1 липня 2016, 14:01

Гройсману В. Б. Чиновники в регіонах платять фірмам-"привидам" за неіснуючі роботи

Вчора Рух "Під контролем" оприлюднив ряд фактів, які свідчать, що облдержадміністрації скидують гроші громад фірмам за неіснуючі роботи. Більш того, навіть після відкритих кримінальних проваджень, чиновники продовжують пересилати кошти сумнівним компаніям.

У грудні 2015 року Донецький обласний департамент капітального будівництва уклав угоду з ТОВ "Донстрой" на 3,6 млн грн на добудову школи в межах території дитячого комплексу "Смарагдове містечко", Краснолиманський район.

Як встановила поліція, з 25 по 30 грудня 2015 року чиновники департаменту перерахували "Донстрою" гроші за неіснуючі роботи. Про це повідомили працівники "Смагадового".

Загалом з грудня 2015 року "Донстрой" зуміло отримати від Донецької ОДА понад 4,7 млн грн. Останні платежі на майже 200 тис грн надійшли у червні 2016 року за будівництво згаданої школи.

Протягом грудня 2015 року Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації перерахував понад 800 тис грн столичному підприємству "Асгард" за виконання різних проектних робіт. Згодом номінальний директор фірми визнав у місцевій поліції, що він "не є будь-якою посадовою особою, директором чи засновником у жодному підприємстві і ніколи не підписував будь-яких угод чи актів виконаних робіт".

Таким чином, чиновники ОДА уклали угоди невідомо з ким.

За інформацією E-Data, з жовтня 2015 року до червня 2016 року від бюджетних установ на рахунок "Асгарду" надійшло понад 2,8 млн грн. Переважно з рахунків численних сільрад Дніпропетровщини за технічні нагляди.

Крім того ПП "Асгард", яке в лютому після порушених кримінальних справ змінило директора, вже у травні виграло тендер та уклало угоду на 1,8 млн грн з Дніпропетровським обласним управлінням водних ресурсів на встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг на річках області.

І це лише пару епізодів махінацій з бюджетами громад. В статті "Децентралізація на марші: 100 мільйонів під загрозою" їх набагато більше. За нашими підрахунками в зазначених областях в зоні корупційного ризику перебуває близько 100 млн грн.

Тому, зважаючи на те, що обласні адміністрації відповідальні перед Кабінетом Міністрів, а прем'єр активно підтримує політику децентралізації, ми вимагаємо негайно провести перевірку наведених в статті фактів по м. Києву, Дніпропетровській та Донецькій областях, звільнити всіх чиновників, причетних до перерахунку грошей за неіснуючі роботи, перенаправити результати перевірки до правоохоронних органів та відзвітувати перед суспільством за результати заходів з охорони коштів місцевих громад.

Будувати сильну державу не "для НАТО", а для власної безпеки

Про результати Саміту НАТО. Можна образитися на весь світ. А можна доказати всьому світові, що ми найкращі. Українцям під силу розбудувати сильні незалежні державні інституції, які будуть працювати раціонально і без корупції...

Майно зрадників, які здали Південь ворогу, досі не конфісковано

Кулініч, який здав росіянам Херсонську область; Наумов, який інтегрував в СБУ і покривав зрадників; Сівкович, який був звʼязковим між зрадниками в СБУ та ФСБ – всі вони досі не отримали вироків, не потрапили під санкції, а їх майно не стягнуто на користь воюючої держави...

Ерефія обовʼязково паде. Але для цього маємо викорінити роскапітал і побудувати сильний ОПК

Всі українці очікують на падіння ерефії. І вона неодмінно впаде. Та на мою думку ключовим фактором самознищення рашизму стане сильна і економічно раціональна мілітарі Україна...

Економічна пуповина з Москвою досі не розірвана. Секторальні санкції відсутні

На початку серпня минулого року Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проєкт постанови про запровадження секторальних санкцій проти "ерефії"...

Активи Дерипаски. Вже не поразка, але поки і не перемога

Можна порадіти за конфіскацію численних активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні. І подякувати за це команді заступниці Міністра юстиції Ірині Мудрій, яка відповідальна за напрямок підготовки позовів про стягнення активів підсанкційних осіб...

Україна – не Ізраїль. Хочемо вижити – мусимо ним стати

Держава Ізраїль укотре продемонструвала майстер-клас всьому світові як треба розправлятися з ворогом. Рішуче, жорстко, результативно та головне заздалегідь...