"Про мораторій на будівництво об'єктів містобудування"
Я, лідер громадської організації "Я – киянин!", народний депутат України Кирило Куликов, зважаючи на те, що сьогодні відбувається в нашому рідному місті, вніс на розгляд Верховної Ради проект постанови "Про мораторій на будівництво об'єктів містобудування". Адже сьогодні чи не кожен київський двір перетворився на справжнє поле бою між мешканцями будинків та забудовниками. Тут і силове протистояння, тут і поранені, тут кров і голосіння. "Внесок" наших забудовників у розвиток української столиці вже давно порівнюють із "внеском" хана Батія та його орди.
Мета постанови – захистити наші інтереси – інтереси київської громади, громадян України, від порушень у зв'язку з незаконним відведенням земельних ділянок та здійсненням містобудівної діяльності. Законопроект передбачав оголошення мораторію на будівництво у столиці до затвердження Київською міською радою нового Генерального плану міста та розвитку його приміської зони, нарешті, зняти протистояння між городянами та забудовниками.
Ухвалення такої постанови дозволило би зберегти хоча би існуючі історичні ареали, археологічну спадщину, пам'ятки архітектури та мистецтва, садово-паркові комплекси, історичний центр Києва, Поділ, інші цінні об"єкти.
Ми всі розуміємо, що розбудовувати Київ необхідно: кияни потребують поліпшення житлових умов, всі зацікавлені в розвитку інфорастуктури міста, у будівництві нових дитсадків, шкіл, лікарень, спортмайданчиків. Розуміють це і члени Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. 12 листопада цей Комітет розглянув проект закону, який забороняв подальше руйнування Києва і... відхилив його. З одного боку, члени Комітету висловлювали слушні зауваження – і про необхідність розробки Генерального плану розвитку нашого міста, і розбудови нової Окружної дороги, і про потребу визначити межі міста та створення столичного регіону. З другого боку, мої колеги, які представляють та захищають інтереси найбільших забудовників країни, переконують: забудовники і так потерпають від світової економічної кризи, розробка Генерального плану ускладнить розвиток міста і саме тому ухвалювати постанову "Про мораторій на будівництво об'єктів містобудування" НЕДОЦІЛЬНО.
Як корінний киянин я й надалі наполягатиму на ухваленні такого закону. Але мені, так само як і вам, не хотілося би, щоби такий закон ухвалювався після техногенної катастрофи, яка нависла була над столицею України. Гуманітарна катастрофа в Києві вже відбулася.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.