18 вересня 2020, 11:29

"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?

Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі.

Перші аукціони з оренди приміщень столичного заводу "Радар", що роками не використовувалися у виробництві, принесуть 4,4 млн грн на місяць, або в три рази більше ніж стартова ціна.

Ці кошти зможуть витратити на поточні потреби підприємства: зарплати, ремонти, нове обладнання та інше.

Важливі нюанси: в оренду передаються лише ті приміщення, які не задіяні у виробництві військової чи будь-якої іншої продукції.

Щоправда площі підприємств концерну і до 2020 року здавали в оренду.

Але без аукціонів.

Експертна організація SateWatch провела пілотний моніторинг контрактів оренди трьох столичних заводів, укладених до 2019 року. А саме: ДАХК "Артем", АТ "Завод "Маяк" та АТ "Київський завод "Радар".

Результати феноменальні. Ціна оренди 81% об'єктів нерухомості є значно нижче ринкової. Деякі об'єкти здаються в оренду по аномально низькій ціні, від 7,5 до 20 грн за кв.м. Третина угод була укладено ще до 2015 року, а деякі і взагалі до 2010 року. Одна угода діяла з далекого 1998 року.

Мабуть, не варто уточнювати, що ціни в угодах оренди роками не переглядалися.

Найближчим часом в концерні планують розгорнути системну інвентаризацію майна, яке не задіяне у виробництві, однак використовується якимись приватниками по комуністичним цінам. Все таке майно буде виставлене на аукціони Prozorro.Продажі лише з однією метою: заробити для держави кошти.

Відразу відчувається різниця між минулими та теперішніми підходами. Сьогоднішні управлінці концерну планують не передати активи наближеному бізнесу за копійки, залишивши власне підприємство в боргах. А заробити для концерну кошти.Останні 10 років кияни мали змогу спостерігати як занепадає колись славетний завод "Радар" – виробник навігації для авіагалузіТа визріває інше більш глобальне питання, яке виходить за межі відповідальності "Укроборонпрому".

Суспільство вже звикло до занедбаних будівель старих заводів та інститутів на вулицях міст. Нікого не дивує, що це державна власність. І ніхто не питає у влади, чому на цій власності не заробляють кошти.

Утім, якщо прибуткові аукціони змогли організувати в концерні, то, що заважає заробляти кошти для держави підприємствам з інших галузей?

Чому рішення КСУ б'є по безпеці кожного українця? Кейс екс-директора "Укроборонпрому"

Розповім на прикладі Павла Букіна, екс-директора "Укроборонпрому", про якого фігуранти свинарчукгейту згадували як "Паше я бы ничего не давал"...

Кілька інсайдів про призначення в.о. гендиректора "Укроборонпрому"

Президент Володимир Зеленський призначив Ігоря Фоменка виконуючим обов'язки генерального директора концерну "Укроборонпром". Таке призначення є знаковою подією для всього ОПК...

"Укроборонпром" почав заробляти на оренді мільйони. Але, що з іншим держсектором?

Чесні менеджери починають приносити державі кошти. Концерн "Укроборонпром" масово переводить свої підопічні заводи на платформу Prozorro.Продажі...

Хто очолить "Укроборонпром"?

У ці дні точиться боротьба в Офісі президента за крісло гендиректора концерну "Укроборонпром". Найвищу посаду в оборонно-промисловому комплексі країни очолить або послідовник політики Айвараса Абромавичуса...

Вистава на Банковій "Незалежні суди та "Мотор Січ"

На Банковій розпочали виставу з "незалежними" судами, аби легітимізувати китайських інвесторів в "Мотор Січ". Головний глядач – США, які мають повірити, що ОПУ жодним чином не може вплинути на розірвання угоди між олігархом Богуслаєвим та китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited...

Чому призначають Міністра стратпромисловості?

Цього тижня парламент розгляне кандидатуру Олега Уруського на посаду Міністра стратегічних галузей промисловості. Це старий бюрократ, який пов'язаний з російським бізнесом...