Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

Модернізація черкаських пірамід

20 травня 2008, 20:09

Днями СБУ відрапортувала про те, що нею задокументовано 35 випадків підкупу виборців під час кампанії з виборів київської влади і викрито схему підкупу виборців під назвою "Вавілон", яка є розробкою російських політтехнологів. Чому саме "Вавілон"?!

Взагалі то, операція "Вавілон" (відома також як операція Опера) – військова операція, проведена ВПС Ізраїля для знищення ядерного реактору "Осірак" французського виробництва на території Іраку в червні 1981 року.

Добра пам'ять та довгі руки у російських політтехнологів!

Або просто імідж як у аль-Каїди, на них можна списати все...А між тим способи підкупу виборців застосовуються в Україні не набагато пізніше, ніж у Росії. І не завжди заїжджими технологами. У нас і власних самородків на цьому фронті вистачає:)

Навожу цитату з власної статті, написаної ще 2003 року про використання адмінресурсу та маніпулятивних технологій:

"Безпрецедентні юридичні технології (спроби зняття з реєстрації майже всіх помітних кандидатів через рішення суду кандидатом М. Габером) застосовувалися також у виборчому окрузі N201 (Черкаська область). Проте тут вони відігравали швидше психологічну роль, відволікаючи увагу фаворитів кампанії від основного маніпулятивного методу – підкупу виборців. Уперше в історії виборчих кампаній в Україні для підкупу виборців було застосовано систему багаторівневого маркетингу. Виборчий варіант цієї технології передбачав протилежний на відміну від класичного комерційного варіанта рух грошей та товарів (голосів виборців): гроші йшли з вершини піраміди до низу, а голоси – знизу вгору. Кількість таких "пірамід" дорівнювала кількості виборчих дільниць. Принцип залучення нових "учасників" – родичі, сусіди, друзі, колеги по роботі (кругова порука). Голос одного виборця коштував 20 грн., які виплачувалися за півтора-два тижні до голосування. Виборці розписувалися за отримання грошей у спеціальних списках із зазначенням паспортних даних отримувачів. У разі 100 % голосування за кандидата згідно цих списків по кожній дільниці виборцям обіцялася "премія" – додаткові 20 грн.

Таким чином звичний для мажоритарних виборів конкурс матеріальних послуг, які кандидати надають населенню, природно трансформувався у грошову форму й кандидат, прізвище якого до виборчої кампанії в окрузі не було широко відомим, і який практично не вів публічної агітації, переміг решту кандидатів із значним відривом.

Подібна маніпулятивна технологія застосовувалася на одному з округів по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим у вересні 2002 р. й принесла успіх на етапі голосування. Але без юридичного супроводу такої кампанії місцевою владою кандидата спіткала невдача на етапі визнання результатів виборів. Насамперед завдяки втручанню кримської влади було навіть порушено кримінальну справу й оголошено в розшук одного з організаторів фінансово-виборчої піраміди.

Одному з кандидатів довелося вдосконалювати дану технологію вже на проміжних виборах у виборчому окрузі N75 (Запорізька область). Крім підняття ціни на послуги виборців до 50 грн. за голос він поставив перед собою завдання найняти для роботи у власному виборчому штабі стільки виборців, скільки буде необхідно для перемоги. Й укладав із ними "соціальні договори" про представництво їхніх інтересів у Верховній Раді України, які не могли мати юридичної сили, проте сприймалися виборцями – "працівниками" виборчого штабу кандидата, як обов'язкові для них." – кінець цитати.

Згодом підкуп через багаторівневий маркетинг застосовувався в одному окрузі на довиборах Київради (ще в 2003 році). А далі – скрізь...

Єдине вдосконалення Операції "Вавілон" у версії СБУ – це фотографування заповненого виборчого бюлетеня на камеру мобільного телефону у якості доказу "правильного" голосування й підстави для виплати "гонорару".

В епоху "Черкаських пірамід" мобільні телефони ще не набули такого масового поширення, як зараз. Але сучасні студенти також технічно просунулися, і за допомогою обміну ММS-ками отримують гонорари без виходу на виборчі дільниці:)

powered by lun.ua
Коментарі — 1
FUTURIST _ 20.05.2008 20:22
IP: 92.113.89.---
ассоциации, ассоциации...
ОПЕРАЦИЯ "МЕЧ ГЕДЕОНА"
В РУКАХ "ЮЩЕНКО – БАЛОГИ" И ВЫБОРЫ В СТИЛЕ МУКАЧЕВО FOR GOOD!
роли исполняют – Медведько, Ставнийчук (непосредственный участник фальсификаций на выборах 2004), два Игоря Пукшин и Попов...и.т.д.
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter