Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін"

Уряд має оприлюднити інформацію, скільки масок залишилося

16 березня 2020, 10:30

Словаччина домовилася про купівлю 2 мільйонів медичних масок в Україні за 1,2 млн євро, але товар перекупили німецькі покупці.

Що це значить для українців.

Що наші національні інтереси в сфері охорони здоров'я не захищені владою. Адже, якщо станеться нестача масок, ми ж не поїдемо до Німеччини їх викуповувати назад?

Як так сталося.

03 лютого тодішній прем'єр Олекій Гончарук створив штаб запобігання занесенню та поширенню коронавірусу. Втім, протягом лютого місяця даний штаб був зайнятий вирішенням єдиного питання – повернення українців з Уханю, їх обсервації та комунікації зі ЗМІ щодо цього питання.

Фактично, лише 06 березня, тобто більше ніж через місяць після створення штабу, вже новий прем'єр Денис Шмигаль надав доручення переглянути запаси засобів індивідуального захисту в держрезерві, виділити додаткові кошти на такі індивідуальні засоби, встановити співпрацю з необхідними виробниками. А також Шмигаль доручив зібрати інформацію, скільки за останні 6 місяців вивезли тонн масок з України.

Було б дуже добре якби такі цифри продемонстрували українським платникам податків. Принаймні, скільки масок вивезли з України за січень – початок березня, коли Китай та Європа вживали екстрених заходів протидії поширенню коронавірусу. І, скільки масок залишилося в резерві.

Заборона на експорт масок та інших засобів індивідуального захисту вступила в силу тільки 12.03.

Фактично, до минулого четверга з України могли вивести всі все, що хотіли.

Від себе додам, що добрий уряд повинен не гасити пожежі, а попередити їх. Якщо уряд спостерігає за пожежею, і тільки згодом перед медіа починає героїчно гасити полум'я, то це не добрий уряд. У кращому випадку профан.Фото в захисному костюмі для Facebook ще не достатньо для захисту здоров'я населення від коронавірусу

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Lyuba Mikhalovska _ 18.03.2020 15:26
IP: 86.146.28.---
Захисна маска- це вже запорука не розповсюдити вірус і не заразитися. Правильна маска і правильне використання. В мене враження,що деякі професіонали з Мін Здор протиречать цьому тільки тому, що в нас єлементарно немає масок для населення. Пропоную маску, просту, ефективну і кожен вдома може зробити!!! Береться кухонна салфетка, згортається по довжині в гармошечку і до кінців стейплером прикріпляється резиночка. Надягаєте ї розгортаєте гармошечку навколо носа- як зручно. Завдяки гідрофільності паперу салфетки любі краплини аєрозолю з вірусом промокаються і прилипають до поверхні салфетки. Цю маску можна міняти так часто, як небхідно.
Віктор Совщак _ 16.03.2020 11:58
IP: 188.163.12.---
Що це значить для українців... Українці повинні розуміти, що як правило – спасіння утопаючого, справа рук самого утопаючого... Але дуже важливо усвідомлювати, що ти дійсно вмієш плавати...
ViHo _ 16.03.2020 11:24
IP: 78.111.186.---
Захисна маска – доволі простий виріб. В Україні тисячі швацьких майстерень, десятки тисяч швацьких машинок в домогосподарствах. Дайте їм необхідну тканину і викрійки – і всі потреби населення в масках будуть закриті за лічені дні.
Валерий Фабрикант _ 16.03.2020 11:22
IP: 109.197.221.---
Ответ на заглавие: Николай Иван Харитон Устин Яков!
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter