Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Тимошенко та Угода про асоціацію

22 вересня 2013, 04:03

Пан Гриценко, написав блог, який спонукав мене теж висловитися з приводу ситуації навколо Тимошенко в контексті підготовки до підписання Угоди про асоціації з ЄС.

Очевидно, що підписання Угоди про Асоціацію для України може стати найбільш значущою подією після проголошення незалежності. Важливість того, щоби ця подія стали реальністю, важко переоцінити. Тому, попри те, що Тимошенко не понесла покарання за низку злочинів, пов'язаних з підписанням газових угод, потрібно зробити все, щоби вона найближчий час опинилася на волі. Щоби потім хтось не істерив, нагадаю, що генпрокуратура з політичних міркувань свідомо розвалила кримінальну справу щодо незаконного відчуження газу РосУкрЕнерго, здійснену за особистою змовою Тимошенко та Путіна. Хоча там є підтверджені та встановлені Стокгольмським та українськими судами багатомільярдні збитки. За нанесення яких фактично ніхто не поніс кримінальної відповідальності. Також генпрокуратура не здійснила заходів по перевірці корупційної складової домовленостей щодо газових угод. Наприклад, генпрокуратура не зробила запитів в європейські країни та США щодо наявності офшорних рахунків Тимошенко та руху коштів на них. Бо здійснення таких дій означало би підозру в скоєні корупції не тільки Тимошенко, але і паном Путіним. Зрозуміло, що здійснення таких очевидних в правовій державі кроків було би обов'язковим з боку правоохоронних органів. Хоча в мене, як раз, жодних сумнівів в наявності корупційної складової цих угод немає. Як, до речі, і щодо офшорних рахунків Тимошенко. Але ми живемо в Україні, де прокуратура та суди корумповані та залежні від влади. Тому суди приймають політично мотивовані рішення.

Але значення цієї Угоди є значно важливішою за долю Тимошенко. Зрозуміло, що Україну ще трястиме щонайменше до 2020 року від її намагань отримати владу, і бажано, необмежену. Але це буде потім. Зараз найголовніше – прибрати усі перепони, які створюють перешкоди для підписання Угоди про асоціацію.

У зв'язку з цим хотів би також пояснити те, про що напряму не сказав "справжній полковник" Гриценко. Хоча слід віддати йому належне, щоби він єдиний з опозиційних політиків його рівня, який наважився частково розкрити таємницю перемовин відносно умов звільнення Тимошенка та прямо вказати, що зараз вирішення цього питання залежить не тільки від Віктора Януковича.

Я ситуацію щодо звільнення Тимошенко коментував ще декілька тижнів тому в мережі фейсбук. Повторю ті тези.

Склалась наступна диспозиція.

Є Віктор Янукович, який з різних причин, але щиро прагне підписати Угоду про асоціацію. І цей факт варто всім визнати. Не хотів би він цього, і на сьогодні не було би цього предмету для обговорення. При цьому Янукович не хоче, щоби звільнення Тимошенко розглядалось, як її перемога. Тобто він не проти знаходження процедури звільнення Тимошенко, але такої, яка би передбачала її виїзд за межі України та унеможливлювала участь у президентських виборах 2015 року.

Є лідери країн ЄС та єврочиновники, які теж з різних причин, але зацікавлені в підписанні цієї Угоди. При цьому, попри бажання підписати Угоду, вони не можуть дозволити собі розкіш замовчати питання Тимошенко, судове рішення проти якої вони оголосили політично мотивованим. При тому, що там теж ніхто не має сумнівів, хто така Тимошенко, та який корупційний шлейф за нею тягнеться.

Отже вони хочуть, щоби звільнення Тимошенко відбулося, при цьому її участь чи не участь у президентських виборах 2015 року для них не є принциповим питанням. Вони розуміють, що є щонайменше два опозиційних політика – Кличко та Яценюк, які будуть кандидатами в Президенти України, і з якими можна домовлятися про майбутній розвиток України. При цьому кожний з них має реальні шанси виграти президентські перегони.

Третьою стороною цієї політичної вистави є пан Путін, який не приховує свого бажання не допустити підписання Угоди про асоціацію. Для нього Тимошенко є вигідним партнером, який довів свою відданість, і який зараз може зіграти важливу роль в зриві підписання цієї Угоди. Для цього потрібно проводити пропагандистську кампанію, спрямовану на максимальну дискредитацію особисто Януковича в Європі. В цьому плані Тимошенко в тюрмі зараз для нього значно бажаніша ніж на волі. Тому чим більше з'являтимуться вимог до Януковича, пов'язані з Тимошенко, які він не зможе, чи не готовий буде виконати, тим краще для пана Путіна.

Саме на цьому зараз побудована інформаційна кампанія, яка представляє Януковича диктатором, з яким в жодному разі неможна підписувати Угоду. Для мене в цьому плані вельми показовими були два блоги пана Кузьо (1, 2), який продемонстрував меседжі, на яких будується ця кампанія.

Ну і, зрозуміло, ще одним гравцем цього політичного дійства є сама Тимошенко. Вона отримала можливість зараз шантажувати і Януковича, і європейських політиків, і Путіна. При цьому в неї є власні бажання та вимоги. Головним є те, що вона хоче не просто бути звільненою. Вона вимагає, щоби їй гарантували участь в президентських перегонах 2015 року. Щоби були закриті всі інші кримінальні справи, що зараз знаходяться у слідчих чи судах. Щоби якомога раніше з'явилось рішення Європейського суду справ людини, і, зрозуміло, на її користь. А якщо таких гарантій не буде, тоді вона відмовлятиметься писати заяву про бажання їхати на лікування в Німеччину. І хай європейські політики спробують підписати Угоду про асоціацію з Януковичем, коли вона знаходитиметься хоч і в панських умовах в лікарні, але не на свободі.

Очевидно, що якось протидіяти цьому шантажу і намагаються Квасневський та Кокс, які є представниками Європи в перемовинах з Януковичем та Тимошенко. Зрозуміло, що декілька разів відвідуючи Тимошенко, вони не про здоров'я її розпитують та не про політичну ситуацію в Україні ведуть з нею багатогодинні бесіди. Ні, вони роблять, схоже, не дуже вдалі спроби переконати її піти на компроміс та не вимагати більшого ніж просто звільнення. І тут перевага на боці Тимошенко. Вона може собі дозволити нікуди не поспішати. Це у європейських політиків та Януковича час невпинно збігає.

В зв'язку цим, впевнений, свій крок має зробити Янукович. Йому потрібно видати Указ про помилування Тимошенко, не чекаючи її прохання відправитися на лікування за межі України. До речі, з правової точки зору це значно коректніше, ніж амністія у зв'язку з необхідністю відпустити особу на лікування закордоном далеко не смертельної хвороби, яку цілком якісно лікують в Україні.

Зрозуміло, що це не дуже комфортна для Януковича ситуація. Але вона стане ще менш комфортною, якщо попри його надзвичайні зусилля, підписання Угоди буде зірвано.

powered by lun.ua
Коментарі — 153
Шевченко Тарас _ 27.09.2013 08:41
IP: 46.247.189.---
РосУкрЕнерго не сплатило Газпрому 1,7млрд. за одержаний газ, тому він був переданий за цією ціною Україні. А вось в України його просто вкрали, коли Нафотогаз надав довідку Стокгольмському арбітражу, що ті 11 млрд. кубів газу йому не належать, хоч вони були розмитнені та у встановленому порядку оприбутковані.
Зодіак _ 24.09.2013 18:01
IP: 93.77.253.---
Януковича хвилює зовсім не газ по європейській ціні для України чи як зменшити його ціну. Мета засудження Тимошенко – не допустити її до Президентських виборів 2015 року як головного конкурента.Він з усіх сил буде впиратись, щоб не зняти з неї судимість. Бо розуміє, що це його смерть.
Зодіак _ 24.09.2013 17:55
IP: 93.77.253.---
augustomorales:
і
:::::::
Все, що було у власності у Юлі в Дніпрі прокуратура продала. Замість цілого квартира яку продали за 30 тис. Дол. Бачив багато свистунів, але ти особливий, мабуть студент цього пройдисвітам автора статті.
Хто б вже киздів,тільки не ти,юльок!Продали тільки те,що Ванана вказала у деклярації,тобто однокімнатку у Дніпропердовську та заощадження у 900 гривень.Я не штабний троль,як ти,а вільна людина.Методичками користуюся тільки в клозеті замість туалетного паперу.Юлі – волю!Хі-хі-хі...
А чому коментарі на захист Тимошенко ви сприймаєте за особисту і образу і ХАМИТЕ у відповідь? За Тимошенко проголосували 11 млн. виборців. А ви чомусь називаєте їх якимось тролями
vila _ 24.09.2013 14:49
IP: 37.55.90.---
Республіка:13:41

Богословская в понедельник в программе "Свобода слова" на ICTV полностью подтвердила высказанное мной в комментарии от 22_09_2013 20:02, процитированном ниже, предположении о том, что Европа не требует признания Тимошенко невиновной и Европу в качестве УРЕГУЛИРОВАНИЯ "вопроса Тимошенко " устроит отправка ее за границу на ДЛИТЕЛЬНОЕ лечение в статусе ОСУЖДЕННОЙ.

Богословская также подтвердила, что и украинскую власть этот вариант устраивает и будут проводиться зависящие от власти организационные мероприятия по его практической реализации.

Таким образом, у Тимошенко отсутствует шанс в обозримом будущем быть оправданной или иным путем приобрести статус несудимой. Есть реальная возможность убыть заграницу на продолжительное время в статусе осужденной.

В случае отказа Тимошенко от такого варианта доклад Квасневского Европарламенту, вероятно, не будет препятствовать подписанию соглашения об Ассоциации.
vila _ 24.09.2013 14:18
IP: 37.55.90.---
Республіка:13:41
Повторяю для Вас часть своего комментария от 22_09_2013 20:02:

"Спецпосланник Европарламента по урегулированию "вопроса Тимошенко" Квасневский, который готовит доклад Европарламенту, произнес в Ялте такие, вероятно, ключевые слова:

"Тимошенко хвора. Вона потребує операції, а потім терапії, а потім реабілітації. Ми сподіваємося, що вона поїде за кордон... Ми сподіваємося, що уряд України прийме цю пропозциію, яка вже підготовлена багато місяців тому...".

Из этих слов, по сути, следует, что Европу как урегулирование "вопроса Тимошенко" устроит отправка ее за границу на ДЛИТЕЛЬНОЕ лечение в статусе ОСУЖДЕННОЙ.

Можно полагать, что такой вариант устроит и укр. сторону. На это, в частности, указывают высказывания доверенного лица от власти Олийныка в пятницу у Шустера, из которых следует, что на это нет согласия Тимошенко.

Квасневский, похоже, озвучил максимум европейской поддержки, на который может рассчитывать Тимошенко...".
Республіка _ 24.09.2013 13:41
IP: 213.111.80.---
ч.2 ст.84 КК України: "Особа, яка після вчинення злочину або постановлення вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи." Коментаторам слід бути неупередженими і враховувати головне: "При цьому депутат (від фракції Партії регіонів Інна Богословська в ефірі ICTV) уточнила, що виходом у цій ситуації (а саме: "...знайти можливий компроміс, який повинен пройти між кримінальним покаранням Тимошенко і можливістю їй зараз не сидіти у тюрмі") буде "українська влада повинна знайти лікування Тимошенко за кордоном"."
IMS _ 24.09.2013 00:14
IP: 93.178.198.---
Диспозиция такая:
1. Братва хочет в Европу, чтобы защититься от Путина.
2. Братва хочет обеспечить свою власть в Украине без изменения своих понятий.

И под Путина, и изменение понятий – невозможны. Однако возможно вынужденное решение. Но его надо вынудить, а не ожидать милости.

Если Европа не в силах влиять на братву сейчас, тем более она не сможет влиять после подписания.
Нужны реальные изменения ДО подписания, чтобы доказать эффективность влияния Европы. Я бы сказал, что одной Юли даже мало.

Если результатов влияния Европы не будет, то какая разница в подписанной бумажке? У братвы станет еще больше денег и соответственно еще больше власти? Спасибо.
Зодіак _ 23.09.2013 21:33
IP: 93.77.253.---
Питання на засипку" Якщо, припустимо, на Новий Рік Росія знову перекриє вентиль і запросить вже 1000 дол. за 1тис. куб...Що зробить Азаров?...Думаю, що згодиться на ці умови...Щоб Україна зимою не замерзла.Це саме вимушена була зробити Тимошенко.
Зодіак _ 23.09.2013 20:20
IP: 93.77.253.---
Республіка:
Зараз найголовніше прибрати усі перепони, які створюють перешкоди для підписання Угоди про асоціацію." – це ГОЛОВНЕ!!! Шановні коментатори, чому ВИ обговорюєте бізнесові проблеми Тимошенко Ю.В.? Йдеться про хвору людину, котра має отримати належне лікування.
Обговорюється те, що Тимошенко незаконно засуджена і найперше повинна бути звільнена. Треба з неї зняти придумані обвинувачення і оправдати. Це ясно всьому цивілізованому світу, крім нинішньої влади і "юлененависників", які цю владу і засудження Тимошенко підтримують. Потім в результаті свого звільнення вона зможе одержати належне лікування за кордоном. А зараз на якій підставі засуджену можна пустити за кордон? ПР-дони наполягають, що належне лікування вона може одержати і в колонії.
Зодіак _ 23.09.2013 19:59
IP: 93.77.253.---
augustomorales:
?
Як це дочь єйо нє міліонєр?Ви з дубу рухнули?А якже дані з ЖужаЛікс про фінанси та оборудки Вани?А палаци рідні Ванани у Дніпропердовську,які займають майже квартал,а Жужин та мамин палаци?Бєдная дочь бєдной матєрі...
Це у вашій методичці така інформація написана?...Хотілось би подивитись фото палацу і назву вулиці
josh _ 23.09.2013 15:43
IP: 93.75.109.---
катрин: "Швидше всього", "ТОму є очевидним", "Скоріше так"... И на основании всего этого "то ли да, то ли нет" – безапелляционное утверждение. Новый пиховшек выискался. Подстать Кушнируку
touche _ 23.09.2013 13:36
IP: 99.233.168.---
Тимошенко абсолютно має рацію: угоду можна підписати, але без реальних реформ, а не окозамилювання, яке робить Янукович,ця асоціація перетвориться на повну дискредитацію, як це вже було у випадку з набуттям Україною незалежності. Треба завжди пам'ятати, що і незалежність, і асоціація з ЄС – це лише можливості, а не сам благоустрій і процвітання.
touche _ 23.09.2013 13:35
IP: 99.233.168.---
Тимошенко абсолютно має рацію: угоду можна підписати, але без реальних реформ, а неокозамилювання, яке робить Янукович,ця асоціація перетвориться на повну дискредитацію, як це вже було у випадку з набуттям Україною незалежності. Треба завжди пам'ятати, що і незалежність, і асоціація з ЄС – це лише можливості, а не сам благоустрій і процвітання.
Takozh _ 23.09.2013 12:34
IP: 176.8.134.---
hrim:
Після блогів Анатолія Гриценка та Бориса Кушнірука дивною видається мовчанка однопартійців Юлії Тимошенко.
До чого тут її однопартійці? Аналогія зі "справою Гонгадзе", якою шантажували Кучму. Україна не підтримала Кучму і їй притягли Януковича, як більш слухняного. Тепер Януковича пристібнули до "справи Тимошенко".
Murzik Vasilyovich _ 23.09.2013 12:20
IP: 160.83.30.---
генпрокуратура з політичних міркувань свідомо розвалила кримінальну справу щодо незаконного відчуження газу РосУкрЕнерго...

прокуратура підконтрольна ВФЯ розвалила справу Тимошенко? і це нічого що в них протилежні цілі і мотиви...

далі вирішив не читати...
Республіка _ 23.09.2013 11:38
IP: 213.111.80.---
"Зрозуміло, що Україну ще трястиме щонайменше до 2020 року від її намагань отримати владу, і бажано, необмежену. Але це буде потім. Зараз найголовніше прибрати усі перепони, які створюють перешкоди для підписання Угоди про асоціацію." – це ГОЛОВНЕ!!! Шановні коментатори, чому ВИ обговорюєте бізнесові проблеми Тимошенко Ю.В.? Йдеться про хвору людину, котра має отримати належне лікування.
pepelkaasa _ 23.09.2013 10:43
IP: 193.238.96.---
Ну вот.Опять вы за свое,Боря.Уже даже "проффесионалы" признали правомерность договоров 2009г. Харьковскими соглашениями и даже усугубили оные.Несомненно цена на газ по формуле в 2009г получилась высока как для бедной Украины,но оставались шансы побороться,однако в Харькове прос...ли и это.С другой стороны а какое было бы ваше решение ситуации 2009г.,реальное, без всяких там абы да кабы?А то трендеть не мешки ворочать.Сегодняшняя власть нанесла стране не соизмеримо больший ущерб,но вас это как видно волнует куда как меньше или просто стремно связываться?За фирташа беспокоитесь?Что это вы там нашли не правомерного?А вот то что власть сделала все что бы вернуть газ за наш счет было явно не правомерно,преступно так же как и прощение долгов уже частным облэнерго,многомиллионные откаты за "вышки бойко",возвраты по "зеленому тарифу" за солнечные батарейки клюеву и т.д.Какой-то вы однобокий борец за правду,Боря.
a_sudi_kto _ 23.09.2013 10:25
IP: 217.24.165.---
yak777:
Я, думаю,что если бы был шанс найти какие то офшорные счета у Тимошенко,то рыгоналы такой бы шанс не упустили,а не "шили" бы ей убийство Щербаня или дело по ЕЭСУ,ради кот. заплатили России огромные деньги с бюджета.И Межигорья у нее нет и дочь не миллионер.А насчет "панськых умов", то не хотите ли попробывать тов. Борис?
Пан Боріс ще й досі шукає офшорноє золото гетьмана Полуботка. Найдєт і скажет, шо єто Тимошенко золото сховала від пана Боріса, шоб він з голоду здох.
rsylhfn _ 22.09.2013 23:21
IP: 95.132.1.---
Тобі все Тимошенко сниться? Гавкаєш на неї по замовленню своїх хазяїв – продажних бджолярів? Ти краще спитай в них де їх рахунки, на які вони гроші від олігархів отримували? І не пиши, що ти економіст. Пиши, що ти дрібний злодюжка, якому вдалося відкупитися, коли банк в якому ти працював, кинув купу людей. Як він називався пригадуєш?
uliic _ 22.09.2013 23:20
IP: 46.201.78.---
кушнірук гірше за будь-якого рига.
svareks _ 22.09.2013 22:56
IP: 89.252.61.---
Зодіак:
Зодіак:
Sermak: Ви мене не переконали. А ви впевнені, що "матеріали того часу", на які ви весь час посилаєтесь, є достовірними? Посередник "Росукренерго" – це компанія Фірташа і Могілєвіча, якого розшукує "Інтерпол". По-моєму, вона відношення до "Газпрому" не має, який під повним контролем Путіна.
У "РосУкрЕнерго" доля акцій "Газпрому" становила 50% +1%. Тепер Ви уявляєте що треба було наобіцяти Путіну, щоб той погодився відчужити газ який був проданий РУЕ, на користь "Нафтогазу".
anno_domini _ 22.09.2013 22:52
IP: 109.106.20.---
Як Ви, Борисе Кушнірук, зневажливо о Юлі Тимошенко написали "... всіх буде трясти ще багато часу тому, що...вона хоче влади...". Укажіть, будь ласка, зараз на якогось політика, який сидить і пише програми розвитку держави, суспільства. На них працюють цілі інститути, але вони не розуміють, не чують пульс цих програм. Для них вони чужі. Багато Ви, мабуть, написали через почуття заздрості до Тимошенко. Але зараз не позаздриш їй. Так що все, що Ви написали – то є призма Ваших думок. " Ваші думки, то не Мої думки" – ці слова сказав Бог. А на все є воля Його і час Його. Дається кожній владі час для справ, а потім приходить інший час, який питає, що зробили – треба дати відповідь. Якщо добре – добре, якщо погано – стануть інші. Терпіння всім, час розставить все на свої місця.
Зодіак _ 22.09.2013 22:44
IP: 93.77.253.---
Sermak: Ви мене не переконали. А ви впевнені, що "матеріали того часу", на які ви весь час посилаєтесь, є достовірними? Посередник "Росукренерго" – це компанія Фірташа і Могілєвіча, якого розшукує "Інтерпол". По-моєму, вона відношення до "Газпрому" не має, який під повним контролем Путіна.
Зодіак _ 22.09.2013 22:18
IP: 93.77.253.---
Sermak: У вас відсутня логіка. Який сенс було Тимошенко забирати "Росукренерго" з газової труби, щоб потім знову бути зацікавленою вернути? Це парадокс...
hrim _ 22.09.2013 22:12
IP: 217.212.231.---
Після блогів Анатолія Гриценка та Бориса Кушнірука дивною видається мовчанка однопартійців Юлії Тимошенко.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter