Іван Крулько Народний депутат України

VoxCheck: політичне кілерство за грантові гроші

03 жовтня 2018, 12:55

Вчергове переконуюсь у тому, що проект VoxUkraine, який узяв на себе високу місію "підняття політичної дискусії", займається політичними маніпуляціями та кілерством.Вся справа у тому, що VoxUkraine на свій розсуд обирає цитати і робить доволі суб'єктивний їх аналіз. Коли треба похвалити політика – пише "правда", коли зганьбити – "маніпуляція", "перебільшення", "неправда". Цікаво, що аналіз завжди на користь влади і Петра Порошенка і "проти" Юлії Тимошенко.

За два роки із 133 цитат Порошенка, обраних факт-чекерами, брехню знайдено лише у 8 випадках (або у 6% цитат). І це тоді як ми ледь не щодня "ловимо" владу на брехні та маніпуляціях.

У суб'єктивному аналізі VoxChek (а) і політичних маніпуляціях переконався на власному досвіді. Торік вони мене активно моніторили. І я неодноразово "ловив" факт-чекерів на непрофесійності.

Часом вони визнавали свої проколи і те, що було "брехнею" раптом ставало "правдою".Та все ж у більшості випадків "морозились", вдаючи, що нічого не відбулося. І це було видно неозброєним поглядом. Деякі їхні "огріхи" і досі не зникли із гугл-пошуку.

Але зараз не про це.

Вчора авторський колектив проекту VoxUkraine пішов ще далі. Вони видали статтю, в якій вирішили не просто перевірити на "правдивість" фактів, викладених у "Новому економічному курсі" Юлії Тимошенко, а банально "пристібатись". Довго слово підбирав, щоб було літературно:)

Замість звичного аналізу фактів на "правда"/ "неправда", VoxUkraine назвало його "не новим" і звинуватило авторів у "плагіаті та самоплагіаті, посиланні на недійсні джерела та довільне трактування результатів іноземних досліджень".

Але до чого тут плагіат чи самоплагіат?

Юлія Тимошенко не подавала Новий економічний курс, як наукову роботу. Новий економічний курс – це колективна праця, в якій викладені ідеї найкращих науковців, економістів, фінансистів, експертів із різних галузей, які шукають шляхи виходу України із кризи і які співзвучні із політикою лідера "Батьківщини".

Багато з них раніше озвучували свої ідеї, ініціативи і розробки і не дивно, що вони знайшли своє відображення в "Новому економічному курсі". Звинувачувати їх у цьому безглуздо.

Приміром, Тетяна Унковська – упорядник і співавтор збірника "Новий економічний курс" є директором аналітичного центру "Оптіма". Аналітичне дослідження свого центру вона цілком мала право використати.

Так само безглуздо звинувачувати авторів проекту Стратегії "Синергія розвитку банків та індустріалізації економіки", які брали участь в розробці Нового економічного курсу, в тому, що вони використовували матеріали свого проекту.

Свого часу вони так само надали ці матеріали парламентському комітету, згаданому VoxUkraine. Як і згаданий сайт Мінфін просто використовував відкриті матеріали конференції "Finretai-2017", і тому не може претендувати на їхнє авторство.

Лише неуважністю можна пояснити звинувачення в тому, що автори проекту "Нового економічного курсу" не посилаються на джерело статистичних даних, а саме – НІСД, тоді як у тексті міститься пряме посилання на інститут.

Смішним є пасаж про те, що автором теорії шостого технологічного укладу (укладу – не устрою, бо устрій – це все-таки політичний термін, а тут йдеться трохи про інше) є С.Глазьєв. Очевидно, автори цього розбору не знають, що теорія технологічних укладів була створена Йозефом Шумпетером, правда, він називав це "хвилями інновацій". Так буває, якщо читати російську рукіпедію, де крім Глазьєва, ніхто не згадується.

Як бачимо, проанонсованих "плагіату" та протиріч у тексті "дослідники" так і не виявили. З чим можна погодитися з авторами VoxUkraine, так це з їхніми словами про те, що "інші кандидати поки що не запропонували жодної програми".

Підсумок:

1. Увесь "плагіат", в якому звинувачують команду – це ідеї самої ж команди, викладені раніше, тому звинувачення просто не витримує жодної критики.

2. Усі посилання, яких не зміг розшукати VoxUkraine, надані колективом авторів.

3. Претензій до смислів документу практично немає, а якщо і є, вони засновані на відсутніх у тексті НЕК твердженнях.

4. Редколектив VoxUkraine має конфлікт інтересів, оскільки кілька його членів пов'язані з Радою НБУ чи правлінням НБУ.

5. Дослідження VoxUkraine шито білими нитками, як уже неодноразово було в його історії. Це той самий VoxUkraine, який кілька разів визнавав Порошенка найчеснішим політиком країни.


Саме тому ми розглядаємо останню статтю у виданні VoxUkraine як політичну маніпуляцію з метою політичного кіллерства кандидата у президенти, який має найвищі рейтинги.

Ще раз наголошуємо на тому, що наша команда та Юлія Тимошенко відкриті до діалогу, дискусії і вдячні всім за конструктивну критику. Бо лише так може "народитись" справді інноваційний і прогресивний продукт.

А також радимо донорам, які фінансують VoxUkraine, розібратись у тому, на що саме йдуть їх гроші. Якщо на маніпуляції, то це не сприяє розвитку демократії і "підняттю рівня політичної дискусії". І можливо варто подумати, аби витратити гроші на щось корисніше?

powered by lun.ua
Коментарі — 87
lohik _ 07.10.2018 01:37
IP: 178.133.35.---
Украіна втратила ранішу час і свій шанс, не обравши Тимошенко своім Президентом...А тепер давай Юля спасай, коли держава в глибокій фінансовій кризі...Робочі руки емігрують в пошуках фінансів...Власне виробництво не дає поступлень в держказну...Дефіцит пенсійного фонду...Далі надія на кредити МВФ...
lohik _ 07.10.2018 01:37
IP: 178.133.35.---
Украіна втратила ранішу час і свій шанс, не обравши Тимошенко своім Президентом...А тепер давай Юля спасай, коли держава в глибокій фінансовій кризі...Робочі руки емігрують в пошуках фінансів...Власне виробництво не дає поступлень в держказну...Дефіцит пенсійного фонду...Далі надія на кредити МВФ...
Александр 1 _ 06.10.2018 09:30
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Пане Миколо! Я ж не суперечу з тим, що ви зараз мені доказуєте: стан економіки зараз гірший, ніж був до початку війни. Що держборг буде важче обслуговувати, тому що по відношенню до доходів бюджету він складає значно виший відсоток.

Я суперечу проти вашої заяви про те, що старі борги в основному віддані (крім 3 млрд. доларів боргу Януковича), і таким чином з вашого ствердження слідувало, що зараз маємо проблему з боргами, які зробила вже нова влада. Тому я і показав вам, що нова влада поки що суттєво цей борг не збільшила.

Вважаю ми порозумілися.
Микола Демидович _ 05.10.2018 22:59
IP: 35.235.226.---
[Микола Демидович:
Прошу вибачення. але я допустив опечатку у виразі – чи у 2018 р. при боргу в 1141 млрд грн (76,3 млрд дол.) та бюджеті в 917 млрд.

тут треба читати – чи у 2018 р. при боргу в 2141 млрд грн (76,3 млрд дол.) та бюджеті в 917 млрд (два трильйони).
Вже відразу і деталізую думку. Тут мається на увазі відношення боргу до бюджету, коли в 13 р. воно становило: 584/339 = 1.7 рази та –
в 2018 р. із показнками 2141/917 = 2,3. Очевидно, що 2.3 рази – це більше, ніж 1.7 рази.
І на прощання, ПОГАНО, що у бюджеті ПЛАНУЮТЬСЯ ще збільшувати борги в 2019 р. і законодавчо допускаються на 31.12.2019 р. вже до 2450 млрд грн.
Микола Демидович _ 05.10.2018 22:31
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Я вже хотів не відповідати, але бачу ще ваш коментар, який явно перекручує, мої думки. От давайте разом подивимось. Ви пишете: "Зараз ви пояснюєте, що теперішній борг (74,85 млрд. дол.) по відношенню до ВВП значно більший, ніж борг 2013 року (73 млрд. дол.). Тобто, його важчі буде обслуговувати. Але ви ж не це стверджували".
Треба розуміти повернення кредитів і обслуговування їх (сплата відсотків). Це все робиться із державного бюджету де закладаються гроші на повернення. строки яких настають та сплату процентів. От в бюджеті 2018 р. закладено 130 млрд грн за обслуговування та 204 млрд грн – для повернення. В проекті бюджету на 2019 р. для цього закладаються вже 417 млрд грн (272+145).
От ви бачите конкретні реальні показники боргу і доходів бюджету. То як ви вважаєте де кращий стан був у 2013 р. при боргу в 584 млрд грн (73 млрд долл.) і доходах бюджету в 339 млрд грн
чи у 2018 р. при боргу в 1141 млрд грн (76,3 млрд дол.) та бюджеті в 917 млрд.
Александр 1 _ 05.10.2018 20:44
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Дякую за пояснення. Але з вашого попереднього допису слідувало, що зі старих боргів залишилось лише 3 млрд. (Януковича) ("із зовнішнього боргу самий давній борг в 3 млрд дол. за 2013 р."). Виходить, решту боргів зробила нова влада.

Зараз ви пояснюєте, що теперішній борг (74,85 млрд. дол.) по відношенню до ВВП значно більший, ніж борг 2013 року (73 млрд. дол.). Тобто, його важчі буде обслуговувати. Але ви ж не це стверджували.

Ви фактично стверджували, що борги зробила нова влада, а виявилось, що нова влада в абсолютних величинах суттєво не збільшила зовнішнього боргу (я і не думав).

Ваш рецепт ("піднімати економічне виробництво менше схем дерибану і виконувати бюджет"), вибачте, дуже примітивний, він не враховує нашу реальність.
Микола Демидович _ 05.10.2018 19:55
IP: 35.235.226.---
Ivan Bohdan:
Відносні показники можна показувати в доповнення до ОСНОВНИХ, АБСОЛЮТНИХ і для ТИХ хто розуміє. Ось беремо Ваш приклад: 2014: 69,4% ВВП +31,0 відс. п. до 2013 року.
Як для мене, все зрозуміло. я знаю ВВП, за роками і я знаю борг в абсолютних показниках. Що може зрозуміти читач?
І я скажу, що в 2013 р. доходи держбюджету становили 339 млрд грн, а державний прямий і гарантований борг – 584 млрд грн або 40 % від ВВП (1455 млрд грн).
Вже за 2017 р. доходи держбюджету становили 793 млрд грн, а державний борг – 2141 млрд грн або 72 % від ВВП (2983 млрд грн).
Ну а питання "ЩО РОБИТИ" просте і зрозуміле – піднімати економічне виробництво менше схем дерибану і виконувати бюджет
Микола Демидович _ 05.10.2018 19:40
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Микола Демидович:
Але із зовнішнього боргу самий давній борг в 3 млрд дол. за 2013 р. За який до речі судяться і відносять до взятки Януковичу.
Ви помилково вирішали, що борг за державними цінними паперами, то є весь зовнішній державний борг.
Насправді, то маленька частка, частіше всього короткострокового, державного боргу.
Ви тут зовсім неправі. Загляньте на сайт мінфіну та в розділі "БОРГ" подивіться показники.
У зовн. боргу в 37,9 млрд дол. (без гарантованого) = 13.2 млрд від міжн.фін.орг. + 1.75 від зар.країн та 21.19 ОЗДП (в т.ч. починаючи із 2013 р. – 3 млрд дол. і далі до 2018 р. -0,72 млрд дол).
На 31.08 2018 р. вн. борг – 772,3 млрд грн = 27,3 млрд дол. та зовн. борг – 1344,4 млрд грн = 47,9 млрд дол.
Микола Демидович _ 05.10.2018 19:29
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Навіщо ця лекція?
Як що на це важко відповісти, то скажіть, Вам доводилось управляти великим колективом людей (500-1000 осіб) в реальних умовах? Чи Ви фахівець чисто теоретичний.
В мене за плечима є практика керівництва великим колективом понад 3 років. А далі приходилось вчити теорії і практики. Ви не повірите, але мене слухали на великих форумах партійно-господарського активу у Гродненській та Брестській області Білорусі, у Волинській обл. та у Смоленській обл. РФ.
В мене було, що сказати і чого повчитись, тому давали і доручення і запрошували із інформаціями. Як не дивно.
Ivan Bohdan _ 05.10.2018 19:23
IP: 194.44.29.---
Александр 1:
Державний та гарантований державою борг України в млрд. доларах США:
2009 р. – 39,685
2010 р. – 54,289, тобто, + 36,8 %
2011 р. – 59,216 + 9,1 %
2013 р. – 73,078
...
2014 – 69,704
2015 – 65,506
2017 – 74,848
Будете спростовувати?
Не вдаючись до суті Вашої дискусії, зазначу щодо цифр:
борг правильно вимірювати за принципом тягаря для ВВП, а не в абсолютних доларах:
Отож
2010: 38,5% ВВП +6,7 відс.п. ВВП до 2009 року
2014: 69,4% ВВП +31,0 відс. п. до 2013 року.
В теперішніх умовах вважаю недоцільним питання хто і коли, доцільно питати, що з цим робити
Микола Демидович _ 05.10.2018 19:21
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Я вже хотів завершити, але ви так багато запитуєте. За даними думками, спростовувати НІ, але поправити треба. Ви очевидно брали дані із Вікіпедії, там трохи неточні наводять. я вам покажу із даних мінфіну.
за питання зменшення, це ми проходили ще із Яценюком, коли він збільшені борги показував у валюті і за курсом виходило зменшення боргу. Треба розуміти, що борги повертаються із бюджету, а там все йде в гривнях. зовнішній борг – то швидше у валюті.
31.12.2009 р. – 301 млрд грн = 32 млрд дол.
31.12.2013 р. – 584 млрд грн = 73
31.12. 2014 р. – 1100 млрд грн = 70
31.12.2015 р. 1571 млрд грн = 66
31.12.2016 р. – 1929 млрд грн = 71 млрд дол.
31.12.2017 р. – 2141,67 млрд грн – 76,31 млрд дол.
31.08.2018 р. – 2116,7 = 74,85 млрд дол.
Ці дані не повністю показують картину, тут треба бачити ще і бюджет. От в ц.р. із доходів бюджету в 917 млрд грн віддали за борги 334 млрд грн, а наступного треба вже 417 із 1008.
Александр 1 _ 05.10.2018 19:08
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Але із зовнішнього боргу самий давній борг в 3 млрд дол. за 2013 р. За який до речі судяться і відносять до взятки Януковичу.
Ви помилково вирішали, що борг за державними цінними паперами, то є весь зовнішній державний борг.
Насправді, то маленька частка, частіше всього короткострокового, державного боргу.
Александр 1 _ 05.10.2018 18:24
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
У владі чиновники не зупиняються розповідати, що боргів багато бо їх набрали із 2006 р. Вони не можуть зрозуміти, що сайт мінфіна ЩОМІСЯЧНО дає інформацію про стан держборгу.
Для інформації
Державний та гарантований державою борг України в млрд. доларах США:
2009 р. – 39,685
2010 р. – 54,289, тобто, + 36,8 %
2011 р. – 59,216 + 9,1 %
2013 р. – 73,078
...
2014 – 69,704
2015 – 65,506
2017 – 74,848
Будете спростовувати?
Александр 1 _ 05.10.2018 18:06
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Навіщо ця лекція? Знов Ви уходити в бік від конкретних питань. Я питав про конкретні речі. Щоб Ви зробили в цих умовах? В умовах війни, порожньої казни, корумпованих судів, корумпованої прокуратури, корумпованих політиків, корумпованого та безвідповідального суспільства.
На кого розраховуєте з відомих політиків?

Як що на це важко відповісти, то скажіть, Вам доводилось управляти великим колективом людей (500-1000 осіб) в реальних умовах? Чи Ви фахівець чисто теоретичний.
Микола Демидович _ 05.10.2018 16:30
IP: 35.235.226.---
Микола Демидович:
Добре на цьому вже закінчимо. а то ви ще віднесете мої зусилля до агітації вас до чогось. Ви ж читаєте в інтернеті те саме, що і я бачу. Тільки в мене вони розміщуються рядами та в динаміці. І я легко порівнюю та співставляю. А ви вірите телевізору. Ось простий приклад. У владі чиновники не зупиняються розповідати, що боргів багато бо їх набрали із 2006 р. Вони не можуть зрозуміти, що сайт мінфіна ЩОМІСЯЧНО дає інформацію про стан держборгу. А там не важко побачити борги за ОВДП 10-20-річних строків із часткою в 0,0 десятих та далі вже сотих якихось. Але із зовнішнього боргу самий давній борг в 3 млрд дол. за 2013 р. За який до речі судяться і відносять до взятки Януковичу. Стан справ у державі дійсно важкий. І не тому, що я таким називаю, а тому, що його ОРГАНІЗОВУЮТЬ. А вирулювати вже пора. Далі нікуди і то ВСІМ.
Микола Демидович _ 05.10.2018 16:13
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Ви мені пропонуєте прочитати курс лекцій про "сутність державного управління – теорія та практика". Попробую коротко. Ленін казав – кадри вирішують все. Назвіть хоч одне вдале призначення за указами президента. Це, по-перше.
По-друге. Основними функціями держави вважають:
1.управлінська
2. економічна
3. соціальна.
Одне тільки – чи розуміють у владі сутність даних питань? Можна назвати тільки МОВУ на протязі 2014-2018 р. перших осіб держави – тарифи, ціни, борги. І всі проблеми зводяться до МВФ та комунальних платежів населення. А де стратегія, де економічні проблеми країни? Неспроможні ув'язати доходи із витратами як держави, так і населення. на яких підставах керівники нараховують собі зарплати сотні тисяч до млн? Сьогодні Рева назвав понад 900 млн сімей із 0 доходами в деклараціях на субсидії. Це біля 3 млн осіб, майже 10 %. А де війна? Війну оголошували чи йде торгівля? Яка зростає. Світ показує пальцями на негаразди в управлінні.
Александр 1 _ 05.10.2018 15:12
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
А можна Вам задати питання? Як Ви вважаєте, що повинен був зробити президент після вибирання на посаду? Або, як що Ви прихильник Тимошенко (думаю так), то на які її кроки Ви розраховуєте, як що вона прийде до влади?

І ще, наведіть мені приклад, коли країна під час війни покращила своє фінансове становище. Тільки не приводьте Ізраїль: він спирався на величезну матеріальну і військову підтримку США, та воює не проти ядерної держави. А в основному проти палестинських рогаток та каміння за допомогою найсучаснішої зброї.
Микола Демидович _ 05.10.2018 14:46
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Я вам по дружбі розповім особливості окремі за банківську справу. Колись, здається в 2012 р. Азаров для телебачення сказав приблизно так: населення довіряє нашим банкам і за рік вклав у банки 73 млрд грн або збільшив їх на 36 %, довівши їх суму до 460 млрд грн.

тут є предмети для критики розрахунку Азарова в одній цифрі. Але дійсно вклади зросли на 73 млрд грн і до 460 млрд. Але тоді зарплата середня по Україні була біля 2700-3300. А тепер середня зарплата сягає 9000 грн, а скільки відкладає населення в банки? До того ж НБУ розповідає, що тільки із Польщі за 7 міс. заробітчани переслали понад 7 млрд долЯрів. Скільки їх довірили банкам?
Микола Демидович _ 05.10.2018 14:36
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
Дякую. Зрозуміло.
Також розумію, що Ви нічого не знаєте за всіма вашими пунктами-лозунгами.

От взяти ваш останній "успіх " – провів санацію українських банків. Ви ж абсолютно нічого не знаєте про банківську справу та функції президента. Перепрошую за такий вираз, але із пісні слів не викинеш.

Ось вам приклад для аналізу у підтвердження – що було поганого у банках і що стало добре після президентської санації банків?
Александр 1 _ 05.10.2018 14:16
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Можна вам одне питання поставити? З вашого дозволу: Так, Порошенко прийняв країну у важкому стані і за роки своєї каденції він її виправив чи ускладнив?
Не можна сказати, що цілком виправив, це неможливо. Але зробив дуже багато корисного:
- зберіг державу від захоплення РФ, в тому числі за рахунок Мінських угод, створив практично з нуля боєздатну армію, спромігся заручитись підтримкою ЄС, США та інших цивілізованих країн, без яких нам перемогти РФ неможливо
- створив антикорупційні органи НАБУ, САП, створюється Антикорупційний суд
- звільнив Україну від диктату Коломойського (через Приватбанк та контроль над Укрнафтою, який надала йому Юлія Тимошенко)
- провів санацію українських банків...
Микола Демидович _ 05.10.2018 13:40
IP: 35.235.226.---
Александр 1:

Можна вам одне питання поставити? З вашого дозволу: Так, Порошенко прийняв країну у важкому стані і за роки своєї каденції він її виправив чи ускладнив?
Александр 1 _ 05.10.2018 10:06
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
І всю цю катастрофу, що створила нинішня влада...
Всю цю катастрофу створила не лише і не стільки нинішня влада, як все наше совкове суспільство і війна. Це воно суспільство замість В'ячеслава Чорновола обрало президентом Кравчука, замість чесних демократів (наприклад з РУХ-у) провело в ВРУ комуністичну більшість. Обрали Кучму, який породив клас олігархів, обрали двічі судимого президентом, який створив цілу державну систему пограбування громадян. Обирали у владу шахраїв та крадіїв.
Виховане радянською владою суспільство не спроможно бути відповідальнім, але спроможно красти само та вибирати до влади крадіїв за певні подачки чи популістів за певні обіцянки, чи навіть, клоунів, типу Зеленського.

Ви, мабуть теж розраховуєте на месію, яка прийде і все владнає?
Александр 1 _ 05.10.2018 09:29
IP: 188.163.12.---
Микола Демидович:
Знов Ви перейшли на іншу тему: про стан економіки держави, і знов без урахування війни і всієї передісторії країни. Таких важких умов керування державою, які одержав Порошенко, не було у жодного президента. І жоден президент/прем'єр не зробив для України так багато, як він. Як би ні його дипломатичні здібності, ні його спроможність примусити Раду працювати, ми б мали зараз цілком некеровану країну, хаос, і взагалі не було б України, як самостійної держави.

Але, мова йшла про інше, про особисту відповідальність кожного громадянина за державу: "Не питай, що для тебе зробила держава, спитай, що ти для неї зробив".

Щодо Зеленського і Вакарчука, це був такий жарт?
Микола Демидович _ 05.10.2018 08:18
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
.
У цьому вся Ваша суть.
Знов будете голосувати за шахрайку на президентську посаду? Спочатку навчитись вибирати собі владу і не розраховувати на когось, хто обіцяє вирішити Ваші проблеми швидко та безболісно. Беріть відповідальність на себе хоча б за щось.
Вай, як раціонально. От давайте оцінимо ситуацію із фінансовим станом держави. Державний бюджет за доходами не виконується. За державним боргом видали 334 млрд грн із доходів 2018 р. в 917 млрд. В наступному році треба вже віддати 417 млрд грн із планових доходів у 1008 млрд грн. В той же час, німецькі дослідники розповідають всьому світі, що Україна втрачає на митницях біля 5 млрд дол. на рік, податковий борг наближається до 100 млрд грн. І всю цю катастрофу, що створила нинішня влада оберете вирішувати Зелінського чи Вакарчука?
Елена Величко _ 04.10.2018 22:33
IP: 46.201.90.---
Александр 1:
Я знаю чого я вас питаю, не як людину, а як систему.
Я як громадянка зробила дуже багато, просто неймовірно багато,
а от мої родичі пішли з життя так і не пожив, так і інші люди – 27 років цієї параної.
Тому я почала питати, що зроблено, одна з перших почала питати, й вас теж?
ONLINE
Корупція1242 Aтака Путіна1158 Уряд реформ368 Україна та Європа1014 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter