2 листопада 2012, 18:42

Пояснення для пані Богословської

Шановна Інно Германівно!

Ви вирішила вдатися до не дуже вдячної справи пояснювати, що пан Корнацький не вартий того, щоб захищати його від кримінального свавілля, яке влаштоване представниками влади в Миколаївській області. Від людини, яка наголошує на тому, що вона адвокат, читати подібний аргумент дуже дивно.

Вам, як адвокату, відомо, що для справедливості важливо не те, гарною або поганою є та чи інша людина. Принципово важливим вважається, наскільки по відношенню до неї ставляться у відповідності з законом. Порушення прав і свобод по відношенню до громадянина не залишає для суду та для будь-якої порядної людини іншого вибору окрім, як стати на її захист. Тому пані Монтян захищає права громадянина Корнацького, що грубо, цинічно порушуються представниками влади.

Я, наприклад, категорично не сприймаю діяльність ВО "Свобода", але в мене немає іншого відчуття крім обурення та злості по відношенню до влади, що пішла на нахабну, бандитську спробу підмінити волевиявлення людей по округам в місті Києві, в яких балотувались "свободівці" Іллєнко та Левченко. А тому в цьому випадку я повністю на їх боці.

В мене немає чіткого уявлення навіщо влада пішла на повну дискредитацію парламентських виборів, приймаючи участь у фальсифікації результатів голосування по 10-15 виборчим округам. Але для мене є беззаперечним те, що український уряд та особисто Президент України Віктор Янукович несуть повну персональну відповідальність за грубі порушення закону під час виборів та встановлення результатів голосування. І це не моя примха. Це норми міжнародного права. За забезпечення чесних, прозорих виборів відповідальність завжди несе влада.

Наслідки порушення прав та свобод громадян під час цих виборів можуть бути дуже серйозними для багатьох наших можновладців. Я далеко не впевнений, що тепер спокійно зможуть виїжджати за межі України високопосадовці та члени їх родин, відносно яких існують беззаперечні факти збагачення внаслідок корупції. Це стосується також наших олігархів, які збагачуються внаслідок дій українських можновладців.

Я не знаю про що думає Віктор Янукович, для якого зараз буде проблемою не те, як утримати владу після або, можливо навіть, до, 2015 року, а те як після відходу від влади в кращому випадку не потрапити в тюрму самому та цілком можливо, із старшим сином.

До речі, Інно Германівно, Вам, як адвокату та людині, що має можливість особисто спілкуватися з Віктором Януковичем, Миколою Азаровим, Андрієм Клюєвим, замість того, щоби виправдати відверто злочинні дії по фальсифікації результатів виборів з боку влади, варто нагади цим можновладцям одну річ.

В країнах Євросоюзу, США, Канаді фактично немає строку давності по фактам відмивання коштів, отриманих внаслідок корупційних дій, а тому при виїзді за межі України не тільки їх особисто, але і деяких членів їхніх сімей, цілком може очікувати доля Павла Лазаренка.