайти раціо, вирахувати таємну "стратегію"... Як колись зауважив пан Оккама – то все дарма...
Olexiy Haran _ 06.10.2019 10:42
IP: 35.235.226.---
Віктор Вовк:
Вікторе! В матеріалі чітко написано: "чи більше людей – тим краще". 1) я заохочую людей вийти на Майдан, але 2) я намагаюсь пояснити Зеленському, що це не "порохоботи", а патріоти, і їхня позиція допоможе йому не піддаватися на тиск (якщо він це захоче, звичайно, почути).
Віктор Вовк _ 05.10.2019 21:16
IP: 35.235.227.---
Не варто, Олексію, видавати бажане за дійсне!
План капітуляції цілком зрозумілий вже 4 місяці – з часу висунення на посаду керівника МЗС України Вадима Пристайка. Того самого Пристайка, який у 2016 р. відкрито пропагував путінський план "політичного врегулювання" на Донбасі через вибори на окупованих територіях, амністію і легалізацію ватажків бойовиків як політиків, прямі переговори з ними та їх можливе обрання депутатами до Ради і навіть залучення в Уряд, стверджуючи невідворотність того, що "ці люди далі... з'являться в нашій політичній системі", бо за словами Пристайка "це наша доля". (Інтерв'ю "Голосу Америки" у квітні 2016 р. або публікація з цитатами Пристайка на сайті VoA у червні 2019 р.)
Для реалізації цього плану Пристайко і був інтегрований до команди Зеленського, бо, схоже, давно готовий до виконання цієї "брудної роботи".
Масовий протест має не "допомогти" Зеленському, а зупинити його на порозі зради!
Max Mykhaylenko _ 05.10.2019 18:24
IP: 35.235.226.---
Іде народ, іде. Моніці нема чого нас ганьбити своєю оцією...діяльністю на трасі.
Oleg NullDev _ 05.10.2019 18:02
IP: 35.235.227.---
Я вижу 2 варианта- скандал является провокацией команды Зеленского, для выявления "путчистов" или будут реальные жертвы, с целью захвата власти командой Порошенко.
Олексій Гарань:
Удивлен, думал нет обратной связи. А есть реально совет экспертов вашего уровня, чтобы смоделировать выход из ситуации, и если есть наработки, где можно ознакомится?
Oleg NullDev _ 05.10.2019 17:57
IP: 35.235.226.---
Максим Исаев:
Reflectiver:
А ведь он (Горань) прав – самые главные враги Украины это кумовья Порошенко и Ющенко. Их народ наделил огромным доверием, а они все профукали. Прочитайте Минский протокол – вот это зрада. Не в том, что подписал, а в том в каком порядке пункты расположены. В таком виде выполнить его точно не возможно. А к вопросу – причем Порох к этим протестам. Кто контролирует местные советы, которые озаботились переговорами в Норманском формате при бардаке в своей местной юрисдикции.
Порошенко будет таким же союзником у Зеленского, как после второго тура, когда только после волшебного пенделя от послов G7 ушел с поста президента.
И не 73%, а на выборах в ВР 92% сказали Порошенко большой фак.
iip _ 05.10.2019 13:49
IP: 35.235.226.---
До речі – усі слова Зеленського повністю перекреслюються ділами. Почитайте статтю пана Бадрака про військовий бюджет країни на 2020 рік: "Бюджет-2020: шлагбаум для развития армии" (ZN)
Олексій Гарань _ 05.10.2019 13:38
IP: 35.235.227.---
У Мінську-2 багато неприємного для нас, але "формули Штайнмаєра" там немає!
iip _ 05.10.2019 13:34
IP: 35.235.227.---
Якби Зеленський не був "недосвідченим", то знав би, що існують такі речі, як воронка насилля та воронка брехні – окремі випадки "принципу доміно", або універсального закону причинно-наслідкових зв'язків. Для контролю над невеликим насиллям створюється більше насилля, потім вже для контролю над тим насиллям створюється іще більше і так далі. Те ж і з брехнею. Для прикриття невеликого блефу, маленької брехні, доводиться вдаватися до більшої брехні, потім іще більшої і так – до сумного кінця. Донбас був "розкручений" за типовим прикладом воронки насилля. А Зеленського зараз затягує типова воронка брехні. Якщо вчасно не зрозуміє – кінець буде дуже сумний.
iip _ 05.10.2019 13:18
IP: 35.235.227.---
Зеленський блефував коли обіцяв закінчити війну. Та коли Зеленський виліз із смартфона у реальність – втрапив у халепу: війну не закінчить – брехун, закінчить – державний зрадник. Вибір небагатий. Росія дає бандитам гроші і озброєння. Росія направляє своїх військових. Росія навіть вела вогонь по території України. Франція із Німеччиною пречудово те все знають, але дозволяють Путіну з козлиною пикою заявляти "настамнет"? Порошенко впав між двома стільцями, бо одночасно хотів і в Україні добре виглядати, і перед європейцями вислужитися. Тепер Зеленський до Макрона з Меркель бігає, як солоний заєць, що вони надумають – то потім українцям розкаже – отакий черговий український президент. Зеленський подібний до Порошенка -обидва не вірять у народ країни, не розуміють людей, не можуть спертися на потужну підтримку країни, бо самі є слизькими і безпринципними пристосуванцями. На Черчилля не схожий ні той, ні той... суцільні Даладьє з Чемберленами проти Гітлера та Муссоліні.
Alina Sadovska _ 05.10.2019 13:11
IP: 35.235.227.---
Нарешті маємо якийсь притомний погляд на речі.
Михаил Левицкий _ 05.10.2019 12:51
IP: 35.235.227.---
...Позиційна війна – бесперспективна. За її продовження можуть виступати лише особи, профінансовані...політиканом П. Порошенком!
Log Log _ 05.10.2019 12:44
IP: 35.235.226.---
Максим Исаев:
Горань...Порох.
Хамло, Ви нігтя їх не вартуєте.
Читати навчіться, прізвища прочитати нездані, а лізете у "експерди".
Log Log _ 05.10.2019 12:38
IP: 35.235.227.---
"Виглядає так, що основні вороги для нього – не Путін..."
=====================================================
Саме так, оскільки за інформацією експертів у "колективного Зеленського" навіть
у міжнародних проблемах не входить Пристайко. Там Богдан, Єрмак, Шефіри
(згадаємо Б. Шефіра: "Путин – маньяк, который любит пострелять в живых людей? Он что, псих? Он умный человек.").
Для них кровожер у якого руки по лікоть у крові навіть власних громадян – "умный человек".
Максим Исаев _ 05.10.2019 12:24
IP: 35.235.227.---
Reflectiver:
А ведь он (Горань) прав – самые главные враги Украины это кумовья Порошенко и Ющенко. Их народ наделил огромным доверием, а они все профукали. Прочитайте Минский протокол – вот это зрада. Не в том, что подписал, а в том в каком порядке пункты расположены. В таком виде выполнить его точно не возможно. А к вопросу – причем Порох к этим протестам. Кто контролирует местные советы, которые озаботились переговорами в Норманском формате при бардаке в своей местной юрисдикции.
Reflectiver _ 05.10.2019 11:53
IP: 35.235.227.---
Виглядає так, що основні вороги для нього – не Путін, не олігархи, а Порошенко.
---
Та ні, пан Гарань. Це для Порошенко та його порохоботів ворог – не Путін, а українці, які мають іншу точку зору на цю кроваву баню, яка відбувається на теріторії нашої країни.
Для таких, як ви, порохоботів, ворог – Зеленський, а не Путін. Для Вас, яких у країні меншість, вороги – ті 73%, які підтримали Зеленського.
І це ясно видно з дій всіх цих барн, дзіндзь, ар'євих, айдерiв, волохiв та інших тетерукiв, які зараз тусуються на Майдані.
Вони воюють не з Путіним, а з Зеленським та українцями, які його підтримують.
hrim _ 05.10.2019 11:47
IP: 35.235.226.---
Європа зрозуміє українського Президента, який буде спиратись на позицію активного суспільства, а не на "формули" від Путіна. Адже, та ж Європа добре знає історію двох Майданів, тобто здатність українців швидко та масово мобілізуватись у критичний час. До того ж європейські лідери мали б прорахувати, які наслідки для їхніх країн може мати новий конфлікт в Україні.

Тому підтримую думку Автора, який наголошує на "козир" від Протестів для Президента перед поїздкою.
Александр 1 _ 05.10.2019 10:53
IP: 35.235.226.---
Розумно і вчасно. Дякую, пане Олексію.
САНДРО _ 05.10.2019 10:47
IP: 35.235.226.---
Дуже правильні висновки та поради.
Я б додав до думок поважного Гараня, що козырей у нас геть немає.
І Зе, як би він не намагався не зможе протистояти Пу, Ме та Ма.
Ну. а Трампу взагалі плювати на нас- своя шкура та гаманець йому важливіші.

А акції протесту дуже потрібні та важливі, це те чого таг гаряче хотів Зе під час през компанії

І насамкінець, Росія дійсно переграє нас політично і буде перегравати, це ж хоч і бувша. але ж імперія. зі своєю відпрацьованою людожерницькою технологією. Це точно не Квартал.
І Зе має це розуміти!
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter