2 квітня 2020, 10:56

Звернення про допомогу медиків з Одеської лікарні як вирок діючій системі управління

Працівники Одеської лікарні розповіли, що не готові лікувати хворих на коронавірус. Вони мають знання та навички. Однак чиновники їх не забезпечили засобами індивідуального захисту. Лікувати хворих без костюмів біозахисту та масок в умовах пандемії – це те саме, як в 2014 році солдат відправляли на Донбас без касок та бронежилетів.

Нагадаю, що Одеса на відміну від більшості інших міст України – це багате місто. Там є курорт, порт, "7 кілометр", інвестори з усього світу забудовують прибережну територію і т.д.

Для того, щоб усвідомити наскільки бюджет морського міста забезпечений, достатньо згадати про закупівлю мерією напівзруйнованого приміщення заводу "Краян" під центр з надання адміністративних послуг. За підрахунками прокурорів збитки від тієї оборудки склали понад 92 млн грн.

Треба також нагадати про кількість органів влади, які є в Одесі. Вони мали з лютого місяця час, щоб підготувати лікарні до боротьби з пандемією. Це обласна рада, облдержадміністрація та мерія.

І власне про владу. Одеський бізнесмен Андрій Ставніцер, який організував волонтерську допомогу для лікарень, коротко охарактеризував місцеву владу у питаннях протидії пандемії як "повний параліч".

Я можу підтвердити слова Ставніцера власним досвідом.

Протягом двох тижнів StateWatch отримала інформацію з більшості регіонів про потреби та наявність засобів індивідуального захисту. Ми передаємо цю інформацію волонтерам для того, щоб вони розуміли, що і куди треба вести. З тією ж метою ми публікуємо інформацію в ЗМІ.

Чиновники Одеського обласного департаменту охорони здоров'я винайшли власний шлях. Вони оприлюднили інформацію лише про потреби. Щодо наявних засобів індивідуального захисту, чиновники відповіли: "проводиться підготовка всіх лікувальних закладів". Тобто, ані в лютому, ані в березні часу на таку підготовку не було. Добре, якщо хоч в квітні підготуються.

На жаль, звернення медпрацівників в Одесі буде не останнім. Будуть і з інших міст. Лікарі – не камікадзе та мають право на захист власного здоров'я. А держава неспроможна забезпечити такий захист. Всі ці численні облради, адміністрації, виконкоми роками імітують енергійну діяльність, яка в цілому зводиться до виведення бюджетних коштів в готівку. З подальшим перетворенням їх на палаци в деклараціях.

Тому систему управління в країні треба змінювати. Для чиновників потрібно вводити дієві конкурси та оцінку їх діяльності. Хто не відповідає оцінці має бути звільнений. Сам штат управлінців має бути значно скорочений. А вивільнені кошти направлені на підвищення зарплат медиків, вчителі та працівників дитячих садочків. Повністю має бути переглянута система фінансового контролю та робота судової системи. Це не нормально, що журналістські розслідування є, кримінальні справи є, а вироків та конфіскації немає.

До речі, гарна ідея конфісковані кошти корупціонерів направити на розвиток системи охорони здоров'я. Це буде чесно перед платниками податків.

Думаю, після пандемії нам всім є над чим попрацювати.

Чому рішення КСУ б'є по безпеці кожного українця? Кейс екс-директора "Укроборонпрому"

Розповім на прикладі Павла Букіна, екс-директора "Укроборонпрому", про якого фігуранти свинарчукгейту згадували як "Паше я бы ничего не давал"...

Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром". Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК...

"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?

Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі...

Хто очолить "Укроборонпром"?

У ці дні точиться боротьба в Офісі президента за крісло гендиректора концерну "Укроборонпром". Найвищу посаду в оборонно-промисловому комплексі країни очолить або послідовник політики Айвараса Абромавичуса...

Вистава на Банковій "Незалежні суди та "Мотор Січ"

На Банковій розпочали виставу з "незалежними" судами, аби легітимізувати китайських інвесторів в "Мотор Січ". Головний глядач – США, які мають повірити, що ОПУ жодним чином не може вплинути на розірвання угоди між олігархом Богуслаєвим та китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited...

Чому призначають Міністра стратпромисловості?

Цього тижня парламент розгляне кандидатуру Олега Уруського на посаду Міністра стратегічних галузей промисловості. Це старий бюрократ, який пов'язаний з російським бізнесом...