Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін"

Уряд Шмигаля досі не затвердив порядок примусової госпіталізації хворих на коронавірус

14 березня 2020, 12:56

В публічному доступі відсутній план антикризових профілактичних заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19, про затвердження якого відзвітувала прес-служба Дениса Шмигаля в цей понеділок.

Немає плану – немає контролю над результатами чиновників у боротьбі з пандемією.

Експертний центр StateWatch з власних джерел отримав копію плану дій антикризового штабу Шмигаля на найближчий тиждень.

З'ясувалося, що лише в цей понеділок 16 березня Аваков, Малюска, Ємець та ряд інших чиновників мають представити проект порядку примусової госпіталізації хворих на коронавірус. Коли ж такий порядок буде затверджено – невідомо.Тобто, не зважаючи на те, що істерія навколо поширення вбивчого вірусу вирує в Україні другий місяць, чиновники на місцях досі не мають чинних інструкцій, як хворих на коронавірус попри їх волю помістити на карантин.

Немає інструкцій – немає відповідальності: немає карантинів, ізоляцій, обсервацій і т.д.

У результаті українське суспільство може отримати халепу протилежну Новим Санжарам. Коли саме пацієнти заражені вірусом будуть уникати шпиталізацію і продовжувати контактувати з родичами, сусідами, співробітниками...

Чим ще важлива публікація планів уряду у боротьбі з пандемією? Можна, наприклад, зафіксувати наскільки уряд неефективний та неповороткий вцілому.

Так, ще 24 лютого тодішній прем'єр Гончарук доручив екс-міністру охорони здоров'я Скалецькій затвердити алгоритм реагування на випадок гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.06 березня, через два тижні вже Шмигаль доручає новому профільному міністру Ємцю розробити аналогічний алгоритм дещо під іншою назвою. У думаючого платника податків, який з власної кишені оплачує роботу уряду, виникають закономірні питання, а що сталося з алгоритмом реагування на коронавірус Скалецької. Він застарів? Чи його ніхто не розробляв, поки міністр сиділа зачинена під Полтавою?Ще одне питання до уряду України: тільки 10 березня було опрацьовано питання запровадження попереднього контролю стану здоров'я осіб, які прибувають в Україну літками та транспортом.

Зокрема таке завдання було поставлено двом міністрам із попереднього уряду: Авакову та Криклію. Чи розуміють прем'єр і міністри, що такими дорученнями в час, коли в країні вже фіксують перші випадки коронавірусу, вони фактично розписалися в бездіяльності попереднього уряду?Ефективна протидія пандемії – це питання національної безпеки. Плани уряду з протидії пандемії – це публічна інформація, яка має бути відкрита для суспільства. Тому експертна організація StateWatch закликає уряд Шмигаля опублікувати всі плани та доручення видані на протидію коронавірусу, а також результати виконання таких планів, і своєчасно їх оновлювати. Платники податків мають знати, чим займаються їх слуги у важкі для держави часи.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
iip _ 15.03.2020 14:15
IP: 31.40.110.---
"Порядок примусової госпіталізації хворих на коронавірус" – це абсурд.
Як без тесту визначити хворобу? Якщо вже щось і має бути примусовим – то це ТЕСТ на коронавірус у тих, в кого є симптоми.

Але з тестами – біда – їх катастрофічно не вистачає, та ще й жлобьё на цьому, як завжди, бажає заробити – тести є, але платні. Тому усе й гальмується. А примусово класти у лікарню без тесту на коронавірус просто того хто чхнув – це маячня.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter