6 квітня 2011, 16:46

Столиця задихається. Потрібні вибори

Перевиборів до Київради проводити не хочуть. Голова столичної адміністрації зачитує абсолютно розгромний звіт про роботу команди Черновецького, а представники правлячої партії за відставку його "вихованця" не дають жодного голосу. Праведний гнів нового керівництва КМДА розвіявся, як марево: своїх згубних звичок київські депутати не позбавлятимуться.

А журналістам тим часом розповідають, як в Київраді віднині формуватимуть нову команду зі старих депутатів. Мені важко зрозуміти, як перетворити на "білих та пухнастих" тих, хто поцупив у міста понад 70 мільярдів? Цікаво, як саме ті, що розбазарювали власність громади, зможуть створити нову "конструктивну більшість"? Але мене вже таке не дивує, адже відомо, що політика – це коли з великої кількості маленької брехні можна зробити щось схоже на правду.



Так, дуже добре, що нарешті завершили будівництво деяких транспортних розв'язок. Аж з самого 2002-го ніяк не могли закінчити! Дякуємо, що нарешті це сталося. Так, якусь незначну частину вкрадених земель та комунальних підприємств повернули, але ж це лише – крапля в морі. Бо всі знають, скільки насправді захопили та привласнили землі і майна – не соромлячись нікого і нічого. З голосу вносили рішення й голосували гуртом -влада колишня... і нинішня.

Догосподарювалися: нині місто Київ – банкрут. Київська влада хоче нового кредиту – багатомільярдного. Це потрібно, аби не допустити соціально-економічного колапсу в столиці, адже ситуація з виконанням київського бюджету є вкрай незадовільною. Торік головний кошторис країни виконали лише на 75%, а вже за перші два місяці цього року бюджет недовиконаний майже на мільярд гривень.

А хто ж понесе відповідальність за провальну бюджетну політику? Хто подав на розгляд і затвердження Київської міської ради проект бюджету, який передбачав космічні вилучення з дохідної частини – понад 8 мільярдів гривень? Ми звертаємося до міської влади: припиніть вилучення з міського бюджету!

Від очільників міста хочемо отримати відповідь: чому й досі не розпочали реформу житлово-комунального господарства? Де той самий "комунальний рай", який ви нам тут обіцяли? Чому не виконується програма "Твій дім – твоє подвір'я"? Саме завдяки цій програмі ремонтувався житловий фонд міста, встановлювалися нові дитячі та спортивні майданчики, приводилася до ладу прибудинкова територія. Ми вимагаємо виконувати цю програму, адже вона вкрай потрібна місту!

Звертаємо увагу виконавчої влади й на те, що у 2010 році повністю провалилася міська програма "Ліфт". І це при тому, що понад 8 тисяч ліфтів у будинках столиці вичерпали свій термін експлуатації та становлять реальну загрозу життю киян.

Влада втратила контроль над малими архітектурними формами, вони ростуть у столиці, як гриби після дощу. Якщо ще рік тому МАФів у столиці було приблизно 10,5 тисяч, то зараз їх стало понад 13 тисяч. При цьому влада рапортує про те, що кожного місяця зносить по 300 кіосків. Що – на їх місці будуть встановлювати нові? Вже для своїх?

Інша гостра проблема – брак коштів на розвиток міського транспорту, насамперед – столичного метро. На будівництво нових станцій з бюджету столиці виділено лише 34 мільйони гривень – а заборгованість за те, що вже збудували становить понад 52 мільйони. Про який розвиток метрополітену йдеться? Шукайте кошти, панове! Бо ж якщо ви були за кордоном, то бачили – основним транспортом для городян будь-якого європейського міста є саме метро, тролейбуси і трамваї.

Далі йду по списку "добрих справ" столичної влади. Кияни вкрай незадоволені тарифною політикою КМДА. Київ – єдине місто на території України, де протягом останніх восьми місяців тарифи на тепло зросли у два рази, на гарячу воду – майже у 2,5 рази, а з тарифами на обслуговування будинку та території біля нього ми взагалі встановили всеукраїнський рекорд.

На жаль, київська адміністрація повністю втратила контроль за ціноутворенням у столиці, особливо – на продукти харчування. За останніми статистичними даними, Київ – лідер зі збільшення цін. А от зарплати в столиці майже не підвищують – за підсумками минулого року ми на останньому місці за рівнем зростання заробітної плати. Натомість рівень заборгованості по заробітній платі у нас чи не найвищий в країні. Тому опозиція вимагає негайно провести всі необхідні заходи для того, аби стабілізувати ціни в місті.

Ми також вимагаємо повернутися до виконання програми "Турбота". Вона підтримувала найменш захищених – пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт, багатодітні родини. Про їхні проблеми виконавча влада столиці теж, на жаль, забула.

І ще одна наша дуже важлива вимога до влади: треба обов'язково вирішити проблему заводу "Енергія". Над містом висить справжня екологічна катастрофа. Понад мільйон киян, що живуть на лівому березі, задихаються від цієї отрути. У бюджеті міста не закладено жодної копійки для встановлення димової газової очистки, а це дозволило би зменшити викиди у повітря.

Кияни на власні очі бачать, які зміни насправді відбуваються в місті. Пан Черновецький нині позбавлений необхідності виконувати обов'язки мера, але він і при новій владі не зобов'язаний відповідати за все, що наробив. Не відповіли досі й ті депутати, які голосували за незаконні рішення, отже вони не мають морального права представляти інтереси простих киян, бо київська громада втратила десятки мільярдів гривень.

Нехай до влади прийдуть нові люди, яких оберуть кияни. Вони матимуть повне моральне право вирішувати ті гострі соціально-економічні проблеми, від яких нині задихається столиця. Закликаємо Верховну Раду як найшвидше прийняти рішення про дострокові вибори київського міського голови та депутатів Київради.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...