Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

50 відтінків Європи. Рейтинг європейської інтеграції областей України!

25 вересня 2020, 14:39

До Європейського Союзу інтегрується не Київ. До Європейського Союзу інтегрується вся Україна. Це проста істина минулого року надихнула нас у Центрі "Нова Європа" на масштабну та інноваційну ініціативу під назвою "Євромапа України. Рейтинг європейської інтеграції областей".

За допомогою спеціально розробленої методології ми вирішили виміряти рівень проникнення євроінтеграційних процесів (не тільки стандартів, але й практик та цінностей) у різні сфери життя в різних регіонах України. Нам важливо було зрозуміти, як на місцях використовують ті можливості, котрі відкриває для розвитку областей та людського потенціалу євроінтеграція загалом і Угода про асоціацію між Україною та ЄС зокрема.

Паралельно нам важливо було привернути увагу місцевих можновладців до того, що європейська інтеграція – це не лише про діяльність центральних органів влади, але й місцевих, що в епоху активної децентралізації набуває ще більш потужного звучання. Ну так у нас вже склалось у регіонах, що списують всі негаразди на Київ (добре, що не на Брюссель, як у деяких країнах ЄС), а всі плюси приписують собі, навіть якщо йдеться про якийсь фінансований Європейським Союзом проєкт чи ініціативу, до котрої місцева влада не мала жодного відношення.

Основою нашої Євромапи стало масштабне дослідження, в якому експерти Центру детально проаналізували євроінтеграційний поступ за 50-ма індикаторами у 9 різних сферах. Такі собі 50 відтінків Європи. Адже європейська інтеграція – це не лише про торгівлю та інвестиції, а й відкритість влади, ґендерну рівність, освітні можливості, якість води та рівень медичних послуг.

Але розроблене саме дослідження у вигляді рейтингу, щоб привернути більшу увагу до ініціативи та посилити дух змагальності принаймні між тими областями України, для влади та мешканців яких реноме найбільш європейських регіонів України є важливим та привабливим.

З огляду на те, наскільки виріс рівень зацікавленості до нашого дослідження і готовність співпрацювати з боку низки обласних державних адміністрацій за останній рік, таке реноме є важливим для більшості регіонів. І це теж важливий сигнал. Маленька, але показова деталь – після запуску "Євромапи" на веб-сайтах всіх ОДА з'явились вкладки про європейську інтеграцію. Те, що раніше було швидше приємним бонусом, вже стало абсолютною нормою.

Сьогодні в Києві, але з включеннями з Брюсселя, Маріуполя та Львова ми презентували "Євромапу-2" – наш другий рейтинг європейської інтеграції областей. Так, ми зважились повторити нашу ініціативу, попри велетенський масив роботи, яку передбачав збір та аналіз даних у постійному та тісному контакті з усіма обладміністраціями, адже саме на їх даних великою мірою базується дослідження (починаємо потрохи претендувати на звання #1 аналітичного центру України за рівнем комунікації з обласними адміністраціями впродовж останніх двох років).

З ключовими висновками дослідженнями ви можете ознайомитись у самому дослідженні на сайті Центру і згодом на "Європейській правді". Я ж лише зазначу, що попри те, що лідером рейтингу вдруге поспіль стала Львівщина, Луганщина знову в хвості, євроінтеграція України не має виключно західноукраїнського обличчя. Євроінтеграційні успіхи притаманні й областям у Центрі, на Сході та Півдні України. Візуалізована нами "Євромапа" у вигляді мапи – даруйте за тавтологію – це добре ілюструє (всі інфографічні матеріали доступні теж на нашому сайті).

Отож, можемо констатувати: поступово, значно повільніше, аніж би хотілось, часом неохоче, а місцями навіть несвідомо, все європейське проникає у життя та побут українців. Навіть якщо багато українців не завжди усвідомлюють, що складне слово "євроінтеграція" може проявлятись у вигляді цілком практичних речей – нові можливості для конкретних виробників експортувати свою продукцію до ЄС, доступу до навчальних програм Європейського Союзу, автоматизованих соціальних послуг, безпечніших продуктів харчування і кращої якості питної води. Наше завдання – посприяти, щоб таких практичних речей було якомога більше. І щоб якомога більше українців в різних куточках країни почали пізнавати Європу в обличчя. І це обличчя й надалі залишалось переважно привабливим.P.S.
Дослідження "Євромапа-2" відбувається в партнерстві з Урядовим офісом з координації європейської та євроатлантичної інтеграції та за підтримки USAID ENGAGE та PACT.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Log Log _ 26.09.2020 11:05
IP: 46.133.200.---
Иван Новак:
Вкраїнців
Ще один клон Семижопова.
У того "новояз от Унитаза", а Ваша маячня як зветься?
Log Log _ 26.09.2020 11:03
IP: 46.133.200.---
Иван Новак:
Вкраїнців.
Ще один клон Семижопова.
У того "новояз от Унитаза", а у Ваша маячня як зветься?
Log Log _ 25.09.2020 20:28
IP: 178.133.61.---
Alex Kovtun:
какой то
Безграмотный доморощенный политолух, может хватит нести бред
о чужой стране. Своей интересуйтесь. Для начала выучите родной РУССКИЙ.
_ABM_ _ 25.09.2020 20:25
IP: 77.123.28.---
Россиянским дебилам
Петро Киевский🐐+🍷+☠✝✝✝...=🇷🇺:
Alex Kovtun🐐+🍷+☠✝✝✝...=🇷🇺:
Иван Новак🐐+🍷+☠✝✝✝...=🇷🇺:
посвящается.

Два дебила – это сила,
Три дебила – это мощь!
Когда мать их срать носила,
На дворе был сильный дождь.

А потом был крупный град.
Трем дебилам, всем подряд,
Градом в темечко попало -
На три дeбилa больше стало!

Дeбилoв, сделанных на Paшe,
Как комаров, не можно счесть.
Тут спору нет. Впepди ПaPaшa!
И это так! Что есть, то есть
Майже _ 25.09.2020 17:56
IP: 109.70.100.---
Віктор Совщак:
в яке місце ми узнаємо європейців?
Залежить від того, в яке місце ви звикли дивитися, відтак краще запам'ятали
Віктор Совщак _ 25.09.2020 17:01
IP: 188.163.12.---
І щоб якомога більше українців в різних куточках країни почали пізнавати Європу в обличчя. ---Напрошується питання... А зараз в яке місце ми узнаємо європейців?
_ABM_ _ 25.09.2020 16:08
IP: 77.222.153.---
Alex Kovtun:
-...Запад своей цели уже добился, ... Все задачи уже выполнены
На Росії $1 був по 30 руб., потім по 60 руб., а сьогодні вже під 80 руб. Це добре, але не кінець, попереду ще багато роботи. Будемо чистити кишені росіянців.
sanya32 _ 25.09.2020 15:36
IP: 198.16.66.---
Алжир французы интегрировали-интегрировали, да невыинтегрировали, не заимплементировалось чего-то
Log Log _ 25.09.2020 15:12
IP: 91.196.178.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Немцы
Безграмотная "сосиська", не "немцы", а твои предки гитлеровские оккупанты.
Дегенерат, который хвалился, что его прабабке дом оккупанты построили, хотел
украинцев унизить, а в очередной напомнил о своём происхождении от гитлеровского ублюдка.
Пошел вон, слабоумный.
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter