Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін"

Чому національний проект "Стіна" перетворився на російський анекдот?

23 червня 2020, 11:40

П'ять років назад розпочався грандіозний будівельний проект "Стіна", який багаторівневою системою перешкод мав відгородити Україну від агресивної Росії.

Хто тільки не піарився на фоні розпочатих робіт? Всі перші особи тих часів. Яценюк, Аваков та багато інших діячів. До речі, Арсен Борисович Аваков і досі очолює МВС, яке контролює бюджетні витрати на "Стіну".

Такий дорогий масштабний проект під час економічної кризи можна назвати неофіційною домовленістю між суспільством та владою.

Ми тяжко працюємо і платимо податки для зведення "Стіни". А Ви зробіть усе, щоб кордон був закритий для варварів зі Сходу.

Та час іде. Громадяни і далі тяжко працюють, платять податки. А "Стіни" як не було, так і немає. Не віриться, але діти, які були зачаті в перший рік будівництва "Стіни", вже наступного року підуть до школи.

Чиновники ж спочатку обіцяли завершити велике будівництво у 2018 році. Потім зі скрипом перенесли на 2021 рік. І ось уже зараз просять посунути фініш багатостраждального проекту на 2025 рік. Паралельно сумарну вартість "Стіни" збільшити з 4 до 6 мільярдів.

Та чи може українське суспільство дозволити собі отак бездумно розкидатися грошима? Невже загроза від Кремля минула?

Ні! Ні! Та ще раз – ні!

Зрозуміло, що в Україні безбожно крадуть на всьому. На лікарнях, на дорогах, на жеках та іншому.

Але ж має бути у перших осіб хоча б краплинка національної гордості чи інстинкт самозбереження? Як показав карантин цього року, вчасно полетіти на іспанські чи італійські вілли не завжди можливо.

Київ не контролює ситуацію ані на Донбасі, ані в Криму. Відтак Москва може вдатися до наступальних операцій чи провокацій будь-якої миті.

Тому "Стіна" має бути побудована. Але точно не через 5 чи 10 років. А чимшвидше.

В Україні сформовані нові уряд та парламент. Це значить, що проект має бути підданий ретельній публічній ревізії. Неефективні керівники мають бути звільнені. З неефективними підрядниками мають бути розірвані договори із виставленням їм штрафних санкцій. І врешті на всьому кордоні з Росією має постати великий європейський мур.У далекому 2014 році "Стіна" вважалася реальним проектом

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Max Mykhaylenko _ 25.06.2020 15:32
IP: 176.37.101.---
Ну ви як маленький, Глібе. Чому ж *нові* -їм уже чимало – уряд та парламент мусять відмовитися красти? А уберміністр? Тьху...
Сергей Папков _ 23.06.2020 22:43
IP: 93.73.23.---
Насамперед помилковою була концепція: будувати треба було не "огорожу проти нелегалів на кордоні США з Мексикою", а серйозні інженерні укріплення з протитанковими ровами, мінними полями та фугасами, встановленими на неможливість розмінування, вогневими точками з пристріляними вогневими рубежами тощо. Укріплення, при спробі подолання яких втрати ворога вимірюватимуться тисячами вбитих за добу.
Alex Kovtun _ 23.06.2020 13:49
IP: 91.199.93.---
А кто ж его посадит?
Grenader45 _ 23.06.2020 13:46
IP: 77.123.93.---
"Відтак Москва може вдатися до наступальних операцій чи провокацій будь-якої миті.
Тому "Стіна" має бути побудована."
Автор натякає, що дротяна сітка у випадку наступу рашистів змусить танки розвернутись і їхні генерали скажуть "ні х_ясє, стєна", "Разварачівай!".
А якщо без сарказму, то можна подивуватись м'якості висловлювань Гліба, що до відповідальності тих хто за все відповідав. А саме, головнокомандувача "Армія, Мова, Віра" і потужних прем'єрів, які показали "як керувати державою."
"Неефективні керівники мають бути звільнені. З неефективними підрядниками мають бути розірвані договори із виставленням їм штрафних санкцій."??? І Все? А сказати "А-Я-Я-Й"? А пальчиком так них засуджуючи помахати?
Цирк. З таким підходом – розкрадуть і 6 лярдів і ще 10... Це ж народні гроші – фігня, головне аби не було "політичного переслідування" відповідальних за цей сором. Правильно?))
Log Log _ 23.06.2020 13:02
IP: 91.196.178.---
что бы
===========
Позор России безмозглый дебил за полвека не научился писать на родном языке.
Пукает в церкви за копейку от Пригожина.
Радостно откликается на кличку Фигльяс Мухосранский.
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter