Дмитро Кулеба Постійний представник України при Раді Європи

Про День мови, націоналізм і сусідів

09 листопада 2017, 11:15

У День української писемності та мови пригадується одна історія.

Був нещодавно в Туреччині такий чудовий міністр закордонних справ Ахмет Давутоглу. І була у нього чудова (без жартів) концепція "Нуль проблем з сусідами".

І стала вона офіційною турецькою доктриною. І усі, включно з сусідами, вітали її як промінь світла та добра. І життя внесло свої корективи. І провалилася ця доктрина через позицію самої Туреччини. І через позицію сусідів. Тому що доктрина збирання каміння не пасує часові, коли каміння розкидають.

Було б великою наївністю нам в Україні вважати, що коли вздовж державного кордону буяє націоналізм, то дієвою для України буде доктрина "Нуль проблем з сусідами".

Націоналізм став трендом особливо помітним у Східній Європі. Він визначає суть політики. І ми не можемо цього ігнорувати. Як і ЄС не може. І зробити нічого не може.

На зміну політкоректності прийшла прямолінійність. Проблеми не залагоджуються, а загострюються. Грати у компроміси стає занадто дорого. І це великий виклик для демократичних держав та міжнародних відносин, тому що б'є по основному – по безпеці. А там наслідки – треш і ушквар.

Східна Європа зараз – це простір Blade Runners. Регіон вже ступив на лезо і намагається бігти по ньому. І ми є його частиною. Єдиний шанс не завдати собі несумісних з життям травм – здоровий глузд і розрахунок на два кроки вперед. Вони мають збалансовувати, стримувати націоналізм.

Звісно, у відповідь на різкі кроки та слова сусідів можна бути показово білим і пухнастим. Таких люблять. Пестять. Але є одна проблема – з ними не рахуються.

Якщо не будемо відкривати собі і світові свою історію, щоб не сваритися з Польщею, тоді нашу історію відкриє Польща.

Якщо не будемо захищати українську мову, щоб не сваритися з Угорщиною, тоді Угорщина захистить монополію угорської мови на Закарпатті. А ми урочисто святкуватимемо День української писемності та мови. Це красиво, а головне – не дратує сусідів, тому що ні на що не впливає.

Але це не наш шлях. Маємо чути наших сусідів. Але і вони мають чути нас. Потрібно виважено, але принципово і послідовно захищати національні інтереси. Навіть ціною тимчасових проблем з сусідами.

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Ua Gall _ 10.11.2017 16:10
IP: 91.200.113.---
Orest Pecharskyy:
Наївне підкреслення – Польща є польська, Чехія є Чеська, Франція-франузьська, Японія- японська, а Китай є китайський... Якось так не дуже звучить, що Україна є українська, в тому ж розумінні, як Польща є польська і т д. Україна, якщо не робити щось належне, щоб вона була українська точно так само як Польща польська, буде завжди інтер-ентропійно-національно-українська. А це є не те саме, що в інших багатонаціональних країнах, в тому числі і в Ізраїлі, чи в тій же Польщі, де влада є відповідно єврейська (ізраїльська) і польська. Ну ніяк не "інтелектуально-інтернаціонально-ентропійно-національною", як це є в Україні.
Без принуждения не бывает повиновения.
"Мы очень хорошо знаем,что НАЦИОНАЛИЗМ укрепляет нацию,делает её сильной.Мы не дадим подняться ни одному национализму,а те нац.движения,которые стремятся вывести народ из-под нашего
диктата,мы уничтожим огнём и мечом."
Менахем М.Шнеерсон,ребе"ХАБАД" 1994
Orest Pecharskyy _ 10.11.2017 12:50
IP: 35.195.76.---
Не беремо до уваги Сполучені Штати, де активні авантюристи з усього світу створили націю.
Orest Pecharskyy _ 10.11.2017 12:47
IP: 35.195.192.---
Наївне підкреслення – Польща є польська, Чехія є Чеська, Франція-франузьська, Японія- японська, а Китай є китайський... Якось так не дуже звучить, що Україна є українська, в тому ж розумінні, як Польща є польська і т д. Україна, якщо не робити щось належне, щоб вона була українська точно так само як Польща польська, буде завжди інтер-ентропійно-національно-українська. А це є не те саме, що в інших багатонаціональних країнах, в тому числі і в Ізраїлі, чи в тій же Польщі, де влада є відповідно єврейська (ізраїльська) і польська. Ну ніяк не "інтелектуально-інтернаціонально-ентропійно-національною", як це є в Україні.
Ua Gall _ 10.11.2017 10:31
IP: 95.215.156.---
Анна Павлик:
дуже політкоректно написано. але, краще кілька слів так, аніж – ніяк
Это закон любого общества,любой страны;не признаёшь страну своей,ПОШЁЛ ВОН,никто не держит.
А.Дугин,Масква
ПОЛИТИКА мультикультурности провалилась...
Николя Саркози
Помним,что;
"ТОЛЬКО безграничная ДОВЕРЧИВОСТЬ и УСТУПЧИВОСТЬ,а также отсутствие сознания в необходимости постоянной крепкой сплочённости всех членов государства не только во время войны-каждый раз губили все завоевания украинцев".
Лев Троцкий

ЄДНАЙМОСЯ!Геть українських корисних ідіотів і холУїв!...
Анна Павлик _ 10.11.2017 02:22
IP: 176.37.104.---
дуже політкоректно написано. але, краще кілька слів так, аніж – ніяк
Николай Чаварга _ 09.11.2017 14:46
IP: 35.195.121.---
taksist:
У питанні ствердження українського ніякої міри бути не може. бо українське або є, або його немає, немає середини.
- Золоті слова. РЕСПЕКТ.
Николай Чаварга _ 09.11.2017 14:44
IP: 104.155.18.---
Продовжую.
Націоналістичнний інтернаціонал – ось здорова норма! – дуже хороший афоризм я щойно придумав. Всі народи, в яких при владі здорові націоналісти, повинні силою зброї (на крайній випадок – повною блокадою) підтримувати територіальну цілісність сусідів, вірніше державну цілісність будь-якого народу на планеті. Більше того, націоналістичні держави повинні підтримувати і духовне визволення народів від відповідного засилля чужого народу, від нав'язування суспільного ладу, релігії, цінностей, історії і т.д. При такій концепції Московія навіть не думала би про Кримнаш, Мадярщина не зазіхала би на частину Закарпаття (чи навіть на все), а Польща і не заїкалась би про Львів, і т.д.

Націоналістична держава може бути капіталістичною, соціалістичною, з державною власністю (як я пропоную), можливо навіть комуністичною (хоча це і ідіотська ідея, але ж функціонують кебуци!), і сусіди не мають права нав'язувати сусп. лад, як це робить США, робив СССР.
Николай Чаварга _ 09.11.2017 14:27
IP: 35.195.121.---
Націоналізм став трендом особливо помітним у Східній Європі. Він визначає суть політики. І ми не можемо цього ігнорувати. Як і ЄС не може. І зробити нічого не може.

- Націоналізм – це нормальне, здорове явище, або просто вкрай потрібне явище для збереження свого народу, якщо він не породжує територіальних, мовних, культурних претензій до сусідів. Наприклад, маніакальні переконання в богобраності московитів, євреїв, японців, німцівне не викликали б абсолютно ніякого спротиву, якщо б ці народи не висували претензій на світове панування. Хочете бути богообраними? – будьте, але в своїй хаті!

Якщо народ не має здорового націоналізму, то він стане добривом для інших, як оце Єврепа стає добривом для емігрантів. Але то її вибір – історію Косова знають всі. Навіть абсолютні дурні, що ведуться на пропаганду закуліси. Націоналістичнний інтернаціонал – ось здорова норма!
Igor Kost _ 09.11.2017 13:25
IP: 35.195.121.---
ПРОДОВЖЕННЯ:
- заблокувавши етнічним угорцям перспективи в Україні та повністю відкривши в Угорщині (у тому числі спростивши до мінімуму порядок отримання угорського громадянства цим особам), максимально наростити кількість своїх громадян, котрі приноситимуть користь Угорщині, як в самій Угорщині, так і за її межами.
Більш небезпечним для України може бути те, що, дочекавшись слушного моменту або "простимулювавши" його настання, деякі "гарячі голови" в Угорщині можуть спробувати "приростити" додаткові території за рахунок України руками тих етнічних угорців, котрі не виїдуть в Угорщину і залишиться в Україні.
Саме це зробила Росія в Криму та робить на сході України.
Переконаний, що українські дипломати це прекрасно розуміють, однак "дипломатично" замовчують. Більш того, розуміють це також і в усіх інших європейських країнах, а особливо – в країнах, які є сусідами Угорщини.
Igor Kost _ 09.11.2017 13:24
IP: 35.195.192.---
Для мене є зрозумілою позиція Угорщини, яка переймається тим, щоб етнічні угорці (де б вони не проживали) ВИВЧАЛИ і ЗНАЛИ угорську мову.
Однак, мені видається очевидним і те, про що відкрито не говорять ОФІЦІЙНІ особи Угорщини, зокрема, що, турбуючись про етнічних угорців, які проживають в Україні, Угорщина переслідує також іншу свою мету:
- якщо на сьогодні ще не вдалося переманити до себе усіх етнічних угорців України, то зробити все для того, щоб за кошти Української держави забезпечити їм здобуття обов'язкової загальної середньої освіти в Україні виключно угорською мовою;
- через недостатнє знання української мови руками України ізолювати етнічних угорців від українського середовища для того, щоб унеможливити їм усі подальші перспективи в Україні (наприклад, здобуття подальшої професійної та вищої освіти в Україні, які дозволять їм у нашій державі отримувати достойну заробітну плату чи іншим чином реалізувати себе);
Andrey Kononenko _ 09.11.2017 12:11
IP: 188.163.73.---
Було б великою наївністю нам в Україні вважати, що коли вздовж державного кордону буяє націоналізм,
-
А Польша говорит, что национализм буяет в Украине. Вы имели в виду, что национализм буяет с обеих сторон днржавного кордону??
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter