9 листопада 2012, 13:21

Шахи не винні!

Останні декілька днів спостерігаю тактику влади та пов'язаних з нею журналістів і політтехнологів щодо подій на низці виборчих округів. Всі пояснення зводиться до двох тез. Мовляв, нічого страшного не відбувається, просто деякі порушення в незначній кількості округів. І порушення ці виникли внаслідок недоліків закону про вибори, який був затверджений спільним голосуванням депутатів від опозиції та влади.

Насправді ж все значно жахливіше. Є відверто бандитські дії влади, спрямовані на фальсифікацію результатів виборів. Саме такими їх сприймають як в Україні, так і за її межами. Громадян позбавляють права в законний спосіб міняти владу, штовхаючи їх до неправових, силових методів боротьби за свої права. І буде дуже добре, якщо ця боротьба не переросте до збройного протистояння громадян з владою та терористичних актів по відношенню до її найбільш знахабнілих представників.

Що ж до розмов про недосконалість закону про вибори, то вони тут абсолютно ні до чого. Якщо хтось, сівши грати в шахи, замість того, щоби пересувати шахові фігури на дошці у відповідностями з правилами цієї гри, бере цю дошку і б'є нею по голові суперника, то це не вина правил гри в шахи. Якщо ті чи інші особи за активної підтримки влади скоюють злочини, пов'язані зі псуванням виборчих бюлетенів, фальсифікацією протоколів виборчих комісій, виключенням через суди з підрахунків голосування данні по десяткам виборчих дільниць, то це не вина закону про вибори. Якщо хтось має на меті порушити закон, знаючи, що не буде нести за це кримінальної відповідальності, то він знайде для цього безліч способів.