Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

''Європейська система безпеки'', яку чекає Тимошенко обернеться для України російською окупацією

23 серпня 2008, 02:37

Ви напевно ще пам'ятаєте, як гордо деякі тимошенківці проголошували, мовляв "наша Юля – єдиний чоловік в українській політиці!" Багато хто тоді з цим погоджувався, адже справді, звучало хоч і претензійно, але правдоподібно. Політична мужність, рішучість, безоглядність, готовність на все заради визначеної мети – таким був образ української Жанни д'Арк.

Але коли сьогодні справді запахло смаленим, ми бачимо зовсім іншу героїню...

Я вже писав у цьому блозі, що на початку загострення Кавказької кризи нашим можновладцям справді варто було мовчати, ніж робити порожні заяви. Писав тоді, коли багато хто обурювався – чому мовчить Тимошенко?!

І ось вона заговорила. Справді, інколи краще жувати...

Мене у цій історії цікавлять причини цнотливого ставлення Тимошенко до НАТО. З усіх питань Юлія Володимирівна дозволяє собі відверті судження й гучні заяви. Вона беззастережно хвалить своїх непопулярних і тимчасових союзників, безапеляційно вимагає, карає й погрожує ворогам.

Чим пояснити таку політичну цнотливість Юлії Володимирівни у питанні Євроатлантичної інтергації України? Невже НАТО є чимось страшим для такої безстрашної жінки?

Остання прес-конференція прем'єр-міністра й очевидні навіть не ухиляння, а відверті "виверти" від запитання про НАТО наводять на думку, що "такі да", наш прем'єр-міністр боїться НАТО – як чорт ладану. Але не самого по собі, і навіть не протидії кремлівського дуету, а ймовірного (на її думку) падіння електорального рейтингу.

Але що таке рейтинг політика, коли йдеться про загрози суверенітету країни?

У своєму політичному слаломі на прес-конференції Юлія Володимирівна заховалася за "чарівну" словесну формулу – Європейську систему безпеки. Якої ще немає як дієвої системи, але вже є як політичний міф, що дозволяє нашим політикам ним активно спекулювати. Правду кажучи, усі політики у нас однакові у бажанні чимось поспекулювати...

Парадокс ситуації в тому, що Європейська сисетма безпеки, якщо реально й без лапок – це і є НАТО у його нинішньому форматі. Розмови про "Європейську систему безпеки" у лапках – це плани військово-політичного співробітництва в Європі через обмеження американського впливу й збалансування його російським військово-політичним впливом у тій же Європі. Тобто коштом НАТО як системи, що підтримує трансатлантичний зв'язок.

Що можна сказати про Європейську систему безпеки після початку російсько-грузинської війни й поки що лише політичної конфронтації між Росією з одного боку та США з ЄС і НАТО з іншого? А також про проблемні дискусії серед самих членів ЄС та НАТО у зв'язку з російською інтервенцією на Кавказі?

Якщо проект Європейської системи безпеки й має якусь перспективу, то лише як оформлення перемоги Росії у новій холодній війні. Тому сьогодні ці розмови звучать у самій Європі все більше як очевидно проросійські.

Я вже писав, що саме на вересень 2008 року Російська Федерація анонсувала свій план реформування системи колективної безпеки на північній півкулі Землі, згідно з яким над НАТО пропонується звести надбудову у вигляді ЄАТО (Організації Євроатлантичного договору). Досі було не до кінця зрозуміло, як це має виглядати...

Події в Грузії прояснюють розуміння того, як саме Росія бачить "реформування" системи безпеки у світі. Відповідно до цього бачення, у світі повинні існувати зони геополітичного впливу, зони військово-політичної відповідальності так званих "світових лідерів". Саме у цьому полягає зміст славнозвісної російської концепції "багатополярного світу".

Росія хоче мати свою, окрему зону відповідальності, в яку увійдуть усі колишні терени СРСР, крім країн Балтії, які вже встигли інкорпоруватися до західних структур. Росія зараз демонструє, що простір колишнього СРСР – це її "внутрішній двір", неформальна зона її "інтересів", де повно-повнісінько її громадян, російськомовного населення, або й просто свідомих чи несвідомих агентів російського впливу. Це уявлення про так званий "Русский мир". Що робить тут Росія, нікому не має бути діла: ні США, ні НАТО, ні Європейському Союзу, ні ПАСЄ з ОБСЄ.

Свою зону відповідальності у такій моделі матимуть також і Сполучені Штати з ЄС. США занадто далеко від нас навіть географічно. А Україна хоч і межує з ЄС, але занадто відстає за рівнем розвитку. Враховуючи внутрішню інституційну кризу в самому ЄС цілком очевидно, що найближчим часом цей українсько-ЄСівський розрив не буде подолано. У зону безпекової відповідальності ЄС Україна в найближчій перспективі не потрапить так само, як і в саме ЄС.

НАТО як відкрита для приєднання система колективної безпеки у такому разі якщо й збережеться, то не матиме вирішального значення. Вирішальне значення для нас (і за нас) матиме Росія, як третій Євразійський елемент зони безпеки "Від Ванкувера – до Владивостока". Тому вже самі уявлення нинішньої кремлівської верхівки про те, як має бути влаштований світ, є величезним викликом та ризиком для України. І якщо російська "візія" буде втілена в життя, Україна перебуватиме в доволі принизливому становищі, яке цілком може бути прирівняне до окупації.

Тому, шановна Юліє Володимирівно, "Європейська система безпеки" означатиме для нас російську окупацію, а виборні політичні посади в Україні потрібно буде узгоджувати в Москві. Ви до цього готові?

P.S. Автор не належить до жодного політичного угрупування і не працює в жодному виборчому штабі. Тому звинувачення в замовному характері написаного, а також пошуки "замовників" є завідомо безперспективними:)

P.P.S. Так само засуджую й тих політичних опонентів ЮВТ, які безвідповідально розкидаються словами "державна зрада", "замовники отруєння" тощо.

powered by lun.ua
Коментарі — 398
SIM _ 26.08.2008 10:26
IP: 62.221.55.---
20:40___ krabat
А коли був час "пробовать"?Спочатку тисячу роздавала, потім Черновецького знімала, потім вибори готувала, проводила, просирала...потім ФДМ, потім ОПЗ, потім Венко,конституцію писала,ВР блокувала, потім потоп...а тепер осінь і скоро холода...
Тысячу начала раздавать – подняли крик, не дали (приватизация). Оттуда и ФГИ, и ОПЗ. Конституцию писать таки надо, пусть бы писала. Венко тоже надо разобраться, но тоже мешали. ВР блокировала – от нечего делать? Вот с Черновецким зря связалась.

Итак, из того, что Вы написали, большая часть подходит под определение "не дали" или "мешали". А это силы, время, деньги. Я и говорю, из-за этого теперь трудно предъявлять претензии и давать оценку (нормальной работы просто не могло быть).
Гарант хочет чисто всё по-своему – посмотрим, что из этого получится.
SIM _ 26.08.2008 10:19
IP: 62.221.55.---
21:31___ Ё
У вас, чи по пак – у нас – цього досвіду значно більше. У них принаймі після війни тріпатися міг хто завгодно про що завгодно. Я би з ними дружив. З росіянами теж – але не з російською політсистемою.
Я не историк, но слышал про Джо Маккарти (50-е годы, т.е. после войны). Или, скажем, во время Вьетнама. Впрочем, Вы правы – у нас опыта было больше. И сейчас в России грустная ситуация в этом плане.
Но у их политсистемы тоже много минусов. Один из выдающихся результатов: в Техасе учителям в школе разрешили носить оружие. Дружба не должна переходить в копирование, а это очень трудно.
gotohell _ 26.08.2008 04:54
IP: 82.144.202.---
Да, рано я вас похвалил
видно вы в свинарнике родились и других свиньями считаете
Советую вам добавить-а еще шляпу надел!
Ох, не любите вы шариковы со швондерами нормальных людей- классовая у вас ненависть!
Я ценю През-как я уже вам неоднократно объяснял-за то, что его позиция относительно РФ -не конъюнктура,а внутреннее убеждение
Обычно других обвиняют те, кто сам замаран
Принципиально не пишу о никах-но взять московский ник мне не позволяет совесть.которая у вас видимо напрочь отсутствует
Хотя я и так слишком много времени уделил вашим писаниям- вы так злобствуете именно из любви к русофилке и израилефилке ЮВТ,которую таковой уже и западная пресса считает
Ющенко с Путиным и Медведевым вел себя всегда достойно-без хиханек и хаханек
И не лизал ему ничего, как Тимошенко,а твердо ответил- что мы готовы платить за газ европейскую цену.У нас и так газ с февраля 321долл-а к концу года на 15% повысится.
Так что он правильно сказал
Это у вас со зрением и с головой плоховато.А гоняйте у себя блох по одеялу -тут не ваше личное пространство
МГТУ _ 26.08.2008 04:33
IP: 83.170.236.---
И после лизания сапог Путина, назначения послом в Россию Грищенко (друга представителя "РосУкрЭнерго" в Украине Ю.Бойка), договорённости с Медведевым в июне в Петербурге о цене газа для Украины в 400$ этот Ющебалоган громогласно обвиняет Ю.Тимошенко в Государственной измене!
А невменяемые форумные работники Ющебалогана типа _гоутухэллов (красноречивый ник:-)) этому всему восторженно подтявкивают.
Что скажешь, классические шестёры бандитской закарпатской ЦИМБОРЫ
МГТУ _ 26.08.2008 04:19
IP: 83.170.236.---
to _gotohell
Ты хоть сам понял, что написал, придурок энциклопедический с идиотским ником?
После того, как в феврале-марте Ющенко с Балоганом лизали Путину сапоги за крохи со стола "РосУкрЭнерго", твои стенания никого не впечатляют.
gotohell _ 26.08.2008 01:22
IP: 82.144.202.---
для МГТУ все кто не поддерживает ЮВТ -враги N1.Да вы сами со своей злобой и нецивилизованностью враг ей же еще похлеще
Прямо кардинал Ришелье и иезуиты в одном бокале-для того чтобы стать Президентом Ющенко все это время категорически выступает против РФ везде где может и когда может-и поэтому Путин с Медведевым будут в благодарность его поддерживать
А также не дает продать России стратегические предприятия
Хитро,однако -как говорится, чукча знает,кто начальник партии
А ЮВТ поддакивает РФ-это значит она за НАТО (правда очень уж скрыто) и против очень близкого союза с РФ
Действительно секрет самого Полишинеля
Вашу команду уже вычислили и независимые журналисты,проведя анализ коментов
Читайте, великий судья человеков
Наталья _ 25.08.2008 23:35
IP: 212.115.225.---
Трагічно загинув народний депутат Михайло Сирота
МГТУ _ 25.08.2008 22:42
IP: 83.170.236.---
to 21:33 _krabat
Це я не Вам "казав по секрету", а _Андрею-с-Востока.
Ви, Крабате, і Ваша Бригада Baloga.ua цей секрет Полішенеля прекрасно знаєте:
Ющенко з Балоганом готові на будь-які найбрудніші кроки заради другого ПРезидентського терміну.
Обсикаються тільки коли "враг у ворот":-))
Насправді, "первый враг человека – это он сам" (с)
Unique _ 25.08.2008 22:31
IP: 91.124.16.---
25.08.2008 22:09___ Ten
Дякую за інформацію: відірвався я трохи від світу.
Ви – повернули.
Новини хороші: скінчилися жарти для раші...
Ten _ 25.08.2008 22:09
IP: 92.113.82.---
Забыл добавить. Нефтепровод Баку-Джейхан уже заработал и нефть опять опустилась в цене до 112-113 дол. Я думаю в ближайшее время НАТО возмет под защиту Поти и заработают все нефтетерминалы в Поти!
Ten _ 25.08.2008 22:07
IP: 92.113.82.---
Ну вот, РФ уже вывела крейсер Москва из Севастополя! Вот и хорошо, если начнут с кораблями НАТО друг друга мочить, так хоть не в бухте Севастополя! А там, на востоке Чреного моря становится очень ГОРЯЧО! Девять кораблей НАТО (Макфор, сторожевик, фрегаты Германии, Испании, Польши и четыре турецких корабля, итого уже девять. Где-то недалеко атомная подводная лодка США, на подходе к Черному морю корабль управления США.) Ну и весь флот Турции в резерве!!! Ситуация взрывоопасна как никогда!!!
krabat _ 25.08.2008 22:03
IP: 77.121.176.---
25.08.2008 21:48___ Историчка
"...Вы уже полностью вжились в свой сказочный образ..."

Сімуте! Лафате!Омнус!
Андрей-с-Востока _ 25.08.2008 21:48
IP: 92.112.222.---
25.08.2008 21:34___ Ё
У Украины никогда не было ядерного оружия. На нашей территории размещались установки советского союза. Всё контролировалось Москвой. Отказ от этих установок на территории Украины – то же, что и желание удалить ЧФ РФ из Крыма.
Историчка _ 25.08.2008 21:48
IP: 91.124.220.---
25.08.2008 21:36___ krabat ---------Ізиди! Кажу тобі згинь!Чадний смороде пекла, насіння дияволове, посліде зміїний...

Уважаемый, Вы уже полностью вжились в свой сказочный образ? Что за враги у Вас, кстати?
Историчка _ 25.08.2008 21:46
IP: 91.124.220.---
25.08.2008 21:34___ Ё ---------До речі, а ти знаєш чому ми віддали ядерну зброю?

НАТО отобрало.
Андрей-с-Востока _ 25.08.2008 21:45
IP: 92.112.222.---
25.08.2008 21:36___ krabat
Вы чё-то перегрелись, по-моему.
А насчёт врагов заходите на блог Свирка, мы там этой темы с циник коснулись.
krabat _ 25.08.2008 21:36
IP: 77.121.176.---
25.08.2008 21:25___ Историчка
"Просто мудрый совет..."

Ізиди! Кажу тобі згинь!Чадний смороде пекла, насіння дияволове, посліде зміїний...
Ё _ 25.08.2008 21:34
IP: 77.121.194.---
12:40___ Volosi
Ми ПРОСРАЛИ 17 років, що стати ще слабкішими, ми віддали ядерну зброю

До речі, а ти знаєш чому ми віддали ядерну зброю?
Ё _ 25.08.2008 21:33
IP: 77.121.194.---
16:00___ Volosi
То не ці українці своїх же гнобили у 33 та 37? Чи може тут усюди росіяни були. Вже зовсім забрехався... Порада: кінчай городити "офіціоз", подивись на світ своїми очами (якщо вони щось бачать ще...)

Таки росіяни гнобили. Точніше – ЧА, укомплектована виключно російськими командирами.
krabat _ 25.08.2008 21:33
IP: 77.121.176.---
25.08.2008 21:21___ МГТУ
"...Скажу Вам по секрету..."

Невірю! Невірю брате,що то серце твоє говорить, то сотона твоїми вустами вітер колише,злібні карлики заліські гірким лоєм вуха змащують, погибель роду нашому людському нашептують...Пильнуй, брате! Ворог біля воріт!
Ё _ 25.08.2008 21:31
IP: 77.121.194.---
20:34___ SIM
Сейчас прочитал статью Богуша – среди "настоящих" демократов Вы еще весьма умеренный:). Половина поляков считают, что Россия в ближайшее время может на них напасть. В Америке, небось, процентов 80? С шизофрениками, даже демократическими, дружить как-то не хочется – болезнь заразная. А если не заболеешь, еще обвинят в измене: – опыт есть и у нас, и у них.

У вас, чи по пак – у нас – цього досвіду значно більше. У них принаймі після війни тріпатися міг хто завгодно про що завгодно. Я би з ними дружив. З росіянами теж – але не з російською політсистемою.
Ё _ 25.08.2008 21:26
IP: 77.121.194.---
12:59___ Volosi

>> Чому вас турбує Грузія? У вас там дача, віла, чи бізнес? Я вам ще раз кажу у нас дуже в Україні смердючі туалети!

Тому, що на прикладі Грузії можна спостерігати, чого нам чекати від росіян.

>> Дійсно мене дуже турбує чистота наших туалетів, бо коли вони такіж грязні як у росіян, мені спадає на думку що ми нічим не краще... От коли б у нас були чисті та "ароматні" туалети, тоді мабуть ті ж росіяни приїхали до України подивились і подумали: "От в Україні такі добрі туалети, а в нас чомусь не такі... Треба щось міняти і в нас"...

Та вони так і думають – коли із за уралу в крим приїжджають. Офігівають просто. Лікарні, школи працюють, купа іномарок, що аж пробки на дорогах – за уралом такого немає! Там медицина і освіта майже зовсім відсутні.

>> от ви приклад (вибачаюсь:)) накачування українців нісенітницею на кшалт "війна з Росією"... чому ви підтримуєте цих "гравців"? Чи у вас власного розуму не має?
З'їздіть там до друзів у Росії пивка чи там горілку попийте з ними... і ви побачите, що ніхто там ніякої війни не хоче... Ваш мозог та думки хочуть наші "гравці у війну". Чому ви це не розумієте?

При чому тут мої друзі? Війну вони ні проти мене, ні проти Грузії не починали і почати не можуть. Тут все вирішує тільки ВеВеПутін, один росіянин, із яким горілки попити не можу. Мало того, я впевнений, що наміри в нього препаршиві!
Историчка _ 25.08.2008 21:25
IP: 91.124.220.---
25.08.2008 21:17___ krabat -------Ич надсміхається!...Ізиди сотоно!

Зачем насмехаться? Просто мудрый совет – первому встретившему все, последнему ничего. Да вспомните хотя бы товарища Бендеру, ведь также, стервец, действовал.
krabat _ 25.08.2008 21:22
IP: 77.121.176.---
25.08.2008 21:14___ Андрей-с-Востока
"Кто-то же должен защищать Украину..."

Хай буде їй прощення за всі гріхи: і вільні і невільні...і за слова і за помисли, і за діяння і за бездіяльність...Хай і вона нас простить, як ми простили їй...Враг у ворот!
МГТУ _ 25.08.2008 21:21
IP: 83.170.236.---
to 21:14 _Андрей-с-Востока
И эту почётную миссию взял на себе Мессия Ющенко с Балоганом.
Скажу Вам по секрету, Ющенко не "защищает Украину от ЮВТ", а защищает свой второй ПРезидентский срок ЛЮБЫМИ, даже САМЫМИ ГРЯЗНЫМИ методами:- (
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter