Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, Антикорупційна група РПР

На Київщині кмітливість громадян зекономила бюджету майже 8 млн. гривень

19 лютого 2015, 08:04

В січні цього року в Білій Церкві пройшов перший антикорупційний семінар. Під час практичних вправ з контролю над державними закупівлями, учасники помітили підозрілий тендер. В грудні 2014 року Управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради оголосило конкурс на закупівлю послуг щодо очистки вулиць міста від снігу, мулу та сміття.

В тендері прийняли участь три компанії. Спецкомбінат з надання ритуальних послуг, який впорядковує місцеве кладовище, запросив за послуги 14, 1 млн. гривень. Білоцерківське шляхово-експлуатаційне управління, яке кілька років поспіль виграє всі тендери по прибиранню в Білій Церкві, запропонувало 13,2 млн. гривень. До слова, ЗМІ пов'язують БШЕУ з колишнім першим заступником міністра інфраструктури в уряді Азарова Костянтином Єфименком.

А от третій учасник – київська фірма ТОВ "ІМПЕЛ ГРІФФІН ГРУП", – яка працює по всій Україні, запросила за очистку міста 6,02 млн. гривень.

Ніхто не очікував, але Управління ЖКГ відхилило пропозицію "ІМПЕЛу". Натомість, переможцем торгів попередньо визнали БШЕУ з пропозицією більше 13 млн. гривень. Містом поповзли слухи.

Пілсля семінару місцеві журналісти склали список логічних питань до всіх сторін, які приймали участь у тендері. Наприклад, в управління ЖКГ захотіли запитати, чому з торгів викинули дешеву пропозицію київської фірми? В керівництва БШЕУ – чому така дорога пропозиція?На диво, через розголос чиновники зменшили апетити по освоєнню бюджетних коштів. В інтерв'ю місцевому каналу probc.tv і начальник управління ЖКГ Олександр Ореховський, і директор БШЕУ Роман Троценко завірили громаду, що укладуть договір за нижчою ціною – 5,7 млн. гривень. Таким чином, пильність активних громадян зекономила місту майже 8 млн. гривень.

З впевненістю можна сказати, що ситуація навколо тендеру з прибирання Білої Церкви є яскравим доказом: громадяни можуть і мусять рахувати, куди ідуть їхні кровні бюджетні гроші. Залишилось тільки проконтролювати, аби БШЕУ вчасно прибирав сніг з вулиць чарівної Білої Церкви.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Андрій Дронов _ 19.02.2015 10:58
IP: 213.160.154.---
Автор при пам*яті і здоровому глузді?? Як обіцянка-цяцянка може зекономити гроші місцевого бюджету?? Де конкретний договір на відповідні послуги?
Те, що чиновники "завірили громаду" – можете на всіх стовпах написати. Вони кожен день нас завіряють.
lex-us _ 19.02.2015 09:04
IP: 94.178.94.---
"Завірили" і "зробили" це дві великі різниці.
руслан49 _ 19.02.2015 09:01
IP: 37.55.58.---
Ця кмітливість громадян вилізає боком державі. Вкрадено десятки тисяч кілометрів алюмінієвого поводу ліній електропередач, розграблені трансформатори. Розграблені колгоспні ферми, майстерні. Крадуть люки з водопроводу і каналізації. Виривають тракторами металеві засувки з містків меліоративних каналів. І прочия, і прочия. Так що від вашої кмітливості одне горе.
Микола Гаврилко _ 19.02.2015 08:53
IP: 193.110.89.---
Ну, тут уголовное дело вообще-то.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter