25 листопада 2012, 21:02

Репліка на відповідь пана Мірошниченка

Мене не може не тішити, що лідери ВО "Свобода" усвідомлюють відповідальність перед суспільством, яку вони несуть вже в якості депутатів Верховної Ради. І те, що була відповідна заява Харківської організації ВО "Свобода" щодо провокації, це добре. Я про цю заяву нічого не знав. Але при цьому в мене є декілька невеличких зауважень. По-перше, відомо, як добре ВО "Свобода" готує свої акції, в тому числі забезпечуючи їх супроводження та захист. Але в цьому випадку до учасників не дуже великолюдної ходи якось затесалися не менше десятка невідомих осіб в масках, які, до того ж, викрикують відверто провокаційні гасла. І на цьому відео не видно жодної спроби з боку "свободівців" зупинити цю провокацію. Чи не дивно? До речі, дивовижний метод донесення "презентації державної програми протидії нелегальній міграції" шляхом влаштування ходи з факелами вечірнім містом, вигукуючи гасло: "Слава нації! Смерть ворогам"

По-друге, твердження, що на всіх акціях ВО "Свобода" її активісти ходять не закриваючи обличчя, в мене викликає певні сумніви. Принаймні в Києві я декілька разів особисто бачив акції ВО "Свобода", як до їх початку, так і під час них, коли учасники прикривали хустинками чи масками свої обличчя.

По-третє. Справді, для ВО "Свобода" існує проблема намагань дискредитувати її, влаштовуючи ті чи інші провокації, пов'язуючи з націонал-соціалістичною ідеологією. Але подібного роду провокації влаштовують саме відносно ВО "Свободи". Ані до "Батьківщини", ані до "УДАР", ані відносно інших політичних сил таких провокацій ніколи не було. На жаль, приводи дають для цього самі "свободівці". Відомі ксенофобські та расистські заяви Тягнибока, Фаріон, Мірошніченка – це добре тло для таких провокацій, вже не кажучи про неприховану симпатію з боку багатьох "свободівців" до ідей націонал-соціалізму.

P.S.

Почитавши коментарі дописувачів, не можу не додати ще дещо. Пан Мірошниченко та дописувачі – прихильники ВО "Свобода" звинувачують мене, що, мовляв, все ВО "Свобода" вже заперечила і назвала провокацією. Доказом для цього слугує посилання на заяву Прес-служби Харківської "Свободи". Але якщо уважно прочитати цю заяву, то можна побачити, що в ній жодних згадок про гасла, які звучали під час ходи колони ВО "Свобода" вулицями Харкова та чутні на цьому відео. В заяві йдеться лише про заперечення ксенофобських гасел. А от, як раз, на відео ніяких ксенофобських гасел не було чутно. "ЗІГ-ХАЙЛЬ-РУДОЛЬФ-ГЕСС-Гітлерюгенд-СС!" – це точно не ксенофобське гасло. Це скоріше така собі провокаційна речівка, що прославляє військово-поліцейську організацію Націонал-Соціалістичної Німецької Робітничої партії.

Крім того, спробувавши знайти, де ще була розміщена ця заява, я не знайшов жодного посилання. Тобто ніде, крім "неймовірно популярної" веб-сторінки Харківської організації ВО "Свобода", цієї заяви не було.

Добре, що ця дискусія дозволила дізнатися про її існування. Хоча, як ми бачимо, і вона не пояснює, що, насправді, відбувалося під час цієї ходи.