Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

З такими адвокатами потрібно щось робити...

31 липня 2018, 14:25

Сьогодні ледве не весь світ разом з багатьма українцями очікує судових процесів над колишнім політтехнологом Віктора Януковича та його Партії регіонів, а потім і "Опозиційного блоку" – Полом Манафортом. Перший суд стосується обману американської держави – нереєстрації у якості лобіста інтересів з іншої держави й несплати податків з $60 млн "зароблених" в Україні.

Тож, хоч справи й українські, але і прокурор Мюллер – американський, і слідчі – американські, і суд – американський. Та й гроші теж:) Можна сподіватися, що й про Україну часів Януковича ми дізнаємося з цього процесу багато нового. І думається, що розгляд справи там триватиме не роками, як частенько відбувається у нас.

Та поки хтось покладає усі свої надії на спецпрокурора Мюллера, а я б не забував і про суддю Дев'ятка. Владислав Дев'ятко – демонструє у справі Януковича необхідну витримку, неупередженість і добре знання кримінального процесу. З усього видно, що він намагається поводитися бездоганно і бути взірцем для інших. Це обнадіює, що судова реформа (і суспільні зміни) відбулася недарма. Чого не скажеш про команду адвокатів.

Скільки триває процес про державну зраду Януковича, стільки не перестаю дивуватися нахабності цієї "команди". Це не може не обурювати, хоча може на це й розраховано. Адвокат використовує свій процесуальний статус захисника із суто політичною метою – відвернути суспільну увагу від суті звинувачення Януковича.

І тут варто пригадати, що політтехнолог Манафорт і адвокат Сердюк працюють на одного й того самого клієнта. Сподіваюся, що й наслідки для них будуть подібними... Коли адвокат поводиться як політтехнолог – він не адвокат, а політтехнолог.

І кваліфікація його діяльності – зловживання правом. Тільки за таке зловживання не передбачено жодної відповідальності, крім дисциплінарної, яку можуть накласти колеги по адвокатурі, а вони у нас, як бачимо, хворі не менше, ніж прокурори чи судді...

Справді професійної роботи адвокатів зараз дуже мало, ми вже звикли, що захист переважно зводиться до затягування судового розгляду через відводи суддям і безкінечні допити лівих свідків. Це ще якщо не розглядати спроби "домовитися" з суддями... Якщо ключова проблема правоохоронної системи – корупція, то варто пам'ятати, що левову частку хабарів суддям передають саме адвокати.

Але навіть якщо суддя Дев'ятко напише скаргу на Сердюка на дисциплінарне покарання, то колеги-адвокати зроблять висновок, що все було в межах стандартів, бо у їхні стандарти вони нікому не показують. Хоч новий суд запроваджуй – антиадвокатський: (

Можна по різному оцінювати реформи прокуратури і судової системи, але на цьому прикладі яскраво бачимо, що реформу адвокатури ми провалили, Закон про адвокатуру поміняли, але реформа, як відомо, це не тільки зміна правової бази, а ще й зміна цінностей та культури учасників процесу... Тому вона має бути продовжена – аж до відповідальності адвокатів за затягування справ.

P.S. Коли українські телеканали без пояснень транслюють пряму мову "адвокатів Кремля" – вони просто підключають до нашого мозку провідки російської пропаганди. Подумайте про це.

powered by lun.ua
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter