30 січня 2022, 20:39

''Гібридна війна'': Чи ''підставить'' Міносвіти президента Зеленського?

Шокуюче відео спроби зірвати вибори Президента Могилянки 27 січня. Нападники не схожі на тітушок – виправка, чітка координація, несподіваність нападу – наводять на інші думки. Хтось, хто хоче зірвати вибори, радше, перебуває за межами Академії. Янукович вертається? Є підозри, хто це може бути – але з цим вже розбираються СБУ та поліція, які взяли відбитки із вкраденої скриньки.

Та вибори зірвати не вдалося! Швидко приїхала поліція і знайшла неушкоджену скриньку. Виборчком за участю представників обох кандидатів ухвалив рішення продовжувати вибори. Кількість виданих бюлетенів співпала з кількістю бюлетенів у скриньках. Переконливо переміг Сергій Квіт. Вибори були визнані обома кандидатами!

Правовий висновок, підписаний шановними правниками, професорами, членами ЦВК і суддями Конституційного суду у відставці, направлено до МОН.

Тепер МОН має підписати контракт з переможцем. Але вже в день виборів (!) з'являється заява сервільної "Громадської ради при МОН", яка закликає п. Шкарлета не визнавати результат. Це і недивно, бо керівник цієї ради, такий собі Андрєєв, намагався зламати через суди Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на чолі з Квітом. Не вийшло. Та, очевидно, що хтось дуже не хоче обрання Квіта Президентом. Чому?

Квіт – відомий своєю принциповою боротьбою з Януковичем, Табачником, в той час як нинішній очільник МОН балотувався від "регіоналів", підтримував Януковича на виборах і отримував з рук Табачника звання "заслуженого діяча науки". Натомість Квіт був членом ради Євромайдану і став міністром освіти "за квотою Майдану". Згодом був керівником Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, етична комісія якого визнала наявність плагіату в роботах п. Шкарлета (очевидного для всіх, хто вміє читати і порівняти тексти в інтернеті). "Совпадєніє?". Можливо. Але питання "Сui prodest?" залишається.

І це питання уже не обрання Квіта, це питання принципу, як в 2004 році. Неприхована, силова спроба зриву виборів – спроба залишити в цей складний час Могилянку без обраного лідера, атака на проукракраїнський виш, академічні свободи та доброчесність, на його незалежність від зовнішнього політичного тиску, це додаткові можливості рейдерського захоплення приміщень в центрі Києва.

Це спроба дискредитації Могилянки як символу вільнолюбства, обох Майданів – тож цілком може розглядатися як елемент "гібридної війни".

До речі, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук якраз продемонстрував виваженість і вже привітав п. Квіта із перемогою.Відповідні звернення до МОН з вимогою не гальмувати процес призначення переможця виборів вже зробили:

Вчена Рада НаУКМА

Наглядова Рада НаУКМА

Конференція студентів та Студентська колегія НаУКМА

Асоціація випускників НаУКМА

Відповідний розголос в ЗМІ вже пішов. Зокрема, відреагували УП, НВ, Лівий берег, Цензор.нет, Еспресо та ціла низка інших ЗМІ. Гадаю, що цей список суттєво розшириться. Дякуємо за підтримку, бо саме світло перемагає пітьму.

Нам, могилянцям, запропонували допомогу правничі структури, експерти, політики з різних таборів в разі, якщо МОН займе позицію зриву виборів. Могилянцям не вперше обстоювати свою свободу і свободу країни.

Тож чи займе МОН логічну, виважену і легітимну позицію на захист академічної свободи волевиявлення чи дестабілізує ситуацію, підставивши діючу владу і, зокрема, Президента Зеленського та ще й в умовах загрози Путіна, який мріє про дестабілізацію? З ким Ви, очільники МОН? У понеділок для них – момент істини.

Що Буданов хотів сказати нашим партнерам?

Оригінал на НВ На русском тут То Арахамія навипередки з Подоляком розповідають про наші втрати, і їх на місце ставить Данилов – бо це прерогатива Генштабу...

ДО 19 ЧЕРВНЯ! Електронне голосування за вул. ім. Ірини Бекешкіної

ДО 19 ЧЕРВНЯ! Електронне голосування за вулицю ім. Ірини Бекешкіної, яку називають совістю української соціології та громадського сектору. Саме вона оголошувала вікопомні результати екзит-полу 2004 р...

Чому СБУ "показала" Медведчука сами тоді, коли ми дізналися про жертви у "Десні"? (версія)

Одна з версій – тому, що владі треба відвернути увагу від страшних наслідків удару по Десні ще 17 травня, які вже не можна приховати, де загинуло 87 солдатів...

Плагіатор (крадій!) на чолі МОН – це не ''дрібниці'', п. Президенте!

Війна йде не тільки за нашу незалежність, а й за те, якою буде наша Україна. І керувати освітою точно має не плагіатор (крадій). Тож це далеко не "дрібниці", пане Президенте...

''Експерти'' з пулу Медведчука-Путіна: спроба перефарбуватися

Уривок з мого інтерв'ю для НВ "Блазні, які перефарбувалися". Професор Києво-Могилянки про експертів зі ЗМІ Медведчука Рус оригинал Скільки людей працювали на Медведчука, скільки людей працювали на каналі Newsone, кого туди запрошували, цих так званих експертів...

Чи справді "падає" підтримка українцями вступу до НАТО?

У мене велике прохання до соціологів, журналістів, читачів і влади Оригінал (з посиланнями) На русском тут У розісланому 5 квітня у word...