21 червня 2022, 11:44

Як зупинити продовольчий крах і ріст цін у світі?

Важка зброя для України – єдине рішення продуктової кризи у світі, як не дивно це звучить.

Для того, щоб зрозуміти глибину проблеми, треба подивитися на цифри.

Україна має 32 млн га високородючої орної землі, яка годує крім українців ще 400 млн людей у світі, переважно в країнах з низьким рівнем доходів в Африці та Середній Азії. У світовому експорті Україна дає 10% пшениці, 15% кукурудзи та 47% соняшникової олії.

Щорічно ми експортуємо 58 млн т с/г продукції, 90% якої йшли через порти Азовського та Чорного морів. Експорт через порти давав українському бюджету 60% валютної виручки.

З 24.02.22 росія цілеспрямовано замінувала та заблокувала всі українські порти, а також систематично знищує ракетами зерно- та паливні сховища, лабораторії, залізничну інфраструктуру та нафтопереробні заводи.

На сьогодні 20% наших територій окуповані. 13% с/г земель заміновані або мають нерозірвані міни та снаряди. 600 тис. т українського зерна росіяни вкрали та вивезли для подальшого експорту.

Незважаючи на війну цього року Україна засіяла та розраховує зібрати врожай зі 78% усіх орних земель. Але обсяг урожаю буде значно нижчим через нестачу добрив, палива та робочої сили.

Україна наразі зберігає 22 млн т зернових попереднього врожаю для експорту. 40 комерційних суден вже завантажено 1 млн тонн с/г продукції, проте росія блокує їх у Чорному морі.

Розуміючи відповідальність перед багатьма країнами за постачання української с/г продукції (наприклад, Єгипет на 80% залежить від української пшениці) та незважаючи на війну, Україна вкладає кошти в річкові, залізничні та автомобільні транспортні потужності, щоб розширити їх та хоч якось компенсувати морські перевезення. Тепер ми можемо перевозити 1,5 млн т/місяць порівняно з 0,5 млн т до цього. Навіть при збільшених потужностях, щоб вивезти поточний врожай, нам потрібно не менше 15 місяців. А новий врожай незабаром треба збирати та зберігати, а доступних сховищ немає.

Якщо скласти всі пазли в картину, то видно, що блокада українських портів, як і мінування полів і знищення ракетами залізничної, паливної та с/г інфраструктури України є чітко і давно продуманою гібридною війною проти світу, яка призведе до голоду і смерті майже 50 млн людей в Африці та Азії, безладів і зміни урядів у цих країнах, масової міграції з цих країни в Європу та Америку і як результат – до масштабної дестабілізації світової економіки та зміни геополітичного ландшафту.

Ми вже бачили цей сценарій у минулому, розіграний росіянами в Сирії, що викликало масову міграцію в Європу та деформувало європейські політичні процеси. Цього разу шантаж українським продовольством – значно потужніша зброя і масштаб кризи буде більшим. Додатковий бонус для росії в цій грі – високі ціни на с/г продукцію та енергоносії, які живлять її військову машину.

Україна готова створити всі необхідні умови для відновлення експорту зі своїх портів. Питання, як зробити так, щоб росія не атакувала торгові маршрути і не розбомбила Одесу. Україна шукає рішення разом з ООН та західними партнерами, проте жодних гарантій від росії нема і не буде, бо росія зацікавлена в максимально довгій блокаді морів і шантажеві світу. Також ціну домовленостей з росією ми пам'ятаємо з досвіду організації гуманітарних та евакуаційних коридорів.

Пропозиції росії щодо створення коридорів для експорту українського зерна в обмін на зняття санкцій з росії абсолютно неприйнятні і небезпечні.

Отже, єдина стабільна гарантія уникнення голоду в світі і глобальної продовольчої кризи – розблокування і розмінування наших портів і морів нашими Військово-морськими силами. А для цього ВМС потрібна важка зброя: протикорабельні ракети дальньої дії, ППО, літаки, вертольоти, безпілотники, катери-безпілотники і багато іншого.

І завдання всіх політиків, урядовців, діаспори та громадян пояснювати реальну ситуацію світу та просити згадану важку зброю. Всі інші гібридні варіанти, що пропонуються зараз, просто дадуть терористу росії більше часу, можливостей і прибутків.

Єдина працююча і найдешевша формула для повернення світового порядку, уникнення голоду та зменшення цін у світі = ВАЖКА ЗБРОЯ ДЛЯ УКРАЇНИ.

Як зупинити продовольчий крах і ріст цін у світі?

Важка зброя для України – єдине рішення продуктової кризи у світі, як не дивно це звучить. Для того, щоб зрозуміти глибину проблеми, треба подивитися на цифри...

Репарації та виплата збитків українцям – СТРАХИ ПУТІНА

Професійний вбивця путін не боїться нашої крові і крові наших дітей. Він виключно боїться втратити свої гроші і владу Геноцид українців – один із багаточисельних епізодів масових вбивств путіна поряд із сирійцями, чеченами, грузинами та іншими...

Рік президента Зеленського. Без емоцій

Річниця президента Зеленського здійняла хвилю емоцій його прихильників та противників, відновивши позиційні бої без правил і дискусії, скільки ще він протримається фаворитом українців...