10 березня 2017, 18:15

Антикорупційний закон в дії: на Чернігівщині мера підозрюють у корупції – Рух "Під контролем"

Сьогодні, 10 березня, міському голові м. Ніжин, Анатолію Ліннику працівники поліції у співпраці з органами прокуратури вручили протокол про корупцію за статтею 172-7 КупАП "Порушення умов щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів".

Державний службовець відмовився підписувати протокол, що засвідчили поняті.

Якщо коротко, Лінник, як мер Ніжина, не попередив Ніжинську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час укладання договорів виконавчим комітетом міської ради на обслуговування офісної техніки з ТОВ "Браво Трейд". Останнє заснував та керує рідний дядько міського голови.

Загалом протягом минулого року виконавчий комітет Ніжина сплатив фірмі родичів мера понад 126 тисяч гривень за заправку принтерних картриджів, ремонт комп'ютерів та закупівлю нової офісної техніки. Анатолій Лінник, як міський голова, також очолює даний виконком.

Згідно офіційної біографії на порталі міської ради з 2010 року Лінник є головою Ніжинської організації партії УДАР Віталія Кличка. У кінці 2015 року переміг на виборах міського голови від "Солідарності". Між іншим, це добре. Бо тепер політик не зможе маніпулювати в медіа, розповідаючи, що він опозиціонер, якого душить злочинна влада.

Норма про відповідальність за конфлікт інтересів – це здобуток Революції Гідності. Бо була закріплена на Покрову 14 року в новому законі "Про запобігання корупції".

Далі за процедурою протокол має бути направлений до місцевого суду. Після чого Анатолій Лінник може отримати штраф від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нині це 3,4 – 6,8 тис. гривень.



Анатолій Лінник. Вишиванка – це добре. Але дотримання антикорупційних законів ще краще

На закиди, а що такого, що родич обслуговував міську раду; сто тисяч – маленькі гроші; і не таке вже це страшне порушенняодразу зазначу: Закон один для всіх. І, якщо українське суспільство після Революції прийняло рішення, що сімейний бізнес за бюджетні гроші – це корупція. Значить це корупція. Так і передайте всім своїм мерам.

Замість висновку. Минулих вихідних платники податків з усіх куточків України захоплено слідкували за перебігом суду над Насіровим та жалкували, що не можуть підтягнутися до центру Києва для підтримки прокурорів з детективами.

Ну, що ж. Тепер така змога, підтримати прокурорів і поліцейських, є у мешканців Ніжина. Проявити свою позицію. І проконтролювати, аби суд над мером не зірвався через якісь технічні обставини.

Ps. І не тільки у ніжинців. Про перебіг інших гучних корупційних справ в маленьких містах читайте незабаром.

powered by lun.ua

Чому рішення КСУ б'є по безпеці кожного українця? Кейс екс-директора "Укроборонпрому"

Розповім на прикладі Павла Букіна, екс-директора "Укроборонпрому", про якого фігуранти свинарчукгейту згадували як "Паше я бы ничего не давал"...

Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром". Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК...

"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?

Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі...

Хто очолить "Укроборонпром"?

У ці дні точиться боротьба в Офісі президента за крісло гендиректора концерну "Укроборонпром". Найвищу посаду в оборонно-промисловому комплексі країни очолить або послідовник політики Айвараса Абромавичуса...

Вистава на Банковій "Незалежні суди та "Мотор Січ"

На Банковій розпочали виставу з "незалежними" судами, аби легітимізувати китайських інвесторів в "Мотор Січ". Головний глядач – США, які мають повірити, що ОПУ жодним чином не може вплинути на розірвання угоди між олігархом Богуслаєвим та китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited...

Чому призначають Міністра стратпромисловості?

Цього тижня парламент розгляне кандидатуру Олега Уруського на посаду Міністра стратегічних галузей промисловості. Це старий бюрократ, який пов'язаний з російським бізнесом...