Сергій Кошман Громадський діяч, соціальний антрополог

Вибори як привід замислитися

31 березня 2019, 12:04

Можливість широко і ґрунтовно поспілкуватися про наше суспільство з'являється не так часто. Вибори – чудовий привід подумати над тим як ми живемо, куди рухаємося і чого хочемо.

Від термінового до значного. Це перше важливе налаштування перед тим як подивитися у минуле і спробувати заглянути у майбутнє.

По-друге, наскільки це можливо треба тимчасово вийти з інформаційного галасу. Медійний шум відволікає від якісних думок. Метушня позбавляє громадянської розкоші чути свій власний голос.

По-третє, треба подивитися один на одного як на особистостей. І нарешті зрозуміти що жити нам один з одним все своє життя. А це доволі значний період.

Ритуал голосування не повинен заважати думати. Участь у політичному житті вимагає пробудження уяви, потребує підвищення суспільної чутливості. Чутливість неможлива без взаємоповаги.

Демократія – це про спілкування, мислення та дію. Дія не обмежується періодом виборів, не зводиться до акцій протесту. Найскладніше – зрозуміти хто ми є насправді, позбутися ілюзій, сміливо подивитися в обличчя реальності.

Нову якість суспільства створюють не тільки і не стільки конкретні люди на посадах. Нова якість з'являється не тільки завдяки формулюванням у законах. Нова якість – це сума наших спільних відчуттів, ритмів, настроїв, сподівань, цінностей, норм і принципів.

Як треба змінитися щоб бути цікавими перш за все для себе? Які зміни свідомості вимагає сучасна доба? Як змінити суспільний настрій задля гармонійного розвитку нашого складного посттоталітарного суспільства?

Саме над цими і багатьма іншими питаннями пропоную подумати у цей важливий для нашої країни день.

І не забудьте проголосувати

powered by lun.ua
Коментарі — 2
hrim _ 31.03.2019 12:57
IP: 35.235.226.---
"Найскладніше – зрозуміти хто ми є насправді, позбутися ілюзій, сміливо подивитися в обличчя реальності"

Найскладніше в українській демократії – це громадянська відповідальність.
Віктор Совщак _ 31.03.2019 12:57
IP: 35.235.227.---
Легко сказати Сотворив Бог людину В задумаємя – скільки часу потребувалося І нагадаю про помилку виправлену Ноєвим ковчегом
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter