8 липня 2009, 20:33

Ні дня без брехні та пограбування країни

Шановне товариство, от чесно, сьогодні навіть думки не було писати щось про діяльність пані Тимошенко. Але Юля Володимирівна спокою не дасть – щоденно або збреше, або створить передумови для подальшого пограбування країни, або одне і друге зробить протягом одного дня.

Так сьогодні прем'єр-міністр України пані Тимошенко з радістю повідомила, що "плани щодо надходжень до Пенсійного фонду, якщо взяти 6 місяців, перевиконані на 21%".

І нічого, що 2 липня Пенсійний фонд на своєму сайті повідомив: "власні надходження у січні-червні 2009 року склали 48 001,3 млн. грн., що становить 107,0 відсотків планових призначень".

І це при тому, що Секретаріат Президента тільки позавчора звернув увагу громадськості, що таке "а-ля перевиконання" стало результатом переписування плану у бік зменшення. Так, загальну суму доходів Пенсійного фонду у першому півріччі зменшено з 74268,5 до 68300,6 млн. грн. (8,0%), власних доходів з 50752,7 до 44852,0 млн. грн. (11,6%).

Пане Медведєв з Уколовим та іншою дрібнішою бютівською шушваллю, поясніть, якого біса потрібна ця щоденна брехня?

Але брехня, брехнею. Юля Володимирівна сьогодні країні ще одну "радість" приготувала. Розуміючи, що їй не дадуть проштовхнути через парламент рішення про збільшення статутного фонду Нафтогазу за рахунок емісійних коштів Нацбанку, вона оформила його постановою уряду.

Щоб усі розуміли, для чого насправді це робиться, зроблю коротеньке пояснення.

Те, що Нафтогаз знаходиться у напівбанкрутному стані не першій рік, добре відомо. Відомо також, що це є результатом постійних корупційних схем, які потенційно надприбуткову комерційну структуру перетворили на банкрута. Остаточно добили Нафтогаз січневі газові угоди, коли замість одних корупційних схем, прем'єр-міністр Тимошенко нав'язала Нафтогазу інші – теж відверто корупційні, тільки ще більш збиткові.

В результаті цих газових угод на Нафтогаз навісили зашморг, які зробили його діяльність планово збитковим, як в частині транзиту газу, так і в частині закупівлі його в Росії і продажу українським споживачам. Отже жодних шансів вийти на прибутковий режим діяльності у Нафтогазу не має ні в цьому році, ні в майбутньому. До речі фактично визнає це і сам Нафтогаз.

Більш того над Нафтогазом висить загроза виставлення з боку Газпрому багатомільярдних штрафів за недобір контрактних обсягів газу. Таким чином очевидно, що єдиний не корупційний механізм розрубати цей зашморг на Нафтогазі – це оголосити його банкрутом. Враховуючи, що головна цінність Нафтогазу – ГТС та газові сховища, які не підлягають відчуженню та приватизації, є всі можливості передати інші цінні активи, а саме газ, який знаходиться в газових сховищах, та пакет акцій Укрнафти та інших підприємств в заставу Ощадбанку та Держексімбанку, і таким чином оголосити Нафтогаз банкрутом, не залишаючи Газпрому можливість щось отримати з України. Після цього необхідно, у відповідності з Брюссельською заявою, під якою стоїть до речі і підпис пані Тимошенко, створити дві окремі юридичні особи, одна з яких займатиметься транзитом та збереженням газу в газосховищах, інша продаватиме газ українським споживачам. І вже ці дві структури мають проводити переговори з Газпромом про закупівлю газу та його транзит територією Україною. Такі послідовні кроки дозволяють припинити дію збиткових газових угод і побудувати прозору не корупційну систему на газовому ринку. Але зрозуміло, що пані Тимошенко в жодному разі не хоче, щоб Нафтогаз позбавився цього зашморгу, тому що це не дозволить певним особам, причетним к підписанню цих газових угод, отримувати величезні особисті прибутки за рахунок української держави. Ось чому пані Тимошенко, проявляючи "турботу" про долю Нафтогазу, хоче збільшити його статутний фонд за рахунок ОВДП, навіть якщо Нацбанк відмовиться їх викупати. Бо в цьому випадку на балансі Нафтогазу на суму 18,6 млрд. грн. з'являться додаткові активи, за рахунок яких будуть виконуватись зобов'язання перед Газпромом, навіть у разі проголошення Нафтогазу банкрутом. Тобто завдання пані Тимошенко зробити все, щоб навіть у разі її відсторонення від прем'єрського крісла не можна було розірвати газові угоди, за допомогою яких відбувається брутальне та нахабне пограбування України.

Радіємо шановна українська громада – ще один день з пані Тимошенко прожили і вона поки що не знищила українську державу, хоча займається цим щоденно.