Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін"

Звернення про допомогу медиків з Одеської лікарні як вирок діючій системі управління

02 квітня 2020, 10:56

Працівники Одеської лікарні розповіли, що не готові лікувати хворих на коронавірус. Вони мають знання та навички. Однак чиновники їх не забезпечили засобами індивідуального захисту. Лікувати хворих без костюмів біозахисту та масок в умовах пандемії – це те саме, як в 2014 році солдат відправляли на Донбас без касок та бронежилетів.

Нагадаю, що Одеса на відміну від більшості інших міст України – це багате місто. Там є курорт, порт, "7 кілометр", інвестори з усього світу забудовують прибережну територію і т.д.

Для того, щоб усвідомити наскільки бюджет морського міста забезпечений, достатньо згадати про закупівлю мерією напівзруйнованого приміщення заводу "Краян" під центр з надання адміністративних послуг. За підрахунками прокурорів збитки від тієї оборудки склали понад 92 млн грн.

Треба також нагадати про кількість органів влади, які є в Одесі. Вони мали з лютого місяця час, щоб підготувати лікарні до боротьби з пандемією. Це обласна рада, облдержадміністрація та мерія.

І власне про владу. Одеський бізнесмен Андрій Ставніцер, який організував волонтерську допомогу для лікарень, коротко охарактеризував місцеву владу у питаннях протидії пандемії як "повний параліч".

Я можу підтвердити слова Ставніцера власним досвідом.

Протягом двох тижнів StateWatch отримала інформацію з більшості регіонів про потреби та наявність засобів індивідуального захисту. Ми передаємо цю інформацію волонтерам для того, щоб вони розуміли, що і куди треба вести. З тією ж метою ми публікуємо інформацію в ЗМІ.

Чиновники Одеського обласного департаменту охорони здоров'я винайшли власний шлях. Вони оприлюднили інформацію лише про потреби. Щодо наявних засобів індивідуального захисту, чиновники відповіли: "проводиться підготовка всіх лікувальних закладів". Тобто, ані в лютому, ані в березні часу на таку підготовку не було. Добре, якщо хоч в квітні підготуються.

На жаль, звернення медпрацівників в Одесі буде не останнім. Будуть і з інших міст. Лікарі – не камікадзе та мають право на захист власного здоров'я. А держава неспроможна забезпечити такий захист. Всі ці численні облради, адміністрації, виконкоми роками імітують енергійну діяльність, яка в цілому зводиться до виведення бюджетних коштів в готівку. З подальшим перетворенням їх на палаци в деклараціях.

Тому систему управління в країні треба змінювати. Для чиновників потрібно вводити дієві конкурси та оцінку їх діяльності. Хто не відповідає оцінці має бути звільнений. Сам штат управлінців має бути значно скорочений. А вивільнені кошти направлені на підвищення зарплат медиків, вчителі та працівників дитячих садочків. Повністю має бути переглянута система фінансового контролю та робота судової системи. Це не нормально, що журналістські розслідування є, кримінальні справи є, а вироків та конфіскації немає.

До речі, гарна ідея конфісковані кошти корупціонерів направити на розвиток системи охорони здоров'я. Це буде чесно перед платниками податків.

Думаю, після пандемії нам всім є над чим попрацювати.

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Max Mykhaylenko _ 03.04.2020 03:45
IP: 176.37.101.---
Ой, тільки не рехворми знов. Скорочення відомств до поліції, безпеки та аналогу ОБХСС та повернення до вищої міри соціяльного захисту. Тільки це і працює. А про рехворми ми все почули від Д.Єрмака, дякуємо.
Log Log _ 02.04.2020 13:38
IP: 91.196.178.---
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Пот моему
Не "Пот", а поц, твоему грязному рту.
Безграмотный недоумок, ты два слова не напишешь без ошибки.
Интересуйся своей страной, умственно отсталый.
Ты РУССКОГО языка не выучил за полсотни лет.
"В больницах и мед.базах" – в какой книге такое прочитаешь?
Слабоумное, ты не знаешь когда "в", а когда "на".
Пошел вон, умственно отсталый.
Віктор Совщак _ 02.04.2020 13:22
IP: 188.163.12.---
Погляньте на Одесу. Нічого собі тільки приватні будинки. А державні чи комунальні -страхіття... Та й колективні (багатоповерхівки) теж облущені... Те ж саме з дорогами та тротуарами... Ще біля приватного сектору плитка а в інших місцях -колдобини... Чого так? Бо не моє... А влада це не для громади і бізнес аналогічно... Бьють по колдобинах свої дорогі авто і мовчать. Щодо медицини чи освіти, то я і мовчу... Туди бізнес і не потикається – є приватні клініки чи закордон...
Майже _ 02.04.2020 12:47
IP: 193.201.217.---
OdessitЪ:
30 років незалежності "діюча система" крала, корумпувалася, вражала некомпетентністю і злочинною халатністю.
Не знаю, чи ностальгуєте ви по совку, але оце "30 років" натякає, що 70 років до того були компетентність, відповідальність і не було корупції, культури розкрадання і злочинної халатності. Ніби солдати не були гарматним м'ясом і не було ні Чорнобилю ні СНІДу ні туберкульозу ні холери ні дефіциту ні екологічних проблем...

Так, зараз важко, але, здається, ніколи обговорення цих проблем і реальних спроб активної частини суспільства запропонувати і втілити рішення не було на рівні державного управління, а хіба що на кухнях. А тепер є більше можливістей аналізувати ці пропозиції і способи їх втілення і "виносити вироки", а тоді пропонувати кращі ідеї і демонструвати їх ефективне втілення. Дисиденти совка про це лише мріяти могли по кухнях та тюрмах...
Oleg NullDev _ 02.04.2020 12:37
IP: 192.162.82.---
Да что вы говорите- анестезиологи лечат больных? А может это просто негодяи, которые не хотят работать и путь у них один, в частную клинику, где владелец им расскажет правду жизни.
mix_ko _ 02.04.2020 12:36
IP: 77.111.247.---
Одесити вперто переобирають кожен раз Труханова – куди направляють скарги?
До речі, таж ситуація і з Кернесом у Харкові.
Vadym Gladchuk _ 02.04.2020 12:25
IP: 93.171.163.---
Цей трагічний випадок наочно демонструє неготовність системи охорони здоров'я в Україні до коронавірусної пандемії.
Коронавірус знайшли у лікарів, які контактували з породіллею перед її смертю від коронавіруса!
Чи не щодня новина про зараження медпрацівників!
В Сумській, Тернопільській областях та місті Луцьку близько половини всіх виявлених інфікованих на COVID-19 – це медичний персонал.
Я вимагаю від МОЗ, уряду Шмигаля, преЗЕдента Зеленського терміново та першочергово забезпечити ВСІХ медпрацівників респіраторами класом не нижче FFP3, одноразовими рукавичками та окулярами, біозахисним одягом.
Бо слова "віслюка апокаліпсису" Зеленського по 20 млн українців в одному з його цинічних відосиків про "36,6 С" стануть жахливим пророцтвом
Вячеслав Вакуліч _ 02.04.2020 12:16
IP: 188.163.37.---
Кожен, хто стикався з діяльністю влади (як на місцях, так і центральних органів), знає: там багато шуму, нарад, блаблабла, а на виході – нульовий результат. Чиновники неспроможні зробити будь-що, тільки дерибанити бюджет.
OdessitЪ _ 02.04.2020 12:06
IP: 176.115.103.---
"вирок діючій системі управління"

30 років незалежності "діюча система" крала, корумпувалася, вражала некомпетентністю і злочинною халатністю. І, нарешті, дочекалася вироку.
Гліб Канєвський _ 02.04.2020 11:41
IP: 92.112.155.---
Олег Константинов:
Никто не при чем. Все в порядке.
Олег Константинов _ 02.04.2020 11:31
IP: 46.211.216.---
Только больница областная, причем здесь городская власть и "Краян"?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter