7 серпня 2020, 13:19

Вистава на Банковій "Незалежні суди та "Мотор Січ"

На Банковій розпочали виставу з "незалежними" судами, аби легітимізувати китайських інвесторів в "Мотор Січ".

Головний глядач – США, які мають повірити, що ОПУ жодним чином не може вплинути на розірвання угоди між олігархом Богуслаєвим та китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Головні актори – Офіс президента, СБУ та Ярославський.

Центральний сюжет вистави розгортається навколо стратегічного підприємства "Мотор Січ", яке виготовляє двигуни для авіації.

Згідно з аналітичними висновками концерну "Укроборонпром", які лягли на стіл РНБО в часи Петра Порошенка, 80% вертольотів, вироблених у Російській Федерації, оснащено двигунами з біркою "Мотор Січ". У тому числі – гордість російського авіапрому, ударний вертоліт "Нічний мисливець".

Китаю теж потрібні фахівці "Мотор Січі" та конструкторська документація, яка десятиліттями розроблялася інженерами екстракласу спочатку Союзу, а потім незалежної України.

Але проти такої угоди США. У Вашингтоні вже давно проаналізували: якщо Пекін отримає потужності "Мотор Січ", то стане гегемоном у східному регіоні. Так як китайці створять власний бойовий гелікоптерний флот.

Без виграшу не залишиться і Росія, якій легше буде домовитися про співпрацю з Китаєм, ніж з Україною.

Проблемний договір між Богуслаєвим та китайською стороною Зеленський отримав у спадок від попередника. Але за рік не зробив нічого, щоб вийти із глухого кута.

Понад рік повністю підконтрольний Антимонопольний комітет не виніс жодного рішення у справі про концентрацію акцій китайською компанією... Хоча міг розірвати угоду.

Вже три роки СБУ розслідує "диверсію" під час продажу акцій стратегічного підприємства... Але жодних підозр у справі не оголошено.

І ось замість того, щоб поцікавитись про конкретні результати у справах АМКУ та СБУ, президент Володимир Зеленський звертається листом до прем'єра Шмигаля з вимогою зробити оцінку впливу продажу "Мотор Січі" на економічну безпеку. Хоча такі оцінки зроблені СБУ ще за часів Петра Порошенка.

А група DCH олігарха Олександра Ярославського заявляє, що буде розвивати "Мотор Січ" разом з китайською стороною.

На завершення прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що доля "Мотор Січ" буде вирішуватися у судах.

Якщо зв'язати всі ці заяви до купи, то оголюється прихований контекст вистави.

АМКУ та СБУ в штучній комі.

Для США та громадськості в Україні підготували улюбленого олігарха Зеленського Ярославського як бірку Made in Ukraine на китайську угоду.

І власне сама угода буде освячена в самому "незалежному" українському суді.

Та головне – фахівці та технології "Мотор Січ" таки поїдуть до Піднебесної.

На тому і кінець українським національним інтересам.

Finita la comedia

Чому рішення КСУ б'є по безпеці кожного українця? Кейс екс-директора "Укроборонпрому"

Розповім на прикладі Павла Букіна, екс-директора "Укроборонпрому", про якого фігуранти свинарчукгейту згадували як "Паше я бы ничего не давал"...

Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром". Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК...

"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?

Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі...

Хто очолить "Укроборонпром"?

У ці дні точиться боротьба в Офісі президента за крісло гендиректора концерну "Укроборонпром". Найвищу посаду в оборонно-промисловому комплексі країни очолить або послідовник політики Айвараса Абромавичуса...

Вистава на Банковій "Незалежні суди та "Мотор Січ"

На Банковій розпочали виставу з "незалежними" судами, аби легітимізувати китайських інвесторів в "Мотор Січ". Головний глядач – США, які мають повірити, що ОПУ жодним чином не може вплинути на розірвання угоди між олігархом Богуслаєвим та китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited...

Чому призначають Міністра стратпромисловості?

Цього тижня парламент розгляне кандидатуру Олега Уруського на посаду Міністра стратегічних галузей промисловості. Це старий бюрократ, який пов'язаний з російським бізнесом...