Руслан Кухарчук Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації "Новомедіа"

''Чіткі сигнали'' для наївних

10 вересня 2008, 17:12

Політика словоблудна за своєю суттю. В ній рідко усе називають своїми іменами. Замість цього займаються дипломатичним словотворенням. Нині в українському політикумі наймодніше словосполучення – "чіткий сигнал". Особливо коли йдеться про так звану євроінтеграцію.

Це вже традиція: чи не кожний візит наших високопосадовці до Євросоюзу, чи їхній до нас нав'язливо позиціонують як черговий "чіткий сигнал" для України. Мовляв, про нас пам'ятають та ось-ось зроблять членом.

Завершився черговий саміт "Україна-ЄС". Вже дванадцятий. Угоду про асоціацію знову НЕ підписали. Проте... "Ми вітаємо ті сигнали, що надіслані Україні ЄС. Вони надзвичайно обнадійливі, надзвичайно перспективні..." Це сказав Віктор Ющенко після завершення саміту. А президент Франції Ніколя Саркозі, ніби глузуючи, додав: "Позиція ЄС полягає в тому, що ця угода не закриває жодного шляху, як і не відкриває".

І так буде ще довго. Дуже довго. А може і завжди. Бо Україну не хочуть бачити в Євросоюзі не з причини нашої політичної чи економічної нестабільності, а тому що ми не підходимо з геополітичних міркувань. Просто високим мужам у Брюсселі зручніше маніпулювати Україною, коли вона перебуває у підвішеному стані і постійно виглядає на "чіткі сигнали".

powered by lun.ua
Коментарі — 32
ighorka _ 19.09.2008 11:01
IP: 85.223.212.---
Автор, а Вы – сволочь, судя по вашему следующему посту.
nempo _ 18.09.2008 16:07
IP: 193.27.243.---
до 18.09.2008 15:37___ Marusia911
З подібних же міркувань зайшов сюди.
Ми повинні створювати толерантне суспільство, а не чергову ксенофобію.
До речі, цікаво, чому ж це ви пане Руслане не допускаєте дописи під тим дописом?
Підозрюєте не те почути?
Marusia911 _ 18.09.2008 15:37
IP: 77.122.6.---
З огляду на те, що на наступний пост не додали можливості залишати коментарі, скористаюся цим.
Я далека від підтримки гомосексуалізму. Я – за природнє кохання. Але. Кожна освічена людина має знати, що бувають у природі випадки, коли чоловік зовні є насправді жінкою. І тому для нього природнім коханням є любов з чоловіком! Це комусь не подобається, бентежить, дратує – але це так. Це – природа, яка теж помиляється. А нетерпимість до інакших – не таких, як Я – це ознака нерозвиненого суспільства. У нас ці люди страждають, тому що їх не визнають і дискримунють. Людина постійно живе в страху, вона прикидається, що насправді вона не така, як є. Що тут хорошого?
Краще протестуйте проти популяризації гомосексуалізму та насилля в ящику і в кіно.
Shooter _ 11.09.2008 18:57
IP: 158.169.131.---
2 dot.UA

Руміня-Болгарія: маастріхтським – так, копенгазьким – не повністю. Але ДОФІГА зробила в тому напрямку, щоб відповідати – скажімо, Румунія в напрямку боротьби з корупцією (правда, Болгарії тут ще "пахать та пахать").

Сербія, вже давно, як на мене, цим критеріям відповідає. І її, як і, скажімо, Хорватію та Македонію, переслідує, в основному, "ехо прошедшей войни". Інакше всі пост-югославські країни вже давно би були членами ЄУ. Хоча вони й так стануть членами ЄУ до 10 років від сьогодні.

Так, у випадку країн Південно-Східних Балканів можна говорити, що, до певної міри, рішення про надання їм перспективи членства було політичним. Якщо згадати, то і ідея створення ЄС була політичною (хоча й реалізувалася спочатку чи не виключно економічними шляхами) і мала на меті запобігання новій війні в Європі. Практично, те саме стосується і країн Південно-Східних Балканів. Проте, підкреслю, без відповідності маастріхтським та гаазьким критеріям ці країни би до ЄС не прийняли

Якщо ж повернутися до України, то до сьогодні Україна НІФІГА (або майже стільки) не зробила для того, щоб відповідати як маастріхтським, так особливо копенгазьким критеріям. Натомість, як тільки в України з'являться якісь реальні результати в тому напрямку – Україні буде без проблем надана та ж сама перспектива. Обумовлена, звісно, виконанням до кінця процесу досягнення згаданих критеріїв.

Але для того потрібно, щоб у владі були не "суцільні бандити", але хоч трохи думаючі політики.
димко _ 11.09.2008 18:23
IP: 92.112.180.---
11.09.2008 18:07___ Unique
100%
В этой связи поразительно как советский "коллективизм" воспитал общество ассоциально мыслящих граждан... даже скорее население, а не граждан... общество, в котором главный принцип "Господи, пусть сегодня мочат/грабят/унижают соседа... только бы в этот раз не тронули меня".
Unique _ 11.09.2008 18:07
IP: 91.124.11.---
11.09.2008 17:51___ димко
Критична маса людей – і в БЮТ теж – мріє лише про таку владу, яка краде, але і їм – дозволяє. "Щоб сам жив і другому дав". В сучасному світі, а особливо в Україні, це вже неможливо – ресурси не ті, нафтодоларів катма, глобалізація, рецесія...
Більшість з таким менталітетом – в держструктурах, де треба ходити на роботу, вчасно ділитися і ні за що не відповідати: завжди є той, хто за тебе думає і приймає рішення.
Це чи не найголовніше – бути виконавцем. І якомога ретельнішим – оце і все, тепле місце під сонцем забезпечено, що означає можливість відмивання бюджетних коштів та мінімізацію відкатів за це.
В приватних структурах – реальна відповідальність, реальна робота, справжні здібності-можливості, рекомендації з попереднього місця, співбесіди, випробовувальний термін, бездогання репутація на противагу "таблички ділення". Тому там всі розумні та освічені, або самодостатні, тобто ті, хто не боїться добросовісної конкуренції.
Буде критична маса середнього класу – буде громадянське – вимогливе – суспільство, яке і вартуватиме відповідальної та чесної влади: вона не втримається на тих, кому теж дозволяла красти. А сьогодні тільки на таких "патріотах" і тримається.
димко _ 11.09.2008 17:51
IP: 92.112.180.---
11.09.2008 17:15___ Unique
Я согласен насчет люмпена.

Но вот мне представляется, что если наполнить Украину под завязку интеллектуалами с высокими политическими стандартами... то из нашей троицы печальных клоунов президентом станет все тот же Ющенко просто в силу тех личных убеждений, которые у него есть.

Я же писал Вам не об этом. Я писал о том, что те общественные институты и те движущие процессы, которые выполняют т.с. селекцию в развитых демократиях, у нас еще не функционируют... и как это ни печально, но нам известно, что ЮВТ является убежденным противником развития таких институтов и принципов (мы видим это по тому какой она видит нашу избирательную систему).
Unique _ 11.09.2008 17:15
IP: 91.124.11.---
11.09.2008 15:07___ димко
Там голосують виборці, серед яких дуже незначна частина люмпену.
В нас голосує люмпен із незначними вкрапленнями самодостатніх.
Кожна громада вартує своєї влади.
Скільки людей цілком добровільно і щиро віддали голоси за двічі судженого малописьменного завгара, мотивуючи залізобетонною логікою:"Он хороший парень..."
Незважаючи на очевидну психічну клініку – Ющенко все ще на волі. Але ж він на посаді Президента України веде себе абсолютно як в пісочниці! І на очах не тільки 46 мільйонів українців, деякі з яких вважають все це абсолютно нормальним, але і на очах всієї планети!
Країна парадоксів...
димко _ 11.09.2008 15:07
IP: 92.112.180.---
11.09.2008 14:52___ Unique
Оберіть здорового Президента – тоді й поговоримо...
А где ему взяться? Ну вот покажите нам на примерах откуда вобще берутся в других странах здоровые президенты и премьеры?
Unique _ 11.09.2008 14:52
IP: 91.124.11.---
Поки що в Євросоюз та НАТО проситься не держава Україна, а палата N6.
Оберіть здорового Президента – тоді й поговоримо...
Unique _ 11.09.2008 14:47
IP: 91.124.11.---
Чи можна було на повному серйозі вести мову про План дій щодо приєднання до НАТО з країною, Раду Національної Безпеки і Оброни якої очолює швея-гінеколог, президент якої безпідставно і унікально тупо критикує власний уряд і на рівні петеушника призупиняє життєвоважливі для економіки країни його постанови через Конституційний Суд, Службу Безпеки якої очолює виконуючий обов'язки філолог, Генпрокуратура якої відверто захищає розкрадання держмайна в особливо великих розмірах, Конституційний Суд якої тридцять перший раз пробує розтолкувати власної країни президенту, що господарські спори до його компетенції не належать, президент якої власною і особистою трагедією вважає додаткові надходження до бюджету власної держави і вискакує із шкіри, аби не допустити державних інвестицій в економіку країни, яку він же й очолює, через зміни до бюджету тільки через те, що вони можуть позитивно вплинути на рейтинг власного Прем'єр-Міністра.Чи існує ще десь на планеті країна з таким відвертим і демонстративним маразмом у державному управлінні? Ні в Руанді, ні в Еритреї, ні в керівництві племені тутсі чи африканських пігмеїв жоден шаман перед власним племенем таких проблем-завдань-"акцептів" – не створює... Огиду в Бухаресті до чуда хоружівського не зуміла приховати не тільки Меркель. За тим ідіотизмом не без огиди і розчарування спостерігає і Україна, і весь світ.
Далі були допити щодо отруєння, державна зрада Прем'єр-Міністра, ізоляція губернаторів від Уряду...
димко _ 11.09.2008 14:07
IP: 92.112.180.---
11.09.2008 13:45___ dotUA
Принятие Румынии подействовало отрезвляюще. Теперь будут принимать только тех кто реально готов. Или как с Сербией – там где не принять нельзя.
димко _ 11.09.2008 14:04
IP: 92.112.180.---
"Політика словоблудна за своєю суттю."
Вам не кажется, что говоря такие вещи Вы работаете на снижение политической культуры и политической грамотности нашего общества. Разве у нас не заниженные до нельзя стандарты в этой области, чтобы еще и суть всей публичной деятельности вобще сводить к словоблудию?

Предлагаю лучше говорить о том, что нам бы хорошо подтянуть нашу общественно-политическую жизнь, чтобы она хоть немного соответствовала тем задачам, которые перед ней стоят по факту.
dotUA _ 11.09.2008 13:45
IP: 212.82.212.---
to Shooter

Мені от просто цікаво – Румунія, вона відповідала Маастріхтським та Копенгазьким критеріям на час вступу? А зараз? А Болгарія? А Сербія – вона відповідає?

Чому спотаку нас хочуть зробити "святіше папи", а вже потім приймати до своїх лав?
Shooter _ 11.09.2008 13:12
IP: 158.169.131.---
Розумне зерно є, але не щодо дійсних причин теперішнього статусу.

Україну в даний момент не хочуть бачити в ЄС не з геополітичих міркувань, а ВИКЛЮЧНО через те, що Україна ані є готовою до того, ані НІЧОГО не робить для того, щоб стати до того готовою. І якраз навпаки: з геополітичних міркувань Україну якраз вигідно взяти до ЄС – краще прямий interface з Росією, ніж "сіра зона" між ЄС та Росією.

Як тільки Україна почне відповідати Маастріхтським та Копенгазьким критеріям хоча би приблизно, можна відразу очікувати позитивного рішення з боку ЄС. Але щоб це сталося, потрібно цим займатися (в Україні), а не вести пустоборожні балачки, війну всіх проти всіх у середовищі бандюків на ймення "влада", етс.

95% успіху щодо наближення України до ЄС залежить виключно від України, не від ЄС.
IssI _ 11.09.2008 13:01
IP: 62.80.179.---
Ничего там не подписывали, потому что и не планировали подписывать. Не лезьте в то, в чем вы ничего не понимаете, телевизионный Кухарчук.
qws _ 11.09.2008 09:55
IP: 193.93.17.---
На саміт ЄС було запрошено Ющенко разом із Тимошенко.
Але МЗС України зробило заяву, що "ЄС помилився", запрошуючи Юлію Тимошенко, що таке запрошення робилося "всупереч традиціям" цього форуму...
Що в Україні тільки сам Ющенко визначає склад делегації, а не якийсь там Саркозі...
За цими відверто нахабними зауваженнями МЗС на адресу керівництва ЄС послідували не менш зухвалі дії: Ющенко відмовився від включення у склад делегіціїї України прем'єр мінітра України Юлії Тимошенко...

Результат: ЄС фактично відмовило Україні в особі Ющенка та його "делегації".
"А президент Франції Ніколя Саркозі, ніби глузуючи, додав: "Позиція ЄС полягає в тому, що ця угода не закриває жодного шляху, як і не відкриває".
Чіткий сигнал полягає в тому, що ЄС – не Хоружівка, в ЄС не дозволяють "бігати під бузину" і, тим більше, – плювати в колодязь запрошуючої сторони...
Жодного корисного результату від візиту Ющенка на саміт ЄС не досягнуто.
Втрачено час, гроші та репутацію України, як держави...
Olvija _ 11.09.2008 09:25
IP: 89.105.226.---
А що Ви хотіли, після розборок в парламенті, щоб Європа нас зустрічала з відкритими обіймами?
семафор _ 11.09.2008 00:37
IP: 77.52.226.---
10.09.2008 17:36___ Elia
. Просто високим мужам у Брюсселі зручніше маніпулювати Україною, коли вона перебуває у підвішеному стані і постійно виглядає на "чіткі сигнали". – Кухарчук

Чушь собачья. Сначала надо страну подтянуть к европейскому уровню, научиться собственные законы выполнять
,

Спочатку потрібно не пісяти в під*їздах, притримувати двері, перестати шукати ковбасу по двадвадцять, не звертати уваги на "соціальні виплати" з бюджету, та не бути клієнтом для навішування локшини пасторами та "заштопаними" незайманницями з поганим зором.
Elia _ 10.09.2008 23:18
IP: 77.122.209.---
10.09.2008 17:50___ Антісовєтчик
2_Elia Ви, мабуть, білявка.

Разочарую вас прямо в сердце: радикально чёрный цвет, как у большинства киевских блондинок. А эти параноидальные мысли, что весь мир только тем и занят, что манипулирует Украиной, выбелит любой радикально чёрный цвет.
Северянин _ 10.09.2008 23:15
IP: 194.54.187.---
10.09.2008 19:02___ Ф-Всеволод – Зачем хоровод? Это прокремлевки как-то на подсознании... По нашему устроить торжественный прием, посадить калину и повручать всем ордена... т.е. Поплавскому с Киркоровым. Спич сказать с тезами... Ото свято буде, так свято.
Ф-Всеволод _ 10.09.2008 19:02
IP: 195.93.190.---
10.09.2008 17:59___ snickers
как вы можете быть не согласны? Це ж великий здобуток! Ми отримали навіть більше ніж очікували!1!11

Тільки і зостається, що взятись за руки та влаштувати хоровод навкруг опуда..., ой! ідола, Ющерка з прославляння за його "акцептовані сигнали в європейському ключі".
snickers _ 10.09.2008 17:59
IP: 212.92.246.---
как вы можете быть не согласны? Це ж великий здобуток! Ми отримали навіть більше ніж очікували!1!11
такс _ 10.09.2008 17:52
IP: 77.123.116.---
Руслане, прошу вас, згадайте про цей пост років через 20)))

А ще згадайте, чи вас хтось хотів бачити на телебаченні N років тому? А ви чомусь хотіли. І мріяли, і діяли.
ганна-ахметова _ 10.09.2008 17:52
IP: 77.121.137.---
Завершився черговий саміт "Україна-ЄС". Вже дванадцятий. Підписали чергову угоду. "Ми вітаємо ті сигнали, що надіслані Україні ЄС. Вони надзвичайно обнадійливі, надзвичайно перспективні..." Це сказав Віктор Ющенко після завершення саміту. "
Месідж нагадує старий подільський анекдот про Розу, яка обдурила сусідського Абрамчика – віддалася, а заміж не вийшла..."
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter