Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Заява МЗС Росії, яка не може не викликати обурення

29 липня 2008, 18:37

26 липня 2008 року МЗС Росії виступило із заявою (http://www.vesti.ru/doc.html?id=197016&cid=1), яку важко було залишити без коментування. 28.07.2008 в УНІАН була розміщена моя стаття з цього приводу. http://www.unian.net/ukr/news/news-264044.html

Заява МЗС Росії, яка не може не викликати обурення

26 липня 2008 року МЗС Росії виступило із заявою, яку важко залишити без коментування. Російське Міністерство закордонних справ обурилося з приводу прокламації президента США "про поневолені народи". У ній Джордж Буш зрівняв німецький нацизм і радянський комунізм, назвавши їх "об'єднаним злом XX століття". МЗС Росії у своїй заяві діяння комуністичного режиму характеризує таким чином: "Засуджуючи зловживання владою і невиправдану суворість внутрішньополітичного курсу радянського режиму того часу, ми, проте, не можемо байдуже поставитися до спроб зрівняти комунізм з нацизмом і погодитися з тим, що ними рухали одні й ті самі помисли та устремління".Те, що в Росії протягом декількох останніх років відбувається повномасштабне відбілювання злочинів комуністичного режиму, його ідеологів та виконавців, давно не новина. Сьогоднішні кремлівські вожді є достойними спадкоємцями системи ЧК – ГПУ – НКВД – МГБ – КГБ. Розбудову сучасної Росії вони здійснюють не за рахунок розвитку суспільства на основі демократії, свободи слова, незалежності судової системи, а шляхом усе більшої пропаганди досягнень радянського режиму, особливо в частині могутності та величі країни, яку, насправді, не поважав, але боявся весь цивілізований світ. Згадайте хоча б крилатий вислів Маргарет Тетчер: "Радянській Союз – це та ж сама Верхня Вольта, тільки з ракетами".

Людство не має права забути всі жахливі злочини комуністичного режиму СРСР, з десятками мільйонів закатованих у тюрмах та концтаборах, починаючи з 1917-го і закінчуючи 1991 роком, Голодомором, розв'язаною комуністичним режимом спільно з націонал-соціалістичною Німеччиною Другою світовою війною, на якій загинуло понад сорок мільйонів чоловік, уже не кажучи про десятки мільйонів тих, хто став каліками. І це все без згадки про ще троє десятків війн, які починалися та відбувались за прямою участю комуністичного режиму Радянського Союзу.

Так ось усе це характеризуються російськими емзеесівцями лише як "зловживання владою і невиправдана суворість внутрішньополітичного курсу радянського режиму".

Учитайтеся в ці слова, вчитайтеся ще раз і ще. Учитайтесь у це небажання російських можновладців "зрівняти комунізм з нацизмом і погодитися з тим, що вони ними рухали одні й ті самі помисли та устремління". Хоча єдність комуністичної і націонал-соціалістичної ідеології та режимів, що їх сповідували, – у їх не сприйнятті демократії, свободи слова, нехтуванні мільйонами людських життів, розподілі людей за расовим чи іншим принципом, запамороченні мріями про світове панування – очевидна і зрозуміла. Назвати комуністичну та націонал-соціалістичну ідеологію "об'єднаним злом XX століття" – це надзвичайно м'яка характеристика цих двох людожерських ідеологій. Насправді, обидві вони заслуговують куди жорсткіших епітетів.

У свій час відбувся Нюрнберзький процес, на якому було засуджено націонал-соціалістичну ідеологію, її натхненників та керівників. Цей процес значною мірою став запорукою, щепленням від повторення жахіть нацизму. На жаль, комуністична ідеологія та комуністичні вожді Радянського Союзу уникли відповідальності за всі свої жахливі злочини. І це все не може не викликати занепокоєння.

Міжнародна спільнота має бути пильною. У сучасній Росії суміш комуністичної та націонал-соціалістичної ідеології, підживлена імперськими амбіціями, уже перестала бути ідеологією маргіналів, вона з усе більшою очевидністю стає офіційною ідеологією сучасного російського режиму. І це може призвести до непередбачуваних наслідків для всього людства. Ставши на шлях відбілювання та фактичної реабілітації злочинів комуністичного режиму Радянського Союзу, сьогоднішні кремлівські правителі переходять межу, за якою вони стають співучасниками тих злочинів та можливими організаторами нових, не менш згубних, ніж ті, за які все людство у двадцятому столітті заплатило жахливу ціну.

P.S.

Достатньо агресивна реакція російських читачів УНІАН змусила мене додати на форумі в УНІАН невеличкий коментар щодо цього. З метою чіткого роз'яснення своєї позиції вважав би доцільним зразу розмістити його тут:

Борис Кушнірук: відповідь моїм російським опонентам

Шановні пані та панове! Я очікував та одночасно не очікував подібної реакції на мій коментар щодо заяви МЗС Росії. Я очікував певної істеричної реакції з боку росіян, бо розумію наскільки тотальною є та ідеологічна обробка населення, що відбувається зараз в Росії. В той же час, я сподівався і продовжую сподіватись, що люди, які працюють з Інтернетом, мають певний інтелектуальний рівень для того, щоби читати і розуміти логіку написаного мною. Я попросив би росіян, по-перше, обійтись без дурних погроз на адресу тих, хто має відмінний від вашого погляд на історичні події; по-друге, по пунктам спростувати те, що "комуністична і націонал-соціалістична ідеологія та режими, що їх сповідували, єдині у їх не сприйнятті демократії, свободи слова, нехтуванні мільйонами людських життів, розподілі людей за расовим чи іншим принципом, запамороченні мріями про світове панування".

Я також хотів би, щоб хтось спростував мою тезу, що Друга світова війна розпочалась саме 1 вересня 1939 року, і почалась вона після нападу на Польщу націонал-соціалістичного режиму Німеччини та комуністичного режиму Радянського Союзу, які 22 вересня 1939 року у Бресті провели спільний парад, офіційно названий тодішнім радянським урядом "парадом переможців".

Найгірше з точки зору офіційної ідеології, що можуть робити сьогоднішні кремлівські можновладці, це відбілювати ті злочини комуністичного радянського режиму, які вже давно визнав увесь світ. На цьому ґрунті можна побудувати лише тоталітарну державу, яка проводитиме мерзотну політику по відношенню до власних громадян та авантюристичну політику за межами своїх кордонів. Якщо росіяни та їх правителі впевнені, що сьогоднішня внутрішня та зовнішня політика російського уряду на користь Росії, то це їх вибір. Але, як свідчить увесь світовий досвід, масове порушення громадянських свобод в межах країни, побудова тоталітарної держави, активна пропаганда шовінізму та національна зверхність до відношенню інших народів, агресивна імперська політика по відношенню до своїх сусідів, неминуче призводить до національної катастрофи країни, що йде цим шляхом.

powered by lun.ua
Коментарі — 173
dconsult _ 31.07.2008 16:44
IP: 80.91.178.---
Историчка
Вы абсолютно ПРАВЫ-
Соотношение между ними определяется задачами, стоящими перед страной, а не волей правителей.
ЧЕМ больше ОТРЫВ ИНТЕРЕСА ПОЛИТИКА (или группы) от ИНТЕРЕСА СТРАНЫ (в лице его граждан) -тем больше СООБЛА3НА ОТОБРАТЬ полномочия у СОЦИУМА и МОНОПОЛИ3ИРОВАТЬ ПЕРСОНАЛЬНО (КЛАНОВО)
А это варианты авторитарных ИСТОРИЧЕСКИХ ПРЕЦЕНДЕНТОВ-фашизм сталинизм маоизм
Это ПРОТИВОРЕЧИЕ УВЫ...неисстребимо
Но 3АДАЧА СОЦИУМА-УЧИТЫВАТЬ УРОКИ ИСТОРИИ
И НЕ НАСТУПАТЬ НА ГРАБЛИ-
И если ДАЖЕ КУХАРКИ СМОГУТ НЕ НАСТУПАТЬ-перспектива этого СОЦИУМА ВЫ3ЫВАЕТ ОПТИМИ3М
димко _ 31.07.2008 11:27
IP: 92.112.35.---
Под ОСД я понимаю Организацию Североатлантического Договора. Вы это хотели спросить? Или расшифровать что это за организация?
Историчка _ 31.07.2008 11:16
IP: 91.124.216.---
31.07.2008 11:00___ димко ---------Мне кажется, что Вы необоснованно узко понимаете как выгоды от интеграции Украины в структуру ОСД, так и понятие безопасность.так и понятие безопасность.

Уважаемый димко, расшифруйте, что Вы понимаете под ОСД.
димко _ 31.07.2008 11:00
IP: 92.112.35.---
Историчка
демократия и тирания представляют две стороны одного и того же явления.
Как жизнь и смерть, здоровье и болезнь, ум и глупость, сила и дряблость, богатство и нищета, любовь и ненависть.

Соотношение между ними определяется задачами, стоящими перед страной, а не волей правителей.
Т.е. надо из этого понимать, что, например, геноцид евреев или красный террор с голодомором были объективно необходимы в силу задач страны происхождения и не имели отношения к, собственно, политике нацистов и большевиков? Мне кажется, что Вы упускаете из вида, что кроме задач страны могут быть также и задачи, как Вы выразились "правителей". И они совсем не обязательно совместимы.

Уважаемый димко, думайте, стремясь в НАТО, будут ли англичане защищать Вас, если они не защитили Польшу?
ОСД нигде не декларировала своих обязательств нас защищать и мы нигде не просили у ОСД защиты от нападения врагов. Таких соглашений нет и они не предусматриваются в будущем. Почему Вы поднимаете этот вопрос? Мне кажется, что Вы необоснованно узко понимаете как выгоды от интеграции Украины в структуру ОСД, так и понятие безопасность.
Историчка _ 31.07.2008 08:27
IP: 91.124.216.---
30.07.2008 23:25___ dconsult ---------Потому что у нас КУХАРКИ (хорошо готовящие СМОРОДИНУ) с какого то бодуна лезут заниматься ИСТОРИЕЙ ЭКОНОМИКОЙ МЕДИЦИНОЙ И РЕ3 УЛЬТАТ-ОПЯТЬ ЖЕ-НА ЛИЦО))))

Уважаемый dconsult, это потому, что кухарки, хорошо готовящие смородину, могут приготовить отличное блюдо даже из такого непризентабельного продукта, как жертва образования в "незалежній Україні": НА ЛИЦО -> налицо.

Возвращаясь к нашей непрерывной линии отмечу, что демократия и тирания представляют две стороны одного и того же явления. Поэтому они и неразделимы, как северный и южный полюса магнита. Соотношение между ними определяется задачами, стоящими перед страной, а не волей правителей.
Слобода _ 31.07.2008 00:09
IP: 195.34.227.---
30.07.2008 23:25___ dconsult
Почему же нету победы демократии? Или демократия все таки с гнильцой, т.с. дерьмократия?
---------
Демократія – це добре або погано. Сказав – добре – виникають заперечення з одного боку; сказав – погано – звинувачення в ретроградстві. Причому, все це без доказів.
Хочу поставити питання. Чому у всі історичні часи, у всіх країнах при настанні демократичного правління вимирає місцеве населення? Виключень не знаю. Причому, ніж більше демократії та лібералізма, тим вище швидкість вимирання населення. Прикладів скільки завгодно. Наприклад, всі країни Європи окрім Албанії, але там демократією і не пахне.
Суспільство, яке не може відтворювати своїх членів є смертельно хворим.
Тобто, демократична форма правління – це ознака передсмертного стану суспільства?
dconsult _ 30.07.2008 23:25
IP: 89.21.78.---
Историчке

Почему же нету победы демократии? Или демократия все таки с гнильцой, т.с. дерьмократия?
Потому что

:ЖИ3НЬ-ВЕЧНЫЙ БОЙ-
ПОКОЙ НАМ ТОЛЬКО СНИТСЯ
Потому что ЧЕЛОВЕК-безотносительно к цвету носимых штанов-РОМАНТИК в своем БЕСПРЕРЫВНОМ СТРЕМЛЕНИИ 3А ГОРИ3ОНТ МЕЧТЫ (сорри за неуместный романтизм)))
Странно что именно Вы-ИСТОРИК- задаете такие вопросы-Об ОКОНЧАТЕЛЬНОЙ ПОБЕДЕ ДЕМОКРАТИИ
Разве что Вы апологет ИМЕННО КРАТКОЙ (сталинской) ИСТОРИИ где чем ПРОШЕ-тем ЛУЧШЕ
Именно Вы как ИСТОРИК могли бы ответить на вопрос-почему МЕЧТА Платона об ИДЕАЛЬНОМ ГОСУДАРЕ была так УРОДЛИВО РЕАЛИ3ОВАННА в Италии Муссолини в виде ФАШИ3МА и в России Сталиным- в виде БОЛЬШЕВИ3МА
Просто не только ДЕМОКРАТИЯ БЫВАЕТ С ГНИЛЬЦОЙ но и её антипод-ДИКТАТУРА
А что в итоге хуже-ГНИЛАЯ ДЕМОКРАТИЯ или ГНИЛАЯ ДИКТАТУРА?
Вопрос риторический
Дерьмо оно и в Африке ДЕРЬМО
ПЛОХО ПРИГОТОВЛЕННОЕ РАГУ-ПЛОХО НЕ потому что оно РАГУ...а потому что ПЛОХО ПРИГОТОВЛЕННО
Потому что у нас КУХАРКИ (хорошо готовящие СМОРОДИНУ) с какого то бодуна лезут заниматься ИСТОРИЕЙ ЭКОНОМИКОЙ МЕДИЦИНОЙ
И РЕ3 УЛЬТАТ-ОПЯТЬ ЖЕ-НА ЛИЦО))))
suspiria _ 30.07.2008 22:24
IP: 194.44.18.---
29.07.2008 23:43___ Ф-Всеволод
Кстати, насчет историческихдокументов, а не скажете, в каком московском или питерском архиве можно прочитать текст этих Переяславских соглашений. Или оригинал "Повести временных лет" Нестора, который куда-то "делся" после того, как побывал вблудливых руках вашей обожаемой Катьки-шлюхи. Как "делись" другие исторические документы Киевской Руси, от которых остались фальсифицированные при Катьке-шлюхе "списки".
Ну а указ хоть прочитал? Или "нэ верю тому що цього не може бути".

Не будем вдаваться в рассмотрение легенды о так называемых Переяславских соглашениях или конституции, как Вам будет угодно. Неудивительно, что ничего не сохранилось от документов, которых не было, для историков этот вопрос давно ясен.
Источники не сохранили ни малейшего указанияна документ, похожий хоть в какой-то степени на "договор" или "соглашения". В Переяславле в 1654 происходило не заключение трактата между двумя странами, а присяга малороссийского народа и казачества царю московскому.
Историчка _ 30.07.2008 22:09
IP: 91.124.216.---
30.07.2008 17:45___ димко -------и из этого мы делаем вывод, что... что?

Уважаемый димко, думайте, стремясь в НАТО, будут ли англичане защищать Вас, если они не защитили Польшу?
Бууу-га-га _ 30.07.2008 19:41
IP: 194.50.169.---
А взагалі то істеричні рефлексії путіноїдів на тему злочинів комуністичного режиму є дуже показовими. Часом здається, що у русскіх господ-товарісчєй роздвоєння свідомості і не зрозуміло спадкоємцями якої імперії вони себе вважають – чи то червоних комісарів з Лєніним-Сталіним на чолі, чи то розстріляних ними Романових? Це навіть простежується у державних символах – прапор і герб романівські, а засинають і прокидаються під "Саюз нєрушимий". Грудьми кидаючись на захист кривавого комуністичного минулого, і взявши на озброєння найреакційніші тоталітарні кліше та ідеологічні установки ще сталінських часів, браві кремлівські чекісти-бізнесмени при цьому на повну катушку використовують (у власних звісно інтересах) можливості, що їх надає капіталістичний державний лад, спрямовуючи на власні валютні рахунки (що звісно ж знаходяться у банках ненависного їм Заходу) фінансові потоки від торгівлі нафтою, газом, золотом etc. В той же час, російському плебсу та народам окраїн, чиї надра експлуатуються купкою кремлівських ділків та наближених до них "бізнесменів", щоб не задумувалися над питанням "пачєму ми так хрєнова живьом", втовкмачуються через ЗМІ та кінематограф шовіністичні імперські міфи "о русском вєлічіі", "враждєбном окруженіі", культивуються та всіляко підігріваються ксенофобські настрої. Отож, нічого крім огиди в мене особисто не викликає ні зовнішньо та внутрішньолітичний курс Росії, ні особи, що його визначають.
димко _ 30.07.2008 18:52
IP: 92.112.2.---
30.07.2008 18:48___ Бууу-га-га
100% не так усрались как СССР (позор разгрома в 41-м) с Германией (два фронта = смерть) канешно, но тоже хороши.
Бууу-га-га _ 30.07.2008 18:48
IP: 194.50.169.---
Из этого следует вывод, что Англия и Франция мягко говоря усрались, деликатно "не заметив" вторжения СССР в Польшу с востока, потому как воевать с Германией и СССР одновременно было равнозначно самоубийству.
димко _ 30.07.2008 17:45
IP: 92.112.2.---
30.07.2008 17:15___ Историчка
и из этого мы делаем вывод, что... что?
Историчка _ 30.07.2008 17:15
IP: 193.239.180.---
30.07.2008 16:42___ димко ------Допустим, что Вы готовы не моргнув глазом утверждать, что Англия и Франция не считают захват СССР Польши актом агрессии... Это странное утверждение, но это Ваше дело.

Англия и Франция решили Польшу не сдавать. Заявили, что в случае нападения на Польшу, придут ей на помощь. В марте 1939 г. был подписан соответствующий договор между Англией, Францией и Польшей.
serpav _ 30.07.2008 17:01
IP: 212.3.125.---
30.07.2008 13:29___ Херсонець

Мені так ніхто і не відповів на таке: англійці у середині 20-го (!) сторіччя організували в Бенгалії голодомор і знищили 3,5 мільйона людей.
Про голод в Бенгаліїї детальніше можете дізнатися ось тут http://www.eedi.org.ua/eem/5-1.html
Але мова швидше повина йти не про те, що було було колись (а то можна згадати ще й про інквізицію в "цивілізованій Європі"), а про те, що є зараз, а саме – про повернення Росії до тоталітаризму і про можливі наслідки цього для України.
Проблема полягає в тому, що Росії не потрібна сильна та розвинута Україна, тому що лопне міф про тупих хохлів, які хочуть в НАТО і не хочуть рос. мову. І саме через це так погано живуть. А якщо ми будемо добре жити, в НАТО та українською мовою, то для Росії це зовсім погано. Бо з нової імперії можна буде легко втекти і досить просто адаптуватися на новому місці. Особливо для вихідців з України. Тому Росія зробить усе, щоб Україна не жила краще за них. І НАТО та рос. мова – це лише димова завіса тієї гіганської диверсійної роботи, яку проводить Росія по відношенню до України.
димко _ 30.07.2008 16:42
IP: 92.112.2.---
30.07.2008 16:20___ Nopresident
Все таки, если Англия и Франция не обьявили войну СССР в 1939 году, значит они считали, что СССР не нападал на Польшу.
Допустим, что Вы готовы не моргнув глазом утверждать, что Англия и Франция не считают захват СССР Польши актом агрессии... Это странное утверждение, но это Ваше дело.

А как считают сами поляки? На их польский взгляд СССР в 39-м помог польскому народу сражаться с мерзкими нацистами или же вместе с нацистами, согласно секретному (тогда) соглашению разбил и поделил Польшу, что и отметил совместными нацистско-советскими парадами победы (в том же Бресте)?
Nopresident _ 30.07.2008 16:20
IP: 80.90.236.---
Вообще-то Буш и не такие заявления делал. И чего он только не путал. Не повод был так напрягаться автору и ярко демонстрировать свое невежество. Все таки, если Англия и Франция не обьявили войну СССР в 1939 году, значит они считали, что СССР не нападал на Польшу. Итак, или автор полный невежда в истории и международных отношениях, или пытается, не считаясь с официальной точкой зрения развитых демократических стран – Англии и Франции, переиначить историю как ему удобно. В любом случае – плачевное зрелище.
serpav _ 30.07.2008 16:17
IP: 212.3.125.---
Все вірно ви пишете, але на жаль обмежились лише констатацією фактів. А варто було б поглянути глибше та розібратися в причинах повернення до тоталітаризму в Росії. Як показала історія, жодна імперія не виживає в умовах демократії та свободи слова.
Для того, щоб утримати імперію в купі (а Росія є саме імперією) потрібно:
1) позбавити народ вибору; вибори стають лише профанацією; знищення всілякї опозиції та інакомислення (кийками, тюрмами, примусовими виселеннями з країни, вбивствами, є й більш цивілізовані засоби, наприклад, гроші і посади, хоча їх на всіх не вистачить); тоталітарна влада однієї особи, або групи осіб, яка передається в межах одного або кількох конкуруючих кланів;
2) задовільнити певний мінімум потреб громадян (дати можливість себе прогодувати, освіта, медицина, можливо навіть безплатна, інші соціальні гарантії);
3) постійне нав'язування міфів (про зверхність російської, якщо мова йде про Рос. імперію, нації (мови), про славне героїчне минуле, неважливо чи це про Петра I, чи про маршала Жукова, про те, як гарно живеться тут і як погано – там, тощо); політика інтелектуального отупіння народу (серіали, розваги, дешева горілка і т.п.);
Те, чим зараз займається Росія – це боротьба за виживання.
Але в умовах наявності інших (кращих) систем державного устрою будь-яка імперія приречена на розпад. Хоча в часі цей процес може надовго розтягнутись, все залежить від таланту та зусиль імперіалістів.
димко _ 30.07.2008 15:56
IP: 92.112.2.---
30.07.2008 15:55___ димко
бенгальцев

очепяточка
димко _ 30.07.2008 15:55
IP: 92.112.2.---
30.07.2008 13:29___ Херсонець

Мені так ніхто і не відповів на таке: англійці у середині 20-го (!) сторіччя організували в Бенгалії голодомор і знищили 3,5 мільйона людей. Вони не комуністи, вони "цивілізатори".То як це назвати, скажіть все-таки, шановні учасники дискусії? Дайте оцінку цьому.Бо дуже у вас усе просто. Світ набагато складніший, ніж ви його тут змальовуєте.
Я рискну ответить Вам, уважаемый. В середине 20-го века Вам было бы лучше быть англичанином или бенгальцем и почему?

Почему неописуемо жестокая и бесноватая (в Вашем примере) власть Англии... отправляла на тот свет миллионами бельгийцев, а человеколюбивые социалистические режимы – все как один по локти в крови своих же граждан?
командор _ 30.07.2008 15:50
IP: 77.122.4.---
30.07.2008 08:55___ darvan

"...командор,спершу розберись со своим дєдушкой..."

С дедушкой я давно разобрался. Часть потравили голодом в 1933году а остальные погибли в период начиная с 1941года.
Мне за них не стыдно и надеюсь им за меня тоже.
командор _ 30.07.2008 15:43
IP: 77.122.4.---
30.07.2008 13:54___ Историчка

"...Уважаемый командор, я знаю, Вы хороший человек..."

В отличии от некоторых, сильнопрогнувшихся, верноподданных партийцев,дежащих свечку во исполнения своего партийного долга,мне в этом небыло необходимости.
lozova _ 30.07.2008 15:33
IP: 77.121.209.---
Как много здесь грубиянов. Куда вам в Европу. Кстати о национальности. Берите пример с России. Там любой татарин еще как рвет глотку за Россию. А у нас немало украинцев готовы ее продать. Но благодаря таким ст. их будет чуточку меньше.
Антилях _ 30.07.2008 15:25
IP: 193.109.128.---
Ф-Всеволод – молодец.
Вообще, много достойных украинцев на этих пяти страницах увидел. А Херсонцы на самом деле нормальные люди, продвинутые больше других на востоке и юге (не ровня крымчакам), вы по одному не судите. Херсонцы на выборах 50% на 50% проголосовали а не за проФФесора как весь восток и юг. Что касается темы, так по-моему говорить нечего. Весь мир уже давно дал оценку и фашизму и коммунизму. Просто путину по-другому не выжить, только вернуть сталинизм и забить мозги россиянам. Неплохо, кстати, у него это получается, даже те на кого не рассчитано (украинцы по паспорту) и те схавали хрень КГБ-шную.
lozova _ 30.07.2008 15:17
IP: 77.121.209.---
Господа! Что вы все о билетах. Нет других аргументов? 17 лет назад все имели билеты: партийные, комсомольские, профсоюзные и пр., пр. Автор о сегодняшнем времени, а кто застрял в СССР с тем безполезно дискутировать. И не важно какой был билет: костное мышление оно и есть костное. Иногда ссылками на билет пытатся скрыть свою истинную позицию. Молодец Кушнирук! Просвещай народ. Кто хочет услышать тот услышит.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter