Гліб Канєвський Керівник відділу з протидії корупції Центру "Ейдос"

Антикорупційний закон в дії: мери Чернігова та Івано-Франківська мають прийти до суду

15 березня 2017, 15:27

Це сталося! Антикорупційне законодавство прийняте 2014-го року після перемоги Революції Гідності потроху розправляє крила над місцевими князьками. Завтра одразу два міських голови обласних центрів мають з'явитися на судові засідання через можливу корупцію. І це тільки у тих справах, які пильно відслідковує Рух "Під контролем".

Символічно, що надати свої пояснення перед громадою має як висуванець провладної партії "Солідарність" мер Чернігова Владислав Атрошенко, так і представник опозиційної "Свободи" Руслан Марцінків. На обох місцеві прокурори спільно з працівниками захисту економіки поліції склали протоколи про корупцію.

Завтра, 16 березня, об 14.00 Івано-Франківський міський суд розгляне справу про порушення вимог фінансового контролю. А саме, міський голова Марцінків в листопаді минулого року придбав новенький автомобіль SKODA Octavia за майже півмільйона гривень. Проте не вніс на протязі 10 днів дану інформацію до е-декларації, як того вимагає закон.Протидія корупції в Україні не має ідеологічного забарвлення

В той же день, об 09.00 Деснянський районний суд м.Чернігова розгляне аналогічну справу. У вересні минулого року міський голова Атрошенко купив елітний TOYOTA Land Cruiser 200 за 2,2 мільйони гривень. Однак, також забув вчасно задекларувати нову іграшку.

Щоправда в Чернігові засідання під питанням. Так як вже втретє мер ухиляється від запрошення до суду.

Обом мерам загрожує покарання у вигляді штрафів від 1,7 – 3,1 тис. гривень. Санкції, звичайно, сміхотворні. Втім, мають неабиякий педагогічний ефект. На майбутнє політикам буде урок. Бо ж кому хочеться бути корупціонером, визнаним судом?І влада, і опозиція мають однаково відповідати за корупцію перед суспільством

Мабуть тому обидва політики всіляко намагаються уникнути цивілізованого діалогу в суді. Марцінків регулярно звинувачує "злочинну владу" в переслідуваннях. А Атрошенко, який не може перекласти всі біди на "владу", вирішив просто не йти до суду. От і сьогодні, на день та час засідання вже призначена зустріч Чернігівського виконавчого комітету, де головуючим є Атрошенко.

Та хай як опираються змінам політики, але закон є закон. І, якщо суспільство після Революції ствердно заявило, що чиновники мають декларувати власність. Значить мають декларувати. А за порушення – нести відповідальність.

Замість висновків. Нещодавно платники податків з усіх куточків України захоплено слідкували за перебігом суду над Насіровим та жалкували, що не можуть підтягнутися до центру Києва для підтримки прокурорів з детективами. Ну, що ж. Тепер така змога, підтримати прокурорів і оперативників, є у мешканців Чернігова та Івано-Франківська. Проявити свою позицію. І проконтролювати, аби суди над мерами не зірвався через якісь технічні обставини.

Коментарі — 4
Glib Kanevskiy _ 16.03.2017 11:09
IP: 178.54.223.---
Vyacheslav Panchuk:
Пане В'ячеславе, всі мають жити по Закону. І Порошенко, і Марцінків, і Атрошенко. Довіряти комусь із місцевих політиків тільки тому, що цей політик в опозиції до Порошенка, наприклад, наївно. Той же Марцінків фігурант ще одного скандалу – сприяв, аби громадська організація його дружини отримала з бюджету гроші. Влада потребує системного контролю. І тільки після встановлення такого контролю можна робити висновки по діяльності місцевих політиків. А те. що 3,1 тис. гривень маленький штраф? Такий закон. Можливо, є сенс підвищити штрафи.
Vyacheslav Panchuk _ 16.03.2017 08:30
IP: 46.211.156.---
Не хватило місця, продовжу.

У Верховну Раду порошенко та яценюк провели по закритих списках казна кого. Мерів же місцеві громади вибирали у відкриту. Люди бачать і знають своїх мерів. Я з Хмельницького і не знайомий вказаними вище винуватцями. Але якби центральна влада котила б бочку на нашого мера, я б довіряв більше меру. Тому, щоб там нинішня прокуратура, міліція і суди не говорили по відношенню до мерів-порушників, місцеві їм не повірять. І якщо й хтось по заклику автора прийде підтримати "прокурорів і оперативників", то це будуть найняті порошенківськими прихвостнями тітушки.
Vyacheslav Panchuk _ 16.03.2017 08:14
IP: 46.211.159.---
Пане Гліб, про яку ПЕРЕМОГУ Ви говорите. Прокурори знайшли незначне порушення в діях вибраних місцевими мешканцями мерів, бо ті вчасно (в 10 днів) не дописали в декларацію новопридбанні автомобілі.
1. Виглядає так, ніби це найбільше досягнення в роботі прокуровів – винуватці заплатять штрафи максимум по 3100 грн. Дуже "резонансна" справа. Невже в Україні справді всі чиновники настільки чесні, що навіть немає кого посадити у в'язницю чи хоча б звільнити за корупцію. Взагалі, вигдялає так, ніби в нашій країні чиновники повинні просто чесно заявити в е-декларації про все, що вони накрали. І все – після цього вони чисті перед законом.
2. Виглядає так, що центральна влада, в особі порошенка та його прихвостнів (дуже сильно починаю підозрювати і Вас в їх числі) просто намагається всіма можливими способами зіпусвати репутацію вказаних вище порушників. Я не знайомий з цими чоловіками, живу у Хмельницькому. Але, якби на нашого мера, центральна влада котила б бочку, я б повірив більше меру.
Dmitriy Chetverikov _ 15.03.2017 16:57
IP: 35.187.35.---
1. они могут просто не прийти
2. штраф в 50 долларов – это насмешка
3. никого как не садили-не расстреливали, так и не посадят и не расстреляют.
как воровали и нарушали законы – так и продолжают воровать и нарушать законы.
Что конкретно вы празднуете? То, что двум чиновником нижнего звена выслали повестки? Вы серьёзно?
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте