7 листопада 2019, 09:05

Більше України в ЄС, більше ЄС в Україні!

"За час вашого перезавантаження влади, України стало якось помітно менше в Єврокомісії, а тепер вас знову багато, і це добре" – сказав мені один єврокомісар під час зустрічі. Я йому відповів, що нас буде ще більше:)

Цей візит до Брюсселя – особливий. У складі української делегації до столиці ЄС вперше відправилася нова євроінтеграційна команда уряду.Вони не просто представляли політику і реформи своїх відомств. Надзвичайно важливо, що вони налагодили контакт із колегами у Європейській Комісії. Чим краще ми знаємо і розуміємо один одного, тим швидше і більше можемо зробити разом.

Привід для знайомства був не менш важливий: засідання Комітету асоціації Україна-ЄС. Тут сторони узгоджують плани, рішення, висновки, які потім затвердить Рада асоціації, заклавши параметри нашої євроінтеграції на найближчий час.

Водночас, я завжди наголошую, що Угода про асоціацію не лише окреслює детальний план реформ в Україні. Вона зближує Україну та Європейський Союз і робить нас сильнішими разом. ЄС не зможе претендувати на роль великого глобального гравця, якщо не не буде збільшуватися, розширюватися, залучаючи більше ресурсів. Тому в пошуку нових амбітних горизонтів насправді зацікавлені і ЄС, і Україна.

Україна модернізується і трансформується, прагнучи стати сильною, процвітаючою європейською демократією. Підтримка ЄС відіграє ключову роль на цьому шляху. Успіх України – це успіх Європи, і навпаки. І ми обов'язково його досягнемо! Для цього я хочу бачити більше ЄС в Україні і більше України в ЄС.У Брюсселі я окреслив п'ять поточних пріоритетів нашої інтеграції до ЄС:

1) Секторальна інтеграція. Закликав Єврокомісію активно працювати з українськими колегами над розробкою конкретних спільних кроків (дорожніх карт, програм, планів дій) для підтримки високої динаміки інтеграції України до цифрового та енергетичних ринків ЄС, спрощення митних формальностей у торгівлі з ЄС, поглиблення співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки.

2) Подолання наслідків змін клімату та енергоефективність. Нинішній Уряд серйозно ставиться до загрози змін клімату. Мабуть, серйозніше за будь-який попередній. Ми щиро вітаємо ініціативу Єврокомісії – нову Європейську Зелену Угоду (англ. "New Green Deal"), за допомогою якої Брюссель прагне до 2050 року зробити Європу вуглецево-нейтральним континентом (простими словами, коли обсяг викидів вуглецю не переважатиме обсяг вуглецю, від якого ми встигаємо позбавлятися). Україна готова стати надійним партнером ЄС в позбавленні від вуглецю. Якщо ми дбаємо про майбутнє та безпеку власних громадян, ми повинні разом з ЄС зменшувати викиди.

3) Приведення положень Угоди про асоціацію у відповідність реальному зростанню торгівлі. Ми хочемо і будемо ще більше торгувати з ЄС. Зокрема, йдеться про перегляд тарифів, безмитних квот, укладення угоди ACAA (т. зв. "Промисловий безвіз") після завершення необхідних двосторонніх процедур. Сподіваюся вже незабаром приймати у Києві оціночну місію ЄС з питань ACAA.

4) Наближення євроінтеграції до громадян у регіонах України. Переваги нашого руху на Захід повинні бути зрозумілими, близькими та доступними для всіх громадян України. У ЄС повністю поділяють такий підхід. Розраховую, що європейські колеги активно підтримають відкриття офісів європейської інтеграції у регіонах України.5) Відновлення інфраструктури Донбасу. ЄС уже суттєво допомагає розвивати Схід України, зокрема, підтримуючи малий та середній бізнес, відновлюючи інфраструктуру. Наше партнерство з Євросоюзом у східних регіонах України надсилає потужний позитивний сигнал мільйонам українців, які постраждали від війни: ви не одні у біді, ви не забуті, вас підтримують і в уряді України, і в ЄС.

Саме ці пріоритети я обговорював на зустрічах у всіх головних європейських інституціях. Більш детально з підсумками засідання 5-го Комітету асоціації Україна-ЄС можна ознайомитися за посиланням тут.

Успіх належить не тим, хто намагається зберегти статус-кво, а тим, хто прагне розвитку. Але всяке сильне прагнення змін завжди наштовхується на одні й ті самі перешкоди: бюрократію, фінансові та політичні потрясіння. Це твердження справедливе для "змінотворців" і в Києві, і в Брюсселі. Але ми не боїмося перешкод і здатні їх долати. Давно відомо: де є воля, там знайдеться і шлях.

Головне, що я відчув під час цього візиту – європейські партнери оптимістично налаштовані щодо України і дій нашого уряду. Ми на правильному шляху. З абсолютної більшості питань наші погляди збігаються. А коли погляди збігаються, легше знайти волю для подолання всяких перешкод.

powered by lun.ua

Війна за Україну та рівні права

Історія лавреатки Особливої відзнаки премії Women in Arts 2021 Валерії Бурлакової Міжнародний жіночий день 8 березня – це привід для чесної розмови про права жінок у нашому суспільстві...

Азійська кухня у Києві

Останній тиждень в Міністерстві закордонних справ минув під знаком Азії. І це не просто красиве формулювання. Видання, для якого я б писав цю колонку, могло б називатись "Азійська правда"...

Новини Вашингтонщини

В останні п'ять років лише на одному телебаченні у світі (поза українським) Україна була головною темою. Йдеться про російське телебачення. "Україна, Україна, Україна", – лунало і лунає з російських телевізорів 24 години на добу, 7 днів на тиждень...

#УрядКажеЄС! Коротко про політично насичений та емоційний тиждень

Минулого тижня ми згадували, яку криваву ціну зимою 2013-2014 років довелося заплатити за європейське майбутнє України, оцінювали, як змінилася наша держава, і наскільки ми наблизилися до нашої спільної мети – побудови сильної, успішної європейської демократії...

Більше України в ЄС, більше ЄС в Україні!

"За час вашого перезавантаження влади, України стало якось помітно менше в Єврокомісії, а тепер вас знову багато, і це добре" – сказав мені один єврокомісар під час зустрічі...

Україна-НАТО: прискорення

Це сталося – Україна успішно прийняла у себе Північноатлантичну раду НАТО, постійно діючий керівний орган, який ухвалює рішення Альянсу. 29 представників держав-членів та Північна Македонія, що незабаром офіційно стане членом, на чолі з генеральним секретарем Альянсу провели два надзвичайно насичених дні в Україні...