Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Чи стане Донецьк містом майбутнього?

06 квітня 2013, 20:37

В київському середовищі політиків та громадських активістів звикли сприймати Донецьк, як такий собі заповідник бандитів та "совкових" проросійські налаштованих роботяг, які вболівають за футбольний клуб "Шахтар", голосують за "регіоналів" та Віктора Януковича. Це усталене сприйняття Донецьку та Донбасу далеко не зовсім відповідає дійсності. З радянських часів там розміщувалась потужна промислова база, яка потребувала значної кількості представників науково-технічної інтелігенції. Ця інтелігенція, по великому рахунку, ніколи не була прихильником радянських міфів. Не мала вона також ілюзій, що собою являють лідери Партії регіонів. Інша справа, що ця частина донечан не могла швидко позбутися свого переважно російського минулого. А в Україні не було політичних сил, які могли би запропонувати демократичну альтернативу "регіоналам", з урахуванням гнучкого підходу до мовного питання.

За двадцять останніх років стали дорослими (25-30 років) діти тієї радянської інтелігенції. На відміну від роботяг, які подалися працювати в Росії, ці молоді люди поїхали навчатися переважно в європейські країни та США. Вони побачили, як живуть там люди, як формуються стосунки в суспільстві. І серед них проросійського напрямку розвитку вже зустріти майже неможливо. Так, вони спілкуються російською, але вважають себе українськими патріотами, щиро хочуть проєвропейського шляху розвитку України. Значна їх частина переконана, що державною мовою в Україні має бути лише українська. Серед них майже неможливо знайти прихильників "Партії регіонів", тим більше Віктора Януковича.

Вони оптимістично налаштовані щодо майбутнього України. Вони хочуть будувати Європу в Україні.

Я пишу про це, тому що саме в Донецьку 13 квітня 2013 в зустрінуться експерти, щоб розповісти про те, що таке місто майбутнього, що повинен знати кожен житель мегаполісу, і чи зможе Донецьк стати містом-комп'ютером.

У Донецьку відбудеться всесвітньовідома конференція TEDx. Конференції TED проходять в США і служать майданчиком для виступів видатних спікерів із сфер бізнесу, науки, технологій та дизайну. Традиційно конференції TEDx є самостійними проектами, організованими в містах по всій планеті, одним з яких став Донецьк.

Конференція TEDxDonetsk в цьому році присвячена новому типу міського людини – "Homo Urbanus". Організатори вважають, що сьогодні людина тісно пов'язана з міським простором. Сучасні міста розумні і безпечні: будинки самостійно забезпечують себе енергією, міський транспорт щомиті аналізує ситуацію на дорогах і допомагає уникнути перевантаження потоків, а за допомогою свого смартфону ви можете регулювати рівень освітлення біля під'їзду.

Для багатьох міст ці технології вже реальність. Чи реальні вони для Донецька? Про це можуть розповісти кращі фахівці у своїх галузях. Серед них:

- Стів Льюіс (Лондон) – екс-менеджер IBM і Microsoft, а нині засновник Living PlanIT Valley будує місто-комп'ютер в Португалії – місто, яке буде керуватись єдиною операційної системою. Приголомшливий проект, який може стати прабатьком майбутніх міст;

- Костянтин Леоненко (Донецьк) – координатор унікального для України проекту – IZOLAB – цифрової майстерні, де за допомогою сучасних технологій може бути створений будь-який продукт. Чи можна надрукувати на 3D принтері автомобіль, і чи зможе IZOLAB зібрати навколо себе кращих інженерів, художників і дизайнерів Донецька – розповість Костянтин Леоненко.

- Олександр Русанов (Донецьк) – технологічний гігант IBM вибрав однією зі своїх цілей – створення розумних міст по всій планеті. Про те, що таке розумне місто, і чи зможе Донецьк бути на одному рівні з лідерами в застосуванні інноваційних технологій – розповість глава офісу IBM в Донецьку Олександр Русанов.

- Мирослав Кошелюк (Вінниця) – "прозорий офіс" вінницької мерії, організований за прикладом європейських аналогів, обслуговує до 1,2 тис. осіб в день. Директор Інституту Розвитку Міст і радник мера Вінниці з питань сталого розвитку міста Мирослав Кошелюк розповість, як створити муніципальну службу західноєвропейського зразка.

- Орест Зуб (Львів) – будинок на березі моря, пальми, тропічний коктейль і ноутбук на колінах – про таке робоче місце мріють багато сучасних міських жителів. Для Ореста – це реальність. Спеціально прилетівши зі Шрі-Ланки на TEDxDonetsk, Орест Зуб розповість, як заробляти дистанційно, подорожувати і дозволяти собі насолоджуватися життям.

- Дмитро Мужук (Київ) – Україну запанувала мода на вільні простори або центри-коворкінги. Неформальна обстановка, безкоштовні кава та чай, настільний футбол для зустріч з друзями, ноутбук і WiFi для бізнес-переговорів – у закладах нового типу ви отримаєте це безкоштовно. Єдине за що потрібно платити – час. Засновник Smart cafe Bibliotech розповість, чому "треті місця" цікаві для сучасної людини.

Більше 10 спікерів в 3х секціях виступатимуть в Донецьку 13 квітня в готельному комплексі "Вікторія", з 10:00 до 18:00 в рамках TEDxDonetsk "Homo Urbanus".

Ті, хто бажає потрапити туди, може отримати необхідну інформацію на сайті заходу: www.tedxdonetsk.com.

Довідка: конференція TEDx, де х – незалежно організована подія TED, відходить від стандартів звичайних конференцій. Це – синтез науково-популярного і практичного знання з жорстким регламентом: спікери конференції – справжні оратори, які у форматі 18 хвилин діляться своїми ідеями з глядачами.

До речі, TEDxDonetsk буде проходити в Донецьку вже вчетверте.

P.S.

Я планую брати участь у цьогорічній конференції TEDxDonetsk. Якщо це відбудеться, обов'язково потім поділюся своїми враженнями.

Коментарі — 83
Nina Pomaz _ 11.04.2013 03:32
IP: 212.66.42.---
Почитала комментарии: или это тролли, или мама в детстве мало внимания уделяла, или в личной жизни большие проблемы.... Столько злобы и желчи. Как Вы живете с такой душой? Как, имея в душе камень, а на языке грязь, можно построить новую, светлую Украину? А может Вам и не нужна новая, демократическая Украина, может Вам просто нужен другой пастух?
_КицькА__ _ 08.04.2013 11:22
IP: 178.136.129.---
Та це ж прокляте місто.
Віталій Цибуляк _ 08.04.2013 10:26
IP: 46.247.133.---
Гадаю, що останні події під час TechCamp Donetsk 2.0 (у фонді "Ізоляція") говорять самі за себе.
Елена Жмарева _ 07.04.2013 17:45
IP: 94.248.16.---
Донецк – это наше прошлое, а не будущее. По крайней мере, хочется на это надеяться, глядя на уродливые статуи "вождей" и на пьяных бомжей.
Haribda _ 07.04.2013 17:24
IP: 178.137.161.---
В мене мати родом з Донецької області. Але... Вважаю, що точка неповернення пройдена. Був там і в дитинстві, а також двічі за останні роки.Цей край треба відділяти від України – чим швидше, тим краще. В гості їздити до родичів своїх, що там живуть буду однаково. Але в одній державі з Донбасом робити нема чого.
Dina Kurilo _ 07.04.2013 17:24
IP: 178.159.217.---
Интелегенция,европейский выбор,патриотизм!!!А может,для начала,научимся сами и детей научим мусор не разбрасывать,бычки с балкона не кидать,сделаем обочины на дорогах чистыми?!!)))) Смешно читать.Если шахтер или строитель-раб с промытыми мозгами!!!Дети интеллигенции поехали учится за границу!Они там что то увидели!!!И что?!А до этого они ничего не читали,не смотрели и не думали?Мозги включились только за границей?
Vladislav Namram _ 07.04.2013 14:49
IP: 80.242.96.---
Артём Губенко:
О чем ты, убогий? При чем тут язык или мова? Тебя сделают рабом на зоне, как многих донецких или луганских шахтеров. Они станут свободнее, если язык будет государственным?
Артём Губенко _ 07.04.2013 12:52
IP: 37.46.229.---
Да вот и я говорю, сделайте русский вторым государственным на зло партии рыгионов, и люди во всей стране Вас выберут а не только на Тернопольщине и во Франике...
Александр Шибко _ 07.04.2013 11:05
IP: 178.209.65.---
Особисто пишався у 70-х роках, що я парубок з Донеччини і народився у шахтарському містечку. Зараз, завдяки політикам донецьким, соромно навіть згадувати про ті часи. Ну, хто міг подумати 40 років тому, що ця земля подарує Україні? Але все ж таки і на Донеччині ще не вмерла Україна – є у нас і талановиті, і відповідальні люди, є і розумна молодь, яка не пройшла крізь ідеологічну обробку комуністичних мракобісів, тому є надія, що вони виберуть цивілізований європейський шлях розбудови нашої держави.
Елена Жмарева _ 07.04.2013 11:03
IP: 94.248.16.---
В гостиницах Донецка., отремонтированных перед ЕВРО 2012, в номерах из стен выпадают розетки, нет ни стаканов, ни тарелок, а кипяток по просьбе проживающих дежурная несет с дургого этажа в чашке. ЭТО НЕ БУДУЩЕЕ, ЭТО ДАЖЕ НЕ СОВЕТСКОЕ ПРОШЛОЕ, ЭТО ПОКАЗУШНОЕ НАСТОЯЩЕЕ УБОГИХ ИМИТАТОРОВ. На вокзале спят бомжи, а в залах ожидания так воняет от нищих, что находиться там невозможно.
zulu-man _ 07.04.2013 10:03
IP: 46.201.34.---
Кушнірук: Я планую брати участь у цьогорічній конференції TEDxDonetsk.

Ну і якого біса ви туди претеся? Ви ж не айтішник. Чи вам більше роботи немає? Якщо хочете взнати щось нове про ІТ – краще почитайте спеціалізовані видання, буде більше користі.
did_fedor _ 07.04.2013 08:50
IP: 192.84.135.---
Таваріщь Кім Чен Ин (не зважаючи на свій юний вік 31 років: Вищий Керівник КНДР, керівник партії, армії і народу, нова зірка, Блискучий товариш, "Геній серед геніїв" у військовій стратегії, маршал КНДР), заданими в'їдливої південнокорейської розвідки, навчався в Швейцарії (The International School of Berne).
І помогло це народу Північної Кореї?
lara zabara _ 07.04.2013 08:40
IP: 95.215.36.---
losya:
так ты ж было козей...даа,шимпанзоид:чьи-то зеленые лосины в тебе самом родят лося...чьи же?мадам бондаренко.богословской или "иконы стиля"герман?;)
lara zabara _ 07.04.2013 08:38
IP: 95.215.36.---
MaJestic:
+10000
translate _ 07.04.2013 08:05
IP: 94.179.166.---
Город-компьютер: феодалы, заказывают девочек на сайтах, рабы включают свет смартфонами
Сергій Денисенко _ 07.04.2013 04:20
IP: 77.122.30.---
Борис Кушнірук:
MaJestic:
Борис Кушнірук:
RichUkraine8:
Борис, а почему для вас это важно?
А тому що Донецьк, та взагалі Донбас, складова частина України, і я хочу, щоби вони такими була завжди.
А нормальні люди, Барюсік, хочуть, щоб на небі з*явилася чорна дірка і забрала весь Донбас разом із його жителями в іншу реальність))) Назавжди)))
Йолопе, це Ви з таким коментарем себе нормальною людиною вважаєте?
:)
Valenta _ 07.04.2013 03:53
IP: 99.233.168.---
Судячи з того, як пан Кушнерук описує "цьогорічну конференцію TEDxDonetsk та майбутне Донецька, у мене одразу виникли асоціації з тим, як Остап Бендер розказував про Нові Васюки. Загалом, прикладів подібних заходів на Заході – море: ви побачите оголошення про "успішний" заробіток "дистанційно" кількох тисяч доларів на місяць "за допомогою лише комп'ютера" або заповнення маркетингових анкет чи продажу страхових полісів через "багаторівневий маркетінг ", де оплата залежить від того скільки людей ви ви зможете "переконати" (читай: обдурити) брати участь у подібному, обіцяючи їм "доларову зливу" та золоті гори у вигляді можливосте подорожувати по світу та купувати нерухомість. Подібних "фірмачок" – море на Заході і більшість простих людей називають це одним словом: sham (по-нашому: лохотрон). Більшість вже ознайомлена з таким "бізнесом" та має відповідне ставлення: "занадто все добре, щоб це було правдою". "...Якщо така думка спадає вам, то так воно і є".
hot80022 _ 07.04.2013 01:12
IP: 95.111.169.---
Стане,пане Кушнірук.Обовязков стане.
Ще декілька років правління донецьких гопників,і,з України залишиться пшик.
Зостанеться лише Донецьк на пару з Єнакієво.
MaJestic _ 07.04.2013 01:07
IP: 5.248.203.---
Борис Кушнірук:
MaJestic:
Борис Кушнірук:
RichUkraine8:
Борис, а почему для вас это важно?
А тому що Донецьк, та взагалі Донбас, складова частина України, і я хочу, щоби вони такими була завжди.
А нормальні люди, Барюсік, хочуть, щоб на небі з*явилася чорна дірка і забрала весь Донбас разом із його жителями в іншу реальність))) Назавжди)))
Йолопе, це Ви з таким коментарем себе нормальною людиною вважаєте?
Борис, я не розумію, чому Ви постійно опускаєтесь до рівня побутового хамства?) Я висловив думку про несприйняття Донбасу як частини України. А Ви може погоджуватися чи ні. Захід і Схід єдині – це цинічний міф, який поширються такими як Ви продажними особами, які завжди годуються як не з кучмівського, то ющенківського, а тепер ахметовського столу. Хоча я чесно кажу: за гроші я теж співав би про соборність. Але на щастя, всіх неможливо купити. Тому просто не несіть маячню.
Борис Кушнірук _ 07.04.2013 00:50
IP: 93.75.180.---
MaJestic:
Борис Кушнірук:
RichUkraine8:
Борис, а почему для вас это важно?
А тому що Донецьк, та взагалі Донбас, складова частина України, і я хочу, щоби вони такими була завжди.
А нормальні люди, Барюсік, хочуть, щоб на небі з*явилася чорна дірка і забрала весь Донбас разом із його жителями в іншу реальність))) Назавжди)))
Йолопе, це Ви з таким коментарем себе нормальною людиною вважаєте?
Fedor K _ 07.04.2013 00:25
IP: 77.239.189.---
"...звикли сприймати Донецьк, як такий собі заповідник бандитів та "совкових" проросійські налаштованих роботяг, які вболівають за футбольний клуб "Шахтар", голосують за "регіоналів" та Віктора Януковича. Це усталене сприйняття Донецьку та Донбасу далеко не зовсім відповідає дійсності..."

А что не так в общественном восприятии? Неужели теперь только "заповідник бандитів" и всё?
MaJestic _ 07.04.2013 00:19
IP: 5.248.203.---
Vladislav Namram:

Тут живе багато людей, якщо порівнювати з будь-якою іншою областю. Це приблизно 3,4 мільйона виборців. Тут багато містечок і мало сільської місцевості. Українська культура і традиції майже знищенні, але деякі паростки є. Тут ми і помітили відношення влади і людей в контексті "раби і боги". Е люди, яким все дозволено, у них є всі привілеї, вони майже "неприкасаемые", а є "раби" – звичайні люди, яким нічого не дозволено, особливо у відстоюванні своїх прав. Вони так звикли і тому не виходять з акціями протесту, коли фальсифікують результати виборів. Так і мовчать, але шахтарські страйки можуть бути дуже потужними. В якості Президента їм потрібен більше господар, ніж господарник.
Отже, якщо побачити, що багато владних керівників в цій країні з Донецької області, то і логічно думати, що вони діють і сприймають все що відбувається в керуванні країною з цієї регіональної парадигми.
поправочка невелика) 6.5 млн. чол. – 15% населення.
MaJestic _ 07.04.2013 00:15
IP: 5.248.203.---
Vladislav Namram:
tennet:
>Серед них майже неможливо знайти прихильників "Партії регіонів", тим більше Віктора Януковича. Вони оптимістично налаштовані щодо майбутнього України. Вони хочуть будувати Європу в Україні.

Феєрічний дебіл афтар. По роботі принаймні тричі на рік буваю в Даунецьку. Спілкуюсь з невиликим прошарком саме тієї, старої совіцької технічної інтелигенції. Висновок невтішний: покірність Ахмєтову-Януковичу та віра в силу "серйозних людей" – в крові. Назавжди.
Еще одно подтверждение того, что автор на белое говорит черное и наоборот. Автор, ты дебил?
та ладно) це ж шобла брехливого кастенкі і інших посіпак) вони з владою завжди були в добрих відносинах) просто бізнес) а для народу – клінічний брєд про соборність)
Vladislav Namram _ 07.04.2013 00:12
IP: 80.242.96.---
tennet:
>Серед них майже неможливо знайти прихильників "Партії регіонів", тим більше Віктора Януковича. Вони оптимістично налаштовані щодо майбутнього України. Вони хочуть будувати Європу в Україні.

Феєрічний дебіл афтар. По роботі принаймні тричі на рік буваю в Даунецьку. Спілкуюсь з невиликим прошарком саме тієї, старої совіцької технічної інтелигенції. Висновок невтішний: покірність Ахмєтову-Януковичу та віра в силу "серйозних людей" – в крові. Назавжди.
Еще одно подтверждение того, что автор на белое говорит черное и наоборот. Автор, ты дебил?
Vladislav Namram _ 07.04.2013 00:10
IP: 80.242.96.---
Блогер Довбуш. Здесь же на УП об избирателях Донецкой области.

Тут живе багато людей, якщо порівнювати з будь-якою іншою областю. Це приблизно 3,4 мільйона виборців. Тут багато містечок і мало сільської місцевості. Українська культура і традиції майже знищенні, але деякі паростки є. Тут ми і помітили відношення влади і людей в контексті "раби і боги". Е люди, яким все дозволено, у них є всі привілеї, вони майже "неприкасаемые", а є "раби" – звичайні люди, яким нічого не дозволено, особливо у відстоюванні своїх прав. Вони так звикли і тому не виходять з акціями протесту, коли фальсифікують результати виборів. Так і мовчать, але шахтарські страйки можуть бути дуже потужними. В якості Президента їм потрібен більше господар, ніж господарник.
Отже, якщо побачити, що багато владних керівників в цій країні з Донецької області, то і логічно думати, що вони діють і сприймають все що відбувається в керуванні країною з цієї регіональної парадигми.
Свобода слова558 Корупція1210 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter