Дмитро Кулеба Постійний представник України при Раді Європи

У трикутнику Україна-США-РФ важливо не пропустити удар зсередини

06 лютого 2017, 12:25

Два очікування заворожують українських політиків, експертів та їхні аудиторії – велика угода та послаблення санкцій.

Я особисто не вірю в цю велику угоду між США і РФ. Розмови з колегами-дипломатами з країн ЄС підтверджують, що вони теж не вірять. І не тому, що нова адміністрація США любить Україну. А тому що не треба бути супераналітиком з доступом до даних розвідки, щоб зрозуміти – вузол світових протиріч занадто складний. Звісно, нова адміністрація США здатна на сюрпризи, та наразі виглядає так, що цей вузол вона може розв'язати лише на умові "Америка передусім". А такий підхід не може зробити Росію та її стратегічних партнерів щасливою.

Тактичне загравання між двома країнами можливе, але стратегічно вірогіднішим є конфлікт, причому гостріший, ніж за часів Обами.

З санкціями США щодо РФ все не менш складно. І не тому, що їх формально складно послабити. А тому що всередині США багато впливових сил налаштовані з будь-якої спроби послабити санкції влаштувати черговий армагеддон новій адміністрації. Для неї реальна внутрішньополітична ціна послаблення санкцій наразі значно вища за потенційні зовнішньополітичні переваги такого кроку. Звісно, все може змінитися, але наразі мізансцена виглядає так. І вона залишає великий простір для гри.

Загалом роль санкцій не потрібно ані применшувати, ані перебільшувати. Так, ціна нинішніх санкцій для Росії висока. Але так, вона готова її платити. Є всі підстави посилювати санкції. Але ані США, ані ЄС до цього не готові. Водночас немає жодних підстав послаблювати санкції. Цей крок лише заохотить Росію йти вперед і не лише в Україні.

Утім, коли зосередити всю увагу виключно на санкціях, можна легко пропустити удар з іншого боку – зсередини України. Якщо раптом інтереси США та РФ все ж зійдуться, то красиво буде привести до влади в Україні політичні сили, що під патріотично-гуманітарними гаслами залюбки виконають Мінські домовленості на російських умовах і знімуть тягар відповідальності за "розрулювання" ситуації, як з Вашингтона, так і з Москви. В обох столицях є люди з відповідними зв'язками в Україні і умінням правильно оркеструвати виборчі кампанії. Тож уважно стежте за руками, новинами і телеефірами.

На цьому тлі, і особливо на тлі Авдіївки, пропозиції Україні йти на якісь нечувані поступки – це від лукавого. Деякі компроміси можливі, але щодо червоних ліній Мінських домовленостей Україні зараз як ніколи потрібно наїжачитися і стояти на своєму. Крок назад стане кроком у безодню.

Наша доля в наших руках. Головне, щоб, як воно часто бувало, частина старшини не зрадила і частина народу не пішла за нею у пастку.

А у відносини України з США між тим повертається справжня хитромудра дипломатія. І телефонна розмова Порошенка з Трампом – це перший великий і вдалий для нас маневр. А далі життя покаже.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Yaroslav Yurkiv _ 08.02.2017 15:10
IP: 104.155.101.---
ТРИКУТНИК – то фігура мови, а насправді є політичний РОМБ: США – УКРАЇНА – КАЦАПСТАН – ЄС.
Yaroslav Yurkiv _ 08.02.2017 15:03
IP: 104.199.59.---
Petro Prigoda:
"В обох столицях є люди з відповідними зв'язками в Україні і уміння правильно оркеструвати виборчі кампанії."

А ну-ка, товарищ дипломат, про "уміння правильно оркеструвати виборчі кампанії". Заодно и про уміння правильно оркеструвати майдани. Только начистоту, без дипломатических уверток.
Оркеструвати виборчі компанії та майдани – то не прігода, а от оркеструвати Крим, Донбас – вот ета пріключеніє!
Spirito _ 07.02.2017 12:06
IP: 93.74.43.---
-...Що,ви думаєте,наша країна така невинна? Погляньте.що ми зробили теж.
Ми зробили багато помилок". – із повідомлення Трамп наразився на критику за висловлювання
поваги до Путіна
- Клімкін: Те,що сталося з Будапештським меморандумом – це не просто урок для всього світу
...ситуація,коли країни-гаранти не забезпечили територіальну цілісність української держави,
передбачені зобов'язаннями Будапештського меморандуму 1994 має бути покладена в основу
нової системи безпеки та її гарантій.,
Це має бути фундаментальною основою для нової логіки всієї системи безпеки, -

- "Місця дислокації медпідрозділів в Авдіївці були обстріляні російським танком Т-90.
ОБСЄ (!) відмовилася фіксувати обстріли", - Корчинська.Відео
(ось такий він т.з. цивілізований світ,який вимагає "болючих компромісів"/нечуваних поступок від України,
будучи насправді олігархічним,який влаштовує кланові війни за переділ сфер впливу/заробітку/природні ресурси/людський потенціал)
Мир Вам.
Амер Местный _ 07.02.2017 10:51
IP: 130.211.91.---
При нулевом рейтинге власти может существовать только диктатура, Румыния должна им сниться каждый день!

Вместо реформ они выбрали дерибан коррупцию и наживу, кроме того не мало в истории случаев чтобы власть приходила на крови ради наживы. Это смертный грех.
руслан49 _ 06.02.2017 14:20
IP: 95.135.240.---
В перерві між перманентною боротьбою із Порошенко, який не дає прибирати сміття у Львові, Садовий на калькуляторі підрахував енергетичний баланс України. І у нього вийшло, що 4 млн 400 тисяч тонн антрациту лишні. Там Насалик неправильно десь кому поставив, там нуля лишнього втулив. Для чого платити лишнє!!! – вигукнув Садовий і послав свого підопічного, особу з мордою і мозгами свині (Семена Семенченко), блокувати підвезення антрациту на українські ТЕС.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter